Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 172
Like Tree44Одобрявам

Избор на субче за стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #121

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Лазаре чети повече , ако нямаш време гледай клипчета :
    https://www.youtube.com/results?sear...y=+Ethan+Winer
    Явно не знаеш кой е Итън Уйнър / жалко за теб / , но поне пробвай нещо да научиш - за теб ще го кажа с няколко думи , дано разбереш : не винаги по-скъпото свири по-добре. Дано си млад , да имаш време да го проумееш.
    И пише на профила ти , че си модератор . какво модерираш - правописни грешки ли ? Щото аудио култура много не забелязвам да имаш.

    https://www.youtube.com/watch?v=BYTlN6wjcvQ
    Ще си позволя да копирам описанието на дейността на модератора от един друг форум /по случайност на тема аудио/.

    - Следят за спазването на правилата на форумите и дадения подфорум.
    - При нужда премахват постинги и теми, които са в разрез с правилата, ако се налага - редактират, преместват, сливат, изтриват теми и мнения.
    - Следят за добрия тон в дискусиите.
    - Помагат на потребители, ако срещат проблеми при ползването на форума.
    - Организират теми, събират и обобщават информацията от форума
    - Имат право да правят забележки и да предупреждават потребители, които нарушават правилата на форума, при нужда - налагат забрана за достъп (обикновено това се прави след консултация с останалите модератори и администраторите) и т.н.
    - Модераторът няма задължение да дава информация по темите, а да следи и организира подфорума.
    - Често се налага модераторите да пренебрегват собствените си емоции и личното си отношение, особено при по-горещи теми, затова е необходимо те да са сдържани, да могат да контролират емоциите си и да са толерантни към чуждото мнение.
    Така че не е нужно бъкел да разбирам от материята за да съм Модератор.
    От друга страна първата си аудио система сглобих на 16 години и това беше преди близо 30 години.
    От тогава съм имал не една или две системи.
    Тук във форума не е тайна и че, къде като хоби, къде като бизнес, се занимавам с продажба и инсталация на аудио техника от среден и висок клас.
    Не се имам за гуру в областта, нито съм поредния корифей, но все пак ще пренебрегна призива да се образовам от клипчета в YouTube.

    PS. Като модератор, ще помоля да не насочваме разговора на личностна основа. Всеки има правото да изнесе мнението си и всеки четящ да вземе решение на кой да се довери.
    VanDan и sotneron харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #122

    Отговор: Избор на субче за стая

    Влизам да видя какво е станало с тема-та и дали е била полезна на някой ... и какво да видя 3 страници, които нямат нищо общо с темата. ТУК админи има ли, модератори нещо А у, да зключат темата, и след време наистина да е ползена на някой със същия проблем. Препоръчвам това, което съм вземал на всеки със изключително крива стая (от гледна точка на акустикаи от гледна точка на позициониране не уфер-а), и от гледна точка на качество или
    https://www.xtzsound.eu/product/sub-12-17-edge
    И наистина ще се надявам моя коментар да е последен в тази тема за да бъде полезна! Като човек, който разчита на такива форуми, бих дал съвет на знаещите тук, да пишат коментари, за да бъдат полезни, а не за да размиват темите, които създават други хора. Като искате да спорите създайте си тема и си спорете в нея, мисля че така ще допринасяте повече за този форум

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #123

    Отговор: Избор на субче за стая

    Здравейте, изчетох 90% от темата и разбрах доста неща за субуферите над 1000кинта. Имам питане. Хол 25м2, търси се субуфер за около 300лв. В нета има стотици, но питането ми е кое е добър вариант при положение че кубчето ще е в единия край на стаята. Гледам има затворени, на други говорителя е отпред а отвора отзад. Друг пък говорителя отдоло а отвора отпред......абе комбинации. Така че избор голям но може би трябва да се съобразя с мястото. Ще се използва с Ресивер Сони 5+1 STR-DE497.







  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #124

    Отговор: Избор на субче за стая

    Първо си харесай марка и модел, после ще му мислиш за парите. Ако купуваш по летва - цена , най-много да се сдобиеш с някой боклук. Не е хубаво дифузьора / отвора / да е близо до стена или суба да е в ъгъл. Мястото му трудно се определя има методи описани в нета.Порови малко.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #125

    Отговор: Избор на субче за стая

    Аз не виждам "стотици" поне малко що-годе прилични буфери за 300лв. Даже не стотици, никакви не виждам. Или имате предвид втора употреба обяви.
    Slusatel одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #126

    Отговор: Избор на субче за стая

    За 300 лв само скрап може да се купи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #127

    Отговор: Избор на субче за стая

    Благодаря за съветите, разбрах че за 300лв няма сносни. Няма да се ползват за музика, руските колони дават достатъчно тяга в ниските честоти, не съм маняк да се вслушвам в всеки херц горе или доло, или да ползвам еднопосочни кабели......Единствено Слушател ми даде някаква насока. Моят интерес беше най вече от техническа гледна точка във въпросите ми по горе. Естествено коментирах кубчетата в този ценови диапазон втора употреба. Щях да го ползвам само като добавка за гледане на филми. Благодаря все пак на всички. Ще поровя в нета за отговори.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #128

    Отговор: Избор на субче за стая

    Не е лошо да пиеш една бира на гости на някой приятел с уредба, която е поне със суб , за да добиеш представа доколко и как влияе на звука. Можеш да си вземеш нов суб около 500 лв с прилично качество / щом не си претенциозен/ , хубавите тръгват от 800 лв нагоре, втора употреба ще нацелиш някой избушен и само ще се ядосваш, освен ако не познаваш продавача и си сигурен в това което продава.
    lazarus18 и lz1yq харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #129

    Отговор: Избор на субче за стая

    Да, точно и това ще направя, ако ми хареса не е проблем за 500лв. Даже гледам че върви реклама https://www.electronic-star.bg/audio-oborudvane/ на тази тема. За това и питах за разновидностите на субуферите.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #130
    Цитат Първоначално публикувано от lz1yq Виж публикацията
    Да, точно и това ще направя, ако ми хареса не е проблем за 500лв. Даже гледам че върви реклама https://www.electronic-star.bg/audio-oborudvane/ на тази тема. За това и питах за разновидностите на субуферите.
    От този сайт не взимай техника. Китайски пръчки са.
    Slusatel и lz1yq харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #131

    Отговор: Избор на субче за стая

    Здравейте, от Базара съм харесал ето това JBL Northridge E150P/230 , дали си заслужава?
    https://bazar.bg/obiava-31727822/sub...idge-e150p-230

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #132

    Отговор: Избор на субче за стая

    Зависи какво очакваш.
    Като цяло не слиза достатъчно ниски и не постига достатъчно налягане дори и за средноголямо помещение. Бавен и замазан звук.
    По принцип нищо по-различно от повечето модели в този клас.
    Имал съм e250 модела, който е малко по-добър, но пак нищо сериозно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #133

    Отговор: Избор на субче за стая

    Благодаря, трябва ми за дом. кино, хола е около 25м2. Има един CANTON, може би е по добър.........https://bazar.bg/obiava-28742864/canton-bas-kasa, https://bazar.bg/obiava-30337053/sub...anton-as-60-cx или https://bazar.bg/obiava-31108627/subufer-canton-as25-sc


  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #134

    Отговор: Избор на субче за стая

    За 25 квадрата, търси суб с по-голяма мощност и 12 инча говорител.
    Но за 300 лв., не може да се вземе нещо добро.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #135

    Отговор: Избор на субче за стая

    стаята по принцип е 25квадрата, ама ъглов диван с лежанка, малка приста, секция на едната стена.............киното се гледа от 2 метра.....като пусна има няма 50вата и става лудница. 12" отива на поне 150/200вата. а и нямам къде да го сложа, размера става на широчина повече от 400мм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая 36 кв.м.
    От stanislav24 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-19, 06:55
  2. Избор на нов климатик за малка стая
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-19, 18:33
  3. Избор на 55'' ТВ в стая с мого светлина!
    От tsfunkastic във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 03-03-18, 16:55
  4. Съвет за избор на климатик за стая 27 m² ?
    От Мария Василева във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 27-07-15, 17:04
  5. Просавам Субче bench и сателити Thunder
    От svetlio_88 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-12, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе