Страница 205 от 300 ПърваПърва ... 155195203204205206207215255 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,061 до 3,075 от общо 4486

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3061

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Yas ,благодаря за мнението ти.Ако говорим за дизайн то ЛГ определено повече ми харесва.Същинският въпрос е при еднакви технически показатели каква е разликата в панелите и процесинга.Оттам има ли предимство Панасоник точно в този клас,дори иконтраста е добър на ЛГ в случая.Дават и 100 000 часа живот на панела като на Панасоник.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3062

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    До "rodriges". Първо поздрави за покупката. Определено модела е невероятен и като х-ки и като дизайн. Смятам и моя бъдещ телевизор да бъде от тази серия. Може би само ще е 46ца. Истината е обаче че не мога да разбера хората които ползват телевизора за аналогова кабелна SD. Според мен човек да си купи толкова висок клас FULL HD телевизор от 40 и повече инча и да му пуска такъв сигнал е най-малкото странно! Особенно като се има предвид че има толкова много HD съдържание, плеъри от сорта на пуканката, а и не на последно място HD сателитни телевизии ако поназнайва човек чужди езици. Да не говорим че телевизорите от тази серия се "оправят" и без проблем при връзка с ПЦ на native резолюция.
    Твърдо съм решил след като си взема телевизора да не включвам нищо в него което не поддържа HD. Просто няма смисъл. Отчитам факта естествено че всеки си има правото да си ползва както си иска телевизора! Просто ми е чуден избора на сигнал и телевизор ...

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #3063

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    Трябва да го гледаш с твоите си очи тоз ТВ - за LG-то имам в предвид.
    Аз горе/долу съм пред същата дилема кой ТВ да е...
    Днес гледах в технополис и ЛГ-то и панасоник TH-42PV8P (TH-42PV80P го имаше като цена, но го нямаше "на живо"). ЛГ-то ми хареса доста - без да съм специалист, но кусур не му намерих.
    Според мен имаше нещо гнило в тоз панасоник дето гледах - беше закачен на цифров сигнал - заедно с още десетина ТВ-та. С чиста съвест признавам, че съм тотално разочарован от картината, която "вадеше". Сравнен със съседните ми изглеждаше като някакво беко недоразумение. Помолих и на ефирна телевизия да го пуснат - резултата беше трагичен. Не зная каква е причината - настройки ли, връзка ли или нещо друго, но тази мостра беше антиреклама на фирмата.
    Та зат'ва според мен трябва да си ги огледаш на място в магазина и след това да прецениш кой да е.
    За още нещо се убедих - Lazarus е прав - след 1.5-2 метра няма значение дали е ХД реди или фулл ХД.

    П.С. Буквално пред мен купиха мострата на последното ЛГ - но ми беше все едно и без това бях отишъл само на оглед.
    Не ти ли се стори подозрително, че точно Панасоника е вадел лоша картина в Технополис? Все пак те не внасят тази марка и е нормално да нагласят нещата така, че да изпъкват техните продукти. А може и да е чисто нехайство. И преди съм писал, но в нито един такъв магазин плазмата не може да разкрие максимума на картината си - прекалено е светло. От това, което чета като ревюта за новите плазми на LG явно има нещо гнило при тях.
    Виж какво казват HDTV Test за този модел:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038219

    Native screen resolution only 1024x768 (not full HD)
    Blacks not as deep as the latest Pioneer and Panasonic plasmas
    Exhibits more image retention than the latest Pioneer and Panasonic plasmas
    Subtle telecine judder remains present when fed with 1080p/24 video signal
    Does not display blacker-than-black (BTB) data
    Film mode deinterlacing cannot be engaged over HDMI (option is greyed out)
    The usual issues of PWM noise, glass reflection, phosphor trails and plasma buzz which are present on all plasma televisions to a certain extent

    Доста плачевни резултати, а цента му е по-висока от на Панасоника в момента.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    16
    #3064

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Здравейте!Искам да питам кой телевизор ще ми препоръчате , този http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039741 или този http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027209
    Спрял съм се на тях,защото колкото и да е тъпо е факт,секцията ми не позволява по-голям ( ширината за ТВ е 77 см ) , та за това!Иначе ме интересува и мнението Ви за този ТВ - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09034007
    Ако трябва ще отрежа секцията :-))) Мерси предварително

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    40
    #3065

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Абе в Електрон.бг - Втора употреба, се продава един Philips 32PFL9603D за 1700 лв., пича пише че е на 5 месеца, с гаранция всичко, а гледам, че нов върви около 2300 лв. Струва ли си според вас, гледам че много го хвалят този модел.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #3066

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    ти за тези пари ще си купиш 42

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3067

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от Gamer
    Абе в Електрон.бг - Втора употреба, се продава един Philips 32PFL9603D за 1700 лв., пича пише че е на 5 месеца, с гаранция всичко, а гледам, че нов върви около 2300 лв. Струва ли си според вас, гледам че много го хвалят този модел.
    Абе какво да ти кажа... хвалят го или не.... 1700лв, за 32 ка и то на старо... Пък за 2300 лв. направо не ми се коментира. Според мен не си струва...

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    153
    #3068

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008


  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    16
    #3069

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Няма ли кой да помогне?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    16
    #3070

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Цитат Първоначално публикувано от vaskop
    Здравейте!Искам да питам кой телевизор ще ми препоръчате , този http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039741 или този http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027209
    Спрял съм се на тях,защото колкото и да е тъпо е факт,секцията ми не позволява по-голям ( ширината за ТВ е 77 см ) , та за това!Иначе ме интересува и мнението Ви за този ТВ - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09034007
    Ако трябва ще отрежа секцията :-))) Мерси предварително
    Няма ли кой да помогне?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #3071

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Samsung Electronics е показала на изложението iMiD в Южна Корея първия в света цветен активен електрофоретичен дисплей, който е създаден на база на въглеродни нанотръби. В ежедневието електрофоретичните дисплеи са получили названието "електронна книга", защото на тяхна база са създадени специални устройства за комфортно четене.

    Нека припомним, че електронната хартия (e-paper) представлява технология за изобразяване на информация, която имитира обикновена хартия.

    Електронната книга е била създадена за преодоляване на недостатъците на компютърните монитори. От подсветката на монитора човешкото око се уморява, а електронната книга отразява светлината като обикновен лист хартия. Ъгълът, под който може да се наблюдава изображението е много по-голям от този при LCD дисплеите.

    От Samsung казват, че до сега са съществували технологии само за черно бяла електронна хартия и за това тя е имала ограничено приложение. Създаденото 14,3 инчово демонстрационно устройство на база на електронна хартия поддържа не само градации на сивото, но и други цветове.

    Изделието е разработено в сътрудничество с компанията Unidym, която е създала най-тънките прозрачни въглеродни нанотръби.

    Представители на компанията Unidym са разказали, че цветните електрофоретични дисплеи имат няколко неоспорими преимущества пред обикновените плазмени или LCD дисплеи. Преди всичко те са значително по-тънки и по-леки, консумират в пъти по-малко електроенергия и могат да се използват във всички портативни устройства.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #3072

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Заедно с анонса на 103 инчовия и много скъп телевизор Viera, Panasonic зарадва потребителите с нови оригинални модели телевизори от серията PZR900. От тази серия на пазара се предлагат модели с диагонали 42”, 46” и 50”. Предлаганите изделия са с контрастни LCD панели full HD (1920x1080 точки), цифров TV Tuner и вграден твърд диск с капацитет 1 TB. Това е поредната изненада от компанията Panasonic. Според думите на производителите, на диск с такъв капацитет могат да бъдат записани 120 часа филми. Освен твърдият диск, PZR900 е окомплектован с HDMI и card reader.

    И трите модела телевизори вече са достъпни на пазара в Япония на цени за 42’’- 4200 долара, 46” - $4800, а за 50” ще се наложи да заплатите $5400

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #3073

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    Мечтата на човечеството през последните 50 години да гледа триизмерна телевизия се сбъдна с представянето на 3D стереоскопичен телевизор от корейската компания Hyundai. Диагоналът на това чудо на техниката е 46 инча при разрешаваща 1920 x 1080 пиксела. Изделието има два HDMI порта и три композитни входа, благодарение на които ще могат да се гледат и обикновени 2D изображения. В комплектът се доставят и 3D очила, без които не може да се вижда триизмерната картина.

    За да се насладите на триизмерно предаване ще трябва да живеете в Япония, защото само там от няколко месеца работи телевизионния канал BS11 3D, който принадлежи на компанията Nippon BS и излъчва предавания с триизмерно изображение. Цената на стереоскопичният телевизор на компанията Hyundai е $4857. Важното е, че първата стъпка вече е направена.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    28
    #3074

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    хахахахахах

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #3075

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008

    кои от трите телевизора бихте ми препоръчали http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09036466 или http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040253 или този http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09039186 последния маи няма dvb-t тунер

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе