Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By justify

Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    21
    #1

    Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    Здравейте, чудя се дали да сменям стара ПВЦ на западна стена. Дограмата е стара, със средна ветробранна гума и тънки двойни стъклопакети вероятно б+б.
    Имайки предвид че отоплителните месеци са повече от жегите, има ли смисъл от 4сезона, тъй като ще спира топлината от слънчевото лъчение, през хладната част на годината.
    Затова К е по добрият вариант, но лятото ще става парник.
    Но какво ще е положението със троен пакет бяло бяло бяло?
    Доколкото прочетох троен стъклопакет допринася за още 3dB, шумоизолация и е по добре от двоен, но по отношение на топлоизолация, конденз как стоят нещата с обикновен троен б б б?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #2

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    Аз имам 4 сезона в хола и К в спалнята, разликата не я усещам, така че купи по-евтиното, тераса имам остъклена с 4 сезона, язък за хвърлената пара ....

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    к/б/б - при мен е такъв и конденз в отопляемите помещения нямам, в неотопляемите зимата една тънка ивица. На последния етаж от къщата съм с някакви стари пакети бяло/бяло и зимата са реки по стъклата. Лятото нямам драми с това да става парник. Изложението ми е югоизток. За мен има смисъл от троен пакет.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #4

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    Ако си се навил да сменяш дограмата слагай 4с-б-Ка. На сегашната едва ли ще можеш да сложиш троен пакет. Само с Ка и бели ще е парник в този запад. 4с ще те пази лятото, а К ще ти държи вътре топлото от "парното" през зимата.
    Друг вариант е да сложиш външни щори, които ще пазят от слънцето. А стъклопакета само с Ка и бяло. Но не знам колко ще те кефи сумракът

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    Тук ми попадна една таблица:
    https://www.allweatherwindows.com/th...ormance-chart/
    Примерите със Low e и Sunstop са с аргон, няма за обикновен въздушен стъклопакет.
    Но някой знае ли нашето т. нар 4с на кое отговаря Low e или Sunstop. Предполагам първото отговаря на познатото ни К, другото на 4С?
    Има ли някой конкретни наблюдения след смяна на К със 4с, познат казва че лятото има осезаемо по-малко жега - ОК, но зимата има ли осезаемо по-малко топлина от слънцето ако е на слънчева страна?

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #6

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    В България ка се слага обикновено само на северни прозорци по обясними причини. Разбира се че 4 сезона спира топлината на слънцето и лято и зима. Това му е работата. За всички прозорци освен северните си сложи 4 сезона. Ще ти пази топлото вътре зимата, и хладното вътре лятото. Но хората, които ще ти монтират дограмата трябва да ти ги обясняват тези неща. Това им влиза в работата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #7

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    Аз не знам що е кръстено 4сезона.
    SunStop е по-правилно.
    Определено спира топлината от слънцето!!!
    Има смисъл само на западен прозорец.
    То на запад е ад лятото, а зимата не пече повече от час-два и то под малък ъгъл.
    4С не бих сложил вече никъде, освен на запад.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #8

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    Явно нямаш открити, без тераса над тях, южни прозорци! Лятото си ги пече яко, не е само запад. Иначе за зимата и запад си горе-долу прав. Писах вече идеалното, но не откъм пари, е троен пакет 4с-б-к. Сутрин също грее в северните...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #9

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    Точно на юг, без тераса го сложих - само там.
    Пече, ама не баш. Ъгъла спрямо хоризонтала е към 66° и не е съществено през лятото.
    Всички ползи се губят зимата, когато ъгъла е към 20° , спрямо хоризонтала.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Троен стъклопакет б+б+б срещу двоен 4с

    На твое място бих сложил външни ролетни щори, но от алуминий - моите всички външни щори са такива(на Ролпласт с термоизолация).Имам и външни ролетни ПВЦ, но всички са под козирка или в остъклена тераса.
    Правят допълнителна изолация и зима и лято.Разликата без такива щори зимата е 4-6 градуса, лятото до 9 градуса спрямо външната температура.Лятото когато не пече слънцето в щорите разликата е около 9 градуса след обяд, а когато късния следобяд и вечерта започне да пече пряко разликата е около 6-7 градуса.

    Отделно дават допълнителна шумоизолация от улицата.

    За зимата според мен при положение, че се стъмва 16'30-17'30 часа в зависимост от месеца няма какво да мислиш за "сумрака".

    От момента в който температурите станат през деня +17 градуса и нагоре, та дори и +16 и нагоре можеш да ги държиш полуотворен и --> "на дупки" както се казва или в долната им част да им 2-3 или 5 пръста разстояние до затварянето на щората.

    Но дори и напълно стигнала до перваза на прозореца можеш някаква част от щората да я отвориш "на дупки", за да ти влиза свеж въздух и да я оставиш така .

    Дори при дъждовна буря, ако прозорецът зад външната ролетна щора има възможност да се отваря само отгоре го оставяш така и щората оставена "на дупки" няма да пропусне вода, освен някои малки пръски при много силна буря, но те пък ще се спрат от прозореца, макар да е отворен.

    Поне при мен от ранна пролет - края на март или средата на април до късна есен - някъде края на октомври, понякога при топла есен средата на ноември ми стоят по този начин и не ги мисля дали ако вали дъжд ще вкара вода вътре.

    Дори от 2-3 години зимата оставям щорите на дупки в някои топли дни и климатика дайкин да работи в хола-всекидневна, като той си спира и от време на време тръгва отново колкото да поддържа топлината и сметката за ток не се усеща да се е увеличила.

    Това със стъклопакет или дограма единствено не виждам как ще го постигнеш.

    Лятото предполагам на всички прозорците са постоянно отворени.Поне моите са така, като този над който няма козирка е отворен отгоре, а щората е оставена "на дупки" спусната до долу, останалите са ми врати към тераси с козирка отгоре, които също са отворени отгоре, без да спускам щорите.

    Аз първи сложих външни ролетни щори от цялата кооперация и след това всички които живеят там и бяха с вътрешни щори, пердета и квото се сетите сложиха през годините също...

    В момента от 8 апартамента 4 са с външни ролетни щори, но от останалите 4 апартамента в единият никой не живееше, а в другият имаше само наематели, та сега предполагам и там ще монтират...

    П.П.

    Щорите ги сложих поради: 1. Светлината - да мога да правя 100% тъмно през деня, ако искам.
    2. Заради телевизора - за да мога част от тях да ги спускам и да няма пряка слънчева светлина.

    След това разбрах и че шумоизолират и че топлоизолират.Последното се усеща особено много зимата, ако в прозореца ти "блъска" постоянно студен вятър или има снежна буря и блъска в него...
    Този пост е редактиран от justify; 02-09-21 в 09:27.
    Mig82 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Голям прозорците-двоен или троен?
    От Stanislava във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 22-03-19, 20:23
  2. Смяна на стъклопакет или фолиране?
    От Aquadark във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 02-06-18, 13:30
  3. Подмяна на стъклопакет
    От goshe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 02-05-17, 09:38
  4. Троен стъклопакет за 4 камерен 60 мм PVC профил
    От ^Rokera^ във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 20-12-15, 14:08
  5. Sharp AY-XPC12JHR - троен топлообменник?
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-13, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе