Страница 482 от 578 ПърваПърва ... 432472480481482483484492532 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,216 до 7,230 от общо 8657
Like Tree2154Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #7216

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Тези сайтове дали описват модела за щатите, за европа, при hisense е трудно да се определи, много подводни камъни. Във втория линк напр. е написано че има freesync, а такъв няма, наличен е vesa adaptive sync (vrr) и моя поларис не може да го подкара, докато в същото време rdna2 си включва vrr без проблем. При hisense бъркоча е пълен, в испанския сайт е с 1280 зони, докато в българския е с 1056.
    Така ли иначе на мен hdmi 2.1 не ми трябва, 2.0b си прекарва без проблем атмоса до ресийвъра, vrr има, но няма да го ползвам, а видеата които пускам са ycbcr 420 8бита за sdr и 10 за hdr, в т.ч. и с dovi, rgb 444 за гледане не се ползва.
    И да ярък е, не надувам докрай, сензора за светлината е добър и регулира добре според условията.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,006
    #7217

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Нали направиха някакво изменение и сега всеки може да пише, че даден модел е с HDMI 2.1, дори и да поддържа само една от функциите му, примерно ALLM. По тази логика и моят AU9072 е с HDMI 2.1, все пак има VRR, ALLM, eARC.



    А този Hisense го дават, че има eARC на два порта...




    в UK сайта си е 2.0

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Frost; 20-01-23 в 10:18.
    svetlio1 и AntrAcsA харесват това.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,076
    #7218

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vladovn Виж публикацията
    Тези сайтове дали описват модела за щатите, за европа, при hisense е трудно да се определи, много подводни камъни. Във втория линк напр. е написано че има freesync, а такъв няма, наличен е vesa adaptive sync (vrr) и моя поларис не може да го подкара, докато в същото време rdna2 си включва vrr без проблем. При hisense бъркоча е пълен, в испанския сайт е с 1280 зони, докато в българския е с 1056.
    Така ли иначе на мен hdmi 2.1 не ми трябва, 2.0b си прекарва без проблем атмоса до ресийвъра, vrr има, но няма да го ползвам, а видеата които пускам са ycbcr 420 8бита за sdr и 10 за hdr, в т.ч. и с dovi, rgb 444 за гледане не се ползва.
    И да ярък е, не надувам докрай, сензора за светлината е добър и регулира добре според условията.

    ТВ-то не е лошо от това което чета за него особено и за тази цена! Да си го ползваш със здраве и дълги години. Ако пък вземеш PS5 или Xbox Series просто ще ги пуснеш на 1440p 120hz, и пак ще е ОК.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #7219

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря.
    Конзола не бих си взел, в момента имам по-добър хардуер на компютъра ми (заедно с подходящ монитор), а отностно тях, ps5 така ли иначе не може да извади 4k 120hz hdr 10bit rgb, заради ограниченията на изпозвания hdmi, кашонката е с пълен hdmi 2.1, а и gamepass-а предлага доста.
    Vidaa-та ако не друго, поне е бърза. Няма много приложения, нетфликса и плекса си вървят, един хромкаст малко ще попълни дупките.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #7220

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Някой може ли да ми препоръча телевизор за гейминг предимно, ще се ползва със XBox Series Х, като лимитът е 1000 лева и МАКСИМАЛЕН размер 43 инча.

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,400
    #7221

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Samung 43Q60B потърси и другаде може цената да е по добра
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...eviews-section
    ponyasd одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,076
    #7222

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Някой може ли да ми препоръча телевизор за гейминг предимно, ще се ползва със XBox Series Х, като лимитът е 1000 лева и МАКСИМАЛЕН размер 43 инча.
    "Няма такова животно "

    За " гейминг " с XSX най вероятни ще ти трябва да е 120hz панел , а за тези пари... и този размер.. няма, по добре се ориентирай към гейминг монитор с HDMI 2.1.
    34-35 " на 120-144хз до 1000 лв мисля че се намират. За по големи, трябва да се бръкнеш повече.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 20-01-23 в 19:03.
    ponyasd одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #7223

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vladovn Виж публикацията
    а отностно тях, ps5 така ли иначе не може да извади 4k 120hz hdr 10bit rgb, заради ограниченията на изпозвания hdmi, кашонката е с пълен hdmi 2.1
    Това кой го твърди?


    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Някой може ли да ми препоръча телевизор за гейминг предимно, ще се ползва със XBox Series Х, като лимитът е 1000 лева и МАКСИМАЛЕН размер 43 инча.
    43PUS8807 е най-евтиния вариант с HDMI2.1 и 4K/120 - аз взех такъв точно за тая цел и освен супер малкият ъгъл и смахнатите менюта и опции на Филипс си се представя добре за игри.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #7224

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    "Няма такова животно "

    За " гейминг " с XSX най вероятни ще ти трябва да е 120hz панел , а за тези пари... и този размер.. няма, по добре се ориентирай към гейминг монитор с HDMI 2.1.
    34-35 " на 120-144хз до 1000 лв мисля че се намират. За по големи, трябва да се бръкнеш повече.
    Прав си че нема такова животно, гледах до сега характеристики и нито едно ТВ не отговаря до тия пари. Мониторите и тях гледах, но са безумни скъпи и най накрая установих че най доброто за мен като цена качество което да отговаря на размера и пълноценно ползване при звяра X е https://zora.bg/product/oled42c21la

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Това кой го твърди?




    43PUS8807 е най-евтиния вариант с HDMI2.1 и 4K/120 - аз взех такъв точно за тая цел и освен супер малкият ъгъл и смахнатите менюта и опции на Филипс си се представя добре за игри.
    Тоя го не забелязах, иначе покрива изискванията да. Ще го видя наживо другата седмица.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,076
    #7225

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Прав си че нема такова животно, гледах до сега характеристики и нито едно ТВ не отговаря до тия пари. Мониторите и тях гледах, но са безумни скъпи и най накрая установих че най доброто за мен като цена качество което да отговаря на размера и пълноценно ползване при звяра X е https://zora.bg/product/oled42c21la

    - - - - - - - - - -


    Тоя го не забелязах, иначе покрива изискванията да. Ще го видя наживо другата седмица.
    Тъй като във всички магазини бях ги филтрирал на 1000 лв за това този не излезе но.. да май това PSU8807 ти е единствения избор, но мисля че нямат истинско 4к на 120хз , а 1440p 120hz. Днес получих един такъв 55" и ще го тествам и ще пиша.

    - - - - - - - - - -


    ОК има си истинско 4К120Hz, но нещо бях чул че HDMI 2.1 чипсета на Филипс 120hz бе лимитиран, може би при VRR ..
    ponyasd одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #7226

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Това мисля беше за миналогодишните от 9-та серия дето бяха на стара платформа подобно на Сони-тата от Х85 серия - пак си пишеше, че поддържа , но в действителност не вадеше пълната резолюция.

    ... друг е въпроса, че в момента 50" версия е по-евтина от 43"

    https://www.emag.bg/televizor-philip...ref=fam#126-cm
    ponyasd одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #7227

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vladovn Виж публикацията
    Все пак взех hisense, u9gq. За цветове не мога да преценя още. Озвучаването му ми харесва, вижда се отлично през деня, отраженията не са много. Очаквано всички hdmi са фейк 2.1 и реално са 2.0b, съответно 120hz през тях макс до fullhd, 4к 60 с hdr 10bit ycbcr 422. TCL тук водят с много, но аз взимам за гледане, не за играене и това натежа (както и самия телевизор, тежичък е).
    Този модел е от 2021 година - буква G в моделният код. За това е със старият хардуер
    https://www.flatpanelshd.com/hisense_u9gq_2021.php

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #7228

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Това кой го твърди?
    Още като излезе, стана ясна работата, че е ps5 е с 32gb/s hdmi, а не с 40, както кашона. Вече ако е минал ъпдейт и са пуснали пълната скорост ще е отлично.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #7229

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ако е имало нещо ограничено в началото (макар и да не съм забелязал - работеше си с настройка 4К/120 на поддържащи игри), то вече всичко е пуснато - ALLM/1440/VRR

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #7230

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И вече има ли възможност за 4к 120hz hdr rgb?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе