Страница 115 от 300 ПърваПърва ... 65105113114115116117125165 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1711

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от atheist18
    1 ЕУР = 7,5 укр. грн (гривна)
    20639 грн = 2751 ЕУР
    Мерси за курсовете. Е цената излиза горе долу колкото се очакваше.
    Между другото ходих до Технополис. Пуснали се едни Grundig телевизори. Закачени бяха на компонентен вход и беше пуснат рекламен HDTV клип....
    Такова мацало , пикселизация и всякакви други гадни ефекти скоро не бях виждал! Същия клип на LG тата до тях даваше огромна разлика! Като гледам че и цената им е съизмерима с тази на другите марки не ми е ясно на каква пазарна ниша разчитат?!?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #1712

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    След близо 2 месеца обикаляне като идиот по всякакви Техно-маркет-полиси .... и т.н. се спрях на следните три модела:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037550
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09038441
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09030045

    Дайте съвет кой да избера - ще се гледа основно на кабелна! Или предложете нещо по-добро до 3000 лв!!!

  4. bgm
    bgm е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    184
    #1713

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от alien_1
    След близо 2 месеца обикаляне като идиот по всякакви Техно-маркет-полиси .... и т.н. се спрях на следните три модела:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037550
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09038441
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09030045

    Дайте съвет кой да избера - ще се гледа основно на кабелна! Или предложете нещо по-добро до 3000 лв!!!
    Самсунга е сравнително по-стар модел и при Самсунг
    винаги има някаква изненадка. Но този модел не е лош.
    А дали плазма или LCD, ти трябва да си решиш.
    Аз съм за LCD и от трите изброени бих взел Сонито,
    макар, че лилавее малко на тъмни сцени.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    69
    #1714

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    За мен няма значение дали е плазма или LCD, важното е да предава добре!!! Лошото е , че не мога да видя и трите модела един до друг на кабелна и да си преценя!!! Но много се изненадах , че 42 инчовата плазма на Панасоник е видимо по-тънка от 40W4000 LCD на Sony - винаги съм си мислил , че плазмите са по-дебели... не че има кой знае какво значение за мен!!!

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #1715

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от alien_1
    За мен няма значение дали е плазма или LCD, важното е да предава добре!!! Лошото е , че не мога да видя и трите модела един до друг на кабелна и да си преценя!!! Но много се изненадах , че 42 инчовата плазма на Панасоник е видимо по-тънка от 40W4000 LCD на Sony - винаги съм си мислил , че плазмите са по-дебели... не че има кой знае какво значение за мен!!!
    в магазина кабелната им е много зле, няма да добиеш реална представа
    Иначе новият ми Samsung LE-40M86 се справя доста добре с ITV Partner

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1716

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Честито atheist18 и добре дошъл в отбора!
    Взел си уникален телевизор с най-добрата детайлна картина виждана някога от моето око след поне 20 тествани модели!
    М/у другото до момента точно този модел е с най-добре балансирано калибриран контраст сред панелите до сега минавали тестове.
    Въпреки дадени данни за динамичният му от 15 000:1 който е в пъти по-малък (на книга) от новия му брат модела А656 с 50 000:1 - при модела М86BD видимо се забелязва много по-голям контраст и страховито черно с изумителна детайлност и реалистичност на картината дори и при видео рипове с ниска резолюция.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #1717

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от alien_1
    След близо 2 месеца обикаляне като идиот по всякакви Техно-маркет-полиси .... и т.н. се спрях на следните три модела:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037550
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09038441
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09030045

    Дайте съвет кой да избера - ще се гледа основно на кабелна! Или предложете нещо по-добро до 3000 лв!!!
    Аз съм на същото положение, само дето за сега само Сони ми харесва, даже се замислям за 46W4000, X3500 e безбожно скъп и за мен

    виж и това за 2999лв. си заслужава 46"http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09033225, но за 100Херца, дали има смисъл, аз ще гледам основно филми, макар сони-то да има 24P TRUE CINEMA - РЕЖИМ

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #1718

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Raiders, защо не погледнеш Samsung 40A656, според мен , а и според доста тестове, които изчетох е по-добър от Sony 40W4000. Има по-бърза матрица и 100Hz. Виж тук : www.hdtvtest.co.uk
    Единствения плюс на Sony е вградения кабелен цифров тунер (HD).

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #1719

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777
    Raiders, защо не погледнеш Samsung 40A656, според мен , а и според доста тестове, които изчетох е по-добър от Sony 40W4000. Има по-бърза матрица и 100Hz. Виж тук : www.hdtvtest.co.uk
    Единствения плюс на Sony е вградения кабелен цифров тунер (HD).
    Абе супер е 40A656 обаче цената му е безобразна още.. Поне в България!

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #1720

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Честито atheist18 и добре дошъл в отбора!
    Взел си уникален телевизор с най-добрата детайлна картина виждана някога от моето око след поне 20 тествани модели!
    М/у другото до момента точно този модел е с най-добре балансирано калибриран контраст сред панелите до сега минавали тестове.
    Въпреки дадени данни за динамичният му от 15 000:1 който е в пъти по-малък (на книга) от новия му брат модела А656 с 50 000:1 - при модела М86BD видимо се забелязва много по-голям контраст и страховито черно с изумителна детайлност и реалистичност на картината дори и при видео рипове с ниска резолюция.
    Мерси
    Днес свързвам домашното кино, да видим какъв ъпскейл ще извади. Дори и през скарта ДВДтата вървят много готино, но си купих и ХДМИ кабел днес. Ще видим резултата.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1721

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от atheist18
    Мерси
    Днес свързвам домашното кино, да видим какъв ъпскейл ще извади. Дори и през скарта ДВДтата вървят много готино, но си купих и ХДМИ кабел днес. Ще видим резултата.
    Не знам какво дом. кино ползваш, но ти гарантирам, че резултата ще е по-лош ако ползваш ъпскелинга на двд-то вместо на телевизора. Ако закачиш с HDMI не можеш да подаваш 576i/480i сигнал и да оставиш телевизора да прави всичко останало. Макар този модел да не е от най-добрите в това отношение пак е по-добър от всяка двд система, която се продава. Повярвай ми, тествал съм ги почти всички. Препоръчвам ти, ако Скарта ти не е толкова добър да ползваш хубав компонентен кабел и да подават 480i/576i сигнал.
    За да усетиш някаква ползва от друго устройство за ъпскелинг ще ти трябва или плеър от сорта на 700-800 лева или ресийвър от сорта на 2-3000 лева. За външен скелер от няколко хиляди долара няма смисъл да говорим.
    Ето с този диск можеш да тестваш как се справя телевизора и плеъра със скалирането и прогресивния сигнал.:
    http://www.sab.bz/details.php?id=31318
    Аз лично съм го тествал и се справя над средното ниво.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1722

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Особенно ако му подадеш сигнал по НDMI от TVIX 6500 - направо спи града от Тончо ...! Няма да се притесняваш и дерзай, модела е железен!!!

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #1723

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не знам какво дом. кино ползваш, но ти гарантирам, че резултата ще е по-лош ако ползваш ъпскелинга на двд-то вместо на телевизора. Ако закачиш с HDMI не можеш да подаваш 576i/480i сигнал и да оставиш телевизора да прави всичко останало. Макар този модел да не е от най-добрите в това отношение пак е по-добър от всяка двд система, която се продава. Повярвай ми, тествал съм ги почти всички. Препоръчвам ти, ако Скарта ти не е толкова добър да ползваш хубав компонентен кабел и да подават 480i/576i сигнал.
    За да усетиш някаква ползва от друго устройство за ъпскелинг ще ти трябва или плеър от сорта на 700-800 лева или ресийвър от сорта на 2-3000 лева. За външен скелер от няколко хиляди долара няма смисъл да говорим.
    Ето с този диск можеш да тестваш как се справя телевизора и плеъра със скалирането и прогресивния сигнал.:
    http://www.sab.bz/details.php?id=31318
    Аз лично съм го тествал и се справя над средното ниво.
    Да ви кажа, понеже ще свързвам ТВто с компютър, си взех евтино ДВД, Самсунг НТ-Х30. Не видях смисъл да давам много пари, при положение, че филмите ще са основно от компютъра. Иначе скартът е хубав, Хама с позлатени накрайници. Не съм предполагал, че ХДМИ портът ще се справя по-зле от аналоговите, но щом казваш, че ъпскейлът на телевизора е по-добър, май съм се набутал 18 лв за кабела.

    Както и да е, знаете ли откъде да взема 10 м ДВИ - ХДМИ и да е по-евтин от 100 лв, че само с такива цени ми излизат?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1724

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Mitsubishi ПУСКА В ПРОДАЖБА ПЪРВИЯ ЛАЗЕРЕН 73 инчов ТЕЛЕВИЗОР!

    Компания Mitsubishi намерена выпустить 73-дюймовый лазерный телевизор под названием LaserVue.
    Ранее компания планировала представить 65-дюймовую версию Diamond LaserVue.
    Цена на модель большего формата пока не известна. По словам Mitsubishi, она будет на уровне моделей с аналогичным размером диагонали.
    65-дюймовый плазменный HD телевизор в настоящий момент продается по цене $5,000.

    LG Display основала подразделение по производству OLED

    11 июня компания LG Display открыла подразделение по производству OLED в бизнес-центре Kumi.
    Подразделение, связанное с сектором OLED, объединяет такие департаменты как исследовательский институт и мобильное предприятие.
    Новое подразделение сосредоточится на разработке небольших устройств, а также OLED больших размеров.
    После создания бизнес-подразделения OLED LG Display стала располагать уже 4 подразделениями, включающими ТВ, ИТ,
    а также бизнес-подразделения и отдел мобильных устройств.

  18. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1725

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от alien_1
    След близо 2 месеца обикаляне като идиот по всякакви Техно-маркет-полиси ....! Или предложете нещо по-добро до 3000 лв!!!
    В Бг няма нещо по-добро на тези цени, за този диагонал. Ако искаш перфектна картина, за повечето типове сигнали, вземай Panasonic-а. Лошото е, че картината на плазмите деградира с времето (става въпрос за години). Sony-то няма 100 Hz, което значи, че силно намалява резолюцията на бързодвижещите се обекти. Ако не искаш плазма, Sansung-a е добър избор за тази цена.:-)
    Прецени сам :-) Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе