Страница 65 от 99 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #961

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам следният проблем.
    Ползвам цифрова кабелна на Близу с ка модул на Плазма S10
    Проблемът е че много често ми прекъсва сигнала за секунда, изписва няма сигнал и след това се оправя. До преди месец го правеше рядко но напоследък много зачести и не може да се гледа нормално тв. От кабелната казаха, че проблемът е във вътрешната инсталация на сградата и по-точно в един от кабелите който строителят е положил е много тънък и там се губи сигнала. Какъв усилвател мога да монтирам на входа(преди въпросният кабел) за да компенсирам тези загуби? или да пускам паралелен кабел на вече вграденият.

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #962

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Най-вероятно се касае за лоша връзка ,провери и пренатегни връзките при сплитерите и антенния вход, ако е вградена при строежа сградна инсталация трябва да има табло или долу или на тавана . Може разбира се да е и прекъснат кабела и тогава пусни паралелен.Когато ,цифровата изчезва, насича или отслабва сигнала аналоговата се влошава също. Действай сам, защото тези от Близу ууу ще ти скъсат нервите да ги чакаш.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #963

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от beretta92sd
    Eдин въпрос, в началото на темата е дадено обяснение как се свързва тв с комп.ВЪпроса ми е тези условия там важат ли когато се вкл. комп с LCD TV посредством DVI(преходник)<-HDMI-HDMI кабел .И можели едновременно кабела за кабелната и този от компа да са вкл в ТВ то.
    Може. Само сложи ,както ти е писал колегата по горе-един галваничен разделител на кабела от кабелната телевизия.
    И избягвай да вадиш и слагаш HDMI кебела в телевизора докато е включен.
    Цитат Първоначално публикувано от jovko
    Имам следният проблем.
    Ползвам цифрова кабелна на Близу с ка модул на Плазма S10
    Проблемът е че много често ми прекъсва сигнала за секунда, изписва няма сигнал и след това се оправя. До преди месец го правеше рядко но напоследък много зачести и не може да се гледа нормално тв. От кабелната казаха, че проблемът е във вътрешната инсталация на сградата и по-точно в един от кабелите който строителят е положил е много тънък и там се губи сигнала. Какъв усилвател мога да монтирам на входа(преди въпросният кабел) за да компенсирам тези загуби? или да пускам паралелен кабел на вече вграденият.
    Пробвай да пуснеш паралелен кабел.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #964

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от naumovi
    Ето нещо и от мен за абонатите на тв скат-бургас.
    Честотите на цифровите пакети мисля ,че никои не ги е пуснал до сега.
    1-150000/qam256/6900
    2-170000
    Олеле... Ако тези две честоти са верни, говори много лошо за професионализма на СКАТ. И ми е много интересно дали някой DVB-C тунер на телевизор открива каналите от тях.

    jovko, не познавам инсталацията (от кой град си?), но пробвай да се закачиш с един кабел директно на TAP-а, от който ти идва сигнала на кабелната. Ако няма проблем, търси решението в отсечката оттам до теб. Ако има - проблемът е в кабелната. Това тука има, тука няма ми прилича на късо между жило и оплетка в някой F или букса.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #965

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Никакъв проблем -и Самсунг-а и Тошиба-та ми откриват каналите-друг е въпроса, че не се сещам точно тези дали не са кодирани ,а и проблема с препокриването и записването на канали един върху друг си го има и при двата модела/ B750 ;XV733/. А като добавим ,че официално все още нямат ХД канали /неофициално бях хванал по едно време ДюнаХД / положението е трагично , а бях едни от първите ,които пуснаха цифров пакет ....

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #966

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    То припокриването и записването един върху друг не е от телевизорите, ами от кабеларката...
    А относно честотите, 150 Mhz и 170 Mhz попадат в обхвата S08-S10, който мисля, че беше забранен.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    6
    #967

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Съвсем от скоро съм горд собственик на Sony KDL-32EX500 и след като се оказа че иначе безупречният ми интернет доставчик (OnlineDirect) временно е спрял да предлага ТВ съм преди дилема кой оператор да избера. Живея в Хладилника и имам няколко опции. След всичко изчетено дотук Близу автоматично отпада
    Нет 1 имат добър пакет но само 10 цифрови програми и 2 ХД без опция за добавяне но съм ги ползвал преди и интернетът и подръжката им бяха безупречни.
    Харесват ми предложенията на Центрум Груп - опции за добавяне, огромен списък с цифрови програми и предават ТВ+. Но не намерих почти никакви отзиви за тях. Някой има ли наблюдение към насоящият момент как са? качество, подръжка? Също голям плюс, че предлагат КА модула безплатно. Ако някой има наблюдения и за интернета им ще е чудесно.
    Благодаря за отговорите.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #968

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Какво значи Нет1 - само 10 цифрови? Мисля, че грешно си разтълкувал списъка.
    http://www.net1.bg/tv/programs/
    Всички канали от 1 до 82 ги има цифрови, като от 1 до 70 ги има И в аналогова.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    6
    #969

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Да, грешно съм разбрал, тогава това е съвсем друга бира
    Но Нет1 искат 88лв депозит за модула а центрум все още е безплатен. И все пак бих искал да чуя актуални впечатления от двете.
    Центрум Груп всъщност имат само 1 дискавъри цифрово и нямат ХД канали. Минус точки

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #970

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kambone
    Но Нет1 искат 88лв депозит за модула а центрум все още е безплатен.
    Нет1 искат 88лв не за KA модула,а за цифровия приемник,в случай,че абонатът няма такъв вграден в телевизора.Доколкото видях ти си си купил 32EX500,който има вграден цифров тунер.Директно набучваш кабела в телевизора и си готов с цифровата.КА модула ти трябва за евентуално разкодиране на цифровите програми,а техните са свободни.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #971

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Да не си посмял да вземеш външен приемник от Нет1, ти си имаш вграден. Колегата горе е много прав! Включваш и гледаш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #972

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения


    jovko, не познавам инсталацията (от кой град си?), но пробвай да се закачиш с един кабел директно на TAP-а, от който ти идва сигнала на кабелната. Ако няма проблем, търси решението в отсечката оттам до теб. Ако има - проблемът е в кабелната. Това тука има, тука няма ми прилича на късо между жило и оплетка в някой F или букса.
    [/quote]
    От Разград съм! Ами всички букси и ф-конектори съм ги проверявал по няколко пъти. Проблема е че сложих едно лсд с сетоп бокс на близо директно на входа и там се виждаше без да прекъсва, а в същото време горе на плазмата с КАмодул прекъсваше. Утре или във вторник ще купя 20м кабел и ще видя какво ще стане. А за идеята с усивател нищо не казахте!!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #973

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    По-добре си оправи инсталацията. Ако не е просто слаб сигнала, а е късо и се губи на моменти, усилвател няма да помогне.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #974

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    комшиите гледат аналогова тв и нямат никакви проблеми!
    Днес идваха момчетата от близуу и подмениха вътрешната инсталация, оказа се че проблема остана. Сега получавам 60дб сигнал на телевизора включих сеттоп-а и там нямах никакви проблеми никакво прекъсване сега остава драмата може ли да е от КА модула проблемът с прекъсването на сигнала. Сила на сигнала си стой 100% а качеството на сигнала пада за секунда до 0.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #975

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Все още има проблем в инсталацията, който трябва да бъде открит. Щом са подменили вътрешната ти инсталация, значи проблемът е още по-назад.
    Влез в менюто за сигнала и с изваден CAM, за да се убедиш
    Да сменят TAP-а, към който си включен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 99 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе