Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 253 от 620 ПърваПърва ... 203243251252253254255263303 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,781 до 3,795 от общо 9299
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8
    #3781

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хора, здравете.. Тотално се обърках, гледам на живо, чета ревюта, нещо не мога да реша кой телевизор да взема...

    Последно си спрях избора на следните модели:

    Sony KD-55XE8096 -> хареса ми как изглежда на живо картината, трябва ли да ме притеснява това, че е миналогодишен модел? И андроид като операционна система как се справя? В магазина консултанта каза, че сони били с най-бързите процесори, но все пак не ми дадоха да разгледам как се държи по менютата, как стои и въпроса с приложенията за андроид? Изобщо има ли смисъл от такъв тип операционна система?

    Philips 55PUS7363 -> Отново питане за андроида.... Тука тотално друг тип панел, Direct LED, VA, докато горния е едж лед ИПС... Кой от двата варианта е по-удачен? Помещението не е от най-светлите, ще се гледа основно директно от около 2.70 м, гледам всичко (телевизия за фон така пускам чат пат, главно ютуб и онлайн предавания, чат пат може да пускам малко плейстейшън..)

    Samsung UE55MU7002, за да има и един неандроид телевизор... Едно приятелче има такъв, но 65 инчов и не изглеждаше зле, но ми е малко над бюджета... Като цяло 1600 ми бешее макса който мога да отделя на този етап, но ако е неуспоримо по-добър от двата андроида мога да помисля по въпроса...

    https://www.displayspecifications.co...ison/853a60ca3

    Отворен съм и към други предложения, не робувам на марки, хареса ми идеята за андроида в телевизор, мисля че ще е функционално, но никога не съм имал допир до такова нещо, може и да се лъжа... Отделно ИПС вс ВА ... Едж лед вс Директ Лед.... баси мамата помагайте :D

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #3782

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Андроиди, мандроиди въобще не си мисли че е върха на сладоледа, освен едно коди аз поне не виждам кой знае какво приложение, гледай най-важното, а то е каква картина изкарва, аз съм с сони 55xe8577 и съм доволен, малко ти е над бюджета, но съвсем малко. Гледай и да е със 100 херцов панел, че иначе боли глаеа и очи.

    Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #3783

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Rehwaz
    techradar и trustedreviews - не ги чети....рядко има нещо вярно в написаното там.
    Смартфоните масово ги подменят на 2-3 години, докато телевизорите на 5-8 години. Затова и се набляга в софтуерната поддръжка на първите.
    Ориентирай се към 55". Избраните от теб - подредени
    1. 55MU8000, 55PUS8303
    2. 50EX780
    3. 50NU7400

    thunderchild
    Поискай дистанционно за да разгледаш менюто и Андроида. Настоявай!
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...am-p392216023/

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #3784

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, колеги, за съжаление тази техника ми е чужда и влизам във форума само за да питам, без да мога да дам съвет и да помогна на някого при избора. Моля да ме извините за това.

    И така, отново имам нужда от съвет. Останах ми едни излишни 1'500 - 1'600 лв и се налага да си купя и нов телевизор. След известно четене тук-там, категорично държа на телевизор с истинско UHD, с RGB пиксели. В този бюджет се спрях на текущото промоционално сони 55 XE 8096. Телевизорът ще си го окача на стената като картина, плътно за нея, а самата стена е бяла и гола, само 2-3 мебела под телевизора ще има. Ще го гледам изключително фронтално за HD телевизия и филми от компютър (ТВ ще ми бъде като монитор). Изобщо няма да ползвам флашки, медийни сървъри и пр. Не ме грабва и Амбилайт-а на Филипс, в смисъл че ако го имам - ще го изключа.

    Днес опитах да пусна на мостреното Сони в един шоу-рум едно тестово изображение за да видя как светят пикселите на матрицата в отделните цветове, но се оказа, че моделът не може да прочете флашка в NTFS формат. Пробвах същото изображение на Филипс 6523 и естествено изображението беше пълна скръб. Блеснаха всички недостатъци на RGB+W матрицата. Та това Сони е с истинска RGB, нали? Иначе самото изображение е такова - 1 пиксел свети червено, 2 черно, 1 червено, два черно и т. н., така за трите цвята. Отделно от това - шахматни черно-бели точки с размер 1 Х 1 пиксел, и също - 2 Х 2 пиксела. Тук Филипс-а се справи с 1 Х 1 изображението изненадващо добре, но при 2 Х 2 - пропадна. Утре ще отида с друга флашка и същото изображение, да го подкарам на Сонито и да се убедя, че това е моят телевизор.

    Имам един стар Самсунг, при който петната от подсветката (по ръба) много ме дразнят и много се разваля удоволствието при гледане на филм. В сравнение с него, един филипс 32", модел 4005, беше с много равномерно осветяване и картината беше чудесна. Търся нещо такова - равномерно осветяване и липса на бели петна при черен екран. Не ме интересува чак толкова да има най-дълбокото черно на света, като при OLED, но петната много биха ме дразнили, а не са малко пари да го прежаля ако ги има.

    По принцип гледам да има 3.5 мм изход за слушалки, защото си слушам звука от филмите през един аналогов усилвател, така че това е задължително.

    Освен това Сони, какво друго може да ми свърши работа, при цена не по-висока от на Сонито, как мислите? Нещо с VA-матрица? Предварително ви благодаря за съветите.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #3785

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    ogi28b
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p364036269/
    виж и този......не отхвърляй амбилайт без да си тествал в различни режими у дома поне 4-5 дни
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...03-p408291385/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #3786

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    hristoslav2, благодаря, ще имам предвид.

    Явно сведохме избора до тези три модела:
    55MU8000 vs55PUS8503 vs50EX780 (сложих 8503, а не 8303)Цената е в общи линии една и съща и на трите. Въпросът е в разликите. Които не са кой знае колко много.
    Ти често препоръчваш Самсунг, наистина ли са толкова добри? Tizen не е ли калпава ОС? А и легендите, че буквално им слагат Х часа да работят и после да сгънат?
    VA / MVA / IPS – в случая на Панасоника MVA не е ли най-добрият избор? Предпочитам VA пред IPS спрямо това, което сте изписали, което съм изчел и т.н.
    Размерът – ще измеря пак как ще стои 55, но идеята е, че на стената имам закачена дървена рамка, в която тв трябва да „влезе“, за да изглежда като картина. Грубо казано. Та мисля, че я мерих да бъде за до 50-инчов тв. Откъдето вече говорим за 49-инчови или 50 ЕХ780.

    Ще изчакам още няколко отговора, пък каквото дойде.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #3787

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ogi28b
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p364036269/
    виж и този......не отхвърляй амбилайт без да си тествал в различни режими у дома поне 4-5 дни
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...03-p408291385/
    Благодаря за съветите!

    Разгледах ги, като при Филипса и амбилайта ме притеснява прекалената близост до стена и дали вместо пълноценен амбилайт няма да се получат просто цвети петна с тъмно между тях. Търсил съм информация преди време, но не можах да намеря - какво е минималното разстояние до стената отзад, за да е пълноценен амбилайта? Аз искам да го закача на стената на кукички, максимално плътно и затова амбилайта не е нещо съществено като изискване.

    Иначе Самсунг-а наистина е прекрасен, особено на дизайн. Обаче вече отива към цена, която е над абсолютния ми максимум като бюджет. Тръгнах от около 1200, колкото беше Панасоник ЕХ 610, от там - хайде още 100 лева нагоре, хайде още 100, още 100 и така - до 1600. То така ако продължа - няма спиране. Затова съм сложил чертата на тази сума и ми се иска да разбера дали в нея може да се намери нещо подобно на Сонито - с RGB матрица, а не RGB + W.

    Другото което се чудя - откъде да го купя? В "големите" вериги е 1600, а в онлайн магазин - с около 150 лв надолу. За толкова скъпа покупка съм склонен да дам повече, но да го видя наживо преди да го отнеса. Какво бихте ми препоръчали за търговец? Може на ЛС, за да избегнем рекламата при нужда.

  10. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3788

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rehwaz Виж публикацията
    Явно сведохме избора до тези три модела:
    55MU8000 vs55PUS8503 vs50EX780 (сложих 8503, а не 8303)Цената е в общи линии една и съща и на трите. Въпросът е в разликите. Които не са кой знае колко много.
    Ти често препоръчваш Самсунг, наистина ли са толкова добри? Tizen не е ли калпава ОС? А и легендите, че буквално им слагат Х часа да работят и после да сгънат?
    Взимай Samsunga и хич да не ти пука
    Tizen според мен е най бързата операционна за сега. Андроида на Philips е пълна боза. Амбилайта е хубав но мен не ме влече .
    А относно легендите :
    че буквално им слагат Х часа да работят и после да сгънат
    това са легенди така че .....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #3789

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Буквално току-що (в обедната хехе) бяхме с тъста в Т* и взехме за него 8503. Ще му дам седмица, за да видя как се държи, как работи, какво-що, ще изчакам още няколко (меродавни) мнения от експертите тук и накрая ще купя най-удачното, надявам се.
    Малко вътрешна информация – от утре 49'' 8503 влиза в промоция – от 1899 става на 1799 в Т*. За да не е реклама, съм сложил *; ако някой се интересува, да пише лс.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    3
    #3790

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,Кой от двата телевизора да избера 43MU6102 или LG 43UJ6307?Или друго до 750 лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #3791

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колеги преди 2 дни получих Samsunga 55mu8002 който замених за дефектното LG 55sj850v. Samsunga като цяло е по-добре, картина, медиен плеър доста по добър(LG)насичаше на 4К по wifi този не, по лесен за работа. LG то имаше само по-добър звук, беше с harman kardon. На самсунга не намирам в звука да заложа някакъв ефект примерно съраунд но може би няма.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #3792

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Коя ОС ти хареса повече?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #3793

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На Самсунга е една идея по удобна а и дистанционното е по упростено.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8
    #3794

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Разгледах го андроида, не ми се стоеи да лагва или бави нещо.... а за 100 хз панелите къде да ги гледам, момчето каза, че вече само в по-високите серии слагали 100хз панел, всички били масово 50, но нямало значение нз си кво, не разбирам грам... добре, ако направя компромис с инчовете и взема 49” до 1600 лв какво да търся и да гледам, за да е най-добрия избор за тия пари? 100 хз, дтс да поддържа, че от флашки пускам главно филми и евентуално андроида, щот ме изкефи

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #3795

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от thunderchild Виж публикацията
    Разгледах го андроида, не ми се стоеи да лагва или бави нещо.... а за 100 хз панелите къде да ги гледам, момчето каза, че вече само в по-високите серии слагали 100хз панел, всички били масово 50, но нямало значение нз си кво, не разбирам грам... добре, ако направя компромис с инчовете и взема 49” до 1600 лв какво да търся и да гледам, за да е най-добрия избор за тия пари? 100 хз, дтс да поддържа, че от флашки пускам главно филми и евентуално андроида, щот ме изкефи ������
    Малко по-скъп е но си струва. Взех такъв 55" и съм много доволен от инвестицията.
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p364036821/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе