Страница 46 от 113 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1690
Like Tree720Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #676
    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Кофти работа, поне хубавото е, че едва ли ще ти пречи по някакъв начин на нормалното гледане на телевизора. Аз пускам по един тест веднъж месечно, за да видя кога ще се сдобия с подобна красота, понеже далеч не ползваме телевизора по предписание. Особено в последния месец както си седим вкъщи, сигурно прави по 15 часа на денонощие. Хубавото е, че гледаме доста Нетфликс и там няма лога. Но пък на телевизията вероятно 70% от времето гледаме нещо минало на запис и иконката на часовничето седи на всеки канал. По тази причина за телевизионния сигнал най-често ползвам леко зумната картина и през две седмици местя образа леко наляво, надясно, нагоре, надолу... за да дойде часовничето на друго място с надежда да не стане вечно.
    Телевизора си има вграден скрийн шиф, птосто трябва да е активириан от менюто , има и опция за намаляне на осветеността на логата. При мен са пуснати с надеждата логата да не останат завинаги :D Иначе вкъщи има ембарго над часовниците , гледа се на печката xD

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #677

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Пуснах опресняването след изключване на телевизора, колко време го е правило нямам представа в менюто пише, че отнема малко повече от час, но на сутринта нямаше никакъв ефект. Днес ще пробвам пак, но силно се съмнявам, че ще се оправи.
    След като по внимателно разгледах отпечатъка явно е логото на nike junior.
    Явно докато ви няма в къщи, хлапето гледа с часове тази програма. Вземи му един евтин 50" телевизор само за него. В противен случай се прощаваш с този. Надявам се, че не го изключваш от контакта..След месец редовна смяна на програми, прогореното може да избледнее наполовина.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #678

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Явно докато ви няма в къщи, хлапето гледа с часове тази програма. Вземи му един евтин 50" телевизор само за него. В противен случай се прощаваш с този. Надявам се, че не го изключваш от контакта..След месец редовна смяна на програми, прогореното може да избледнее наполовина.
    Не го изключвам от контакта, ще пробвам като му пускам детските канали да зумна картината на 120%, за да не виждат логотата и дано избледнее малко.
    Проблема за детската стая, че много трудно ще прекарам кабели там без да се виждат и да пробивам стени, ако някой може да ми помогне с идея за iptv програма работеща с wifi за конкретна марка телевизор ще съм много благодарен.
    Този пост е редактиран от kajos; 12-04-20 в 13:39.

  5. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #679
    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Не го изключвам от контакта, ще пробвам като му пускам детските канали да зумна картината на 120%, за да не виждат логотата и дано избледнее малко.
    Проблема за детската стая, че много трудно ще прекарам кабели там без да се виждат и да пробивам стени, ако някой може да ми помогне с идея за iptv програма работеща с wifi за конкретна марка телевизор ще съм много благодарен.
    Някакъв андроид с фюжън телевизията на булсат . Става и с ми бокс към съществуващ телевизор.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #680

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Има едни устройства, които се включват в контакта и по ел.мрежата предават тв сигнала.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    382
    #681

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Значи можеш да тестваш за 50-70лв по спомен с такъв тип устройства.... По-скоро не е оправдано според мен. Сигурен съм, че ще има смущения и в без това кофти телевизията на А1. Аз пуснах кабел.. Но и с бокс е решение.


    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #682
    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Телевизора си има вграден скрийн шиф, птосто трябва да е активириан от менюто , има и опция за намаляне на осветеността на логата. При мен са пуснати с надеждата логата да не останат завинаги :D Иначе вкъщи има ембарго над часовниците , гледа се на печката xD
    Скрийн шифта отметва по няколко пиксела и едва ли има особен ефект върху лога, по-скоро си представям, че заради него бърновете повече приличат не петна, а не са ясно очертани лога. Иначе разбира се, че съм го оставил включено, както и намаляването на яростта на логата. Но все пак си мисля с ръчното променяне на позициите на логата, правя добро дело за телевизора, в случая с телевизионния сигнал.

    Единственото нещо за което се чудя са субтитрите, понеже гледам доста филми със субтитри, не знам до колко това може да създаде проблем? В началото им сменях цветовете, няколко седмици да са сини, после примерно жълри... но ми писна тази работа и не знам да колко им ефект. Какво мислите по въпроса, субтитрите потенциален проблем ли са и има ли смисъл в смяна на цетовете им, с идея да се натоварват различни субпиксели в тази зона?

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #683

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Според мен няма как да нагори на субтитри , местят се постоянно и са на различни места на екрана . Но определено режима на гледане ще окаже влияние , затова и вкъщи го карам на isf при сетовете съответно за тъмно и светло . (а и като цяло там са по естествени цветовете )

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    24
    #684

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На А1 сме и почти винаги се гледа на запис - съответно гадното кръгло лого с L вътре е постоянно на екрана - това си е рецепта за проблеми. Толкова ли е сложно да сложат една опция, с която да може да се маха, както часовника например. Това да гледаш зуумнат образ не си е работа.
    stoyanow одобрява това.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #685

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз съм изключил и screenshift, и функцията за логото, няма никакъв проблем. Но както много пъти съм уточнявал, телевизорът се ползва разнообразно, каналите се сменят често, никога не стои с часове на един и същи канал. Игри се играят умерено, за филми - за HDR субититрите ги правя gray цвят, a за SDR - silver. Бели субтитри в HDR режим е убийствено, най-малкото дразни и очите.
    Този пост е редактиран от Frost; 13-04-20 в 14:07.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    382
    #686

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Да го сложа и тук - Благодаря на колегата за потвърждението. За тези, които използват старата платформа на А1 и са OLED могат да преминат към новата, където иконата за запис е малка с черен цвят и според мен със сигурност е по-добре от текущата огромна бяла - https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post962102

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    80
    #687
    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    В понеделник ще пробвам да се свържа с емаг да видя какво ще кажат, ще напиша отзиви поне да се знае как те процедират с този вид проблем.
    Някакво развитие има ли?Че седи един 65С9 в кошницата на емаг и чакам да кажеш дали LG България помагат при проблем.

  16. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    428
    #688

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sotneron Виж публикацията
    Някакво развитие има ли?Че седи един 65С9 в кошницата на емаг и чакам да кажеш дали LG България помагат при проблем.
    Те ако така сменяха на юруш всичко, на всеки щеше да му седи по нещо в кошницата...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #689

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sotneron Виж публикацията
    Някакво развитие има ли?Че седи един 65С9 в кошницата на емаг и чакам да кажеш дали LG България помагат при проблем.
    Вчера им писах на формата оставена на сайта на емаг, като подробно обясних проблема. Върнаха ми автоматично генерирано съобщение, че ще ми пратят съобщение на пощата или ще ми се обадят по телефона, но днес няма отговор.
    Ще изчакам няколко дни и ще пробвам да се свържа по телефона с оператор, но незнам дали ще иска да ме прехвърли към сервиз.
    Освен отпечатъка от логото забелязах, че самите проблемни цветове са леко потъмнели на места по екрана, това също го описах.
    Като имам резултат ще пиша, че не ми се иска направо да го пращам по гаранция, че кутията е отвратителна и трудно ще го върна обратно, а и ще трябва да чакам да се разхожда по сервизи и накрая да ми го върнат същия, но като краен вариант може да се пробва и това.
    Според мен моята бройка си отива и няма повече от 1-2 год. живот и ще стане напълно неизползваем.
    Моя съвет е ако не го гледаш много /повече от 2-3 часа на ден/ и държиш на максимално качество на картината си вземи OLED, но ако ще се ползва повече, мисли за друго нещо. Това което прочетох по форумите, че проблеми при OLED почват при около 4000-5000 часа работа, при мен е точно в тази граница /4900 часа/ за почти две години и се прояви burn in, пресметни си колко време очакваш да го ползваш за цената, която ще дадеш и ще си отговориш на въпроса дали си струва.
    Аз съм го ползвал със средна осветеност /между 16-60/ на режимите isf светла и тъмна стая, като и от време на време на game mode, но не е играно много на него /10% макс от часовете, вероятно и по-малко/, основно е кабелна телевизия и филми.
    Този пост е редактиран от kajos; 13-04-20 в 22:27.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    382
    #690

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз имам няколко въпроса:
    1. На каква яркост се използва? Какви са настройките всъщност?
    2. Защо не се свържеш с LG директно? Вероятно пропускам нещо?
    3. За големи уреди вече не идват ли на посещение на място?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 113 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе