Страница 13 от 300 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #181

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от stupid
    Кой от двата телевизора според вас е по добър и защо?
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09033180
    http://www.sharpbg.com/index.php?productID=232
    Мисля, че Р-серията на Sony беше междинна (временна) серия, както Т-серията. Нека някой запознат с моделите на Sony да даде повече инфо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #182

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    wert7544 - Разбира се, че не са мои! Това е мнението на почти 8 технически лаборатории които се занимават с тази материя. Едно е да го направиш и кажеш, че след като е по нагоре коефициента значи е по-добро, друго е крайния резултат от спестени други елементи. Но нещата не се свеждат само до битовете за съжаление. Доста руски сайтове и техни независими тестове също го доказват. В края на края общата окомплектовка на компонентите дава реалната картина, а не само един от елементите. За да работи перфектно един дисплей решаващ фактор играе цената - а тя задължително трябва да е ниска в името на бизнеса и от там идва проблема.
    Как мислите при тази комбинация: (Панел 8 бит и Signal processing 10 бит) дали има проблем в показването на нивата от идеално бяло до идеално черно?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #183

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Аз също не смятам, че има голяма разлика между 100 и 50 херца. Разбира се, разликата в 2-та модела не е само това. Лично за мен, 2200 лв за 32" модел са много пари. Прецени си хубаво разстоянието, от което ще гледаш защото почти всеки, взел си 32" после се ядосва.
    Е да по-скъпия наистина има повечко работи, не мога да отрека. Но дали качеството в образите на двата ще бъде съществено, имайки в предвид, че ще гледам основно Булсатком-а и от време на време някое ДВД?
    Междувпрочем смятам да го гледам от около 3 м. казаха ми в един магазин, че имало правило телевизора да се гледа от около 4 пъти височината на екрана - дали това е Вярно?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #184

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от stefan_nankov
    Е да по-скъпия наистина има повечко работи, не мога да отрека. Но дали качеството в образите на двата ще бъде съществено, имайки в предвид, че ще гледам основно Булсатком-а и от време на време някое ДВД?
    Междувпрочем смятам да го гледам от около 3 м. казаха ми в един магазин, че имало правило телевизора да се гледа от около 4 пъти височината на екрана - дали това е Вярно?
    От 3 метра съвсем спокойно се гледат и 37 инча. Да не кажа и 40, но ти все пак казваш, че ще гледаш само SD сигнал, а той е по-добре на по-малък екран. Това дали има или няма 100 херца не е определящо за качестовото на картината при гледане на телевизия. Отиди в магазин където ги имат и двата модела и ги виж как се държат на двд.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #185

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Месеците преди Нова година имаше относително голямо движение на цените на телевизорите. Някой знае ли нещо по-конкретно за скорошни промоции или движение на цените в големите вериги? Питам, за да знам дали има смисъл да изчаквам повече. Решил съм да взимам Шарп 42Х20Е през Интернет за да го доставят до дома. Предварително благодаря за изказаните мнения.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #186

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Мерси за съвета. Ще ида тези дни.
    И на мен ми се виждат множко 2200 за такъв телевизор.
    Пък и като гледам с каква скорост се сменят модели и технологии..
    Docr - четейки този форум останах с впечатлението, че февруари и март се сменят модели и падат цени. Мои приятели по магазините казват че месеците след нова година и коледа са най-слаби откъм продажби и може би затова- първо магазините разчистват залежалото от празниците и после зареждат ново.
    Но пък ако се чака на този принцип, то сигурно трябва да се чака до безкрайност - непрекъснато излизат нови модели, обявяват се промоции и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #187

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Проблемата не е в новите модели, а в поне 1 вярен модел!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #188

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Четох за опцията на някои LCD за възпроизвеждането на филми в 24 кадъра -"филми, снимани с честота 24 кадъра в секунда, се възпроизвеждат без загуба в качеството при скалиране". Тези филми знак на обложката ли имат, от Интеренет могат ли да се свалят и какъв е форматът им? Рових в мрежата - обяснения пълни с техническа терминология, която няма практическа стойност за обикновения човек. Някой на разбираем език може ли да обясни за какво става дума?

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    9
    #189

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Даите съвет за избор на 37 ца.Бях се спрял на sharp 37X20E но имаше мнения, че единствено 42X20E от тази нова серия си заслужава

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #190

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от docR
    Четох за опцията на някои LCD за възпроизвеждането на филми в 24 кадъра -"филми, снимани с честота 24 кадъра в секунда, се възпроизвеждат без загуба в качеството при скалиране". Тези филми знак на обложката ли имат, от Интеренет могат ли да се свалят и какъв е форматът им? Рових в мрежата - обяснения пълни с техническа терминология, която няма практическа стойност за обикновения човек. Някой на разбираем език може ли да обясни за какво става дума?
    "Тя позволява на телевизора да възпроизвежда филма с 24 кадъра в секунда - точно същата честота на кадрите, която използват режисьорите при снимането на своите филми. Повечето от останалите телевизори и DVD плейъри възпроизвеждат филмите с 50 кадъра в секунда, като всъщност правят самия филм по-бърз."
    Източник: Sony.bg
    За феновете на сони http://www.hdtv.ru/2008/01/11/sony_o..._extender.html има и други интересни новини за други марки.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #191

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от docR
    Четох за опцията на някои LCD за възпроизвеждането на филми в 24 кадъра -"филми, снимани с честота 24 кадъра в секунда, се възпроизвеждат без загуба в качеството при скалиране". Тези филми знак на обложката ли имат, от Интеренет могат ли да се свалят и какъв е форматът им? Рових в мрежата - обяснения пълни с техническа терминология, която няма практическа стойност за обикновения човек. Някой на разбираем език може ли да обясни за какво става дума?
    Всички филми се снимат и обработват с 24 кадъра/сек. /24р/ филмите се конвертират посредством няколко начина за да станат 50i или 60i и се налага телевизора да прилага обратната техника за да върне реалистичното движение на кадрите.
    Имайте предвид, че повечето не се справят с това и обикновено картината е забързана с 3-4 % спрямо оригинала.
    Тази опция, която сега се налага, позволява въпроизвеждането на точно 24р, без никаква намеса от телевизора.
    На теория добре, но какъв точно е резултата, аз за себе си още не мога да кажа защото никъде в София не мога да намеря да ми го демонстрират. Я кабел нямат, а диск с филм, я телевизор, който го поддържа...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #192

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    "Тя позволява на телевизора да възпроизвежда филма с 24 кадъра в секунда - точно същата честота на кадрите, която използват режисьорите при снимането на своите филми. Повечето от останалите телевизори и DVD плейъри възпроизвеждат филмите с 50 кадъра в секунда, като всъщност правят самия филм по-бърз."

    Аз като си пусках филмите от компа на 24р ми се случваше да се забавя действието през 10 минути. При 50р или 60р не виждам разлика и го няма този ефект, но аз си го държа на 50р. Не знам каква е идеята на тези 24р. С Шарп 42Х20 съм.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #193

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от shpeksi
    Аз като си пусках филмите от компа на 24р ми се случваше да се забавя действието през 10 минути. При 50р или 60р не виждам разлика и го няма този ефект, но аз си го държа на 50р. Не знам каква е идеята на тези 24р. С Шарп 42Х20 съм.
    Няма и как да го видиш. За целта ти трябва и телевизор, който го поддържа /а твоя не/, и плеър който да подава такъв сигнал.
    И аз не знам каква е идеята от тази екстра на практика. Както написах вече никъде не мога да намеря да ми го демонстрират.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #194

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,
    от около 2 часа съм горд притежател на JVC LCD телевизор LT-37G80SU 37 на цена 1200 лв от една заложна къща.
    Цената ми се стори хубава и затова го взех.Някой ще сподели ли някакви наблюдения за модела?
    Предварително благодаря!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #195

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Добро попадение предполагам,че и 3 годишната гаранция важи, модела е добър особено за тези пари

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 300 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе