Страница 2 от 23 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 332
Like Tree34Одобрявам

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #16

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Дайте препоръки/отзиви за фирми за дограма в Пазарджик.
    Че ще трябва да се сменява дограмата в новото жилище.

    Предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #17

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Да те заведа ли при турчина който ги внася в София?Или в една къща до Костинброд да видиш как се прави Рехау гаражно производство?
    Не знам какво разбираш под "ги". Или пък под "Рехау гаражно производство". Със сигурност не е Рехау - факт. Пък ти ако искаш се срещай с колкото си искаш турци

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #18

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Истинско Рехау трудно ще намериш в България.Могат да ти кажат че е Реаху ама дали е същото няма как да знаеш.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #19

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Истинско Рехау трудно ще намериш в България.Могат да ти кажат че е Реаху ама дали е същото няма как да знаеш.
    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Ако ще се занимавате с Рехау ви препоръчвам да им пишете едно писмо, в което да питате с кои фирми в районът ви работят - барем да знаете, че няма да са менте.
    Чети внимателно. Факт е, че има начин да се разбере кои фирми работят с представителството на Рехау БГ. А, дали ще решиш, че те въпреки това могат да те ментят си е изцяло твое решение. Ти вече си поставяш границата между информирано решение и пълна параноя

    Поздрави

    П.П. Съмнението си е съмнение, но трябва да има граница иначе става невъзможно да се вземе решение. Винаги трябва да има праг на информираност над който вече трябва да "знаеш". В този смисъл не приемам за вярно твърдението ти, че "няма как да знаеш".

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #20

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Винаги могат да работят с Рехау и да поръчват паралелно с истинския и менте.Могат да ти набутат и дръжки и панти по две за лев.Казвам ти го защото съм продавал обков и фирмаждиите които търсят качеството се броят на пръсти.Масово се гледа да е евтино...качеството го отнася клиента.Твърдя че над 90% от фирмите в бранша от София че и от България пазаруваха при нас и имам много обширен поглед над нещата.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Да де, ама друго си е да си контактуваш с Реджеб ...
    Очевидно е норвежец. Или швед.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #22

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Мда,шведско име е това
    Истината е че никой неще да работи с продуктите на Стилмет,Екзалко и разни други фирми които правят качествени неща.Завода на Стилмет се скъсва да изнася в чужбина,а тук се внася стока от Китай и Турция.Една стъклена врата от тия на магазините внесена от Китай струва с 30% по-малко от една произведена от Кристиян Нейко.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #23

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Аз се доверих на шесткамерен Blick, с к-стъкло. Механизмите не знам какви са. GU пише на металните части.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #24

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Не е ясно ама има едно име Гюлсан,пак "шведско".Може и да не е де.Националността няма значение защото има турско добро и лошо,само времето ще покаже.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #25

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Не е ясно ама има едно име Гюлсан,пак "шведско".Може и да не е де.Националността няма значение защото има турско добро и лошо,само времето ще покаже.
    Носачи "AsMetal" по -добри са от "оргиналните"уж италиански и немски.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #26

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Носачи "AsMetal" по -добри са от "оргиналните"уж италиански и немски.
    100% съм съгласен с тебе, само че не измествай темата, че не на всеки му е ясно. Говориш за автомобилни носачи и шарнири от тази турска марка, нали?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #27

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Не знам. Фирмата, чиито услуги избрах ми се води във списъка "Приятели" и разчитах на техния избор, поне що се отнася до съветите.
    Та те ме посъветваха да се откажа от тройния стъклопакет пред двойния, сравнявайки цените с ползите. Предполагам, че ще са ми избрали и що годе прилична механика.
    Ще видим.
    Що се отнася до стъклопакетите [Разградска фирма], нямам забележки. Никакъв конденз вътре в пакета, дори и при сериозни температурни разлики.
    Зимата изкарах така, но сега ми предстои избор на щори и не знам защо съм си внушил, че не искам да ми пробиват никой елемент от дограмата, а очевидно няма начин това да стане с алуминиеви щори.
    Вероятно ще избера ... не знам как се казват ... едни широки вертикални ленти, монтират се на трегера [в моя панелен случай] пред прозорците.

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #28

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Преди 6-7 години сложих Рехау в къщи. На следващата година, сменихме дограта и при майка ми.
    По това време, уж нямаше ментета на Рехау. Даже се обаждах до местното представителство на Рехау на Симеоновско шосе и те потвърдиха, че фирмата *** работи с тях.

    Та след тия 5-6-7 години време, мога да кажа следното - като цяло дограмата при мен е пълен боклук. Идентифицирал съм до момента няколко причини:
    1. Основна причина - калпава изработка от страна на фирмата
    2. Лош монтаж
    3. Лош обков
    4. Лош профил

    Всъщност пиша по темата най-вече за да подчертая причината 4 - профила Рехау е лош !
    Защо е лош ?
    Защото има странното свойство да се "изметва" при застудяване. Зимно време, в момента в който температурата навън започне да пада и стигне до -5, при мен започва процеса на измятане на дограмата - появяват се едни гадни процепи между касата и крилата през които духа. Нарекох го процепи, но става въпрос за неплътно прилепване на крилото към касата. Това неплътно прилепване го има и по вертикалните, и по хоризонталните части.

    Наблюдавам измятането всяка зима и доколкото разбирам, процеса протича така:
    - при застудяване от -5 градуса, касата се свива температурно от студа навън
    - при крилото такова свиване няма
    - касата притиска крилото странично и профилите на крилото се изкривяват като дъга навътре към стаята, а в същия момент, касата си остава права. Това изкривяване се забелязва с просто око както при хоризонталните, така и при вертикалните части. Вероятно по вертикалата имам по-голям луфт между крилото и касата (и съответно по-слабо притискане от страна на касата), тъй като вертикалното измятане е по-малко, (а би трябвало да е по-голямо, защото там има по-дълги участъци)

    При -15 градуса навън, съм измервал, че отклонението в средата на крилото е вече 1 мм и гуменото уплътнение категорично не може да покрие тая разлика. Най-гадното е, че там където е процепа и подухва, допълнително се получава овляжняване и конденз и намирам парченца лед на подпрозоречната дъска вътре в стаята.

    При пролетното затопляне, крилото постепенно възвръща "оригиналната" форма и измятането изчезва. Изкривяването вече не се забелязва с просто око. Постепенно крилото се изпъва и всичко се самоуплътнява. Даже става по-тихо, защото шума от булеварда изчезва.



  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ..........
    Вероятно ще избера ... не знам как се казват ... едни широки вертикални ленти, монтират се на трегера [в моя панелен случай] пред прозорците.
    Добро решение! Пробвал съм го в стария си апартамент. Има много разцветки и можеш да подбереш цвят в зависимост от цвета на боята, тапетите или цялостното цветово решение на интериора.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #30

    Re: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    100% съм съгласен с тебе, само че не измествай темата, че не на всеки му е ясно. Говориш за автомобилни носачи и шарнири от тази турска марка, нали?
    Да така е.Извинявам се на колегата в намесването в темата му.


    @Malone Извинявай ,но имаш ли снимка на тези ленти, че ме заинтригува.
    Не знам на кой етаж е апартамента ти и достъпа до прозорците, но има и решение с дистанционно управление на шорите без да се пробива дограмата.Говоря за външни щори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 23 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 10:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 03-09-12, 23:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 11:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе