Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By PPP1

Топлоизолация на фамилна къща.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    3
    #1

    Топлоизолация на фамилна къща.

    Здравейте, имам няколко въпроса относно саниране на къщата в която живея. Тя е на два етажа около 250кв.м, обаче вторият етаж е на съсед а той няма пари за изолация. Първият ми въпрос е изолация със винилов сайдинг или с неопор да правя? Знам какво представляват ама кое е по-добре?Евентуално ако направя само на първият етаж (моят) ще има ли проблем, че от горе не е изолирано? Ако може да ме посъветвате съответно за дебелина на материала и цени ще съм много благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #2

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    Отношение кое по-доброто не мога да взема, но и при двата варианта ще имаш големи загуби при тези обстоятелства.
    Ако съседът ти отгоре въобще не възнамерява да прави изолация, то по-добре помисли за вътрешна(стени и тавани), ще отнемеш част от пространството, но ще имаш значително по-висока ефективност.
    По отношение на цените, ти прилагам на Марисан, които са сравнително актуални към днешна дата.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #3

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    Вътрешна на тавана задължително!
    Стените - както си решил и което ти е по джоба. Няма да е УАУ! ефект, но ще се почувства осезаемо.
    Ако не ти е изолиран пода и имаш възможност, термоизолирай го и него
    И двата варианта за външните стени имат недостатъци, особено ако има диви и домашни животинки наблизо.
    Особено с ватата трябва да се третира с препарати против гризачи на определен период. Мравките пък са ужасна напаст.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    3
    #4
    Имам вътрешна на таваните. Искам да променя фасадата на къщата. Съседа едва ли би направил изолация. За сайдинг ми казаха около 45лв на квадрат 10см каменна вата на дървена конструкция. За неопор още не съм разпитвал

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #5

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    Дал съм ти ценова листа. С неопор 10см. ще изолираш цялата къщата на цената на сайдинга за твоята част.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #6

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    Дървена конструкция - категорично не!
    Ще се разправяш и с дървояди и други подобни гадини.
    Комшиите направиха с метални профили, подобни на тези за вата + сайдинг. Не съм ги питал дали са същите, защото докато ги видя и вече фирмата беше приключила със работата.
    Неопор и подобни - минимум 16 см, като тази дебелина е препоръчително да е в два слоя с припокриване на плоскостите. И ползвай цяла система на съответния производител, който и да е той.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #7

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    E чак пък 16см за неопор, който е по-ефективен от ватата и 2 пъти по-ефективен в подобни вентилируеми фасади, каквато е сайдинга.
    10см са си напълно достатъчни за нашия климат.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #8

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    Това са стандарти, не съм ги измислил аз.
    Четох ги преди 5 години, когато ни "санираха" (взеха пари за тази дейност) на блока. Аз имах 10см и добавяха още плоскости до тази дебелина..
    За къща дебелината е още по-важна, като трябва да се наблегне и на термомостовете в основата й.
    Колегата може да е в Кнежа, където е бая "хладничко" зимата.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    От Враца съм, и тук не е много топло през зимата.

  12. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #10

    Отговор: Топлоизолация на фамилна къща.

    Ако имаш кинти не се занимавай с глупости и усложнявай нещата слагай каменна вата и всичко ще е ок. Не се лъжете с тия стиропори те постоянно си менят имената през годините но тъй като ние българите имаме къса памет ни залъгват та фибрани ли не са та експандирани ли не са та екструдирани сега са неопори и графита щял да ни спаси утре ще са суперопри с нанотръби другия ден ще са мегапори с незнам си какви извънземни технологии не се занимавай с такива глупости. Вата мрежа замазка и това е ако искаш вентилирана и имаш кинти пак каменна вата обаче след това декоративна фасада от тухли и край докато си жив няма да имаш проблеми.Тия сайдинги за абсолютно малоумен продукт който обаче се купува но ние все пак сме страната на чудесата.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за топлоизолация
    От Legal76 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-07-19, 08:08
  2. Топлоизолация на таван
    От Arsenal1886 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-17, 14:55
  3. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  4. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  5. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе