Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 106 от 620 ПърваПърва ... 5696104105106107108116156 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #1576

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Извън темата

    ...................... И остава да си отговорим само на един въпрос. Като сме толкова умни защо сме бедни ?...............
    Един велик българин , Васил Левски , го е казал :

    Дела трябват, а не думи
    Народната работа стои над всичко
    Бързата работа ялова излиза
    Трябва да се променят имената - станаха известни на мнозина
    Има и други честни юнаци
    Размислете хубаво, че доста сме се лъгали
    .........................


    ................ Защо гледам чуждите форуми ли? .............
    И аз ги гледам , а и не само това !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    16
    #1577

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря на всички колеги, съжалявам ако съм причина за спор и каране. Мисля, че не е необходимо.
    Чел съм, че до 43 инча нямало смисъл да се взима 4к телевизор, но като гледах full HD разликата в цената е пренебрежимо малка, пък и гледам да е нещо с преспектива, предполагам до 2-3 години ще пуснат повече 4к канали и ще има полза от тези телевизори.
    Иначе наистина ме интресува конкренто сравенние за тези два модела кото ми изглеждат много идентични и не мога да видя осезаемо предимство на някой от тях (говоря като не специалист в телевизорите, по професия съм програмист).
    За момента не ми се дават повече от 1000 лв. а и както каза един колега, за 2-3 часа гледане като фон на телевизора мисля, че покриват това изискване.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #1578

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Напълно съгласен ! Даже и до 49"+ няма смисъл от ултра ( 4к ) хд тв . Но и тези тв са далеч от всички екстри на 4к предаването откъм хардуер , а камо ли да са с перспектива . И тук , според мен , ЛГ е с по-добра перспектива .
    Разликата в цената е наистина малка , за да няма сърдити , а и предлагането на читави маркови фул хд тв се ограничава .
    Иначе аз лично , ако намеря за 1000лв , бих взел 49 " фул хд тв .
    ЛГ има блутут , Самсунга - няма , но пък плеъра му е добър откъм поддържани формати . Иначе за качеството на картината само с тест и с твой материал .

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1579

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Егати екстрите егати чудото Това пък с прехвърлянето на картина от тв към телефон го имам и ползвам от 2 години на моя Панасоник, без телефона ми да е Панасоник че и работи без грешка...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1580

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Panchito Виж публикацията
    Чел съм, че до 43 инча нямало смисъл да се взима 4к телевизор..
    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Напълно съгласен ! Даже и до 49"+ няма смисъл от ултра ( 4к ) хд тв ..
    Писал съм неведнъж по въпроса, че няма смисъл да си купувате UltraHD телевизор под 75"
    Ако поставите два 65" телевизора, единият с резолюция 1920х1080 а другият с 3840х2160, седнете на средната за България дистанция от 3,50м, и им пуснете съответните сигнали, няма да видите разлика в картината.

    Изберете си резолюция и дистанция от калкулатора...
    TV Size to Distance Calculator and Science

    Накратко, UltraHD и HDR са подхвърлена залъгалка от производителите за потребителите....Никой от производителите обаче не се е заел да ограмоти купувачите...защото истината ще излезе наяве и това ще се отрази на продажбите.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #1581

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    То смисъл няма , ама няма и избор от добри фул хд тв и цените са близки за фул хд тв и ултра хд тв . Пак маркетингов трик за да няма сърдити , примерно !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1582

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Писал съм неведнъж по въпроса, че няма смисъл да си купувате UltraHD телевизор под 75"
    Ако поставите два 65" телевизора, единият с резолюция 1920х1080 а другият с 3840х2160, седнете на средната за България дистанция от 3,50м, и им пуснете съответните сигнали, няма да видите разлика в картината.
    Ще си позволя леко да не се съглася с това твърдение от личен опит , и то дори с по-малки диагонали .
    Значи - може би понякога ще е трудно да различа 1080р и 2160р , НО пуснати на 2160р телевизор .
    Ако искаш вярвай , но 1080р сигнал на 1080р телевизор се различава от 2160р материал пуснат на 2160р телевизор ... на 65" пък от 3-4 метра просто няма как да ги сбъркаш ... освен ако нямаш проблеми със зрението .

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1583

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ще си позволя и аз да се изкажа за таблицата.Дано пак да не ме пратят да чета Ботев и Левски.Сигурно Светлио има право,че ще намериш разлика,но преди да подлагаме на абсолютно съмнение такива таблици,изготвени от хора ,които едва ли не са виждали също 4к тв трябва да се занисляме(добре,че е hristoslav да ги показва ,а кой вярва и кой не -негова си работа).Сигурно са възможни известни компромиси ,но те ти казват,ако искаш на 100% да видиш това за което си купил тв от какво разстояние трябва да го гледаш.Всичко друго са наши разсъждения,които могат да очертаят някакъв допустим компромис.
    Иначе и аз мисля,че Питагоровата теорема не е вярна,ама не съм видял Питагор да му го кажа,пък и да не почвам пак не по темата.Знам,че мнението ми ще се приеме с голямо неудобрение.И на мен ми се иска да не е така и да си купя един 40'' 4к тв за 1000лв. и да му се кефя(повече от на Вас,бъдете сигурни), и това ще стане.....някога ,но не сега.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    16
    #1584

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте колеги, благодаря за съветите. В крайна сметка взех Самсунга, тъй като не видях някакво голямо преимущество на единя спрямо другия. Дори взех 40 инчовия модел понеже беше на промоция за 870 лв. И като фен на Самсунг малко субективно се насочих към него. Днес ми сложиха к-модула и както се очкаваше качеството на картината е зле и не може да покрие нивото на телевизора Но като цяло съм доволен защото от 32 на 40 инча сега ми се струва много голям и този телевизор и да видя колко клипчета от ютюб ше изгледам

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #1585

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Пусни си качествен филм и може и да съжаляваш , че не си взел по-голям размер .
    Иначе , честито , да му се радваш дълго време и без проблеми !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    50
    #1586

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Честит и със здраве да се гледа. Със сигурност до една седмица ще разбереш, че е трябвало да вземеш по-голям.

    Sent from my XT1580 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1587

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Честито,колега.Сега като гледам таблицата на hristoslav този модел точно го няма,но от подобен ,май е va матрица и 100 hz.С нас или без си се справил отлично.Малко статийки написани разбираемо и на близък до нашия език(според мен),които ми се струват полезни.Последната е в лош превод,ама толкоз....
    Параметры HDR видео | UltraHD
    HDR и 4K - что лучше | UltraHD
    HDR10 и Dolby Vision отличия | UltraHD
    Стандарт HDR HLG | UltraHD
    https://translate.googleusercontent....yAmhzkLxrhzY6w

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #1588

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1589

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-03-17 в 21:36.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    163
    #1590

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    От линковете ,които сте дали попаднах на Android TV v.s. Tizen v.s. Firefox v.s. webOS 3.0 - Android TV, webOS, Tizen OS и Firefox отличия | UltraHD- Интересно ми е заключението : Android TV является лучшей операционной системой для 4K телевизоров.
    Синът ми се колебае между Android TV и webOS 3.0 - SONY KD49XD8077 или LG 49UH7707 .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе