Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 91
Like Tree39Одобрявам

Мнения и избор на телевизор за гейминг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #76

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    с 4к картина само си оскъпяваш цената на компютъра без да получиш кой знае какво по-добро представяне, а това зависи много и от разстоянието на гледане.
    Да ти кажа много истина има в това, специално за мен де, и конзолите имам в предвид. Лично на мен не ми е някаква уау разлика в игрите когато ги играя на 55 инча 4к или на 37 инча 1080p, дори на по малкия ми е по кефещо някак си да кажа, по нищо не отстъпва картината, кристална, аз и не претендирам за някакво зрение де, но наистина разликата не е нещо невиждано

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    12
    #77

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    ОК, направи после кратко ревю ако имаш възможност.
    Интересно ТВ, The One за последните години бе недостижим в бюджетния клас, но вече е по различно , не мисля че е най доброто за цената си ако го сравняваме с китайците, но все пак е Филипс, цветовете му и картината му винаги ще е добре калибрирана, и добре ще се справя с движенията, но да ще се радвам ако споделиш впечатления, че до сега не знам някой от форума да го има, или поне не е споделил. Тествай му всичко, от чистота на дисплея до максимална яркост и т.н.
    Честито и да си го ползваш със здраве дълги години.
    Най-краткото ревю за PHILIPS 50PUS8807 - "Геймърът ме остави на мира!"(подарък е за сина)
    А сега сериозно. За гейминг възможностите е трудно да се говори ако не си геймър. Телевизорът има гейм панел, който показва текущите характеристики - лаг, честота, резолюция. На 120 Hz работи на много малко игри, които са разработени за тая честота. Аз лично с просто око не различавам плавността в движенията при игри на 60 и на 120 Hz, и в двата случая нямам забележка при бързо движещи се изображенния. За лага синът твърди, че има голямо подобрение, но част от него се дължи и на нов рутер, който сложих.
    Картината на телевизора ми харесва, не ми липсва яркост ни най-малко. Напротив, всички предварително настроени стилове на картината ми идват прекалено ярки и се наложи да правя корекции на тези, които ще ползвам. Освен масово срещаните готови стилове, има две професионално правени настройки и calman, в който ако знаеш как можеш сам да калибрираш. Но и тях ми се наложи да коригирам, че ми "вадеха очите". И тук малко се разочаровах! Надявах се, че Филипс са разбрали, че клиентите им са недоволни от менютата и са ги пооправили(имам един бюджетен несмарт филипс, с който сравнявам). Докато настройвах картината се чувствах като разработчик на приложението, а не на ползвател. Дори няма настройка "яркост". Претрупано е с настройки, които звучат като от учебник по квантова механика, и за да разбера коя какво прави, трябва да експериментирам или да чета с часове. Нулева интуитивност за лаици като мен! За да меня между различните готови стилове трябва да кликам 7-8 пъти по различни бутони в различни ъгли на доста голямо дистанционно, на което иначе са отделили бързи бутони за неща, които никога няма да ползвам. Сравнявам го с другия ми телевизор - Samsung 49MU7002, при който със супер компактно дистанционно и 4-5 бутона, струпани един до друг, правя всичко, почти без да се замислям. Времето за реагиране на бутоните също е значително по-бавно при филипса спрамо 5 години по-стария самсунг, дори при елементарни неща като смяна на канали, отваряне на списъка с канали, програмата и т.н.
    Хубавото на филипса е, че веднъж понастроя ли го, вече няма да се ядосвам за малоумните менюта и ще се наслаждавам на иначе хубавата му картина.
    Ъгълът на виждане е малко по-зле от на Самсунга, малко да мръдна в страни и контрастът и цветовете леко се влошават. Особено се усети докато правя HDR настройките на конзолата, при които се правят едни тестове с едвам видими образи. Ако си фронтално виждаш много по-детайлно при тези тестове.
    Има едвам забележимо затъмняване на подвсветката в последните 1-2 см към ъглите, вижда се при по-голяма яркост, но не ме дразни, нямаше и да го забележа ако не бях прочел за него.
    Звукът е слаб, но ще се ползва предимно със слушалки.
    Изработката на телевизора е много приятна, стойката е солидна, дизайнът е изчистен.
    С две думи - доволен съм от покупката.
    Този пост е редактиран от Макс78; 24-01-23 в 16:26.
    Gena_bs, svetlio1 и AntrAcsA харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #78

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Благодаря за ревюто - кратко, точно и ясно!
    Това ми беше изборът за основен 50" ТВ. Освен, че търся и бюджетен, но него го разнищваме в темата за Daewoo.
    Обаче след този пост явно ще трябва да сменя фаворита си. Особено в частта за настройките.
    Проблемът е, че по останалите критерии остават само Android Panasonic и Sony. За съжаление последните са меко казано извън бюджета ми.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #79

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от Макс78 Виж публикацията
    Най-краткото ревю за PHILIPS 50PUS8807 - "Геймърът ме остави на мира!"(подарък е за сина)
    А сега сериозно. За гейминг възможностите е трудно да се говори ако не си геймър. Телевизорът има гейм панел, който показва текущите характеристики - лаг, честота, резолюция. На 120 Hz работи на много малко игри, които са разработени за тая честота. Аз лично с просто око не различавам плавността в движенията при игри на 60 и на 120 Hz, и в двата случая нямам забележка при бързо движещи се изображенния. За лага синът твърди, че има голямо подобрение, но част от него се дължи и на нов рутер, който сложих.
    Картината на телевизора ми харесва, не ми липсва яркост ни най-малко. Напротив, всички предварително настроени стилове на картината ми идват прекалено ярки и се наложи да правя корекции на тези, които ще ползвам. Освен масово срещаните готови стилове, има две професионално правени настройки и calman, в който ако знаеш как можеш сам да калибрираш. Но и тях ми се наложи да коригирам, че ми "вадеха очите". И тук малко се разочаровах! Надявах се, че Филипс са разбрали, че клиентите им са недоволни от менютата и са ги пооправили(имам един бюджетен несмарт филипс, с който сравнявам). Докато настройвах картината се чувствах като разработчик на приложението, а не на ползвател. Дори няма настройка "яркост". Претрупано е с настройки, които звучат като от учебник по квантова механика, и за да разбера коя какво прави, трябва да експериментирам или да чета с часове. Нулева интуитивност за лаици като мен! За да меня между различните готови стилове трябва да кликам 7-8 пъти по различни бутони в различни ъгли на доста голямо дистанционно, на което иначе са отделили бързи бутони за неща, които никога няма да ползвам. Сравнявам го с другия ми телевизор - Samsung 49MU7002, при който със супер компактно дистанционно и 4-5 бутона, струпани един до друг, правя всичко, почти без да се замислям. Времето за реагиране на бутоните също е значително по-бавно при филипса спрамо 5 години по-стария самсунг, дори при елементарни неща като смяна на канали, отваряне на списъка с канали, програмата и т.н.
    Хубавото на филипса е, че веднъж понастроя ли го, вече няма да се ядосвам за малоумните менюта и ще се наслаждавам на иначе хубавата му картина.
    Ъгълът на виждане е малко по-зле от на Самсунга, малко да мръдна в страни и контрастът и цветовете леко се влошават. Особено се усети докато правя HDR настройките на конзолата, при които се правят едни тестове с едвам видими образи. Ако си фронтално виждаш много по-детайлно при тези тестове.
    Има едвам забележимо затъмняване на подвсветката в последните 1-2 см към ъглите, вижда се при по-голяма яркост, но не ме дразни, нямаше и да го забележа ако не бях прочел за него.
    Звукът е слаб, но ще се ползва предимно със слушалки.
    Изработката на телевизора е много приятна, стойката е солидна, дизайнът е изчистен.
    С две думи - доволен съм от покупката.

    Интересно ревю като цяло съм съгласен с повечето неща с малки разлики. Тъй като аз имам база за сравнение. Имам The One PUS7304, първа генерация .
    Ще пейстна ревюто което аз направих в един друг форум , тъй като аз взех 55 PUS8807 за майка ми :

    Първото нещо което ми направи силно впечатление че е лек и изглежда като играчка. Примерно Стария ми 50PUS7304 е със тежка желязна-алуминиева стойка, самата пластмаса е твърда и всякаш ти вдъхва доверие че е направен за да бъде експлоатиран дълги години , докато 8807 ме е страх да го пипна и всякаш е от по евтина пластмаса и може би защото няма рамка от страни а е само екран допълнително засилва чувството за " уязвимост " но да и стойката е на 90% пластмаса и не е много тежка за разлика от подобни стойки които съм виждал, примерно Hisense U8HQ или на LG OLED CX.

    След като го включих, IPS панела ме връхлетя, бял Philips надпис на " черен " фон. Да, черен в кавички, черно е там където гледаш централно но в ъглите може да усетиш че светлее, НО това се забелязва само при изцяло черен фон. При гледане на съдържание или телевизия е супер.


    Да, по ярък е от PUS7304, особено цветовете са по ярки, макар че старото куче не отстъпва много, има някак си по бяло .. бяло, ако ме разбираш какво имам в предвид.. и някак си изглежда по естествено, макар че и двата ги пуснах на най динамичния режим, но все си мисля че вече почти 4 години го ползваме и е възможно да съм го калибрирал така че да ми харесва на мен, докато PUS8807 всичко е out of the box. Но да, при сравненията между двата, PUS7304 се представя добре, да личи си че му липсва тоя " пънчи " ударен ефект който носи по високата яркост на PUS8807 но явно съм изкарал късмет със стария панел и .. все повече ми се отщява да го продам, но вече няма място къде да го слагам от телевизори вкъщи.


    Ако говорим за панел, PUS8807 си има DSE (ефекта на мръсния екран) не е нещо супер фатално и дийл брейкър, но има вертикални " мръсни " ефекти които ако се гледаш при тест видеата ще ги видиш , за сравнение с U8HQ който пак е в горе долу този ценови диапазон, панела който бе при мен бе почти перфектно чист.


    Дистанционното хем ми харесва и хем не ! Да, изглежда малко по премием, всякаш е с алуминиево покритие, бутоните са много хубави но е значително по дълго , излишно по дълго ако питате мен защото в 1/3 от дистанционното няма никакви бутони


    Картината е добра, контраст не липсва, яркостта както казах е ОК, като за 550 нита, звука също е добър като за телевизор, силен е макар че ако го усилиш до край си криви. Също така операционната система работи значително по бързо от стария телевизор, освен че тук вече имаме повече рам, 4ГБ (в последствие разбрах че не е 4 GB РАМ а 3GB, мислих че 4 , защото така пишеше на всякъде в нета, където има качена информация за ТВ-то, но при направена проверка с AIDA 64 се оказа че е 3 GB.) самия процесор е значително по бърз и се усеща.




    Ще направя повече тестове и ще допиша още впечатления, за 120хз и как е при гейминг, ще му включа PS5 и Xbox Series S и т.н. ако имате въпроси питайте, докато е при мен и не съм го върнал защото ....


    сега... лошите новини... вече честитих ТВ-то на Майка ми, опаковах стария в кашона, поставих новия на мястото му но пак.. с моя късмет... но след щателна проверка на екрана... забелязах че в горния ляв ъгъл имам около 3-4 мъртви пиксела едно до друго... които ми развалиха настроението.







    Да, знам че, изглежда като мръсно петно-прашинка но не е , търках доста, под стъклото е, във самия екран е... може да не са го изчистили когато са лепили матрицата.. не знам но е там. Като цяло НЕ ми пречи, не се забелязва от разстоянието от което се гледа, но проблема е че след време ако реша да го продам да направя ъпдейт, както сега се случва със стария телевизор, когато пуснах обявата поне 5 души ме питаха дали екрана е ОК, дали има мъртви пиксели..
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 24-01-23 в 21:05.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #80

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    И при мен има нещо подобно - не е под стъклото, а под фолиото залепено върху +стъклото" - встрани е и се вижда само на черен фон ... ако го търсиш . Мислех, че е изгорял пиксел, но го забелях на изключен тв ...
    Качеството е може ли най-лошото от всички тв дето съм купувал - лек, не особено добре сглобен , пукания при вкл. и после при изключване ... добре, че не ми е в спалня - щях директно да им го върна - може и да е то това, че е на стената, но и неговата си стойка не е съвсем точно изработена...
    Общо взето - ясно е от къде идва ниската цена

    Поне за това дето съм го купил е добре, а именно 90% като монитор за игра на ПС5.
    AntrAcsA одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #81
    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Интересно ревю като цяло съм съгласен с повечето неща с малки разлики. Тъй като аз имам база за сравнение. Имам The One PUS7304, първа генерация .
    Ще пейстна ревюто което аз направих в един друг форум , тъй като аз взех 55 PUS8807 за майка ми :
    Вижте, AIDA64 никога не е било добро референтно приложение за проверка на HW конфигурация.

    Това е стара история. Налагало ми се е да проверявам различни устройства с него и в много случай инфото е било подвеждащо. Данните, показани от AIDA, не са надеждни на 100%. AIDA не може да „вижда“ достатъчно дълбоко в структурата. Случвало ми се е на различни марки много неща да не отговарят. Не става въпрос за Philips а като цяло. Изгледайте това видео в началото.

    https://www.youtube.com/watch?v=DN5k1LiDiYQ

    Поздрави
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #82

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    Вижте, AIDA64 никога не е било добро референтно приложение за проверка на HW конфигурация.

    Това е стара история. Налагало ми се е да проверявам различни устройства с него и в много случай инфото е било подвеждащо. Данните, показани от AIDA, не са надеждни на 100%. AIDA не може да „вижда“ достатъчно дълбоко в структурата. Случвало ми се е на различни марки много неща да не отговарят. Не става въпрос за Philips а като цяло. Изгледайте това видео в началото.

    https://www.youtube.com/watch?v=DN5k1LiDiYQ

    Поздрави
    Да, но до сега на всички устройства които съм го тества, а те не са малко, показва правилните параметри, то чак толкова дълбоко не трябва да рови за да засече Рамта и версията на Блутут .За хранилището в ТВ-то... никое ТВ с андроид не изкарва реалния , наличния капацитет ама това са 11 GB разлика....
    А и чесно казано, не съм попадал на телевизор с MT5895 (който е 2020-ра чипсет) който да е с повече от 3 гб РАМ или с блутут 5, нито Сони, нито ТCL. ОСВЕН ако Филипс не праща към източна Европа даунгрендната версия на телевизорите си... не знам каква е причината за това разминаване .

    Ако има по добро приложение за проверка на HW за андроид ТВ, моля споделете го.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #83

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Днеска видех на живо Филипса. Отпада категорично. Малко да мръднеш в страни и картината отива на кино, ако ще не не 2,1 hdmi да има , не 120 херца, не бих. Ако свалят двойно цената може и да се замисля.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #84

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Кой Philips точно?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #85

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    43pus8807, ако не греша.

    При условие, че ще е основно за игри и се предразполага, че ще си фронтално срещу него, не знам защо това е проблем. Всеки VA панел го има този "дефект". Ако искаш широк ъгъл, търсиш IPS панел, но пък там губиш контраста и въртележката започва наново.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 25-01-23 в 18:46.
    ponyasd одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #86

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Ако има по добро приложение за проверка на HW за андроид ТВ, моля споделете го.
    https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=950933
    https://sysinfo32.blogspot.com/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-01-23 в 18:30.
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #87

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Да, но до сега на всички устройства които съм го тества, а те не са малко, показва правилните параметри, то чак толкова дълбоко не трябва да рови за да засече Рамта и версията на Блутут .За хранилището в ТВ-то... никое ТВ с андроид не изкарва реалния , наличния капацитет ама това са 11 GB разлика....
    А и чесно казано, не съм попадал на телевизор с MT5895 (който е 2020-ра чипсет) който да е с повече от 3 гб РАМ или с блутут 5, нито Сони, нито ТCL. ОСВЕН ако Филипс не праща към източна Европа даунгрендната версия на телевизорите си... не знам каква е причината за това разминаване .

    Ако има по добро приложение за проверка на HW за андроид ТВ, моля споделете го.
    displayspecification сайта

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #88

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    240Hz UHD/4K телевизори чакат своето време

    240 Hz OLED телевизори, LED телевизори и LCD телевизори чакат време, както се вижда от прототипите на производителите. Могат ли 4K 240Hz телевизори да изпреварят 8K телевизори?
    Продажбите на 8K телевизори не растат, така че може би по-доброто използване на цялата процесорна мощност, необходима за 8K60, е да се пренасочи вниманието към 4K240. Всеки от тези два формата изисква общо 1,99 милиарда пиксела опреснявания в секунда, а 240Hz, комбинирани с истински LED или OLED дисплей (проба и задържане), биха могли допълнително да намалят постоянството на дисплея, т.е. замъгляването на движението.

    Имам в предвид Pentonic 2000(SUHD/8K 60Hz), който да бъде приложен в UHD телевизор за да се постигне UHD 240Hz, в комбинацияс нужният T-con board
    https://www.mediatek.com/products/di...-pentonic-2000

    Първият 240Hz OLED панел за лаптопи беше обявен през май 2022 г. от Samsung Display, докато първите 240Hz OLED монитористартира в САЩ в края на 2022 г. Много повече 240Hz монитори ще видят бял свят тази година поради стартирането на масово производство на 240Hz WOLED и 240Hz QD-OLED мониторни панели съответно на LG Display и Samsung Display.
    И по-рано този месец бяха обявени или изложени множество 240Hz телевизионни панели.
    Samsung Display демонстрира „първия в света 240Hz OLED“ телевизионен панел зад затворени врати на CES 2023, според Дейвид Кацмайер от CNET, който успя да заснеме кратко видео. Това е концепция и не са обявени планове за стартиране.

    CSoT, подразделението за производство на дисплеи на TCL, демонстрира 98-инчов 240Hz LCD панел с 4K резолюция (1G1D или 1-gate 1-data), както се вижда по-долу. Това е концепция и TCL не е обявила 240Hz телевизори за американския или европейския потребителски пазар.

    Освен това има и първият под 100" истински LED телевизор на Samsung Electronics, който компанията настоява да пусне по-късно тази година. Samsung не потвърди разделителната способност на 76-инчовата версия, но заяви, че ще има 240Hz честота на опресняване.
    – „Между несравнимата производителност на екрана и напредналите технологии, Micro LED CX предвещава по-светло, по-луксозно бъдеще за потребителските телевизори. В допълнение, неговият 20-битов черен детайл, 240Hz променливи честоти на опресняване и 2-наносекунди време за реакция затвърждават 76-инчовия Micro LED CX дисплей като златен стандарт за качество на картината“, каза Samsung Electronics на CES 2023.

    Доколкото ни е известно, LG Display не е демонстрирал публично 240Hz OLED TV панели, но като се има предвид, че компанията вече е започнала масово производство на 240Hz OLED мониторни панели, очакваме те да имат един или няколко прототипа в лабораториите си.


    Псевдо 240Hz телевизори
    Това не са първите 240Hz телевизионни дисплеи, които се появяват. Някои от вас може би си спомнят, че Sony през 2008 г. пусна първия в света телевизор с 240Hz LCD панел и Full HD резолюция.
    Входните сигнали обаче все още бяха ограничени до 60Hz, така че ползите бяха незначителни и Sony спря да продава 240Hz телевизори не след дълго.
    Дори ще видите псевдо "240Hz" 4K телевизори по-късно тази година с пускането на линията на TCL за 2023 г. „Game Accelerator 240“ на TCL приема 240Hz VRR вход, въпреки че панелът е 120Hz. Работи само във VRR, като работи при два пъти честотата на опресняване от 120Hz на LCD панела и половината от вертикалната разделителна способност.
    Но нито един от тези два примера не е сравним с истински 240Hz телевизор, който може да приеме 240Hz вход.


    HDMI 2.1 може да прави нещо като 4K240,
    Ние едва започваме с 4K120 в игровите конзоли, така че защо изобщо да обсъждаме 4K240? Тъй като VRR, или променлива скорост на опресняване, ще помогне за изглаждане на прехода.
    Най-новото поколение игрови конзоли, PS5 и Xbox Series X, както и компютри за игри от висок клас вече могат да достигнат 120 кадъра в секунда при 4K в някои игри или поредици от игри, така че отключването на широк диапазон над 120 кадъра в секунда до 240 кадъра в секунда с VRR може допълнително да подобри отзивчивостта, забавяне и замъгляване на движението, дори ако постоянната 4K 240fps честота на кадрите в AAA игри е запазена за бъдещето.

    HDMI 2.1 поддържа 4K 240Hz, нещо като. Предаването на 4K 240Hz и 8K 60Hz може при определени обстоятелства да се побере в рамките на връзката с честотна лента от 48Gbps на HDMI 2.1. При други обстоятелства, например използване на компютър (4:4:4 chroma), предаването на 4K 240Hz през HDMI 2.1 ще трябва да бъде компресирано с DSC без загуби (компресия на дисплейния поток). Ние се позоваваме на диаграмата по-долу.

    RTX 4080/4090 на Nvidia са първите графични карти, които поддържат 4K 240Hz през HDMI 2.1a с DSC, докато 2023 Macbook Pro и 2023 Mac mini на Apple са първите лаптопи и съответно компактни компютри, които поддържат 4K 240Hz през HDMI 2.1a с DSC.
    DisplayPort 2.1 също може да обработва 4K 240Hz, но в момента никой потребителски телевизор не използва DisplayPort.
    И така, може ли 4K 240Hz да изпревари 8K на телевизионния пазар? Всеки може да предполага, наистина.

    4K 120P ДОСТИГА ОГРАНИЧЕНИЕТО НА ЧЕСТОТНАТА ЛЕНТА ЗА HDMI 2.1, НО 4K 240P Е ВЪЗМОЖНО С DSC

    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1674554647


    Samsung 2023

    Модел Размери Тип подсветка Резолюция Скорост на обновяване
    8k телевизори
    QN900C 65", 75", 85" Мини светодиод 8k 144Hz
    QN800C 65", 75", 85" Мини светодиод 8k 120Hz
    QN700C 55", 65", 75" Мини светодиод 8k 120Hz
    4k телевизори
    S95C 55", 65", 77" QD-OLED 4k 144Hz
    S90C 55", 65", 77" QD-OLED 4k 144Hz
    QN95C 55", 65", 75" Мини светодиод 4k 144Hz
    QN90C 50", 55", 65", 75", 85" Мини светодиод 4k 144Hz
    QN85C 55", 65", 75", 85" Мини светодиод 4k 120Hz
    Q80C 50", 55", 65", 75", 85" LED 4k 120Hz
    Q70C 55", 65", 75", 85" LED 4k 120Hz
    Q60C 50", 55", 65", 75", 85" LED 4k 60Hz
    UC8000 43", 50", 55", 65", 75" LED 4k 60Hz


    LG 2023

    Модел Размери Тип подсветка Резолюция Скорост на обновяване
    Z3 77", 83" OLED 8k 120Hz
    М3 97" OLED 4k 120Hz
    G3 55", 65", 77", 83", 97" OLED + MLA 4k 120Hz
    C3 42", 48", 55", 65", 77", 83" OLED 4k 120Hz
    B3 55", 65", 77" OLED 4k 120Hz
    A3 48", 55", 65", 77" OLED 4k 60Hz
    QNED85 55", 65", 75", 86" Мини светодиод 4k 120Hz
    QNED80 50", 55", 65", 75", 86" LED 4k 60Hz
    QNED75 43", 50", 55", 65", 75" LED 4k 60Hz
    NANO70 43", 50", 55", 65", 75" LED 4k 60Hz


    Hisense 2023

    Модел Размери Тип подсветка Резолюция Скорост на обновяване
    UX 85" Мини светодиод 4k 120Hz
    U8K 55", 65", 75", 85", 100" Мини светодиод 4k 144Hz (100" - 120Hz)
    U7K 55", 65", 75", 85" Мини светодиод 4k 144Hz
    U6K 50", 55", 65", 75", 85" Мини светодиод 4k 60Hz
    A65K 43", 50", 55", 65", 75" LED 4k 60Hz
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-01-23 в 13:55.
    meleager одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #89

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    За собствениците на телевизори поддържащи 144Hz за PC видеокарти NVidia. (TCL, C955, 845, 805 / Hisense UX, U8K, U7K, E7K Pro / Samsumg S95C, S90C, QN98C, QN90C.....)

    Максимумът, който показва на Nvidia RTX3080/3090 е 1080p/240Hz или 1440/120Hz. 4k само 60Hz...но
    В панела на Nvidia, в прозореца за избор на резолюция, трябва да превъртите надолу до PC режим, там ще можете да изберете 3840:2160 120Hz. Съответният кабел трябва да е 2.1 и за предпочитане не повече от 3 м, в противен случай са гарантирани спадове на сигнала, ако разстоянието е по-голямо вземете HDMI оптичен кабел. При дублиране на екрани разделителната способност и на двата ще бъде най-високата възможна на един от мониторите.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #90

    Отговор: Мнения и избор на телевизор за гейминг

    https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/jak...w-telewizorze/
    Псевдо HDMI 2.1 срещу истински HDMI 2.1. Как да ги различим и да не се заблудим?
    Томаш Хмелевски


    Живеем в много интересни времена. В магазините имаме мляко, което никога не е виждало крава, а в колите воланите и седалките са покрити с "кожа", която няма нищо общо с животинската кожа. Този тип „парадокси“ се срещат и в света на телевизорите, като един пример е т.нар "HDMI 2.1" конектор. В тази статия ще научите как да разпознаете пълен HDMI 2.1.

    Кратка история на развитието на HDMI
    Когато HDMI 2.1 навлезе на пазара през 2017 г., организациите, управляващи това техническо решение (т.е. HDMI Forum и HDMI Licensing Administrator), подчертаха какво подобрение спрямо HDMI 2.0 е последният HDMI 2.1. Всеки, който се интересува сериозно от технологии, със сигурност е запознат с графиката по-долу (създадена от името на HDMI форума), илюстрираща какъв напредък представлява новата версия 2.1 в сравнение с версия 2.0.

    https://www.hdmi.org/spec/hdmi2_1

    Както можете да видите от графиката по-горе, HDMI 2.1 е предназначен да осигури максимална честотна лента от 48 Gb/s в сравнение с 18 Gb/s в HDMI 2.0. Въпреки че това е подобрение от 167%, новото решение беше отбелязано не с 3.0, което със сигурност заслужаваше, а само с... 2.1, сякаш тук имаме малък ъпдейт, а не революция. Самият този факт е, меко казано, озадачаващ, защото при преминаване от версия 1.4 към 2.0 максималната пропускателна способност се увеличи със 77% (а не 167%), но символът се промени не на 1.5, а веднага на 2.0. Интригуващо, нали?

    Какво представлява този "истински" HDMI 2.1? Каква е същността на проблема?
    Ако искаме да дадем отговор с едно изречение, той би бил следният: много от телевизорите с "HDMI 2.1", предлагани в момента на пазара, всъщност имат стандартен конектор HDMI 2.0, а не HDMI 2.1 в първоначалното разбиране на този термин от форума за HDMI и администратора за лицензиране на HDMI.

    Е, HDMI Forum премахна раздела „HDMI 2.0“ от уебсайта си през 2019 г. https://www.hdmi.org/spec/ и малко след това беше обявено, че:
    • вече няма да е възможно да се сертифицират нови устройства като "HDMI 2.0".
    • вместо това спецификацията HDMI 2.0 става част от спецификацията HDMI 2.1.
    • дисплей може да бъде сертифициран като „съвместим с HDMI 2.1“, когато има само 1 (с думи: една) функция/функция, посочена в спецификацията на HDMI 2.1. Лошото е, че няма изискване конекторът на този дисплей да поддържа скорости на трансфер над 18 Gb/s – с други думи, 18 Gb/s са достатъчни, което е максимумът за... HDMI 2.0;
    • това означава, че е допустимо да се рекламира дисплей с конектор с максимална скорост от 18 Gb/s (т.е. HDMI 2.0) като „съвместим с HDMI 2.1“, при условие че маркировката „HDMI 2.1“ включва една функция от целия HDMI 2.1 спецификация, кой дисплей поддържа.

    Най-лесните характеристики на HDMI 2.1 за постигане разбира се са, eARC или ALLM, така че в началния период след обявяването на горните промени имахме поток от HDMI 2.0 дисплеи, които бяха маркирани като:
    • HDMI 2.1 eARC или
    • HDMI 2.1 ALLM.


    Как се използва терминът HDMI 2.1 днес?
    За съжаление страховете на най-големите скептици се потвърдиха и в момента много производители на дисплеи с действителен HDMI 2.0 конектор пропускат горното изискване и вместо това маркират конектора, например като:
    • HDMI 2.1 eARC или
    • HDMI 2.1 ALLM.

    ... са обозначени просто с "HDMI 2.1", което може да означава пълна съвместимост и поддръжка за всички характеристики и функции на HDMI 2.1. И така се подвеждат потребителите. И не само потребителите.

    HDMI 2.1 в магазините
    За съжаление, много магазини, често добронамерено, но доста безкритично, повтарят информацията, предоставена от производителите за "HDMI 2.1", който продуктът изобщо не поддържа, тъй като е съвместим само с HDMI 2.0. Трудно е да се очаква магазин да проверява параметрите на всяко продадено устройство, особено когато има няколко десетки или няколкостотин различни модела на склад. Това е просто невъзможно, така че можем да се съгласим, че производителите са отговорни за коректността и надеждността на спецификациите, предоставени на магазините.

    HDMI 2.1, както го възприемат журналистите
    Като цяло: много е зле. Много неблагонадеждни журналисти у нас и в чужбина се държат почти като папагали, повтаряйки всичко, което неграмотоните в областта продуцент или редактор им каже.

    Например, няколко дни преди Черния петък 2023 г., един от журналистите на WP похвали телевизор с "HDMI 2.1" (курсив TCh):

    Геймърите на конзолата ще намерят тук не само най-бързата HDMI 2.1 връзка, но и режим Auto Low Latency, който гарантира максимална гладкост на играта, и Auto HDR Tone Mapping, който допълнително подчертава детайлите в най-ярките и най-тъмните части на екрана.

    Проблемът е, че телевизорът, описан в статията, имаше конектор, ограничен до 18 Gb/s, така че нито е най-бързият, нито изобщо е истински HDMI 2.1.

    Но ако създателите на HDMI не са в състояние да помогнат на потребителите и да ги улеснят при разграничаването на истински HDMI 2.1 от "псевдо HDMI 2.1", още по-трудно е да се очаква от тях да стоят нащрек и да гарантират, че продуктите, маркирани с логото "HDMI 2.1", ” функционираше коректно и според спецификациите.

    Какво казват за това организациите, управляващи HDMI?
    Накратко, форумът на HDMI и форумът на администраторите за лицензиране на HDMI си измиват ръцете. Цитирам (в собствен превод):

    В крайна сметка от производителите зависи точно да етикетират своите продукти и HDMI функциите, поддържани от тези продукти...

    И следващото:

    От потребителите зависи да проверят дали даден продукт поддържа функциите, които потребителите търсят.
    [ang. „it is up to consumers to check that a product supports the features they want”].


    Е, тъй като основната организация, управляваща стандарта, не иска да предостави ясни и прозрачни критерии за разграничаване на истински HDMI 2.1 от псевдо HDMI 2.1, вероятно е трудно да се измисли по-добър пример за потребителите, оставени на собствените си устройства.

    Организацията, управляваща HDMI, въпреки че позволява дисплеите HDMI 2.0 да бъдат маркирани като "HDMI 2.1", е много по-строга и ограничителна по отношение, например, на HDMI кабелите; не могат да носят обозначенията HDMI 2.0 или HDMI 2.1, но най-много High Speed ​​​​или Ultra High Speed ​​​​(на снимката); Разбира се, производителите на кабели не винаги следват тези указания

    Как да определим истинския HDMI 2.1 през 2024 г.? Проверка на практика
    Не е очевидно, но за целите на това ръководство ще използваме оригиналната дефиниция на HDMI 2.1 от 2017 г. С други думи, ще считам HDMI 2.1 за конектор, който:

    Разбира се, дори даден продукт да отговаря на двете условия по-горе, няма гаранция, че няма да създаде проблеми и например в някои режими (напр. 4K@120Hz) няма да се задръсти и да намали разделителната способност на изображението на дисплея.

    В сравнение с HDMI 2.0, благодарение на по-високата честотна лента, дисплеите с новия HDMI 2.1 не само могат да показват изображения с по-висока разделителна способност и честота на кадрите (до 10K), но също така предлагат нови, недостъпни досега функции. Те включват, между другото: ALLM, VRR, QMS, QFT или DSC 1.2a. Тези функции предоставят предимства както на обикновените потребители, така и на геймърите и скоро ще ги обсъдим по-подробно в отделна статия.

    Какви видове HDMI конектори се предлагат в съвременните телевизори? Какво се случва най-често?
    Като цяло HDMI 2.0 (TMDS) доминира на пазара, а в по-високите модели можем да намерим истински HDMI 2.1 (FRL). Повтарям, най-често имаме работа с обикновен HDMI 2.0 (TMDS). В много евтини модели телевизори все още имаме HDMI 1.4 и дори 1.3.

    Какви проблеми възникват с истински HDMI 2.1 устройства?
    Основният проблем е, че дори да имаме работа с "истински" HDMI 2.1 конектор, т.е. такъв, който:
    • осигурява пропускателна способност над 18 Gb/s
    • може да работи в режим FRL, не само TMDS

    ... не сме сигурни дали конекторът предлага пълни HDMI 2.1 параметри или само ограничени. В момента телевизорите, оборудвани с HDMI 2.1 (FRL) конектори, могат да бъдат разделени на три групи:
    • ограничен HDMI 2.1 (напр. до 40 Gb/s);
    • стандартен HDMI 2.1 до 120Hz (48Gbps);
    • разширен HDMI 2.1 до 144Hz (48 Gb/s, но с увеличена тактова честота).

    При свързване към друго устройство чрез HDMI, телевизорите изпращат информация за реалните си възможности към устройството – нещо като „електронна визитка“. Можете да видите примери за тези визитни картички по-долу (по една за всеки от гореспоменатите модели 1-3) от дисплея на https://www.murideo.com/seven-g.html :
    https://geex.x-kom.pl/wp-content/upl...przyklad-1.png
    https://geex.x-kom.pl/wp-content/upl...przyklad-2.png
    https://geex.x-kom.pl/wp-content/upl...przyklad-3.png

    Как можете да разберете разликата между телевизор с истински HDMI 2.1 и телевизор с "псевдо" HDMI 2.1?
    Струва си да имате предвид няколко правила:
    • Телевизорите с дисплеи от клас 60 Hz обикновено изобщо нямат HDMI 2.1;
    • дори и да срещнем 60Hz телевизор, който има опция с надпис "HDMI 2.1" в менюто, в 99 процента от случаите това няма да означава истински HDMI 2.1 конектор, а специален режим на HDMI 2.0 конектор, предлагащ допълнителни възможности; този тип маркировки могат да бъдат намерени например в някои телевизори Xiaomi;
    • Телевизорите със 120 Hz дисплеи обикновено са оборудвани с истински HDMI 2.1 конектори и тук трябва да търсите този тип конектори (което не означава, че всички 120 Hz телевизори ги имат).


    Как да различим HDMI 2.1 с пълна честотна лента от HDMI 2.1 с частична честотна лента?
    Няма лесен начин да направите това, защото производителите не предоставят честотната лента на HDMI конекторите.

    Първото решение е да прочетете електронната визитка на телевизора (EDID) и да определите каква честотна лента предлагат HDMI конекторите. Тук имаме няколко опции, напр.
    • 6 Gbps/4 ленти, т.е. 24 Gbps;
    • 8 Gbps/4 ленти, т.е. 32 Gbps;
    • 10 Gbps/4 ленти, т.е. 40 Gbps;
    • 12 Gbps/4 ленти, т.е. 48 Gbps (пълна честотна лента).

    Последните две опции са най-често срещани в телевизорите (40 и 48 Gb/s), докато още по-ограниченият, но все пак „истински“ HDMI 2.1 често се среща в компютърни монитори или лаптопи.

    Второто, по-добро решение е да свържете дисплея към специализиран HDMI анализатор/тестер (произведен например от американската Teledyne LeCroy или японската Astrodesign). За съжаление, това са много скъпи устройства и само няколко души ги имат.

    Какво трябва да направи потребителят, ако иска да разбере какви HDMI портове всъщност има даден продукт?
    В крайна сметка трябва да разчитате на надеждни отзиви от надеждни журналисти (например на geex.pl) или просто да проверите сами. Съжалявам, но ce la vie. Ето защо ние проверяваме HDMI конекторите в Geex, за да не се налага да ги проверявате сами.

    В края на това ръководство ще препоръчаме още няколко модела телевизори с истински HDMI 2.1.
    Разшифровка на EDID (extended display identification data) на телевизора c помоща на
    https://www.entechtaiwan.com/util/moninfo.shtm
    или
    https://www.softpedia.com/get/System...DumpEDID.shtml

    Philips
    Проверете EDID версията на HDMI.
    Начало > Настройки > Предпочитания за устройство > Входове > EDID версия на HDMI.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-02-24 в 22:05.
    AntrAcsA и hegys харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8546
    Последно: Вчера, 16:42
  2. Мнения и Избор на Ultra HD телевизор
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 9299
    Последно: 25-01-24, 21:55
  3. Мнения и Избор на 3D телевизор
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 2327
    Последно: 02-12-18, 11:04
  4. Мнения и Избор на 55" / 65" телевизор
    От stich във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 19-04-18, 17:10
  5. Гейминг монитор за CS GO
    От rollin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-17, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе