Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 90

Дограма - вид, марка, характеристики, особености

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #61

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    разбира се че можеш само стъклопакета хехе
    представи си няокй ти счупи някое стъкло - при всяко счупване ще сменяш дограма ли

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #62

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    Нищо не споменавате за шумоизолирането . Аз имам PVC саламандер дограма от която съм много доволен вече 2 години. Стъклата от стъклопакета са някакви пълен боклук май тоест най евтините. Цялата дограма ли да изривам или мога да сменя само сстъклопакета. Задължително ще си сложа К-стъкло. За момента нямам представа колко позволява да е дебело външното и колко вътрешното стъкло. казаха ми че трябва да са с различна дебелина за да не резонират от шума на улицата .........
    С К-стъкло съм,като е затворено не чувам нищо.Има вече и тройни стъклопакети ако някой държи.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #63

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Дойде време да вземам решение, отговор ще дам утре сутринта.
    Моля за коментар на това, върху което съм се спрял.
    Прозорци, в три стаи, с размери широчина 205, височина 135 мм.
    Делят се на три части, като отваряща е средната, с двойно отваряне.
    Шест камерна дограма Blick, с двоен стъклопакет К стъкло.
    Другия вариант е също шест камерна, но с троен стъклопакет, като стъклото не е К.
    Цените са близки или поне разликата е поносима.
    Във фирмата, която ми продава и ще ми монтира дограмата ми казаха, че единственото предимство на тройния стъклопакет е шумоизолацията. Дори според тях двойния стъклопакет с К стъкло е с доста по добри температурно изолационни характеристики следствие на по-голямото разстояние м/у стъклата.

    Това е единственото, което ми остава да уточня, като ви моля за съвет. Троен или двоен с К стъкло при шест камерна Blick.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #64

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Заложи на тройния стъклопакет.Това сга се дава от проектантите за най добро.Първото което устонавих,когато от вън е топло вътрешното стъкло е с осезаемно по студено.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #65

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Двоен с К стъкло, освен ако не живееш до бичкиджийница "Тих труд". Абсолютната тишина е необичайно нещо за градския човек, трудно се свиква особено в началото. Чисто психологически го изпитвам на гърба си. Първото нещо, което се наложи да сменям в новия апартамент бяха часовниците. Ужасно цъкат в тишината и те подлудяват.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #66

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ....Това е единственото, което ми остава да уточня, като ви моля за съвет. Троен или двоен с К стъкло при шест камерна Blick.
    Егати сложната дилема... Няма да коментирам "марката" на дограмата, но наистина не е еднозначно хич какъв стъклопакет ще сложиш.
    Просто К-стъклото е нискоемисионно и има едни преимущества, а тройния стъклопакет е с цел по-добра звукоизолация (не че не прави и той топлоизолация де)
    Прочитайки въпроса ти - веднага ми хрумна - защо не комбинираш? Троен стъклопакет с К-стъкло? Вярно ще дадеш може би някой лев отгоре, ноооо ефекта ще е поразителен - хем тишина, хем топлина зимата. Аз ако бях пред такъв избор щях да се замисля много сериозно за това!
    Виж например какви са характеристиките на подобна комбинация: цитат е!
    "Друг много съществен момент при избора на дограма е стъклопакета. Масово предлаганият към момента стъклопакет е двоен, с разстояние между стъклата от 16 мм и обикновено бяло стъкло. Този стъклопакет има лоши термоизолационни характеристики и често през студените дни по него се образува голямо количество конденз. Трябва да се знае, че за разлика от стените, при стъклопакетите преноса на енергия под формата на радиация (инфрачервено лъчение) е значителен и съставлява около 50% от общата енергия. За подобряване на коефициента на топлопреминаване се предлагат нискоемисийни(к-стъкла), които имат нанесено специално покритие, което възпрепятства инфрачервеното лъчение. Използването на двоен стъклопакет с к-стъкло и аргонов пълнеж осигурява два пъти по-добра изолация спрямо стандатния стъклопакет с бяло стъкло. Предлагат се и стъклопакети с увеличено разстояние между стъклата, с обща дебелина 36мм, а също така и тройни стъклопакети. Ето какви са коефицинетите на топлопреминаване на някои стъклопакети.
    - двоен стъклопакет с бяло стъкло и дебелина 24мм - к = 2,8 w/m2k;
    - двоен стъклопакет с к-стъкло, аргонов пълнеж и дебелина 24мм - к = 1,3 w/m2k;
    - троен стъклопакет с к-стъкло, аргонов пълнеж и обща дебелина 36мм - к = 0,8 w/m2k.."

    Пренебрегни аргоновия пълнеж и качи стойностите с 0,1 w/m2k.
    У нас например сме с К-стъкло, профила ни е 70 мм (колкото е и посочения от теб профил на Блик) - много добра звукоизоалция и невероятен комфорт зимно време! Лятото са пуснати щорите, а докато ги нямаше не съм усетила "парников ефект".
    Ако сте на много натоварен булевард - то тройният стъклопакет ще е най-удачното решение от гледна точка на звукоизолацията!
    Последно някъде мернах, че тройния стъклопакет е с почти идентични на двойния с К-стъкло стройности...
    Та, май не те улесних много! Каквото и да решиш, няма да сгрешиш за сткъклопакета (дограмата вече казах, че няма да коментирам!) УСПЕХ!!!

    Хаха, току що прочетох мнението и на Lupus - ами прав е Но пак казвам - зависи къде живееш!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #67

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Баща ми прави ремонт сега на моята стая... той заложи на ПВЦ, шесткамерна с К-стъкло...
    Но пък ние живеем в къща, в квартал (а за някои е даже село), който не е толкова шумен, а и прозореца ми гледа към двора...

  10. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #68

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от gsm13
    Егати сложната дилема... Няма да коментирам "марката" на дограмата, но наистина не е еднозначно хич какъв стъклопакет ще сложиш.
    Просто К-стъклото е нискоемисионно и има едни преимущества, а тройния стъклопакет е с цел по-добра звукоизолация (не че не прави и той топлоизолация де)
    ...
    Някой ще ми обясни ли най-накрая какво точно емитира това НИСКОЕМИСИОННО стъкло?

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #69

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Някой ще ми обясни ли най-накрая какво точно емитира това НИСКОЕМИСИОННО стъкло?
    За топлина иде реч, а не за юбилейни монети...

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #70

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    @gsm13
    Напротив, помогна ми, успокои ме, тъй като в главата ми е същото, като в поста ти. Плюсове, минуси, прочитане тук там, мнения.

    Общо взето ми е каша, но така или иначе спрях се на двойния стъклопакет с К стъкло. мислех и аз за комбинацията троен с К стъкло, но снощи поговорих с мой приятел, който работи във фирма, която изработва стъклопакетите.
    Та той ми каза, че ако поръчат там, той лично ще се занимае с моя стъклопакет.
    Това обаче не беше важно.
    Важното беше, че по неговите думи изработката на троен стъклопакет въобще не е проста работа и тук в провинцията има доста въпросителни, относно уменията на "майсторите".
    Трябвало да се прави много внимателно и с доста умение. Въпроса бил в "лайсните" между скълата и точния им монтаж. Това не се отдавало на повечето от "майсторите" и по-добрия вариант за мен бил двойния стъклопакет.
    А и жилижето ми е на 5-ия етаж и на около 40 метра от улицата и шума не е непоносим дори и сега, без никаква преграда. А и цял живот съм живял на оживени улици и малко или много съм свикнал с него може би.
    Ще ви пиша, като стане готово всичко.

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #71

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Malone,aко не е късно вече помисли и за алуминий.Какво те накара да избереш ПВЦ освен цената?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #72

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Здравейте ! Фирмата, която ще ползвам за смяна на пвц дограма, работи с профилинг и саламандър.
    Спрях се на профилинг, не ми трябва 5 камерна. дали е надеждва дограмата ? струва ли си да поръчам ка стъкла ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #73

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    За дограмата не знам. Но Ка стъклото е почти задължително. Все пак по-голямата част е прозорец.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #74

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Ако лятото си пряко огрян от силно слънце през голяма част от деня, по-добре не слагай К-стъкло. Ще ти прави по-голяма жегата вътре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    52
    #75

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Благодаря. Чакам два варианта на офертата и сигурно ще поръчам с ка стъкло.
    Надявам се да не оскъпи твърде много.
    Имам пряко слънце в две от стаите, лятото е много горещо. Значи за тях може и обикновено стъкло да поръчам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ZTE Libra характеристики?
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-12, 23:49
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-07-09, 22:30
  3. Особености на шофирането в Москва
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-07, 19:40
  4. Особености на инвестициите в България - в Times
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 10-08-06, 16:07
  5. Субтитри за "Особености банной политики" (Баня-2)
    От A.H. във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе