Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 91

Мнения и избор на телевизор за гейминг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #61

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от Макс78 Виж публикацията
    Май чуденето приключи. В Технополис пуснаха PHILIPS 50PUS8807 за 1099 лв.
    Прекърших се за по-горния размер и така май става по-приемливо като цена и това, което взимаш за нея.
    Прочетох за недостатъците на модела, като ниска пикова яркост и не толкова добър HDR, но все от някъде трябва да се реже при тоя бюджет, а и почти не ползвам максималната яркост на телевизорите, които имам.
    ОК, направи после кратко ревю ако имаш възможност.
    Интересно ТВ, The One за последните години бе недостижим в бюджетния клас, но вече е по различно , не мисля че е най доброто за цената си ако го сравняваме с китайците, но все пак е Филипс, цветовете му и картината му винаги ще е добре калибрирана, и добре ще се справя с движенията, но да ще се радвам ако споделиш впечатления, че до сега не знам някой от форума да го има, или поне не е споделил. Тествай му всичко, от чистота на дисплея до максимална яркост и т.н.
    Честито и да си го ползваш със здраве дълги години.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #62

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Най-големият проблем на тия модели в ниският клас е наистина малкият ъгъл на гледане ... дори и за VA панели.

    Относно "добрите" настройки на Филипс - не стига, че са им мека казано странни менютата, ами и някои елементи са си .. още по-странни Гамата например е с някаква скала в техни си "мерки" - няма 2.2/2.4 ... и т.н.

    От всичките им готови настройки единствено "Калман"-а е може би най-точна/близо до някакви стандарти

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #63

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Най-големият проблем на тия модели в ниският клас е наистина малкият ъгъл на гледане ... дори и за VA панели.

    Относно "добрите" настройки на Филипс - не стига, че са им мека казано странни менютата, ами и някои елементи са си .. още по-странни Гамата например е с някаква скала в техни си "мерки" - няма 2.2/2.4 ... и т.н.

    От всичките им готови настройки единствено "Калман"-а е може би най-точна/близо до някакви стандарти

    Не не , става въпрос за калибрацита му Out Off The Box е една от най добрите, по принцип с това са известни Филипс, сега че самия интерфейс, настройките и менютата са му малоумни.. това си го знаем от години :D


    Иначе за ъгъла на виждане , новите модели не знам как са но аз имам THE ONE, първата генерация 50PUS7304/12, майка м го ползва все още , вече 4-та година, пак е VA и не е много зле, дори в началото мислих че не е VA.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 11-01-23 в 14:50.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #64

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ОК, направи после кратко ревю ако имаш възможност.
    Още преди 2 месеца друг колега пусна тема за този ТВ:
    Philips 50PUS8807/12 Впечатления и Мнения? - Страница 2 (setcombg.com)

    Чак сега обърнах внимание на старата тема, че най-отгоре на етикета от първата снимка има надпис на украински???
    Вероятно в буквален превод трябва да означава течнокристален телевизор.
    Не на английски, полски, руски или на друг език, а точно на украински.
    Нашите търгаши да не са взели на далавера телевизорите, предназначени за продажба в Украйна?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 11-01-23 в 16:46.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #65

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    За съжаление вече всичко евтино е с по 4 домейна и ъгълът е трагедия, за сравнение пък с още по-стари модели не може да става и дума - все едно с ОЛЕД да го сравняваш

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #66

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ОК, направи после кратко ревю ако имаш възможност.
    не мисля че е най доброто за цената си ако го сравняваме с китайците, но все пак е Филипс,.
    Нещо китайци ,японци и Нидерландци ....много станаха и кой знае,кой не знае....седнал карти да играе.
    Не знам защо всеки се прави на велик с ''китайци'' и други подобни изказвания....Поне бива да знае кои са ''китайци'' и кои не са....Или поне да личи от приказките му.
    Няма да питам за LOEWE,дали са чисти арийци.

    п.с. И какво ''ревю'' да направи човека?Нещо важно като конраста да замери или ?И с колко други да го сравни?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    1
    #67

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Ще си сменям телевизора, от който принципно съм много доволен, но не става за игри.
    От 6-7 години ползвам TX-P50ST60E, но сега този телевизор се ползва над 50% от времето за игра.
    По-точно рейсинг симулатори, които играя през компютър. Игрално разстояние от телевизора - 1.5 до 2.0 метра

    Търся 55" 4K 120hz за предпочитане с "вмъкване на черна рамка (BFI) при 120hz"
    LG C1 OLED отговаряше на това условие с BFI, но нече е заменен от LG OLED evo C2, а той позволява BFI до 60hz
    Държа на "вмъкване на черна рамка", защото имам проблеми с вестибуларният апарат и ми прилошава от замазвания при бързи движения.

    Приемам всякакви съвети. Бюджет 2-3к лв.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #68

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    LG 55C1 все още е наличен за продажба.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #69

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Търся телевизор на тийнейджър, който основно ще играе на него игри на PS4. Отвреме-навреме си пуска и някое филмче, ютюб или футболен мач.
    Търся разумна достатъчност на характеристиките и надеждност (вкл. достатъчно дърга гаранция по възможност). Ако може да се вземе и на безлихвено изплащане, ще е супер.
    Понеже е много субективно кой каква картина и звук възприема като добри и какви компромиси е склонен да преглътне, ща дам пример какво ни вършеше работа досега.
    LG 50UK6750PLD.
    Естествено, не беше най-доброто тогава, но беше приемлив компромис, а и матрицата на 50-ката беше по-подходяща за игри от на 55-цата, доколкото си спомням..
    Телевизорът се използваше за гледане от около 2 метра, фронтално, в леко затъмнена стая, с допълнително озвучаване.. Доволни сме.

    Бъдещата машина за тийнейджъра ще се гледа в друго помещение, от около 2.5-2.7 метра, като този път ще е монтирана на по-дългата стена. Тази стая е малко по-светла като прозорецът е на около 2.5 метра отдясно (ако това има значение, но не пречи и да се затъмни с щори).
    Мисля си за ТВ 55 или 60 инча, който да монтирам с такава стойка, за да може при необходимост да си променя ъгъла към леглото до канапето.
    Не определям бюджет, търся съвременен аналог на това LG или едно ниво нагоре.
    Не робувам на марки.
    Тук ще прекараме и телевизия. Може би трябва да съобразя модела с избора на оператор?
    Благодаря!

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #70

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    LG

    65QNED813QA IPS (най-вероятно) edge-LED с локално затъмняване - широк ъгъл на гледаемост, по-нисък контраст.
    OLED65C21LA OLED - широк ъгъл на гледаемост, най-добър контраст (безкраен).


    Samsung

    QLED 65Q70B VA edge-LED, по-тесен ъгъл на гледаемост, добър контраст.
    QLED 65Q80B VA direct-LED (FALD), 48 зони на затъмняване, по-тесен ъгъл на гледаемост, по-добър контраст.
    Neo QLED 65QN90B VA mini-LED, 720 зони на затъмняване, по-добър ъгъл на гледаемост от горните два, много добър контраст.


    Sony

    65X85K Android, VA direct-LED по-тесен ъгъл на гледаемост, добър контраст.
    65X90K Android, VA direct-LED (FALD), 54 зони на затъмняване, по-тесен ъгъл на гледаемост, по-добър контраст.


    Като за всички има и налични приложения за A1 и Vivacom, ако телевизията ще бъде от тях - A1 Xplore TV или EON.

    В момента има и безлихвено изплащане на 10 вноски.

    Ако 65" е в повече, изброениете модели ги има и 55", но за това разстояние 65" е добре, 55" може и да малее. 60" е рядък размер и то при ниския клас модели. Виждам, че се ползва PS4, но ако в бъдеще се вземе PS5 или Xbox Series S/X всички модели имат поне два HDMI 2.1.
    Този пост е редактиран от Frost; 19-01-23 в 16:03.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #71

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от harvester Виж публикацията
    Ще си сменям телевизора, от който принципно съм много доволен, но не става за игри.
    От 6-7 години ползвам TX-P50ST60E, но сега този телевизор се ползва над 50% от времето за игра.
    По-точно рейсинг симулатори, които играя през компютър. Игрално разстояние от телевизора - 1.5 до 2.0 метра

    Търся 55" 4K 120hz за предпочитане с "вмъкване на черна рамка (BFI) при 120hz"
    LG C1 OLED отговаряше на това условие с BFI, но нече е заменен от LG OLED evo C2, а той позволява BFI до 60hz
    Държа на "вмъкване на черна рамка", защото имам проблеми с вестибуларният апарат и ми прилошава от замазвания при бързи движения.

    Приемам всякакви съвети. Бюджет 2-3к лв.
    надявам се на инфо как се представя новия ТВ в сравнение с плазмата

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #72

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    harvester
    Гледай OLED модели 2021. LGD спряха прилагането на BFI заради промяна в алгоритъма на управление за панели 2022.
    https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?t=9208

    така става ли?
    https://www.rtings.com/tv/tests/motion/image-flicker
    100/120Hz + MCFI + мигаща подсветка
    Sony KD-55X90K
    Sony KD-55X85K
    Hisense 55U8HQ
    Hisense 55U7HQ
    Поръчай онлайн, за да имаш време да тестваш и прецениш дали е добре за теб.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #73

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Понеже не бях видял че има отделна тема за гейминг тв, бях писал в темата за общ избор на телевизор, където ми препоръчаха 43 инчовия Филипс от емаг за 1100 лева. Търся си по малък поради факта че стаята ми е доста малка и имам 55 инчов LG https://www.lg.com/africa/tvs/lg-55UN7000PTA, който леко ми размазва движенията, а и е толкова голям че си кривя главата, не съм продуктивен, + това и леко ми прилошава вие ми се свят. ТВ то е хубаво но не е за игри, понеже няма hdmi 2,1 и не поддържа 120 hz. Най доволен съм като цяло ( картина, бързодействие, плавни движения без замазване ) от стария ми Самсунг - 100 херца ( https://www.tsbohemia.cz/samsung-lcd...hz_d73239.html ) и на него побеждавам най много в онлайн шутърите, и игрите понеже го обгръщам с поглед целия екран а не се губя в ония 55 инча. Играя на 1080 p но картината не изглежда никак по зле отколкото на 4к, особено като съм го пуснал на опция жива картина направо вади очите от красота, а и човечето ми се движи много плавно и живо. Само не знам, искам да питам, дали да оставя настройките на конзолата на 60 hz 1080p или 120hz/1080p ? Нямам примигвания на 120, но на друго ТВ има примигвания и се чудя дали като оставя на 120 hz от конзолата ще си върви на 100hz от телевизора или пак ще е на 60 ? ПП. С конзола XBox Series X съм .

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #74

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    с 4к картина само си оскъпяваш цената на компютъра без да получиш кой знае какво по-добро представяне, а това зависи много и от разстоянието на гледане.
    с 55" в малка стая имаш неествено голям зрителен ъгъл и от там са ти проблемите
    по въпроса с рефреша - сам трябва да определиш с коя честота имаш най-малка умора на очите
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 22-01-23 в 11:48.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #75

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Аз "кашона" съм го свързал на едно ЛГ 50" с всичко поддържано (VRR, ALLM, 4K120DV) ... не можах да се пречупя да изсипя още 700лв за 48" ОЛЕД - като се играе съм на макс 1.8м от него и си е ОК за мен. Премигването може да е от липсата на VRR поддръжка, а при 120хц обикновено имаш наполовина по-малък лаг от при 60хц и точно за шутърите се усеща (точно усеща, щото видимо аз лично не я виждам разликата) - по-добре се представям и с моите (вече) умрели реакции .
    Между другото не съм много впечатлен от Долби Вижън в игрите и май най-накрая ще го спра.

    43" Филипс го ползвам почти като монитор и съм на не повече от 1-1,20м - ОК си е разстоянието.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8494
    Последно: 26-03-24, 08:18
  2. Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 9299
    Последно: 25-01-24, 22:55
  3. Мнения и Избор на 3D телевизор
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 2330
    Последно: 02-12-18, 12:04
  4. Мнения и Избор на 55" / 65" телевизор
    От stich във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 19-04-18, 18:10
  5. Гейминг монитор за CS GO
    От rollin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-17, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе