Страница 463 от 569 ПърваПърва ... 413453461462463464465473513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,931 до 6,945 от общо 8522
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6931

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Снощи се разцъках из настройките на новото ми LG OLED55C2 за да направя щадящ първоначален режим както ме посъветва Dominator. Потребителските режими на картината обаче не показват някакви цифрови степени на яркостта. Те са "Ярък", "Стандартен", "Икономичен/APS", "Кино", "Спорт", "Оптимизатор за игри"и "Filmmaker Mode". От тях най неярък ми се стори "икономичния" и донякъде "стандартен" и "Кино". Влязох в разширени настройки, там за яркостта имаше четири или пет степени, като най-долната беше BT.1886(което нищо не ми говори), а другите по-нагоре някакви съотношения от рода на 2:1 и т.н., които също нищо не ми говорят(яд ме е сега, че не заснех екрана, в ръководството ги няма). Беше оставено на предпоследното, и аз не го бутнах щото на другите ставаше по-ярко. След това намалих контрастта от 90 на 60 и цветовия интензитет на 40. Гледам, че има и "Грижа за OLED", но там не съм влизал още. Някой, който има модела да ме посъветва кое за какво е и на колко да го оставя, че съвсем се опетлах. То един билюк менюта и настройки, които често се припокриват и си влияят една на друга - свят да му се завие на човек. Едно време с Тошибата ми CRT нямах такива проблеми: цвят, яркост и контраст в линийка от квадратчета и си ти....
    Здравей, колега!
    Изглежда че настройките, които си "бутна" беше BT.1886 и 2.1 са за гамата.
    Там не се пипат от гледна точна че нищо не променя така наречената яркост.
    Трябва да се намали от Brightness, но виждам че колегата по-горе ти е дал настройките.
    German одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #6932

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Здравей, колега!


    Трябва да се намали от Brightness, но виждам че колегата по-горе ти е дал настройките.
    Да, благодаря, даже си ги разпечатах и довечера като се прибера, започвам.... А за тестовите заливки за панела прочетох в началото на темата, че Христослав е написал, че трябва да изчакам 4+ часа работа за да ги приложа. Значи сега няма смисъл да го правя?

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6933

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Да, благодаря, даже си ги разпечатах и довечера като се прибера, започвам.... А за тестовите заливки за панела прочетох в началото на темата, че Христослав е написал, че трябва да изчакам 4+ часа работа за да ги приложа. Значи сега няма смисъл да го правя?
    Винаги има смисъл, даже след 200-те часа пак - тогава можете да видите подобрение.
    German одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #6934

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от German Виж публикацията
    Да, благодаря, даже си ги разпечатах и довечера като се прибера, започвам.... А за тестовите заливки за панела прочетох в началото на темата, че Христослав е написал, че трябва да изчакам 4+ часа работа за да ги приложа. Значи сега няма смисъл да го правя?
    Моят съвет е да не се вглеждаш в тях, ако нищо не те дразни при нормално ползване на телевизора.
    German одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #6935

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Малък ъпдейт, поръчката ми бе кенсълирана, отново. Говорих с customs service на амазон, обясниха им ситуацията, те казват че " системата " е кенсълирала поръчките тъй като не съм поръчвал нищо от последния черен петък през 2021 и сега поръчваш скъпи артикули и системата им го приема като подозрителни транзакции , препоръчват ми да поръчам дребни и евтини артикули за да изградя някакво кредитно доверие ? ...

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6936

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Малък ъпдейт, поръчката ми бе кенсълирана, отново. Говорих с customs service на амазон, обясниха им ситуацията, те казват че " системата " е кенсълирала поръчките тъй като не съм поръчвал нищо от последния черен петък през 2021 и сега поръчваш скъпи артикули и системата им го приема като подозрителни транзакции , препоръчват ми да поръчам дребни и евтини артикули за да изградя някакво кредитно доверие ? ...
    Верно ли са ти казали така?
    Това е пълен абсурд!
    berpan одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    126
    #6937

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Можеш да поръчаш чрез фирма доставчик до България и доставка от Амазон до немски адрес, като също самата поръчка да е от името на фирмата. Тя поръчва, плаща, приема го и ти го доставя до вас. Аз лично ползвам за немския амазон от много години pratki.de

  10. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #6938

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    А бе, едно време помним и по-големи абсурди с Пейпал, та съм склонен да повярвам, че са изплющели подобна декларация.
    Но за гигантската тъпота на становището - спор няма.

    А, все пак от "customs" или "customer" са тия брейниаци, че има разлика... ?
    berpan одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #6939

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Малък ъпдейт, поръчката ми бе кенсълирана, отново. Говорих с customs service на амазон, обясниха им ситуацията, те казват че " системата " е кенсълирала поръчките тъй като не съм поръчвал нищо от последния черен петък през 2021 и сега поръчваш скъпи артикули и системата им го приема като подозрителни транзакции , препоръчват ми да поръчам дребни и евтини артикули за да изградя някакво кредитно доверие ? ...
    Това е несериозно, голяма излагация на Амазон.
    berpan одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #6940

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ебаати и основанието. Ако не бях видял скрийншота от Амазон, абсурд да повярвам, че такава простотия е изръсена от амазон.
    berpan одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #6941

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ебаати и основанието. Ако не бях видял скрийншота от Амазон, абсурд да повярвам, че такава простотия е изръсена от амазон.
    Яд ме е че не направих скрийн шота на чата ... просто се ядосах и затворих всичко, но не ги оставих на мира, писах им пак, сега до колкото знам разследват продавачите, акаутите им са блокирани и на двамата, на онзи с първия телевизор QN85B , сега и на този със S95B, случва се нещо не знам какво, защото след това пък ми писаха , отново от амазон че видиш ли МОЯТА банка била отказала транзакцията, аз естествено веднага се обадих на банката ми , те казаха че няма такова нещо. Пишем си сега, да видим, но забеляза че доста търговци споделят едни и същи артикули и цени, и нещо става, един се скрива друг се появява, а това са търговци с 5-10 години опит в амазон. Е , сега профилите им са блокирани !

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #6942

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Затова поръчвай неща, които ги продава самия Амазон. Там е като емаг, но доста по-зле -дроп шипингс, нелоялни търговци и какво ли не.
    AntrAcsA и berpan харесват това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6943

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Относно диалога за рязането на определeни размери матрици от Mother Glass
    https://www.wikiwand.com/en/Liquid-crystal_display
    https://wikimovel.com/index.php/Mult...es#Generations
    Преди 10 години Sharp пуснаха своята 10G фабрика в която режеха матрици с размери 40, 46, 52, 60, 70, 80, 90".
    https://www.panelook.com/modelsearch...&inch_low=3200
    ето филтрирани от 50 нагоре
    https://www.panelook.com/modelsearch...&inch_low=5000
    С този си ход, изпревариха търсенето на такива размери и поради слабото търсене, само след 3 години редуцираха рязаните диагонали.
    по късно фабриката в Сакай беше купена от китайската Hon Hai Precision Industry Co. Ltd.(известна като Foxconn Technology Group), които нямат опит в този бизнес
    https://www.panelook.com/modelsearch...&inch_low=3200

    https://www.dday.it/redazione/44364/...-da-marzo-2023
    https://www.dday.it/redazione/44364/...-da-marzo-2023

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #6944

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    ...
    Там не се пипат от гледна точна че нищо не променя така наречената яркост.
    Трябва да се намали от Brightness, но виждам че колегата по-горе ти е дал настройките...
    То изобщо няма брайтнес в настройките, явно вече му викат 'ниво на черното'
    И аз се боря 'като прасе в тръстика' с един такъв от няколко часа
    German одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #6945

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Проблема е че всеки при всеки нов чат те връзва с нов/различен агент с отдел "обслужване на клиенти", и всеки казва различно нещо ! Един казва че банката ми е спряла плащането, което не е вярно, друг казва че артикула не е бил наличен, което пак е съмнително ! СЕГА правят 3-ти и последен опит, намерих Sony KD-65X85J за 760€, тук различното е че търговеца изписва наличностите, по време на поръчката ми имаха 8 бр, направих и скрийн шот за доказателство, да видим с него какво ще стане, вече не че толкова го искам това ТВ, най вероятно ще го продам след нова година, АКО изобщо дойде, от колкото от любопитство какво ще се случи и този пък какво ще кажат.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 01-12-22 в 20:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе