Страница 221 от 570 ПърваПърва ... 171211219220221222223231271 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,301 до 3,315 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    9
    #3301

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет на всички,
    Искам да помоля за помощ при избор на 65 LED телевизор. Писах и в другата тема и предварително се извинявам, ако съм причинил спам с дублиране.
    Миналата седмица имаше намаление в Емаг на телевизор, който бях загледал от известно време - Samsung, 65" 65NU7102, 4K Ultra HD
    Купих го преди няколко, но за съжаление не съм съвсем доволен. Като цяло HD каналите са задоволителни и са приятни за гледане. SD при този размер са доста трудно поносими, но съм виждал и по лошо

    Основният проблем, който дразни е неравномерната подсветка. В ъглите и горен и долен край се виждат по светли петна при тъмен и черен фон.

    Знам, че това е типичен проблем при LCD, но досега гледах 42 инчов Филипс, модел на 8-9 години, където този проблем го няма.
    Планирам да върна телевизора обратно, като ми се иска да пробвам с втори от същия модел, в случай, че е проблем с моята бройка.
    Смятате ли, че има смисъл да опитвам с втора бройка от същия модел?
    Ще съм благодарен, ако ми препоръчате друга марка и модел, които биха били по-добър избор за сума около 1500 за 65 инча или ще е по-добре да търся размер 55?
    Все пак държа повече на 65 и бих увеличил малко бюджета, ако препоръчате нещо, което ще си заслужава.

    Телевизорът ще се ползва за гледане на ТВ - предимно HD канали, малко SD (Доставчик NET1), youtube, hbogo, netflix
    Разстояние от което се гледа - 3 метра
    Ще се гледат предимно филми, сериали, предавания.
    Няма да се гледа спорт.

    Мерси предварително на всички отзовали се

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3302

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Телевизора е от най ниския клас с Edge Led подсветка, колкото и да го сменяш винаги ще е на петна.
    С такава подсветка винаги вечер около телевизора трябва да има някакво осветление.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3303

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Винаги може да пробваш с друга бройка, може да случиш на по-равномерна подсветка.
    Най-добре се ориентирай обаче към 55 инча, ще си вземеш ТВ, което си заслужава.
    Ако все пак държиш на 65 инча, прегледай:

    - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...lb-p406913655/
    - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p404106773/
    - https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p408167405/

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3304

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Вероятноста след всичките тия гимнастики по замяната да ти докарат с още по лоша подсветка е 99.99%

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3305

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    и аз бях така смених няколко самсунга 40" 6440 сменяваха ми панела 3 пъти секи път беше още по-зле , 50" 6072 , 43" 6072 сичките имаха неравномерна подсветка стария тошиба 3д беше най-добре подсветката ;
    сега като си зех lg c8 oled 55" щастието е пълно няма подсветка и екрана е напълно равномерен ; освен тва колко по-голям е екрана толко по-кофти ше изглежза всичко което не е HD

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #3306

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, има намаление на стари бройки и за брат ми се колебая между:
    SAMSUNG UE-32N4002 AKXXH HD TV


    LG 32LK500BPLA HD LED TV

    Цените са сходни ~330лв., въпроса е кой от двата да е, нисък клас са, но не се търси кой знае какво качество, просто да се гледа цифрова телевизия и някой друг филм. Ако друго в този ценови клас си заслужава съм готов за мнения.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #3307

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    https://www.emag.bg/televizor-32-lg-.../pd/DK42LLBBM/ Това е намаление, като преди няколко дена можеше да се вземе за под 280 или поне аз можех, тъй като съм им лоялен клиент!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #3308

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте!

    Налага се да сменя стария кинескоп на родителите ми.
    Максималния размер на нишата е 73-75 см което значи 32 инча модел и това при поставяне леко настрани.

    Основно се гледа SD телевизия...
    С две думи - 32 инча с най-добрия възможен зрителен ъгъл за гледане

    Благодаря!

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3309

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За 32 инча нямаш особена нужда от препоръка. Отиди в някой магазин за техника и вземи този, който ти допада най-много. И щом се гони зрителен ъгъл, гледай да е с IPS матрица.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3310

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Някое LG 32'' според мен е най добрия вариант.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #3311
    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    За 32 инча нямаш особена нужда от препоръка. Отиди в някой магазин за техника и вземи този, който ти допада най-много. И щом се гони зрителен ъгъл, гледай да е с IPS матрица.
    Благодаря!

    Как лесно мога да различа матриците при различните модели?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3312

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Най-лесно е да питаш консултант или да провериш в интернет.
    IPS матриците имат по-широко зрително поле, като ги гледаш от различни ъгли има по-малко размиване на цветовете.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3313

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    При натиск на дисплея IPS не се променя VA променя цвета на местото на натискане. (Не прекалявай с натиска!)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    33
    #3314

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, решил съм за празниците да направя подарък на децата и в тази връзка търся телевизор за детската, като сумата която съм предвидил е до 1000 лева. Предвид това, че ще се ползва от дете държа да има андроид или поне смарт функция, за да може да си гледа клипчета в youtube и да си сваля приложения. За сега съм се спрял на тези три модела:
    1. https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16149
    2. https://edigital.bg/led-televizori/l...8aAj5XEALw_wcB
    3. https://www.philips.bg/c-p/55PUS7363...ilight-3-sided
    От трите като картина най ми допада Сони, но от друга страна амбилайта при Филипса е едно невероятно изживяване, още повече същият е с андроид, с мултифунционално дистанционно с клавиатура на гърба . Приемам всякакви мнения и препоръки освен за гореизброените, така и за други марки телевизори с оглед на това да избера телевизор, който наистина ще се хареса на децата. Благодаря предварително !

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3315

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Децата най-много ще се изкефят на Филипса, а пък е и по-голям.
    Плюс това е с VA матрица т.е. контрастът и черното са на добро ниво.
    emil22 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе