Страница 215 от 300 ПърваПърва ... 165205213214215216217225265 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,211 до 3,225 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3211

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @veegog
    Panasonic-а на който си се спрял е отличен телевизор. Плазмите и LCD-тата имат своите силни слаби страни. Всеки за себе си трябва да прецени кое по му допада. Аз лично, виждам трептенето в/у бялото при плазмите, както и по-едрия пиксел понеже гледам отблизо. Затова избирам LCD, въпреки че лошият зрителен ъгъл и тъмните сцени са доста неприятни ;-)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    12
    #3212

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Току що се връщам и от Техномаркет...
    Гледах Панасоника PV80P. Бяха го забили долу в ниското. Но въпреки това изглежда много добре. Страхотен дизайн. Но нещо картината му е по-бледа в сравнение с LCD-тата. Обясниха ми, че е пуснат през HD сигнал и затова е добро качеството му. Ами аз като съм с обикновен Бълсатком? Излишно е да споменавам, че отново беше натъртено, че е стара технология и се взимало главно за ресторанти и заведения

    Всъщност при мен помещението е доста светло, а не искам през деня да пускам щори.
    Огледах и един LCD Samsung LE-40A450 на 1500 лв. Хареса ми, но трябва да огледам какво сте писали за него.

    Навярно вече ви досаждам, но наистина мисля, че мнението ви си струва

  4. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3213

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @veegog
    По това което пишеш май ще ти е по-добре LCD, но за тия пари не можеш да купиш LCD, което дори да се доближи до PV80 като качества.
    За светла стая плазмите не са добро решение. Истинското великолепие на тази технология се разкрива когато седнеш вечер пред хубав филм или спортно събитие.
    Аз самият гледам в доста светла стая и отлично помня как ме дразнеха отраженията върху екрана на CRT SONY FQ75. Особено ми пречеха като седна да гледам Формула1 следобед...или някой от по-ранните мачове.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    12
    #3214

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря ти за отговора Zlatko. Доста ми е полезно това, което пишеш.

    По-принцип го взимам за гледане на филми и сериали вечер, но и както викаш ти я формула 1, я някой мач по диема....

    Все пак ще помисля още за Панасоника, но ако можеш ми дай някакъв добър LCD 40' или 42' до 1500-1600 лв. Можеш ли да дадеш мнение за TOSHIBA 42X3000PG.

    p.s. Не знам колко е важна и разделителната способност и това дали е 16:9... имам предвид за в бъдеще

    Още веднъж благодаря.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3215

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    zlatko,
    матовото покритие според мен и още куп приятели (някои си смениха в последствие телевизорите които бяха мат с гланц)
    убива живия блясък на картината. Пак казвам не случайно от както съществуват CRT телевизорите отразяват всичко с/у тях, но ти можеш да го видиш само когато го търсиш. Въпрос на усещане! При мата за жалост всичко е МАТ!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #3216

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    soon
    Матовото покритие е хубаво за телевизори с A-MVA матрица/това е най ярката матрица/-и буквално може да те заболят очите от бялото ако е с стъклено покритие.Матовото си остава за предпочитане в светли помещения.
    Иначе-гланцовото покритие ти дава по-голям контраст от матовото/на цената на повече отблясъци/.При новите модели плазми на PIONEER има ново антирефлексно покритие-съдейки по ревютата хората са доволни от него.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #3217

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veegog
    Току що се връщам и от Техномаркет...
    Гледах Панасоника PV80P. Бяха го забили долу в ниското. Но въпреки това изглежда много добре. Страхотен дизайн. Но нещо картината му е по-бледа в сравнение с LCD-тата. Обясниха ми, че е пуснат през HD сигнал и затова е добро качеството му. Ами аз като съм с обикновен Бълсатком? Излишно е да споменавам, че отново беше натъртено, че е стара технология и се взимало главно за ресторанти и заведения

    Всъщност при мен помещението е доста светло, а не искам през деня да пускам щори.
    Огледах и един LCD Samsung LE-40A450 на 1500 лв. Хареса ми, но трябва да огледам какво сте писали за него.

    Навярно вече ви досаждам, но наистина мисля, че мнението ви си струва
    Истината е че в тези магазини 90 % от "консултантите" с пълни профани на тема техника и чакат да стане 20 часа за да си ходят !!!!
    На техните сплитери са пуснати по 50 телевизора и е нормално някои от тях да предават доста гадно. Накарай го този разбирач да гепи Панасоника и да го закачи на мястото което има добре предаващия според теб LCD телевизор. Само така ще видиш реално дали предава зле или добре. Другата им честа идиотия е да пуснат Full HD презентация, на която с много бавни почти меланхолични движения се случва "нещо". Ако ги накараш да пуснат футбол или баскетбол и те изпадат в делириум. От друга страна не гледай с такива "професионални" очи, защото каквото и да вземеш от изброеното то в къщи ще ти изглежда много добре.

    ПП. За жалост и двете изброени технологии си имат доста кусури и няма правилен отговор кое е по-добро.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3218

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veegog
    Благодаря ти за отговора Zlatko. Доста ми е полезно това, което пишеш.

    По-принцип го взимам за гледане на филми и сериали вечер, но и както викаш ти я формула 1, я някой мач по диема....

    Все пак ще помисля още за Панасоника, но ако можеш ми дай някакъв добър LCD 40' или 42' до 1500-1600 лв. Можеш ли да дадеш мнение за TOSHIBA 42X3000PG.

    p.s. Не знам колко е важна и разделителната способност и това дали е 16:9... имам предвид за в бъдеще

    Още веднъж благодаря.
    zlatko, ти е обяснил вече, аз само ще добавя, че да не те притеснява факта че резолюцията на плазмата е със 4:3 съотношение на пиксели - тя си е 16:9 екран и няма никакви проблеми с 16:9 образ.

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3219

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @soon
    Явно случая с мат/гланц е като плазма/lcd - и двете си имат плюсове и минуси. Аз лично предпочитам мата. ;-)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #3220

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Някой ако знае би ли обяснил по-подробно за какво точно служи ЛАН-а при Philips 9 серия и Samsung 8 и 9 серия?

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    199
    #3221

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравеите.
    От доста време си тарся 32" LCD телевизор,бях се спрял на PHILIPS 32PFL7803D но от форума разбрах че имат проблем при вразката с ПЦ.Бихте ли ми препорачали някои модел тв. с ВИДЕО РЕЗОЛЮЦИЯ: 1920x1080p,които да мога да сваржа безпроблемно към ПЦ-то чрез DVI-HDMI.И още нещо картата на ПЦ-то ми е доста слаба (Nvidia FX5600 64bit/128RAM,AGP) дали ще стане?.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #3222

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    zlatko, ти е обяснил вече, аз само ще добавя, че да не те притеснява факта че резолюцията на плазмата е със 4:3 съотношение на пиксели - тя си е 16:9 екран и няма никакви проблеми с 16:9 образ.
    Това за различния размер пиксели не го знаех, я дайте млко повече инфо моля...

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3223

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @HunterBG
    За Samsung нямам идея, но при Philips-ите можеш да плейваш медиа файлове директно от PC. За целта трябва да шернеш съответната директория където се намира файла. Телевизорът обаче има доста ограничен набор от кодеци и не всички файлове тръгват. Под медиа файлове разбирай снимки, музика и филми.
    @ethernall
    lazarus18 е искал да каже, че разделителната способност на PV80 като съотношение на брой пиксели по хоризонтал и вертикал е 4:3(1024:768), но тъй като пикселите са правоъглълни(издължени хоризонтално), като физически размери екрана е 16:9.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #3224

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @veegog
    Запиши си любимия екшън на DivX (така ще добиеш най пълна представа как се вижда цифровата телевизия) вземи си дискчето и отиди да ти го пуснат на някое от прехвалените им боклуци (тъй като за този размер и тази цена няма ни едно ЛСД дето дори леко да бяга от тази категория) след това повтори теста с плазмата... ако и след това избереш ЛСДто вината не е в нас

    Според мен "консултантите" са инструктирани да си продават старите модели ЛСДта на всеки който е готов да им поиска "компетентното" мнение... разбира се има и изключения но те само потвърждават правилото...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #3225

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Защо толкова се спекулира с гланцираните повърхности на ПОВЕЧЕТО модели LCD/PLASMA телевизори?
    Нима ВСИЧКИ кинескопски телевизори не са стъклени и ОТРАЗЯВАЩИ по същия начин всичко което седи пред тях.
    Вие картината ли наблюдавате или гоните тъмнината, та да се оглеждате в нея?
    Лично мен ме дразни матовото покритие при някой модели LCD което маха блясъка и ъгъла на картината.
    Всичко е във разфокуса и фокуса на погледа, което определя крайното възприятие!

    А сега едно обобщение от тазгодишната IFA 2008:http://www.thg.ru/business/ifa_2008/index.html
    С уважение към тебе ще спомена, че именно отраженията в екрана са това, което дразни и уморява очите (както и големите светлинни контрасти, но това е друга тема). Няма значение дали си фокусирал на тях или "не ги виждаш". Моето лично мнение е, че телевизор който иска специални грижи (условия) за да го гледаш не си заслужава парите. (Стигат ми жената и децата, телевизор като част от семейството ми иде в повечко). В тази връзка малко офф-топик: Имам прахосмукачка Самсунг (никога!!!!) която даде много тъп дефект. В сервиза ми обясниха, че е трябвало да я оставям да почива на всеки 10 минути, да я почиствам/пера основно (секффи си там филтри дето могат да се извадят) едва ли не след всяко чистене и т.н. Предложих да отделя една стая от апартамента за да може прахосмукачката да почива спокоино и нощем и напуснах... Не че техниката не иска грижи, ама всичко си има граници ;-) Та така...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе