Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 95 от общо 95
Like Tree22Одобрявам

Вътрешна изолация на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #91

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Разпитвам защото ми предстои да измисля как да изолирам под на къща без мазе. До тук се бях насочил към 8см ХПС + 6см армирана циментова замазка. Но единствения ми опит с подобна конструкция показва че при твърди покрития теркот, гранитогрес. фугата към стената (ГК) се напуква и отваря луфт до 1мм. Явно има нужда от някаква еластична фугировка.
    Но това което цитираш явно е друго решение на подобен проблем. Това ФЕ-80 не го намирам в България възможно ли е местния КНАУФ да не го внася? Тук има ФЕ-50 което звучи подобно.
    Прав си , че нашите представители на Кнауф не предлагат всичко от гамата , но нали знаеш законите на пазарната икономика - предлагането е зависимо от търсенето . Нашите строителни предприемачи явно наблягат на ефтиното внасяно от Турция и Македония , и пренебрегват качествените материали на Кнауф Ригипс и Сент Гобейн . FE 50 Largo е по ефтин вариант но не и по некачествен просто е предназначен като продукт за домашен майстор и се предлага в торби по 40кг, но имайте в предвид че този материал е препоръчително да се лее с машина при дебелина по-голяма от 10 мм , за да се постигне идеалният ефект .

    KNAUF БЪЛГАРИЯ :: Кnauf Fließestrich FE 50 - ето отказ на български . Много е важно да се изпълнят детаилите така както е показано в снимковия материал ( съответно не е задължително да имате подово отопление )

    П.С. Ако не държите на идеално равна повърност ползвайте Weber FLOOR Basic , значително по ефтино е
    Този пост е редактиран от mirandi; 23-01-15 в 17:40.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #92

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    да попитам в тая темичка какво ще препоръчате да сложа отвътре на една западна стеничка която ми е на кухненския бокс ,там овлажнява главно под прозореца, и шпакловката се надига 2 пъти я подновявам но явно трябва да се сложи някаква изолация и отвътре ( имам само външна ) - нещо като плочи които се лепят гледам има но съм бос в материята

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #93

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    да попитам в тая темичка какво ще препоръчате да сложа отвътре на една западна стеничка която ми е на кухненския бокс ,там овлажнява главно под прозореца, и шпакловката се надига 2 пъти я подновявам но явно трябва да се сложи някаква изолация и отвътре ( имам само външна ) - нещо като плочи които се лепят гледам има но съм бос в материята
    Alexi това че ти овлажнява под прозореца , означава че имаш лошо изпълнен термомост . Препоръчвам ти да изстържеш мазилката до нивото на пяната и да погледнеш какво е състоянието - може да е малко или да липсва на места изобщо ! След това запени хубаво по цялата дължина . Преди 3 години когато монтираха моята дограма , се опитаха да замажат без да са изпълнили дупките от камите с които беха центровани прозорците , и ако не бех запознат с материята сигурно немаше да ми направи впечатление . Та им вдигнах едно скандалче и ги изгоних, като съответно не им платих за довършителните работи . Иначе панелите се казват Ригитерм , или Кнауф Интерм като това последното едва ли ще го намериш в Бг. Ео ти линк Knauf - Knauf InTherm Verbundplatte
    Този пост е редактиран от mirandi; 23-01-15 в 21:57.
    prismehulnik одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #94

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Eдно въпросче - РИГИТЕРМ-а приложим ли е за изолиране на таван /т.е. плочата към апартамента на комшията отгоре /, и какво се препоръчва "по книга" . Благодаря предварително!

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #95

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Eдно въпросче - РИГИТЕРМ-а приложим ли е за изолиране на таван /т.е. плочата към апартамента на комшията отгоре /, и какво се препоръчва "по книга" . Благодаря предварително!
    Ригитерм не се препоръчва за тавани , някъде бях оттговарял на подобно питане из форума . Никъде не се казва че е невъзможно , но технологията на монтаж просто не позволява лепенето на таван - представете си платно с големина 3 кв.м. дори намазано на гребен колко тежи, и колко време ще трябва да го държите докато втвърди лепилото ? . Представете си същото това платно, ако се отлепи какви поражения може да нанесе . Закотвянето със стандартни дюбели не може да гарантира сигурно укрепване на таван . За изолация на таван(междуетажна плоча) е най добре гипсокартонов таван с минерална вата . Мин. допустимата дебелина е 5см. с ламбда 0,039 W/mK , но ако се използва в комбинация с парозащитно фолио с Ал. покритие е достатъчна да намали не само топл. загуби на помещението , но и да намали шумопренасянето (знаем как е в панелките и старите ЕПК) . Моята препоръка е 8 - 10см . Кнауф Инс. или Изовер Домо .



    bc4a667ba4b45f1cd4e71ac7bc29a09a.jpg
    Нещо като на картинката
    Този пост е редактиран от mirandi; 31-01-15 в 12:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 21:29
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-11, 23:12
  5. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе