Страница 214 от 300 ПърваПърва ... 164204212213214215216224264 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,196 до 3,210 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3196

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от mazalo
    Господа аз пък съм се насочил в купуването на LCD с LED-backlight неще от порадъка 42" - 46". Дебна на пазара от известно време да вида дали ще почнад да падат тези цени. Интересното е че всички фактори и предпоставки са на лице, но явно БГ пазара не се подчинява на логиката. Цените тук са средно 20-30% завишени от останалите европейски страни /Говоря за топ моделите/ , а тама е с 50% по скъпи от америка. Та въпроса ми е какво да правя , да си го поръчам от майната си или да чакам по-добри дни.
    Само за пример спрял съм се на
    SAMSUNG LE-46A956 /ако имате по изгодни предложения , моля отворен съм за съвет./ Иначе и Sony KDL-46X4500 също ми допада ама е баш x2 цената
    техномаркет - 4,799.00 лв.
    и примерно http://www3.av-electronix.de/3Eqtwje...gid=572&ref=13 1989EUR ~ 3900 лв.


    Може да разгледаш модела А786, който пак е с ЛЕД подсветка.
    Ние с miro_vampiro сме се уговорили да се видим при него в магазина и да тестваме точно тези модели, че аз съм ги виждал само набързо без да пипам нищо по тях.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    122
    #3197

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от atheist18
    Konstantin, вземи
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027211

    Имам същия 40 инча, страхотен ТВ. И за обикновена телевизия, и за ХД филми, и за игри.

    Късмет
    за 40 въобще и не съм си и помислял за това не съм го видял този, но като чета мненията тука всеки трети казва, че телевизора който е купил после му се вижда малък, за 2.7 метра 40 инча ?, не знам може и да си прав. Може и да си въобразявам, но от както прочетох за проблема с черното на Самсунга и ми се струва много дразнещо. Ориентирал съм се към Филипс, но ... благодаря все пак че си обърнал внимание на поста ми.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #3198

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте
    mazalo за съжаление при нас цените винаги ще са по високи, не може да се сравнавяме с пазара в EU, камо ли с този в САЩ , там просто се продава дооста повече техника, респективно цените е нормално да са по ниски.

    За 9 та серия на Самсунг мога да кажа че ми харесва като картина и тн, все пак чакам Lazarus18 да дойде и да направим някой друг тест, заповядай и ти ако искаш за да може да прецениш на място дали модела отговаря на очакванията ти или не.

    Само Lazarus18 да каже кога идва и ще тестваме заедно, пп, 7 ма серия днес го продадох, онзи ден и 8 ма серия, ще гледам да не давам 9 та серия в такъв случай

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #3199

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    здравейте от 2дена сам с panasonic th-42pv80p и сам с цифровата на мсат но от се 4ужа някакжо бу4ене от звука и минават ленти хоризонтално по екрана даите ми моляви някакав савет какво да правя

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #3200

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Благодаря на всички съфорумници за помоща при избора на техника

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #3201

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравей tsvetan79
    а случайно да си с кабела от цифровия приемник който ти дадоха от мсат ? Скарт кабела за 50 стотинки ?

    Ако Да, отиди и си купи един за поне 15 лв, Thomson, или нещо по така, и приятно гледане после


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #3202

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    да с такав сам

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #3203

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Преди да бързаш да сменяш кабела,макар че съвета е добър,изкарай антенния кабел от приемника,ако се оправи значи не е от кабела.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #3204

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @tsvetan79
    Явно освен неграмотен си и мързелив..... http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg315506

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    3
    #3205

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте,

    Интересувам се какво е вашето мнение за този модел LCD на LG - LG 37"LG3000.
    Препоръчаха ми го, но бих се радвал ако някой ми даде малко конкретно инфо и съвет.



  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    12
    #3206

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veegog
    Здравейте.
    Форумът ви е страхотен. Поздравления за полезната информация.
    Сега и моя въпрос.....
    Искам да си купя 42 ' LCD или Plasma. С Булсатком съм, но досега не съм имал телевизор. Разстоянието ми е около 3,5 метра.
    Няма да го вързвам с компютър. Ще се гледа телевизия и DVD.
    Дайте съвет какво да си взема. Бюджета ми е ограничен до 1500.

    Благодаря предварително
    Здравейте отново. Днес ходих до Метро само за да разгледам 42 инчовите LCD и Плазми. Просто имах време сутринта.
    Почти съм решил да взема Панасоник TH-42PV80 от Техномаркет, но ....
    Останах като попарен като продавача започна да ми обяснява как плазмите били остаряла технология, нямали добра разделителна способност, скоро повечето телевизии ще започнат да предават 16:9, бялото им било синьо, черното бледнеело, греели, харчели, всичко срещу тях се отразява (особено лампите) .... абе скри ми шапката човека. Вика вземи си LCD.

    Аз лично видях, проблема с отразяването и с белия цвят. Виждах отражението си пред телевизора все едно, че съм пред огледало. После се преместих на 6-7 метра и при един бял фон се видя ясно разликата в бялото спрямо LCD-тата.

    Моля помогнете в избора ми

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #3207

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Защо толкова се спекулира с гланцираните повърхности на ПОВЕЧЕТО модели LCD/PLASMA телевизори?
    Нима ВСИЧКИ кинескопски телевизори не са стъклени и ОТРАЗЯВАЩИ по същия начин всичко което седи пред тях.
    Вие картината ли наблюдавате или гоните тъмнината, та да се оглеждате в нея?
    Лично мен ме дразни матовото покритие при някой модели LCD което маха блясъка и ъгъла на картината.
    Всичко е във разфокуса и фокуса на погледа, което определя крайното възприятие!

    А сега едно обобщение от тазгодишната IFA 2008:http://www.thg.ru/business/ifa_2008/index.html

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    12
    #3208

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Разбирам те какво имаш предвид, но все пак дай ми съвет какъв телевизор да взема...

  17. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #3209

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    @soon
    Антирефлексното(матово) покритие на екраните наистина много подобрява гледането в светли помещения. Дори и прозореца да е не фронтално, а в страни от екрана, има доста отражения, които дразнят очите.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3210

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от veegog
    Здравейте отново. Днес ходих до Метро само за да разгледам 42 инчовите LCD и Плазми. Просто имах време сутринта.
    Почти съм решил да взема Панасоник TH-42PV80 от Техномаркет, но ....
    Останах като попарен като продавача започна да ми обяснява как плазмите били остаряла технология, нямали добра разделителна способност, скоро повечето телевизии ще започнат да предават 16:9, бялото им било синьо, черното бледнеело, греели, харчели, всичко срещу тях се отразява (особено лампите) .... абе скри ми шапката човека. Вика вземи си LCD.

    Аз лично видях, проблема с отразяването и с белия цвят. Виждах отражението си пред телевизора все едно, че съм пред огледало. После се преместих на 6-7 метра и при един бял фон се видя ясно разликата в бялото спрямо LCD-тата.

    Моля помогнете в избора ми
    Да, това е силно разпространено мнение сред ПРОДАВАЧИТЕ в много магазини. Понеже ми е писнало да оборвам горните твърдения ще ти кажа, че в тях единственото вярно нещо е това за отраженията. Това би трябвало доста да те притеснява ако живееш в промишлено хале с десетки силни източници на светлина. В една нормална къща/апартамент едва ли има толкова лампи и обикновено са под твой контрол дали да светят и кои да светят. Единственото, с което трябва да се съобразяваш е да пускаш пердетата през деня ако слънцето грее в стаята.
    Всичко останало, което са ти наговорили са пъли глупости.
    Не казвам, че трябва задължително да си вземеш плазма. Просто за 1500 лева НЯМА какво друго да вземеш, което да се доближава дори и малко като качество и размер до PV80.

    ПП. Не мога да се сдържа да не коментирам и това за белия цвят. Тъй като повечето "консултанти" не знаят, че телевизорите имат различни настройки от тези на копчето за пускане - ON/OFF няма как да знаят, че баланса на белия цвят се регулира и той синее защото всички плазми в магазина са изпържени на режим ДИНАМИК< който ги осакатява тотално. Поискай им дистанционното, влез в менюто и избери режим Cinema. После го накарай да пусне което и да е ЛСД на някакъв реален сигнал ДВД, Блу-рей филм и виж как ти се струва картината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе