Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    5
    #91

    Re:Висока влажност

    Новата дограма е причина за влагата. Не влиза отникъде въздух. Спират да работят ефективно вентилаторите в банята, абсоребера в кухнята и т.н. И аз търся да си сложа някакви клапани на дограмата, за да влиза постоянно въздух, както си е редно и както се прави в чужбина, но тези с биметалните пластини се слагат само при поръчване на дограмата, а не на вече сложена. Ако някой намери нещо в тази насока нека да пише. А от мой познат чух, че металната пластина само като я духа вятъра пропуска въздух и това явно не е достатъчно - пак си имал мухъл, но поне по стъклопакета няма конденз.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #92

    Re:Висока влажност

    Смятам да си сложа едни джаджи от тук http://www.bezvlaga.com/ .Монтират се на врата или прозорец. Но ефекта ще го разбера чак зимата.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #93

    Re:Висока влажност

    Повечето хора, които преди започнаха да си подменяха дървените дограми с алуминиеви или пластмасови го правеха поради причина, че дървените не уплътнява плътно и през тях вятъра си преминава. Казваше се, че с новата дограма ще се спестява от сметките за тока. Следствието беше голям конденз, застоял въздух и мухъл, развъдник на бактерии и различни алергии и болести по хората.

    А сега с тези нововъведения към новите алуминиеви и пластмасови дограми се прави опит за имитиране функционалността на добрата стара дървена дограма.
    jako6iba одобрява това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #94

    Re:Висока влажност

    Има го този момент,но няма начин явно.

  6. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #95

    Re:Висока влажност

    Здравейте!
    Януари се нанесох в апартамент ново строителство, с външна изолация и отопление на газ във всички стаи. Миналата седмица обаче ми се появи мухъл и то, много интересно, на подматрачната рамка. Пространството под леглото го използвам и за склад за дрехи, но пък мухъл имаше само върху подматрачната рамка, а върху пдч повърхностите на корпуса на леглото нямаше. Сега се чудя дали да купувам обезвлажнител! Първо обаче мисля да лакирам рамката на леглото с хубав лак поне 2 ръце. Не знам дали ще има ефект, но се водя от това, че върху ламината на ПДЧ-то на корпуса нямаше нищо. Ако някой има идея освен с проветряване, лакиране и/или обезвлажнител, какво друго може да се направи моля да сподели. Искам да попитам в моя случай задължително ли е купуването на обезвлажнител? Този на Церезит върши ли работа? Мога ли да го ползвам и за банята- там в момента съм с вентилатор, който е с датчик за влага и се включва при 70 процента влага? Не знам дали това е достатъчно за баня?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    54
    #96

    Re:Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    ако не е нещо елементарно като прекъсната жичка пелтието е изгоряло то няма много голям живот ..
    ако е изгоряло пелтието,просто се сменя,нищо сложно.
    кофтито е че малко трудно се намира и струваше около 20-30 лева.
    поне толкова ми взеха на мене едни хладилни техници

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #97

    Re:Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    Здравейте!
    Януари се нанесох в апартамент ново строителство, с външна изолация и отопление на газ във всички стаи. Миналата седмица обаче ми се появи мухъл и то, много интересно, на подматрачната рамка. Пространството под леглото го използвам и за склад за дрехи, но пък мухъл имаше само върху подматрачната рамка, а върху пдч повърхностите на корпуса на леглото нямаше. Сега се чудя дали да купувам обезвлажнител! Първо обаче мисля да лакирам рамката на леглото с хубав лак поне 2 ръце. Не знам дали ще има ефект, но се водя от това, че върху ламината на ПДЧ-то на корпуса нямаше нищо. Ако някой има идея освен с проветряване, лакиране и/или обезвлажнител, какво друго може да се направи моля да сподели. Искам да попитам в моя случай задължително ли е купуването на обезвлажнител? Този на Церезит върши ли работа? Мога ли да го ползвам и за банята- там в момента съм с вентилатор, който е с датчик за влага и се включва при 70 процента влага? Не знам дали това е достатъчно за баня?
    Може би си е била направена от мокра дървесина...
    Изкарай я през лятото 2-3 дни навън да я напече слънцето и после я лакирай. Ще се оправи.

  10. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #98

    Re:Висока влажност

    Благодаря за съвета Lupus!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    39
    #99

    Re:Висока влажност

    искам да благодаря на съфорумеца ни Vanquished за линка www.bezvlaga.com ,взех си един клапан от там,и съм изключително доволен,до предния ден имаше страшен конденз по дограмата,след монтирането на този клапан,на сутринта нямаше и една капка...

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    5
    #100

    Re:Висока влажност

    и аз благодаря за този линка "безвлага.ком". Проучих доста в нета - много хора са пробвали тези клапани и са доволни. Аз обаче ще ида на Пловдивския панаир да си ги купя /видях на сайта, че ще са там, в 13 палата/, защото искам и малко консултация, и да видя как се слагат. А и ще видя най-добрите вентилатори на разни фирми, за да си реша проблема венъж завинаги. И разни неща за ремонта. Винаги има какво да се научи по изложенията.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #101

    Re:Висока влажност

    Аз го научих oт www.hardwarebg.com .Съвсем случайно попаднах на темата там http://hardwarebg.com/forum/showthre...=115093&page=5 и сметнах за необходимо да споделя и тук.Аз си сложих две клапи и смятам,че решават голяма част от проблема.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #102

    Re:Висока влажност



    Цитат Първоначално публикувано от Gogo55
    - много хора са пробвали тези клапани и са доволни.
    Gogo55
    Даи някакви линкове да про4ета нещо от първа ръка .
    По специaлно ме интересyва колко ще падне температyрата в стаята ,защото малко не ми се вярва че ще е само 1-2 C  при смяна на въздyха в стаята 20 м3/ч температyра вън 0 C - пример

    наличието на конденз и в последствие на мухъл не е заради висока влажност, ами заради термична разлика.....
    В хола ми влажността зимата се движи между 45-55%

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #103

    Re:Висока влажност

    В спалнята без отопления тези дни си стоеше 19гр.При постоянно отопление едва ли ще се забелязва,че отнякъде полъхва.За повече наблюдения обаче -догодина.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #104

    Re:Висока влажност

    20 м3/ч при температурна разлика между тях и навлизащия въздух от 20° увеличават топлозагубите с 130 Вт,а при разлика 40° с 260 Вт за час

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #105

    Re:Висока влажност

    Което означава,че един климатик с COP 4 ще харчи с 50-60 вата повече?А в същото време няма конденз,въздухът не е спарен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе