Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #76

    Re: Висока влажност

    Препоръчайте влагоуловител,за стая 17кв.м.,по-възможност тихичък,че да не хвърчи нощно време през терасата,и не на последно място на разумна цена...Има ли такова чудо

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #77

    Re: Висока влажност

    Да, прозорец му викат Виж сега, сигурен ли си, че ти е висока влажността. Ако имаш конденз по стъклата или по някоя стена - това е конденз заради термомостове, а не заради висока влажност вътре. Вземи влагомер и мери преди да купуваш каквото и да било.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #78

    Re: Висока влажност

    някой се жалват от влажност, при мен е малко по-различно.

    Откакто почна зимния сезон, влажността у нас средно е около 40%.
    Предполагам от това, което прочетох в темата, че при тази влажност и при средна поддържана от мен температура от 22 гр. няма начин да се образува мухъл.

    Даже слагаме малко вода в малък съд да може да се изпарява постепенно в някои стаи.
    Проветряване всеки ден по няколко пъти разбира се.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #79

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да, прозорец му викат Виж сега, сигурен ли си, че ти е висока влажността. Ако имаш конденз по стъклата или по някоя стена - това е конденз заради термомостове, а не заради висока влажност вътре. Вземи влагомер и мери преди да купуваш каквото и да било.
    да,конденз е,и от прозорците тече като река,по стените зад и под мебелите мухъл...а съм с малко дете,поддържам си топло.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #80

    Re: Висока влажност

    Ако поддържаш топло само когато си във вас там е корена на проблема....
    Ако влагата идва отвън няма да си решиш проблема с влагоуловител...
    Зад мебелите мухъл се получава ако са залепени до външни стени съответно там циркулацията на въздух е най ниска и стената е най студена тоест е перфектно място за получаване на конденз от там и мухъл.... http://www.hygrooptima.com/faq-fungi.html

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #81

    Re: Висока влажност

    Аз имах същия проблем в спалнята. Причината за мухъла се оказа банята в съседство, която не се вентилираше. Измести мебелите да не са плътно до стените и елиминирай източника на влага. Вземи и влагомер, но аз съм сигурен, че влажността ти е в нормални граници.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #82

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    Ако поддържаш топло само когато си във вас там е корена на проблема....
    Ако влагата идва отвън няма да си решиш проблема с влагоуловител...
    Зад мебелите мухъл се получава ако са залепени до външни стени съответно там циркулацията на въздух е най ниска и стената е най студена тоест е перфектно място за получаване на конденз от там и мухъл.... http://www.hygrooptima.com/faq-fungi.html
    Не,постоянно се поддържа темп. 20-22°,с малко дете съм,по цял ден е там...нощно време обаче спираме климата,че ни е топло,и
    тогава почва конденза...

    Цитат на: deian в Днес в 13:03
    Аз имах същия проблем в спалнята. Причината за мухъла се оказа банята в съседство, която не се вентилираше. Измести мебелите да не са плътно до стените и елиминирай източника на влага. Вземи и влагомер, но аз съм сигурен, че влажността ти е в нормални граници."

    Да,и на мен едната стена ми е залепена до помещение което не се отоплява и е студена...поразместих малко мебелите,и ще проветрявам повече.
    В интерес на истината не ми се купува още някакъв уред,много ще ми дойде вече.
    Виж,като живях в Англия,си беше наложително,по обясними причини,но там избора беше огромен...




  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #83

    Re: Висока влажност

    Не изключвай отоплението нощем! Това е една от основните предпоставки за поява на мухъл. Развива се при непостоянно отопление и обича на тъмно. Познай при теб как двете се съчетават брилянтно нощем

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #84

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от vladkozdr
    не,постоянно се поддържа темп. 20-22°,с малко дете съм,по цял ден е там...нощно време обаче спираме климата,че ни е топло,и
    тогава почва конденза...
    До колко пада температурата в помещението като спрете климатика през нощта?
    Може да помислиш и за вътрешна изолация на студените стени особено в частта където има долепени до стената мебели можеш да ползваш фибран или друг материал с паро изолиращи свойства

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #85

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Не изключвай отоплението нощем! Това е една от основните предпоставки за поява на мухъл. Развива се при непостоянно отопление и обича на тъмно. Познай при теб как двете се съчетават брилянтно нощем
    ама не е тъмно,почти винаги свети нощна лампа,че детето малко го е страх
    Торбалан обикаля наоколо,и няма как

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #86

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от vladkozdr
    Препоръчайте влагоуловител,за стая 17кв.м.,по-възможност тихичък,че да не хвърчи нощно време през терасата,и не на последно място на разумна цена...Има ли такова чудо
    За каво ти е влагоуловител по добре си направи вентилационен отвор някъде влагата да излида навън. Ефекта е учудващо добър.
    В новия ми офис също беше претъпкано с влага защото видиш ли мойте хора ги мързи да проветряват - ставало студено - пък влагата от къде да излезе - че ламината взе да се наддига чак и тогава вече побеснях а колко мухал се появи не ми се говори особено по външната стена.

    Всичко се оправи с постоянно проветряване за по 2-3 минути 4 -5 пъти докато сложим вентилация че с тези топлоизолации и дограми пиле не може да префръкне и естествено здраво почистване на спорите на мухъла щото не ги ли ликвидираш те си стоят някъде там и бавно се развиват. а климатика вечер на 18 денем на 22

    Имало някакви клапи с някаква биметална пластина или нещо такова и като стане определена температурата по малко пропущат въздух от прозореца работи без ток но още не са ми донесли такива джаджи да ги пробвам монтира се на самата дограма.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #87

    Re: Висока влажност

    vladko да не си в ново строителство ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #88

    Re: Висока влажност

    ново...относително,към 25 годишна панелка
    напролет съм замислил лек ремонт,ще сложа и някаква вътр.топлоизолация,и ще проветрявам по-често.
    Отказах се от машинарийка и за това...

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #89

    Re: Висока влажност

    а ,в панелките си е класика такава влага .. моята мухлясваше яко преди да я продам за огромна сума точно когато най много се търсеха

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #90

    Re: Висока влажност

    Аз съм на мнение, че в панелката обдухването с клима върши чудесна работа....., но постоянно, без прекъсване и зиме и лете! Аз го практикувам успешно вече три години и мухала го няма. Но климата не се спира, така е най-сигурно, че нещо се върши! Забелязал съм, че когато климатика не работи и се върна от някъде въздуха е друг, а когато работи вс е ОК.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 13 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе