Страница 70 от 112 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    308
    #1036

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    във всички теми за избор на телевизор ли ще публикуваш обявата си? има раздел, създаден специално за тази цел! предполагам, че модератор ще изтрие всичко извън правилата.
    Gena_bs и Dominator харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1037

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Продавам Sony oled 55a83j. 23 месеца остатъчна гаранция. Закупен от Техномаркет преди 1месец. Касов бон, кутия, неразличим от нов. Гледан е само вечер за няколко часа.
    Цена 2350лв. Тел. 0894353722
    В Extreme digital е 2346 лв. с 24 месеца гаранция...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    TOPALOV212 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #1038

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Продавам Sony oled 55a83j. 23 месеца остатъчна гаранция. Закупен от Техномаркет преди 1месец. Касов бон, кутия, неразличим от нов. Гледан е само вечер за няколко часа.
    Цена 2350лв. Тел. 0894353722
    Колега каква е причината толкова бързо да го продаваш ?

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1039

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз се сдържам да не спамя разделите, че няма връщане назад към LCD, но вкусове раазни
    Нека все пак колегата сподели причината за продажбата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #1040

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Много хора се подлъгват по олед, когато всъщност гледат 90% sd съдържание от кабелен оператор и после остават разочаровани.

    Не визирам случая с колегата, а пиша за бъдещите потенциални купувачи, четящи темата, ако попадат в горната категория, да имат едно наум.
    Dominator одобрява това.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1041

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Много хора се подлъгват по олед, когато всъщност гледат 90% sd съдържание от кабелен оператор и после остават разочаровани.

    Не визирам случая с колегата, а пиша за бъдещите потенциални купувачи, четящи темата, ако попадат в горната категория, да имат едно наум.
    Доставчика ми е Coolbox мога да кажа, че такова разочарование няма. Ами тук не телевизора им е виновен, а кабеларките Има стриймове итн.
    Да гледаш SD пък било и на LCD телевизор е ОБИДА за самия телевизор и неговия притежател. На вилата 32-ка ами мога да кажа че дори там SD каналите са леш.... А имайки предвид че OLED-а има свойството да показва по-добра картина при лош сигнал, какво остава за LED, LCD, QLED, QNED
    Просто споделям, не ангажирам никого с моето мнение.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #1042
    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Доставчика ми е Coolbox мога да кажа, че такова разочарование няма. Ами тук не телевизора им е виновен, а кабеларките Има стриймове итн.
    Да гледаш SD пък било и на LCD телевизор е ОБИДА за самия телевизор и неговия притежател. На вилата 32-ка ами мога да кажа че дори там SD каналите са леш.... А имайки предвид че OLED-а има свойството да показва по-добра картина при лош сигнал, какво остава за LED, LCD, QLED, QNED
    Просто споделям, не ангажирам никого с моето мнение.
    А за мен обида към ,,умен" телевизор е да го закачиш на кабелна и да го направиш монитор.Смарт - няма,да не говорим,че новите бокс. примерно ЕОН са по-умни от него.Та всеки сам си ,,преценя" дали да изсипе 2500++++ лева и да се хвали тук,че има оглед а пък я го гледа па на тъмно,....Едно време разработвахме Москвичите така.Айде успех на феновете....

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #1043

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Сега чак разбрах че някой си купува скъп телевизор за да се "хвали" а не защото просто от 2500 нагоре започват добрите картини.
    Dominator, CubanLinx и Slusatel харесват това.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1044

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    А за мен обида към ,,умен" телевизор е да го закачиш на кабелна и да го направиш монитор.Смарт - няма,да не говорим,че новите бокс. примерно ЕОН са по-умни от него.Та всеки сам си ,,преценя" дали да изсипе 2500++++ лева и да се хвали тук,че има оглед а пък я го гледа па на тъмно,....Едно време разработвахме Москвичите така.Айде успех на феновете....
    Я пак?
    Новите EON боксове били по-умни от него..... ХАХХАХХАХААХ

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1045

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Винаги съм си мислил, че основната цел на телевизора е да се гледа телевзия на него ...но явно не съм толкова умен колкото смарт-а в телевизора ми.
    Този пост е редактиран от stenly; 06-07-22 в 15:45.
    Slusatel одобрява това.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1046

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз пък сключих супер сделка, ама няма да ви се "хваля" за цената


    Горе гледайте клипа на Х2 :

    Цитат Първоначално публикувано от Frоѕt Виж публикацията
    ОLЕD vѕ Whіѕkеу c LЕD

    Aĸo пoвeчeтo xopa глeдaт нa виcoĸa яpĸocт и динaмични peжими e нopмaлнo дa имa пpoгapянe... мaĸap чe ОLЕD cи ĸyпyвaт xopaтa, ĸoитo paзбиpaт и знaят ĸaĸ дa глeдaт "пpaвилнo", нo тoвa нe oзнaчaвa, чe вcичĸи ca тaĸa. Hяĸoй мoжe дa cи гo e ĸyпил, зaщoтo e видял, чe e нaй-cĸъпoтo и чyл, чe e нaй-xyбaвoтo, нo пocлe дa гo глeдa ĸaĸтo e глeдaл и пpeдния cи LСD тв - нa eдин-двa ĸaнaлa пo цяял дeн, нa динaмичeн peжим. Личнo aз тeлeвизopитe ги глeдaм нa мнoгo ниcĸa ocвeтeнocт - LСD-тa нa oĸoлo 5 пoдcвeтĸa, ОLЕD нa 30. Глeдaм пoвeчe в тъмнитe чacoвe и мe дpaзни дa ми cвeти cилнo.
    И мeн ми пpeчи дa ми cвeти cилнo - дpaзни ми oчитe, нo имa и дpyгo:

    Πpeди няĸoлĸo дни излeзe aнaлиз, чe ОLЕD нa LG aĸo ce глeдaт нa нaй-яpĸoтo cлeд 15-20 минyти дo 40 минyти aвтoмaтичнo зaтъмнявaт мaтpицaтa/диcпeлeя и нaмaлявaт яpĸocттa.Taĸa aвтoмaтичнo ce пaзи тeлeвизopa oт пpoгapянe.

    Oтдeлнo чe тeлeвизopa caм cи пpaви "peфpeшвaнe" нa пaнeлa - личи cи ĸoгaтo e изĸлючeн caмo oт диcтaнциoннoтo - aĸo cтe зaĸaчили флaшĸa зa външнa пaмeт зa филми нaпpимep и флaшĸaтa cвeти ĸoгaтo тeлeвизopa e вĸлючeн, тo пpи изгaceн тeлeвизop ĸoгaтo LG-тo cи peфpeшвa eĸpaнa, eĸpaнa e тъмeн/чepeн, нo пpи зaпoчвaнe нa пpoцeдypaтa флaшĸaтa cвeтвa и дoĸaтo въpви "ocвeжaвaнeтo" нa мaтpицaтa флaш пaмeттa cи cвeти вce eднo тeлeвизopa e вĸлючeн.Kaтo пpиĸлючи пpoцeдypaтa флaшĸaтa изгacвa.


    П.П.

    Много хора имат претенции за Мерцедес S класа последен модел 2022г., ама като чуят цената и решават че "и трабант върши работа" ...
    Такива много съм ги видял в моята професионална сфера --> "Идат като тигри, бягат като овце..."
    Dominator одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #1047

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Πpeди няĸoлĸo дни излeзe aнaлиз, чe ОLЕD нa LG aĸo ce глeдaт нa нaй-яpĸoтo cлeд 15-20 минyти дo 40 минyти aвтoмaтичнo зaтъмнявaт мaтpицaтa/диcпeлeя и нaмaлявaт яpĸocттa.Taĸa aвтoмaтичнo ce пaзи тeлeвизopa oт пpoгapянe.
    Тия 40 минути да не е панел за сериали с междучасие от 10-15 минути?!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #1048

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от iihtiandar Виж публикацията
    Смарт - няма,да не говорим,че новите бокс. примерно ЕОН са по-умни от него.....
    сериозно ли го мислиш?
    Софтуерно,отстъпват при алгоритмите за обработка на сигнала
    Хардуерно с нищо не са по добри - виж процесорите в модселите от линка долу
    https://www.androidtv-guide.com/pay-...e-east-africa/



    Samsung S95B vs Sony A95K Side-by-Side Comparison - Which QD-OLED is Best?

    We compare the Samsung S95B vs the Sony A95K side by side to help you decide which is the best QD-OLED TV for your needs.
    Timestamps
    ==========
    0:00 HDR brightness battle!
    1:08 Samsung tripped up here
    1:31 Sony is better here
    2:47 Neither TV fared well here
    3:18 Samsung needs to fix this
    6:02 Sony has advantage here
    6:45 Samsung wins this category
    10:55 Sony worth price premium?

    - - - - - - - - - -

    https://www.lg.com/us/tvs/lg-oled65c2sw


    http://webos-forums.ru/topic3572.html

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1049

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Тия 40 минути да не е панел за сериали с междучасие от 10-15 минути?!
    Не зная.

    Ето го: https://www.youtube.com/watch?v=E5qXj-vpX5Q&t=70s гледай и сравнявай.
    Това обаче не важи за режима "Комфорт" - там всичко е настроено както си му е реда.

    Човекът казва, че за такова "бъзикане" се купува "сервизно дистанционно" и с него се настройва...

    Аз бъзиках настройките(с обикновеното дистанционно) и сам ги настройвах и на предпоследния или последния филм от "Кеноби' все започваше много тъмно - дори на ярък режим. И като включих "Комфорт" и цялата картина светна...

    Поне аз съм много доволен от похарчените пари - особено за филми с много тъмни сцени - например "Вещерът" - при 20 гб размер на една серия показваше доста детайли в тъмни тонове(дори леките бръчки и черни точки по лицата на героите)- различни нюанси на черно и сиво, които предишния LCD LG просто замазваше...

    Отделно панелите им са с грешка на цвета не повече от 1.3% , което е нищожно.На практика цветовете са реалните такива...

    Както казах има много мераклии за мерцедес S класа последен модел, ама като видят цената и ===> трабант...


    П.П.
    В крайна сметка това е само един телевизор и най-вече следва да си дадете сметка преди покупката колко от времето си прекарвате пред него, за да прецените дали си струва похарчването на парите или е по-добре тези пари да отидат за нещо по-полезно за вас.

    Много повече смисъл има в покупката на качествен автомобил(ако ползвате изобщо такъв), отколкото в телевизор --> автомобилът ще пази животът ви на пътя, телевизорът е просто за забавление или "изяждане на времето"...
    Dominator одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #1050

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Навремето и за това не взех плазма и сега е същото-нова технология и тука главните герои наливат едни не малко а БАЯ/демек много/пари и ставате статистика.Та мисля да изчакам 4-5 години и успех в разработката и да пишете тука ей....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 70 от 112 ПърваПърва ... 2060686970717280 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе