Страница 73 от 99 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1473

Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1081

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Поне 11 доставчици на интернет и телевизия, опериращи на територията на 40 града и над 110 по-малки населени места, се обединяват в единно акционерно дружество. Националният оператор ще се казва "Български телеком и телевизия" АД (БТТ), стана ясно днес.

    Компаниите, които основават новото дружество, са "Нетуоркс България", "Диджитал Комуникейшънс", "Еском", "Икон", "Телнет", С.Т.В., "Балчик нет", "Оптинет", "Диана Кабел ТВ", "Пауърнет" и "Бол БГ Изток".

    По информация от новото дружество то предоставя услуги на над 150 000 абонати в цялата страна към момента на основаването му. Покритието пък е върху близо милион домакинства, твърдят от БТТ.

    Обединението е най-голямото в телеком бранша по отношение на брой компании, които участват в него. Целта е разширяване на бизнеса до постигане на пълно национално покритие.

    Дружеството ще развива собствен бранд и ще работи за пускането на нови услуги, между които мобилна телефония и мобилен интернет (GSM, 4G, WiFi), се казва в съобщение, изпратено до медиите.

    Изпълнителният директор на "Пауърнет" Димитър Хинков ще изпълнява и ролята на изпълнителен директор на БТТ, а Емилиан Диков (управител на "Нетуоркс България") е председател на борда на директорите.

    Обединението се случва около 2 месеца след като мобилният оператор "Мобилтел" придоби два от най-големите алтернативни доставчици на интернет и IP-базирани услуги - "Спектър Нет" и "Мегалан Нетуърк", за 83 млн. евро.

    http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/11..._v_nacionalen/

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1082

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Всъщност... това е добра новина може би. Мобилтел е опитвал да закупи може би почти всеки от въпросните доставчици. Хубаво е, че това не се е случило и се създава стабилна конкуренция на бавнодвижещата се затлачена машина, наречена М-тел.
    Надявам се и най-големият оператор в обединението, Нетуоркс-България, да наложи своята добра политика, донесла му близо 50 000 доволни клиенти из цяла Русенска област.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1083

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Без новини в Про.БГ, само филми и спорт

    Къде ще чете новини хубавата Валя Войкова, която сега пее във “Великолепната шесторка”, но преди това беше водеща на централната емисия в Про.БГ?
    Новини по канала вече няма да има след Нова година.
    Телевизията сменя името и формата си. От “Би Ти Ви медия груп” засега крият новото название, тъй като ще го промотират постепенно с рекламна кампания. Със сигурност името ще започва с Би Ти Ви по подобие на каналите “Синема” и “Комеди”.
    Про.БГ ще излъчва предимно спорт и филми. Тя купи българското първенство по футбол и ще продължи да го излъчва. В архива си има и доста качествени филми, взети през годините, които предстои да бъдат излъчени. Новинарските емисии, старателно изграждани и увеличавани от година насам, спират. Идеята на ръководството е, че е безсмислено в една и съща медийна група да се харчат пари за два политематични канала. Много е вероятно обаче актуалните предавания да останат, например сутрешният блок през уикенда. Ще има и други такива, в които се обсъждат текущите събития. Така че репортерите, правили досега новини, ще се занимават с тях.

    В новия канал ще има актуални предавания, но съдържанието на телевизията ще бъде разработено така, че да допълва портфолиото на bTV Media Group, съобщават от медията. Програмните акценти ще включват кино, актуални програми, спорт и други ексклузивни предложения. “bTV Media Group има много амбициозни планове за следващата година. Цялостното препозициониране и ребрандиране на PRO.BG е част от тази стратегия и е естествена следваща стъпка в нашето развитие. Зрителите ще се наслаждават на новите ексклузивни предложения на всички канали в нашата група, включително радио и интернет каналите“, коментира Вики Политова, главен оперативен директор на bTV Media Group.

    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=684540
    След като Discovery пуснаха TLC....
    Нов канал ще тръгне и в семейството на “Фокс интернешънъл ченълс”. Освен “Фокс лайф” и “Фокс крайм” компанията, която принадлежи на Рупърт Мърдок - бившия собственик на Би Ти Ви, ще пусне женския канал “Ютилитисими”. Поне 20% от програмата му ще е българска с нови предавания, за които вече са избрани и продуценти. (24часа)

    _________________________________________________

    Про.бг спира да излъчва програма си от началото на 2011 г., като на нейната честота ще има нов канал на Би Ти Ви. Това съобщиха от "Би Ти Ви медия груп", като заявяват, че решението е взето "на базата на обстойно проучване". "Новият канал е разработен така, че да отговори на растящите очаквания на аудиторията и идеално ще допълва портфолиото на "Би Ти Ви медия груп".
    От компанията не съобщават повече подробности за новия канал, но той щял "да предостави ексклузивно съдържание дори на най-претенциозната таргет група".
    Според сайта vsekiden.com освен кадровите промени и съкращения, които ще се наложат в Про.БГ, ще има и доста програмни промени. Предаването "Код: Криминално" най-вероятно ще мине в Би Ти Ви и ще се излъчва веднъж седмично.

    http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/...011_g/?ref=rss

    _________________________________________________

    Служителите са били посъветвани да си търсят работа в други медии, тъй като договорите им ще бъдат прекратени от 1 декември, твърди 7 дни спорт. Репортерите и водещите са били поканени да подпишат предизвестията си вчера. Сутрешните блокове в събота и неделя се закриват, новинарските емисии падат.
    В ефира на телевизията, която ще се нарича по друг начин, ще се излъчват само филми и футболни мачове. На честотата на PRO.BG през януари тръгва мъжки канал.
    Първоначалният замисъл bTV и PRO.BG да се слеят се провалил заради слабата гледаемост на втората

    http://media.actualno.com/news_324732.html

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #1084

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Жалко за телевизията, програмата им е доста добра.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1085

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма за какво да съжаляваш. Това си е поредният бълвоч на "Би Ти Ви медия груп".....Добре ,че имаме дистанционни

    1. В България трябва да се закрият около 30 малки телевизии-така ще се увеличи рекламният пазар за останалите и ще започнат да правят високобюджетни предавания ,а не да купуват сапунени сериали на килограм.
    2. Трябва да има строго профилирани телевизии- при това да се изчисти баластрата от тях/каквито са 90% от предаванията им които са просто пълнеж на програмното време.
    3. Трябва да има български платени канали - аналози на HBO, Film+, Кинопоказ HD.....


    Има една приказка- Нов бърдак със стари курви не става......Явно в БНТ не я знаят.
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=684552

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1086

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    някой да е ползвал www.koelnet.com за цифрова телевизия, нет1 казаха, че нямат покритие тук (младост2) макар картата им да казва друго.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #1087

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Имат покритие, но може да не са включили всички блокове ! За другите нямам идея !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1088

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от maldinito
    Имат покритие, но може да не са включили всички блокове ! За другите нямам идея !
    така или иначе ни резнаха, отделно блоковете тук са нови и ситуацията е по-сложна

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    17
    #1089

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Обикновено отправяме основателни критики към различните оператори. За това смятам, че когато някой си свърши добре работата е редно да го отбележим. През месец август ми бяха необходими два дена за да се свържа със съпорта на blizoo и затова, когато вчера ми изчезнаха цифровите програми ми стана лошо. Представих си колко време ще трябва да звъня и да чакам някой да ми вдигне. Представете си колко бях изненадан, когато след второто позвъняване чух оператора. Описах какъв ми е проблема, момчето ме попита с какво гледам и на какъв телевизор. След което вероятно намери ръководство за моя телевизор, защото стъпка по стъпка ми издиктува как да преинсталирам каналите. След 30 мин. отново се обади да ме попита всичко ли е наред и дали няма други проблеми. Смятам, че подобно отношение трябва да бъде адмирирано, каквато е и целта на моите писания.

  12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1090

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    По телефона е така ,но я ги повикай за нещо да дойдат на място да видим колко пъти ще звъниш и колко време ще ги чакаш , ако въобще дойдат. Не изключвам след толкова критики и псувни да оправят и това за в бъдеще , както и реално да слеят двете мрежи и още много неща...

  13. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #1091

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    В къщи на два телевизора ползвам услугите на BBC Cable гр. Казанлък. От известно време се получава нещо странно със субтитрите на няколко програми - TV1000, HBO, HBO Comedy, Cinemax и още няколко. На Филипс 5404Н с вградения тунер има субтитри, макар, че се появяват със закъснение от 15-20 секунди. На другият телевизор с устройство закупено от доставчика, мисля че беше NETA не се появяват изобщо субтитри. Смятате ли, че имам право да искам подмяна на устройството от доставчика, или битят си е бит е..... си е е.....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1092

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    На Нетата като натиснеш бутон subs какво става? Просто свалят яко от Булсат, а те наскоро си извадиха вградените субтитри от картината и ги направиха DVB. Вероятно Нетата не е настроена да пуска автоматично български DVB-субтитри - това става от меню - система - OSD - слагаш ги да са включени по подразбиране и избираш език български.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #1093

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivanpet
    някой да е ползвал www.koelnet.com за цифрова телевизия, нет1 казаха, че нямат покритие тук (младост2) макар картата им да казва друго.
    Аз им ползвам интернета от около 2 години. Много съм доволен, за толкова много време е спирал 2 пъти за около час (живея в Младост 1). Няма никави засечки, винаги си стигам макса на скороста, дори и в 7-8 вечерта, когато мрежата е най-натоварена. Преди бях на http://www.kuzelnet.org/ и те бяха мега зле, вечер след 6 връзката буквално спираше, имах пинг по 200-300 до сървара им

    Не знаех, че предлагат телевизия Ще им прегледам офертите и мога да си пусна за месец, два да я пробвам.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    13
    #1094

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    Аз им ползвам интернета от около 2 години. Много съм доволен, за толкова много време е спирал 2 пъти за около час (живея в Младост 1). Няма никави засечки, винаги си стигам макса на скороста, дори и в 7-8 вечерта, когато мрежата е най-натоварена. Преди бях на http://www.kuzelnet.org/ и те бяха мега зле, вечер след 6 връзката буквално спираше, имах пинг по 200-300 до сървара им

    Не знаех, че предлагат телевизия Ще им прегледам офертите и мога да си пусна за месец, два да я пробвам.
    аз ползвам и нет и ТВ от Коел. За ТВ: много бавно преключва каналите от STB-a, почти всички БГ канали яко пикселизират, но това си е по-скоро от качеството с което ги излъчват. Голям недостатък за мен е, че освен arteHD и ARD няма HD канали. Всъщност има NGHD и ESHD, но за 7,50лв. на месец - което за 2 канала е ужасно скъпо. Имах промоция за 2 месеца безплатни HD канали и мога да кажа, че качеството е перфектно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    90
    #1095

    Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fellows5
    аз ползвам и нет и ТВ от Коел. За ТВ: много бавно преключва каналите от STB-a, почти всички БГ канали яко пикселизират, но това си е по-скоро от качеството с което ги излъчват. Голям недостатък за мен е, че освен arteHD и ARD няма HD канали. Всъщност има NGHD и ESHD, но за 7,50лв. на месец - което за 2 канала е ужасно скъпо. Имах промоция за 2 месеца безплатни HD канали и мога да кажа, че качеството е перфектно.
    СТБ-то с HDMI ли е? А дали няма възможност за кам модул (ще им звънна да питам).

    update: имат хдми, но колкото разбрах това е иптв. Ако ще е иптв мисля да се доверя на мегалан.

    Нещо друго да препоръчате за младост2?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 99 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  3. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От GearBoX във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 95
    Последно: 27-06-15, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе