Страница 7 от 91 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1361

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори 2011 - част 1/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    100
    #91

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Ако имаш ето такива RCA-конектори на цифровия приемник - http://en.wikipedia.org/wiki/RCA_connector - пробвай с тях да видиш каква ще е картината, би трябвало да е по-добра с тях отколкото със скарта. При мен с тях даваше по-добра картина стария телевизор, но новото Сони си има цифров тунер който хваща повече програми ( HD каналите) отколкото цифровия приемник на кабелната и затова съм сложил приемника на друг телевизор.

    На теория водят скарта за по-добра връзка, но при мен на практика с чинчовете ( RCA-конекторите) даваше по-хубава картина - но на телевизор с кинескоп - макар и Панасоник...
    А програми със сравнително лошо ( но търпимо) качество има и при мен (макар че съм на друга цифрова кабелна), но при над 100 канала не може всички да са с хубава картина.

    А за марка кабели - "HAMA" са хубави доколкото знам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    38
    #92

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от ROBOTA
    Благодаря колега. И аз сум доволен. 2 години чакам да се накяня и да избера и да дойде подходяшият момент. Ами дойде и не съжелявам че избрах ЛЕД модела. ЕХ500 е супер ама ЕХ710 е доста по елегантен. Купих и някъв висок клас кабел 4 звезди - Скарт/Скарт със позлатени уж клеми. Сцепва от картина, вчера се черпихме с авери и мама му адски е голямо твя чудо. В магазина изглеждаше по-малък сякаш. Искам да му купя читав медия плеър - или WDLive ili POPCORN. Пробвахме го вчера с WDLive - лудница картина вади. А 1080 направо спира дъха.

    безжичния адаптор на сони - би ли дал малко повечи инфо - линк, наистина какво друго мога да правя с него?

    Имам и още 1 питане - предлагат ми + 3 години гаранция от Текнополис за 250 лв. Не е зле.
    Дали обаче си заслужава. И дали хипотетично ако след 4,5 години телевизора изкиха нещо, дали ако не могат да го отремонтират биха ми го заменили с нов модел??? как работи тая система при Сони???

    робота задължително си я направи тая гаранция че всичко става и поне да ти дадът нов телевизор ако нещо се случи на този

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #93

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от ROBOTA
    Благодаря колега. И аз сум доволен. 2 години чакам да се накяня и да избера и да дойде подходяшият момент. Ами дойде и не съжелявам че избрах ЛЕД модела. ЕХ500 е супер ама ЕХ710 е доста по елегантен. Купих и някъв висок клас кабел 4 звезди - Скарт/Скарт със позлатени уж клеми. Сцепва от картина, вчера се черпихме с авери и мама му адски е голямо твя чудо. В магазина изглеждаше по-малък сякаш. Искам да му купя читав медия плеър - или WDLive ili POPCORN. Пробвахме го вчера с WDLive - лудница картина вади. А 1080 направо спира дъха.

    безжичния адаптор на сони - би ли дал малко повечи инфо - линк, наистина какво друго мога да правя с него?

    Имам и още 1 питане - предлагат ми + 3 години гаранция от Текнополис за 250 лв. Не е зле.
    Дали обаче си заслужава. И дали хипотетично ако след 4,5 години телевизора изкиха нещо, дали ако не могат да го отремонтират биха ми го заменили с нов модел??? как работи тая система при Сони???
    ROBOTA аз тези шкартове ги изхвърлих. Взех си сам модул от Близу сложих вътре картата и го поставих в тв-то. Качеството се подобри с 20-30%.единствения минус е че каналите се сменят малко по бавно отколкото с външния тунер на Близу.Но определено е много по добре с сам модул отколкото външен тунер -шкарт кабел -телевизор.За безжичния адаптор на Сони снего можеш да гледаш снимки и филми и да слушаш музика на тв без кабели от домашната мрежа.Също така да имаш нет на телевизора.Иначе за блу-рей филми си свалих този плеър ArcSoft TotalMedia Theatre 3.1160 Platinum https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=201975&hit=1 Плейва 30-40-50 гигабайтови блурей филми. Качеството и звука са размазващи. За гаранцията от 3години допълнително за която ти искат 250 кинта отгоре не се набутвай. В сервизите за поправки сони и панасоник почти няма. p.s. Не пипай сервизните менюта и ще спиш спокойно.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #94

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Да дадеш 3-4 хил. лева и да икономисаш 250лв за 5год. гаранция ,пак си помисли в коя държава живеем и какво е качеството на доставяния ток и сигнал от кабелни телевизии -като изтрещи на 3година и 1ден да не съжаляваш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    100
    #95

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Не разбирам защо съм с бан? Опитвам се да отговоря на yanko78, но упорито ми изписва че не може от моето IP ?
    Затова ще копирам отговора тук (въпреки че е за темата за Сони)

    Много въпроси, да се чуди човек от кой да почне...

    Има сайтове в интернет където дават подходящи настройки за EX500 моделите на Сони, например в тази тема от над 100 страници на английски - в нея има настройки за различни модели от серията EX500 , твоя предполагам е 32" щом е на тази цена.

    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1227927

    А тук виждам и настройки за твоя модел - http://www.lcdtv.net/reviews/sony-br...ex500-review-0



    http://www.tweaktv.com/tweak-my-tv/c...l-46ex700.html

    ТУк също ( към края на коментарите) са обобщени настройките за Sony KDL40EX503 направени с калибратор и показани в статията - http://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-...0100603700.htm

    При мен контраста е на - 88, яркост - 52 , Подсветка- 6 (или 7) , цвят - 50 ( или 60), разните шумоподтискащи филтри съм ги изключил (както навсякъде препоръчват- те само замазват излишно картината), Motion Flow (120-те херца) са задължително на - Standart ( нормално), Sharpness (острота) - 12 , Сензора за регулиране на картината според външната светлина трябва задължително да е изключен ( Ambient Sensor - OFF), Цветна температура - Студена, Картина - ярка. Има и още настройки - показани са в линковете които съм дал, но аз използвам само някои от тях а други са по-различни при мен.

    За субтитрите видях номера за увеличаването им показан в темата за Самсунг, но не знам дали може да стане това при Сони... - Най-добре си купи един ДВД плейър и гледай с него филми на Сонито - аз карам с едно ДВД Нео което преди струваше към 65 лв но си работи идеално - чете Divx, Xvid със субтитри на български и излизат супер на Сонито.

    Безжичния USB адаптер на Сони го продават за 129 лв (има адаптери за по 25 лв от други марки но не знам дали ще станат на Сонито...) и затова съм с LAN кабел ( но не го държа постоянно включен в телевизора че имам чуството че понякога товари процесора на телевизора - не съм сигурен, може само така да ми се струва...), кабела - 16 метра (от телевизора до модема в другата стая) ми излезе -8 лв - и с него всички интернет екстри на Сонито работят перфектно!


    Компютъра го включвам посредством аналоговия кабел ( който е със сините накрайници ) и картината е перфектна на Сонито при резолюция - 1920x1080 60hz - все едно е 40" LCD монитор, но мисля да си купя и кабел от DVI към HDMI - да видя и там при цифровия вход каква ще е картината. От другата стая мисля няма да стане връзката с компютъра - поне не знам за такива дълги кабели...

    Впечатленията ми от 40EX500 са много добри - много добра картина на цифрова телевизия и супер картина при HD сигнал ( единствено при обработката на обикновения аналогов SD сигнал има какво още да се желае) . Иначе са с матрици (панели) на Самсунг - които имат почти идеално черно, бяло, както и останалите цветове са супер, даже перфектни (особено при правилна настройка), матриците на Самсунг които са в тези Сонита (някои модели са с матрици на AUO и Sharp - за тях не знам) са с много голям реален контраст също - над 4000:1 ! Някъде четох че Сонито имало неравномерна подсветка - не съм забелязал такова нещо при моя - черното е перфектно и няма светене което да го изкривява както при други марки телевизори!

    Хубаво е телевизора да е горе долу на едно ниво с очите като си седнал и да е по възможност централно срещу теб а не под ъгъл - за да е най-качествена картината като го гледаш. Също и разстоянието е важно - при 40" моделите го дават максимално 3 метра, но аз гледам от 4 метра някъде и съм доволен.

    От Сонито ( 40"-овия модел ) от това което съм чел дават малко предимство само на Samsung 40C650 (когато е с матрица на Самсунг, че повечето са с MVA матрици на AUO) - като пишат че двата телевизора си приличат по много неща, но пък този Самсунг е на 1750 лв все още - а не е лесно да се намери такъв с матрица на Самсунг... (както и да е - аз предпочитам японското пред корейското, макар че Самсунг е най-големия производител на LCD телевизори в света и е много напред с технологиите)

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #96

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от ROBOTA
    Имам и още 1 питане - предлагат ми + 3 години гаранция от Текнополис за 250 лв. Не е зле.
    Дали обаче си заслужава. И дали хипотетично ако след 4,5 години телевизора изкиха нещо, дали ако не могат да го отремонтират биха ми го заменили с нов модел??? как работи тая система при Сони???
    250 лв. на 3-4 К са само 6-8% или по около 80 лв на година - по 6.70 на месец само !
    Не мисля, че е за пренебрегване спокойствието през тези 3 г. гаранция допълнително. Даже и при продажба е примамливо
    Но избора е твой, все пак!
    Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #97

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Мисля да го направя и то още другата седмица. 250лв. не са много за 3 години определено.
    МИсля и един хубав surge-protector разклонител да си купя. Някой би ли дал съвет за това?
    Или едни по нормален UPS дори мама му. Верно е че тока ни е ала бала, днес 2 пъти имаше токово смущение и ТВто и компутера ми рестартираха. Има някви ремонти до нас близо на улицата май и може и от тва да е - знам ли , но факта е налице.Скарт кабела който взех беше според продавача по добур от HAMA - Намата беше с 3 звезди за тоя с 4. утре може да го снимам.

    stoianov1212 мерси за отговорите. Аз съм на СКАТ и там маи не става тоя номер с картата и такъв модул от Близу???? Това пак ми го каза продавача - мисля че беше в час момчето.

    Дай линк за тоя модул моля те?







    А за плейр сум избрал ето това за сега. Някой с впечатления?

    http://jarcomputers.com/p_MMWDTVLIVEHUB1TB


    WD TV™ Live Hub, FULL HD Media Player, вграден 1TB HDD & съвместим с USB памет/USB външен диск, Lan1000, HDMI 1.4, Optical Audio Out, 2г.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #98

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/


  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #99

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    CAM модулите ги продават в всеки офис на Близу срещу 80лв

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #100

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Здравейте !
    Като попрочетох и се поогледах за ново ТВ се колебая между
    Плазмен телевизор PANASONIC TX-P50G20E
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...9&cat_name=???»?°?·???µ????%20???µ?»?µ?????·??????&detailScenario=&productguid=DEBA586A452367F1A90A002481B479E9C1DB2025FD1ADD4580EEE81C8102069C&scenario=
    или
    LCD телевизор LG 47LD750
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...евизори
    Като с LG 47LD750 ще мога да си купя и плеър HD (WD TV live , Popcorn..) като бюджет....
    Моля за мнение и помощ...
    Благодаря предварително !

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #101

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    ROBOTA щом си на СКАТ нямаш друг избор ,освен да си с тяхното дръвче /Делта и аз съм така/ ,а и някои пакети не са кодирани ,може да ги гледаш на тунера на ТВ -при мен са немските и италианските + Фокс крайм, Нова Спорт и някои други ,но пакетите са им неграмотно направени и се припокриват .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #102

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Защо 7-мата серия на SAMSUNG LE-40B750 http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-40b750 е по-евтина от SAMSUNG LE-40C653? http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...3F1E&scenario=

  16. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #103

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    В750 модел 2009г.
    С653 модел 2010г.
    Та за това

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #104

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    А като качество на панела и функции, кой от двата да избирам?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #105

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2011/ръководство на първа страница /част 1/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    ROBOTA щом си на СКАТ нямаш друг избор ,освен да си с тяхното дръвче /Делта и аз съм така/ ,а и някои пакети не са кодирани ,може да ги гледаш на тунера на ТВ -при мен са немските и италианските + Фокс крайм, Нова Спорт и някои други ,но пакетите са им неграмотно направени и се припокриват .

    Значи нищо не става - така ли. Няма смисъл от модули.Скат са дърво по принцип )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 91 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2011 - част 2
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1469
    Последно: 12-11-11, 19:01
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе