Страница 61 от 99 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #901

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    blizoo София,
    след интеграция на мрежите се оказа, че за автоматично сканиране е стартовата честота е променена на 754Mhz, честотата е промена от 6875 на 6900, QAM64 остава. Не ползвам автоматично сканиране, но проверих стъпката между пакетите остава 8MHz.
    Дали ще е така за целия град, не знам. Естествено няма никаква информация на сайта, а хората (предлагащи интернет и имащи страница) били РАЗЛЕПИЛИ обяви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    29
    #902

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, някой ползва ли услугите на НЕТ1/цифрова и интернет/ да сподели мнение, как се представят?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    24
    #903

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от misho74
    Здравейте, някой ползва ли услугите на НЕТ1/цифрова и интернет/ да сподели мнение, как се представят?
    Към 2 години ги ползвам, до сега не е имало почти никакви проблеми с нета - имаше едно (!) сериозно прекъсване за няколко часа, в следствие на което опростиха половин месечна такса. Дребните за по 10-15 минути се броят на пръсти, скоростите са това, което са дали, че и отгоре.
    С кабелната не помня да е имало сериозен проблем, с цифровата имаше проблем за около 2 часа преди 2-3 седмици с някои канали.
    Поддръжката си знае работата - не че им се отваря много работа де
    Засега са най-стабилните, с които съм си имал работа (за сравнение с БТК, Нетиссат, КейбълТел+Евроком=Близу, Спектрум Нет и няколко квартални ЛАНки, с които съм се сблъсквал по един или друг повод. Ако съм забравил някого в този списък - да се радва и да не си казва ).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #904

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Колеги помагайте в избора , на Булсатком съм в момента но след закупуване на Самсунг 40Ц650 / добър ТВ - по изчетените мнения/ , почти отказах да гледам ТВ - ужасна пискализация и размазване на образа
    Дилемата в момента е :
    1. ХД приемник на Булсатком- ще помоля ако имате впечатления ако някой от вас е подменяла стария с такъв / дали си заслужава тези 58 лв допълнително/
    2. Близоо
    3. Coolbox
    Не ми се иска да разкарвам ТВто за да тествам сигнала на всеки един от тези оператори така че ще съм ви благодарен ако споделите инфо !

    Става въпрос за Пловдив
    Мерси !

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #905

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    N3?
    С HD-то на Булсат пак ще гледаш компресията на Булсат. Е, с леко подобрение, но като цяло нали ще гледаш и SD каналите, не само HD пакета, ако изобщо си го пуснеш.
    Cooоlbox - много добре, ама пак ще си с външен приемник. Вярно, той има HDMI, което е голям плюс, но все пак са си 2 дистанционни и загуба на основна функционалност на телевизора.
    Blizoo не са най-добрата цифрова кабелна, но като цяло аз бих ги избрал в случая. Пъхаш CA-модула и си ползваш дистанционното на телевизора, ползваш си EPG-то на телевизора и т.н.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #906

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Точно това ме притеснява - компресията на Булсата , не говоря за HD каналите а само за SD .
    Coolboxa - ако е само това че ще съм с 2 дистанциаонно може да се преглътне.
    за N3-нямам наистина никакво инфо но мисля че са и малко ограничени за момента като предлагане в различните квартали
    Blizoo - как точно става с този CA modul и ще постигна ли по добро качесвто.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #907

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    С CAM ще постигнеш максималното качество, което ти подава оператора. Гледаш директно цифров сигнал, няма преобразувания между приемник и телевизор. CAM-а се дава от оператора /Близу май го продаваха, други оператори пък го дават безплатно за ползване за периода на договора/, пъхаш го в CI-слота на телевизора, пъхаш и картата в него и гледаш.
    Поне аз не бих преглътнал да ползвам дистанционното на новия си телевизор само за включването и изключването му, а за всичко останало да ползвам някакво операторско недоразумение.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    32
    #908

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз съм с ЛГ 42лд550, и взех хд приемника на булсат. Ами има доста голяма разлика, просто предния беше наистина ужасен.(Само че хд-то е супер дървен от към настройки, за сега)Съветвам те все пак , ако имаш възможност, да го видиш (хд приемника) на друг/твоя ТВ.Просто за близу много зависи каква е поддръжката на мрежата, а на доста места в страната е отвратителна/никаква.За мен лично булсата са най-приемливи от към цена /качество/разнообразие на канали.Така че най - добре според мен е да погледнеш при познати и трите варианта.

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #909

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sergo
    Колеги помагайте в избора , на Булсатком съм в момента но след закупуване на Самсунг 40Ц650 / добър ТВ - по изчетените мнения/ , почти отказах да гледам ТВ - ужасна пискализация и размазване на образа
    Дилемата в момента е :
    1. ХД приемник на Булсатком- ще помоля ако имате впечатления ако някой от вас е подменяла стария с такъв / дали си заслужава тези 58 лв допълнително/
    2. Близоо
    3. Coolbox
    Не ми се иска да разкарвам ТВто за да тествам сигнала на всеки един от тези оператори така че ще съм ви благодарен ако споделите инфо !

    Става въпрос за Пловдив
    Мерси !
    От какво разтояние си гледал телевизора ? да не е от 0,5 м .
    Моята препоръка е от Близу бягай на далече . Аз съм абонат на тия и ползвам само интернета приемника съм го подхвърлил , защото телевизията не става за нищо . Пикселизация , размазване при бързи движения и смяна на програма от студиото и външни кадри особено при Нова и БТВ Комеди- качеството на сигнала е фул - забележимо на 3,5 м на ТВ 32 инча както и на ТВ 21 инча кинескоп . Принудиха ме та си взех Виваком ТВ . Много по добре е от Близу , не знам и не съм пробвал въпреки че имам и Булсат но не съм го плащал от 2 тодини но при тях пикселизация на старото КРТ не съм видял - при ЛЦД не знам .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #910

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    ТВ то в момента го гледам от 2.5м , но ще го окачвам на стена и ще иде на около 3м.
    В моменат дилемата е Близоо с техен приемник или САМ или Булсаткома като се опитам да видя как предава този HD приемник на SD сигнал. Близоо мисля че вдигнаха качесвтото, за момента клоня повече към Булсата -поради причина че по бързо ще стане замяната .


  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #911

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Онзи ден го пусках пак техния приемник и никакво качество не е подобрено БТВ Комеди - ужас , не ми се коментира . На САМ не знам как е ? не ми се хвърляха 80 лева само за проба и после да си го бия от главата - в Лом друга кабелна няма - това е .... монопол .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    29
    #912

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Altav
    Към 2 години ги ползвам, до сега не е имало почти никакви проблеми с нета - имаше едно (!) сериозно прекъсване за няколко часа, в следствие на което опростиха половин месечна такса. Дребните за по 10-15 минути се броят на пръсти, скоростите са това, което са дали, че и отгоре.
    С кабелната не помня да е имало сериозен проблем, с цифровата имаше проблем за около 2 часа преди 2-3 седмици с някои канали.
    Поддръжката си знае работата - не че им се отваря много работа де
    Засега са най-стабилните, с които съм си имал работа (за сравнение с БТК, Нетиссат, КейбълТел+Евроком=Близу, Спектрум Нет и няколко квартални ЛАНки, с които съм се сблъсквал по един или друг повод. Ако съм забравил някого в този списък - да се радва и да не си казва ).

    Благодаря за информацията.И още едно въпросче със СТП ли ти е цифровата с Кам модул или направо през тунера?Благодаря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    42
    #913

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sergo
    ТВ то в момента го гледам от 2.5м , но ще го окачвам на стена и ще иде на около 3м.
    В моменат дилемата е Близоо с техен приемник или САМ или Булсаткома като се опитам да видя как предава този HD приемник на SD сигнал. Близоо мисля че вдигнаха качесвтото, за момента клоня повече към Булсата -поради причина че по бързо ще стане замяната .

    Колега, какав ти е връзката м/у приемника и телевизора? Какъв ти е приемника?

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #914

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    От 2-3 дни забелязвам ,че Нова на Близу-уууууу-София е с отвратително качество , адски размазано . Другите програми са си нормални . Някой да е забелязал същото?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    22
    #915

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nicks1

    Колега, какав ти е връзката м/у приемника и телевизора? Какъв ти е приемника?
    Със скарт съм но пробвах и с компонентен кабел/ качествен/ -една идея по добре - намаляне на шума , настройките на цвят констраст и т.н са на по ниски нива сравнение при скарт връзката.
    Основното което ме дразни е - размазването, пиксализацията , на моменти лицата на хората са на квадратчета, тревата е като зелено пюре и т.н
    Не отричам има предавания които ако оставим настрана пискализацията и погледнеш ТВто пт по далечно разстояние е супер
    Приемника на Булсата не му знам точния модел но е сив , изглежда симпатичен с компонентен изход !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 99 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе