Страница 116 от 300 ПърваПърва ... 66106114115116117118126166 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,726 до 1,740 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    85
    #1726

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте от вчера съм собственик на плазма PANASONIC TH-42PX8ES ,ще бъда благодарен ако споделите настройки на картината и впечатления.Уж има и цифров тунер ,а не мога да хвана нито една цифрова програма,а кабелната ми има цифрово излъчване.Отидох да купувам сошеар за коса за жена ми,а покрай него се върнах и с телевизор,но в официалния сайт на панасоник го няма като модел.Благодаря предварително на всички включили се.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #1727

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    PANASONIC TH-46PY85P е на специална българска промоция в Техномаркет. За един месец цената му се е увеличила с 300лв.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #1728

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Kiki777
    Raiders, защо не погледнеш Samsung 40A656, според мен , а и според доста тестове, които изчетох е по-добър от Sony 40W4000. Има по-бърза матрица и 100Hz. Виж тук : www.hdtvtest.co.uk
    Единствения плюс на Sony е вградения кабелен цифров тунер (HD).
    става напечено, тъкмо гледах в един сайт рекламата точно на този модел, интересно е, че има всичко нужно ми, само дето е самсунг, не робувам на марки, но мисленето ще е тежко и за мен в идният месец, след като мислех за 40" се чудя да дам ли още 600-700лв. за 46"

    другото полезно в сайта тук, винаги можеш да чуеш и различно мнение, сега гледам и новата технология OLED и лазерни...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1729

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от audibs
    Здравейте от вчера съм собственик на плазма PANASONIC TH-42PX8ES ,ще бъда благодарен ако споделите настройки на картината и впечатления.Уж има и цифров тунер ,а не мога да хвана нито една цифрова програма,а кабелната ми има цифрово излъчване.Отидох да купувам сошеар за коса за жена ми,а покрай него се върнах и с телевизор,но в официалния сайт на панасоник го няма като модел.Благодаря предварително на всички включили се.
    Това е защото модела няма цифров КАБЕЛЕН тунер.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #1730

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Orange
    PANASONIC TH-46PY85P е на специална българска промоция в Техномаркет. За един месец цената му се е увеличила с 300лв.
    Тия верно са олигофрени, за 1 седмица го дигнаха с 200 лева. Преполагам е защото преди просто го нямаше... ма е куцо все пак Някой успя ли да добие впечатления от него вече?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    16
    #1731

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте, искам да ви помоля за съвет, изчетох цялата тема, дори изтървах половината европейско. Бюджетът ми е 1500лв. От всичко, което прочетох за плазма срещу LCD в главата ми се сготви една манджа с мековата консистенция или накратко "пълна каша". Скоро гледах в един приятел LCD Samsung 32" за 1000лв. от Техномаркет. Картината беше прилична, но черното беше... всъщност нямаше черно. Аз като закърмен с кинескопа съм свикнал да си намалям яркостта докато се постигне ректален мрак, затова в мен се надигна недоволство. От всичко, което прочетох зa плазма срещу LCD излиза че първите имат предимство във всяко свойство на картината, а вторите са по-леки и по-надеждни? За да се вместя във въпросния бюджет със сигурност ще извърша жестоко и кърваво погазване на съвестта си с даден показател. И тук изниква въпросът:

    Един стандартен LCD модел като Samsung LE-32M86 ще ми донесе ли естетическа мъка по отношение на демоничните краски, т.е. и той ли при излъчване на чисто черен цвят на целия екран ще буди съседите от отсрещния блок с ярка светлина?

    Да уточня, че ще гледам ТВ на ITV Partner и смятам да си пускам филми през DVD и компютър. Втори въпрос свързан с конкретен модел:
    За плазма Panasonic TH-37PV60 е стар модел, нали? Означава ли това, че е остарял? И че ако гледам 3 часа XXL има вариант на следващата сутрин логото да стои над детската анимация?

    Има ли сравнително нова технология плазма, която да е на цена до 1500лв в ТМ и да е надеждна? Размерът може да е 37", по-малък не съм виждал. Искрено благодаря и се покланям пред всеки, който ще ми отговори! Също така подчертавам, че съм леко тъпоумен лаик, при това наивно доверчив, та каквото кажете това ще купя...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1732

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Seaborn, 37PV60 вече едва ли ще го намериш да се продава някъде. Най-много да е останала някой мостра, която в никакъв случай не препоръчвам.
    Също така не препоръчвам и 3 часа да гледаш XXL, че едно време разправяха, че се ослепявало
    Това, което може да видиш е 37PV8 или 37PV80. 32М86 е със добро черно, но тук много се писа, че не е ясно на каква матрица ще попаднеш и не е ясно дали ще го получиш това черно. От тази плазма ще имаш черното, което искаш стига стаята ти да не е много светла. Плазмите имат този проблем с работата на много светло.
    При нормално гледане не трябва да се притесняваш за отпечатване на лого на екрана.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #1733

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    От тази плазма ще имаш черното, което искаш стига стаята ти да не е много светла. Плазмите имат този проблем с работата на много светло.
    Какъв е по-точно проблема? Бледи ли стоят на много светло?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    16
    #1734

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Seaborn, 37PV60 вече едва ли ще го намериш да се продава някъде. Най-много да е останала някой мостра, която в никакъв случай не препоръчвам.
    Също така не препоръчвам и 3 часа да гледаш XXL, че едно време разправяха, че се ослепявало
    Това, което може да видиш е 37PV8 или 37PV80. 32М86 е със добро черно, но тук много се писа, че не е ясно на каква матрица ще попаднеш и не е ясно дали ще го получиш това черно. От тази плазма ще имаш черното, което искаш стига стаята ти да не е много светла. Плазмите имат този проблем с работата на много светло.
    При нормално гледане не трябва да се притесняваш за отпечатване на лого на екрана.
    Благодаря ти искрено за бързия отговор. Мисля че току що направих избора и той е плазма + щори. Въпросният модел 37PV8 е малко апокрифен на сайта на ТМ, но виждам че има "100 Hz Double Scan", а резолюцията му е 1024x768. За сравнение SAMSUNG PS-42P7H е с 5 инча по-голям и с по-голяма резолюция (1366Х768) за 100-на лева отгоре. 100 херца не виждам. От другите харектеристики не разбирам. Та въпросът е, ако сложим на кантар:

    [blue]Samsung 42" 1366x768 -100Hz[/blue] и [red]Panasonic 37" 1024x768 +100Hz[/red] кое ще натежи (без футболни пристрастия)?


  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1735

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от ethernall
    Какъв е по-точно проблема? Бледи ли стоят на много светло?
    Да кажем, че във силно осветена от слънце стая черното не е толкова добро. Сравнително плътни пердета ершават проблема. Повечето ЛСД пък са обратно. Във много тъмно помещение не се представят толкова добре по този показател. То и без това тези плазми са със доста рефлектиращ екран и е абсурд да гледаш без пердета. ТОва важи и за M/F/A серията на Самсунг.

    Seaborn, изобщо не е апокрифен модел. Това е най-ниския клас от последното поколение Панасоник. Всички 37и 42 инча плазми са с резолюция 1024х768, но това не трябва да те притеснява много. Имам големи съмнения, че тази резолюция, която са написали не е вярна.
    http://av.samsung.de/produkte/detail...b-f7dad9f04ee8

    Така или иначе на Самсунг плазмите като цяло са по-назад от тези на Панасоник. Нямам спомени за този модел, за който питаш. Най-добре е да отидеш на място и да го тестваш как показва на двд щом това ще гледаш.

  13. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #1736

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Seaborn
    Та въпросът е, ако сложим на кантар:
    [blue]Samsung 42" 1366x768 -100Hz[/blue] и [red]Panasonic 37" 1024x768 +100Hz[/red] кое ще натежи (без футболни пристрастия)?
    Seaborn, Panasonic TH-37PV8P ще ти даде най-доброто черно за парите ти. Но все пак, набележи си 2-3 модела и вземи окончателно решение в магазина, като видиш представянето им.
    Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    10
    #1737

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодарение на lazarus18 съм горд собственик на Сони 32v4500.
    С много добри впечатления останах от картината.Веднага намери 115 цифрови канала на кабеларката в блока.
    Свързах го и към уредба Сони DMZ-260 с hdmi кабел и наистина звука е на много добро ниво.
    За цената си от 1520лв Тв-то е много добро.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #1738

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте, от 1 месец съм решил да си купя телевизор и следя форума от тогава и искам до ви кажа браво за прекрасните дискусии и мнения тук! Наистина помагате на много хора. След като изчетох всичко си избрах два-три модела телевизора, както съветвате за начало. Определено съм се насочил съм LCD и разстоянието от което ще гледам телевизора е 3-3.5 метра и с помощта на калкулатор видях, че е добре телевизора да е 40 инчов. Моделите, към които съм се спрял са Samsung LE40A656A и Sony KDL40W4000. Сега първо да споделя моето мнение за моделите - Сони са истинската компания според мен, но наистина напоследък като че ли свалиха качеството сериозно и не съм сигурен в новите модели. Самсунг с този модел изкараха чудестни характеристики на пръв поглед, но май някои от тях са напълно неизползваеми - както и други хора писаха тук. Прегледах много внимателно ревютата на тези два модела в http://www.hdtvtest.co.uk и ето техните изводи за моделите :
    -
    So, in LE40A656, has Samsung finally come up with a candidate that can mount a serious challenge to Sony Bravias at the top of the LCD hill? We believe so. Make no mistake, the Sony Bravias still hold the edge in colour balance and gaming response. And when present, their 100Hz MCFI technology is slightly more accomplished than Samsung's. But with standard-definition video processing, connectivity and most importantly price stacked firmly in Samsung's favour, the future looks extremely rosy for the LE40A656 indeed.
    - Иначе казано от момчетата Сони са на върха, но Самсунг силно се опитват да ги догонят, но тяхната 100 херцова технология е почти неизползваема и както може да видите от тази дискусия http://www.avforums.com/forums/showt...=756622&page=3 : one of the main reasons,for samsung tv's with 100hz,to have the 100hz mode switched off,is that it doesnt work,and advice from samsung is either have it on low,or off. Това беще за Самсунг модела и като мое заключение е да се дадат пари за функция, която е изключена е все едно да си купиш нещо което никога няма да ползваш. Също доста се хвали черното тук. Сега да кажа за Сони
    -
    Regardless of these flaws, at this time of writing the Sony KDL40W4000 remains the best LCD HDTV – in terms of both picture and sound quality – we've reviewed in 2008. We haven't seen the latest Samsung 5 and 6 series nor Toshiba's ZF range of LCD TVs, but equalling (let alone surpassing) the stellar performance delivered by the Sony KDL40W4000 will be no easy feat.
    Тъй момчетата в това ревю казват, че за тях това е най-добрия телевизор за 2008 до сега, доста подобрения особено в черното спрямо W3000 сериите, НО липса на контрол на белия баланс в менюто и липса на 100 херца - което май е добре. Та от тук идва и отговора защо са толкова скъпи Х сериите на Сони - 100-херца при тях настина оказват ефект.
    Така като гледам се насочвам повече към Сонито за сега, но искам да ви попитам за аналог на тези модели до 3000 лв и кой модел повече си заслужава парите? Въобще ще съм радостен на всякакъв коментар?
    Сега и един конкретен въпрос - Този тунер дето е в Сонито как да го ползвам? Смятам телевизора да е с ИТВ Партнер и тъй като това е сателитна телевизия става ли неизползваем тунера и както е написал колегата отдолу как да хвана тия над 100 канала - с обикновена кабелна от сорта на Евроком? Също така държа телевизора да е добър избор за Плейстешън 3, щото тва ще е следващата покупка - та може и да кажете тези модели добър избор ли са и какъв трябва да е телевизора за игра. Предполагам FullHD, и какво друго?
    Благодаря на всички за помощта!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    15
    #1739

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    kirtcho, за конкретните модели не мога да те посъветвам, но що се отнася до цифровия тунер със сигурност ИТВ няма да можеш да гледаш с него, а и всяка друга сателитна телевизия.
    DVB са различни стандарти за предаване на цифрови данни. Ето тук може да се запознаеш по-подробно http://www.dvb.org/technology/standards/
    С вградения тунер, който е DVB-T може да се приема само ефирна цифрова телевизия, но пък за нея трябва специална антена, а и в момента в София има само 6 цифрови телевизии. Може би за в бъдеще ще има смисъл от такъв тунер, защото според някаква директива на ЕС всички телевизии трябва да преминат на цифрово разпространение до 2012 г., което я стане я не. Американците се бяха засилили да го правят мисля до тази година, но явно няма да стане.
    И като гледам май, май тоя DVB-Т тунер нещо няма кой знае какво приложение. Освен ако твоя кабелен оператор не предава точно в този DVB-T стандарт, в противен случай, ако предава в DVB-C става безполезен.

    Ако някой друг има друго мнение, моля да сподели, защото и аз доста го мислих за тоя цифров тунер.


  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #1740

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Добре де а в сайта на http://www.electron.bg/ пише следното за този модел - Вграден тунер за цифрова кабелна телевизия - вече нямате нужда от допълнителни устройства за приемането на цифрова кабелна телевизия! Вграден HD тунер. Някой може ли да ми каже какво точно означава това и как мога да го ползвам и как колегата по-горе и хванал 115 канала? Мерси и ако може няколко мнения за споменатите модели!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе