Страница 459 от 570 ПърваПърва ... 409449457458459460461469509 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,871 до 6,885 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #6871

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Друго се замислям, казват че в Европа след 01.03.2023 няма да има право да се продават ТВ-та които не отговарят на изискванията на европейския съюз за консумация на електроенергия . Това значи ли че всички търговци трябва до тогава да разпродадат всички свои телевизори които не отговарят на тези изисквания, или това ще важи само на новите модели след тази дата? И това значи ли че може да станем свидетели на масова разпродажба-чистене на ниски цени на моделите от 2021-22 -та година в началото на 2023-та ?


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е нали има застраховка - носят , проверяваш и ако всичко е наред тогава взимаш.
    п.п. като поръчвахме от унгарския ЕД да не би да беше от по-близо , че и тука ти го докарваха БГ спедитори, а от Амазон-а май с DHL ги доставяха ?
    Да, работят само с DHL, поне при мен беше така.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 27-11-22 в 21:42.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6872

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


    ... и шЪ спрем да се къпем нали ? Струва ми се, че прекалено обръщате внимание на едни специфични сайтове ...
    Dominator одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #6873

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е нали има застраховка - носят , проверяваш и ако всичко е наред тогава взимаш.
    п.п. като поръчвахме от унгарския ЕД да не би да беше от по-близо , че и тука ти го докарваха БГ спедитори, а от Амазон-а май с DHL ги доставяха ?
    Прав си, но тук има едно голямо НО, че ако опреш до гаранция, ядеш дървото, защото цената за пращане обратно ще е красива.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #6874

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Прав си, но тук има едно голямо НО, че ако опреш до гаранция, ядеш дървото, защото цената за пращане обратно ще е красива.
    В този ред на мисли, имах проблем с едното Elgato устройство, HD60S+, сега ... може всеки продавач в амазон да има различни процедури и политики, но при мен стана много лесно. Те подготвиха товарителница към DHL, аз само трябваше да занеса устройството в офис на куриера, всички разходи по пращането и получаването на ново устройство бе за сметка на amazon, или в случая на продавача Corsair . Aз останах безкрайно очарова и от тяхното "обслужване на клиенти" отговаряха много бързо .

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6875

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    При гаранционните ремонти винаги се покриват и разходите за транспорт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #6876
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е нали има застраховка - носят , проверяваш и ако всичко е наред тогава взимаш.
    п.п. като поръчвахме от унгарския ЕД да не би да беше от по-близо , че и тука ти го докарваха БГ спедитори, а от Амазон-а май с DHL ги доставяха ?
    Не е точно така, при Амазон си плащаш предварително, а не с наложен платеж, след това, ако има някакви проблеми клеймваш и така. Но отнема значително повече време.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #6877

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Не вярвам да има такива ентусиасти да поръчват 65" от хиляди км. Шансът да се счупи по време на доставка е много висок.
    Колко по-висок от София до Русе с тия наши куриери и дупки ? Мой приятел си строши новия тв от куриера пред блока до входната си врата / на 2 етаж/

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #6878

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Привет, колеги! Моето добиче(LG OLED 55C21LA) пристигна още в събота(изненадващо се изчевръстиха накрая, а бяха казали до 3.12.). След привеждане на мястото в секцията във "вид удобен за логаритмуване", много внимателен монтаж(при което благоверната отнесе няколко "пожелания" ), подсвързване с iptv-setupbox-а на Виваком и изчакване около едно денонощие аклиматизация, снощи с треперещи пръсти натиснах червеното копче.... Случи се btv-то.... Какво да ви кажа! Ако имаше муха в стаята можеше с кеф няколко пъти да влезе и излезе от устата ми и накрая да й хареса и остане там! Впечатляващо!... И картина, и звук, и интерфейс... Естествено, женското мнозинство у дома(жена ми и дъщеря ми, внучката не се брои защото няма още и 1 г.), което ми набиваше канчето дни преди това защо съм поръчал толкова скъп тв, нямаше как да не се извърти за да не пада по гръб и веднага намери кусур. Щерката с изкривен крайчец на устните процеди, че й идва твърде голям , трябвало или да следи субтитрите или да гледа картината, но не можела и двете едновременно. Сякаш била на първия ред в кино. Честно казано и на мен в първия момент ми се премрежиха очите, но съм сигурен, че с времето това ще отмине и ще свикнем. Отстоянието от дивана до тв-то е около 2.80 - 2.90 м. Нямам спомени как беше с предишния ми тв - плазма Panasonic TX-P42S20E, която ми служи безупречно 12 г. - дали ми се е видял голям при покупката след поколението CRT... Както и да е, сега придобитъка дреме сладко (зачохлен), а аз трябва да посветя тази седмица на настройки, калибровки и разучаване на менютата. За голяма моя изненада, в комплекта нямаше подробно ръководство на потребителя, явно ще трябва да си го изтегля от мрежата. Другото, което разбрах от колегата Dominator беше, че както и при плазмата, първите 200 часа трябва да работи на намалена яркост(колко намалена?). Ще ви помоля, ако някой се е занимавал и има поглед върху нещата да ми препоръча що-годе приличен сайт(линк, методология, алгоритъм) за калибровка. Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Ще ви помоля, ако някой се е занимавал и има поглед върху нещата да ми препоръча що-годе приличен сайт(линк, методология, алгоритъм) за калибровка.
    Мисля да почна с това: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings
    Този пост е редактиран от German; 28-11-22 в 10:34.
    VanDan, svetlio1, Dominator и 1 други харесват това.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6879

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Честито, колега! Със здраве да му се радваш дълги години вярна служба! Относно яркостта - ако скалата за "brightness" е до 45, сложи го на 35.
    German одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #6880

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Честито, колега! Със здраве да му се радваш дълги години вярна служба! Относно яркостта - ако скалата за "brightness" е до 45, сложи го на 35.
    Благодаря! Дано Господ ви дари със здраве и дълъг живот, Вас и вашите колеги от форума, които оказвате помощ с ценни съвети на такива като мен!
    Dominator одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6881

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Привет, колеги! Щерката с изкривен крайчец на устните процеди, че й идва твърде голям , трябвало или да следи субтитрите или да гледа картината, но не можела и двете едновременно. Сякаш била на първия ред в кино. Честно казано и на мен в първия момент ми се премрежиха очите, но съм сигурен, че с времето това ще отмине и ще свикнем.
    Дай ѝ точно няколко часа и вече ще ѝ е добре, а на теб ще пък ти малее и до дни ще те е яд, че не си взел 65".
    German одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #6882

    Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За жалост от 280-290см има голяма вероятност да съжалява, че не е взел 65”.
    Но пък и не всеки обича максималното.[emoji4]

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6883

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Максималното в случая ще е 75".
    65" е оптималното.
    55" е бюджетното.
    CubanLinx и mirbg харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #6884

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И според мен е така, но вкусове, хора и потребности - всякакви.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6885

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Дай ѝ точно няколко часа и вече ще ѝ е добре, а на теб ще пък ти малее и до дни ще те е яд, че не си взел 65".
    Чак пък да го е яд.... за това разстояние 55-ца е добре. Най-оптимално е 2.5 като цяло но определено 65-ца от 2.5 натоварва.
    Аз от вседидневната - 55-цата като се храня от масата го гледам на 1.9 - да добре е, но при продължително време се чувства умора. Вече от дивана - 2.7 е перфе, нито прекалено малък, нито прекалено голям. Всичко над 3м е за 65-ца. и нагоре според това до колко варира разстоянието.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    За жалост от 280-290см има голяма вероятност да съжалява, че не е взел 65”.
    Но пък и не всеки обича максималното.[emoji4]
    Аре стига с тази грандомания.. Тук има определени хора които пишат само глупости!
    Gena_bs и German харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе