Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #136

    Re:Висока влажност

    и аз съм с такъв клапан на дограмата,и оставям вратата на стаята леееко открехната и конденза намаля.но пуснати ли са щорите на прозорците,и се изолират стъклата,и спра ли климатика,ела да видиш реки...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #137

    Re:Висока влажност

    Marian1,комшийте са пълни е***ници,с изключение на тоя отдолу(ама и за него ми трябваха няколко години да го кандардисам да си сложа изолация).Отвън лицето на парапета е с метални "гюлове",а отстрани имам извивка с 5-10см разлика в изпъкналата част.Та тези,които слагат изолация искат да си заравня отпред и отстрани и тогава.Да ама аз като направя полувината-те за къв х*й са ми,а да не говорим ,че не мога-на 7ми етаж съм.Пък и ще останат няколко квадрата и няма да се навият(става въпрос за лицевата част,която повечето е дограма и едната страна на терасата,другото е комшии).
    Понежа лятото на 08г правих малко ремонт в стаята,ще изчакам да се омаже всичко и пускам още един кат вътрешна изолация,но този път ще вдигна плочките и ще сложа и под тях(лошо щото са стари и ги няма по магазините,но ще го измисля).Така няма да завися от благоволението на комший и фирми за изолация.Знаеш ли на х*я що му е дебел врата?За да стане нещо както трябва-сам си го направи!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #138

    Re:Висока влажност

    я качи една снимка, (тук или на лични) на блока отвън да ми се изясни положението,а и за кой град става дума,ако е за София мисля че мога да ти помогна.И последно,когато отвън нямаш изолация,а сложиш отвътре както ти си направил,а и смяташ и да сложиш на пода се получава изстудяване на панела,конденз,мухъл,влага лоша миризма,ако много кондензира може при голям студ да почне и да мръзне,от там да цепи водата и да постигнеш необратимо разрушаване на стените и пода

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #139

    Re:Висока влажност

    Marian1,от Пловдив съм.Снимка утре по светло.Ама няма смисъл от външна,щото почти няма квадрати за изолация.В настоящите 2-3 години,ще отварям шииироко джама,а после ще му мислим.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #140

    Re:Висока влажност

    Проблема с високата влажност не е изолацията ,а вентилацията.Влагата трябва някъде да отива все пак.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #141

    Re:Висока влажност

    Изолация + вентилация

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #142

    Re:Висока влажност

    голямо ТЦ,не!Джони е изолирал само отвътре-това е невъзможна изолация,в дадения случай!Въпреки че съм в друга сфера,доста поназнайвам за изолацията.Докато стената не се затопли конденза няма да спре,проблемите с влагата трябва винаги да се разглеждат индивидуално-в нашият случай - има така да се каже куцо изпълнение(мисля че заради финанси-не обвинявам Джони,криза е ,а и всеки има различни приоритети),и на езика на форума човека си е взел 2 пъти по слаб климатик а се оплаква че му казали че ще се справи,излъгали го и сега мръзне и няма пари за друг,но пък той го бил взел защото цената е много изгодна....За това исках да видя снимка за да видя дали не мога нещо да му измисля,ако беше за София дори и да помогна ....в случая вие само предлагате лечение на проблема,(при което спреш ли лекарството болеста се връща) а не премахване на причината довела за този проблем-което е корена, и решаване на проблема докрай...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #143

    Re:Висока влажност

    Е,ама много те сърби клавиатурата.Ей сегичка ще снимам.Тва за климатика не го разбрах.Ако го мислиш за мен си в грешка-много съм си доволен,макар че е 12ска Мидеа конвенционал(но с 4.4 изходна ) в 62-63 кубика стая.Само дето се е случвало след проветряване да стартира и при 12гр.стайна и смуууууче токец.Ако сложа ASY12 USB,по-добре ли ще се справя-едва ли.Дори да нямах мухъл,пак ще проветрявам и не само заради свежестта,но имам две деца,едното е бебе.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #144

    Re:Висока влажност

    не си ме разбрал,нямах предвид климатика ти или марката му или големината,или киловатите му или каквото и да е дори и намек кой какъв климатик има,а положението ти с изолацията,неправилното и поставяне,последствията от това и от която изолация и цялата тази гадост с конденза който аз си го и представям доста добре...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #145

    Re:Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    не си ме разбрал,нямах предвид климатика ти или марката му или големината,или киловатите му или каквото и да е дори и намек кой какъв климатик има,а положението ти с изолацията,неправилното и поставяне,последствията от това и от която изолация и цялата тази гадост с конденза който аз си го и представям доста добре...
    Виж как е отвън.Другото е комшии.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #146

    Re:Висока влажност

    Джони, минерална вата + аква-панел върху това желязо, ще подобрят значително нещата. А инвестицията е никаква.

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #147

    Re:Висока влажност

    Мариян1 искаш да кажеш ,че аз като съм се изолирал само отвътре имам влага и мухъл така ли...?Защото нещо не ги виждам...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #148

    Re:Висока влажност

    Джони,касап ти е дал идея, а ето ти и от мен няколко вариянта:махни армираното стъкло, с ъглошлайф и чук премахни орнаментите и си изгради с тухли итонг стеничка която от вън да си облечеш с изолация,или ако не искаш да махаш орнаментите по начина на касап а от вътре махни стъклото и запълни между орнаментите с ПУ пяна -тя ще даде допълнително изолация, отвътре можеш с един лист Г картон да си завършиш...

    За rkk би ли дал подробности за да мога да коментираме ,щом желаеш

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #149

    Re:Висока влажност

    Приятелю,номера е,че трябва да се работи отвън и баш най-малкият ми дерт е там изолацията,защото има интернитови плоскости с 5 санта стъклена вата м/у тях,а отвътре 2 санта пресован стиропор.Тва за пяната е жив т***к,че така смуче влага-акъла да ти зайде.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #150

    Re:Висока влажност

    Как,бе злато,се разбива това,в което си вложил труд и пара.Отдолу сложих външна изолация.отляво и отгоре не може-комшийте не дават.Праскам още една 2 санта вътрешна и съм канап,ама ще изчакам да се позахаби малко,че аман от ремонти всяко лято.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе