Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 95

Вътрешна изолация на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #61

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    ...Та се чудя при това положение ще има ли голям смисъл от изолиране на тавана.
    Не няма смисъл, подобна система отоплена от двете страни няма значими топлозагуби.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #62

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    ^Rokera^, както са казали колегите, няма никакъв смисъл да слагаш изолация на тавана при положение, че над теб се отоплява. Късметлия си в това отношение

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Определено няма смисъл, най-много да побъркаш датчика на климатика при такива малки отстояния от тавана.Ще имаш топъл таван и по-студен под в такъв случай и може да стане малко дискомфортно.

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #64

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от BG681 Виж публикацията
    ^Rokera^, както са казали колегите, няма никакъв смисъл да слагаш изолация на тавана при положение, че над теб се отоплява. Късметлия си в това отношение
    Типично по Български - хора които и хабер си немат от материята , дават "компетентни" съвети . И какво му е късметлииското в случая , съседът от горе си е решил топлинните загуби на пода , но това не решава загубите през тавана (бетонна плоча) на питащия колега ^Rokera^ , само незначително ги намалява .
    Този пост е редактиран от mirandi; 18-01-15 в 22:35.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #65

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Миранди, типично по български е и заяждането. А ти откъде стигна до извода, че хабер си нямам? Я ми кажи, ако над него беше неотопляемо помещение, последен етаж дали щеше да е по-дорбе? Друго си е някой над теб да те отоплява, а не както при мен на вилата например.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #66

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    В интерес на истината,комшията отгоре каза че след известно време му се е позатоплил пода ,като си го обяснява с това че изолацията се затопляла с времето.Комшията ми отдолу ,лятото си сложи в 2 от стаите които отоплява ,каменна вата 10 см + гипскартон ,съответно пода ми който е над неговия таван не е топъл но не е и студен.В третата стая която той не топли отдолу ,пода ми е доста по студен.Вероятно ако сложа поне стириопор 5 см на тавана ще имам някакъв резултат,но честно казано не ми се занимава пак със строителни дейности в новия ми апартамент и ще го отложа за някой последващ ремонт след години.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #67

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от BG681 Виж публикацията
    Миранди, типично по български е и заяждането. А ти откъде стигна до извода, че хабер си нямам? Я ми кажи, ако над него беше неотопляемо помещение, последен етаж дали щеше да е по-дорбе? Друго си е някой над теб да те отоплява, а не както при мен на вилата например.
    Далеч съм от намерението да се заяждам с някого , невежеството Ви по отношение на ТИС е очевадно , като не визирам конкретно Вас - има и други несмислени твърдения в темата , но последното Ви към колегата ^Rokera^ е точно такова . От почти 15 г. работя в сферата на енергоспестяващо и пасивно строителство ( системи за сухо строителство КНАУФ и РИГИПС ) , и тъй като през 2010 г. защитих квлификационна степен в "Кnauf-insulation" през последните 4 г. изпълнявам функция технически надзор , и сигурно малко чувам петела .
    С този си пост приключвам участието си в тази тема , тъй като нямам намерение да водя безмислени спорове
    Този пост е редактиран от mirandi; 18-01-15 в 18:18.

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #68

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Така и не разбрах с кое е по-добре да се изолира таван на панелка последен етаж,фибран или стиропор.Нека хората които разбират се обосноват

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #69

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Миранди, исках да кажа, че топлозагубите през тавана не са толкова големи, когато някой под и над теб те отоплява. Слагал съм изолация на тавана с дебелина 10 см и имаше почти нулев ефект, защото е вътрешен апартамент и се отоплява от всички страни. От собствен опит го казвам. Иначе в жилището което живея, съм сложил в две от стаите подов XPS с дебелина 12 см, а в другата 10 см и отгоре навсякъде ползвах Knauf Vidifloor. Направил съм външна изолация от Neopor с дебелина 10 см. В момента без отопление в апартамента е около 16 градуса. Всички вътрешни ремонтни дейности съм си ги извършвал сам, защото вече много съм се напатил от супер "майстори". Поне вече знам какви материали слагам и какво правя. Иначе е похвално това за квалификационната Ви степен
    Този пост е редактиран от BG681; 18-01-15 в 17:55.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #70

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    popov,по мое мнение/личен опит/,нито стиропор,още по малко фибран!Жилището ми е абсолютно аналогично с твоя случай,изчетох бая и се рових в какви ли не сайтове,консултирах се и с майстори и със специалисти инженери.Имах бол време,в жилището не живееше никой......Външната изолация я направих с НЕОПОР,6см,но внесен от Австрия.По плътност на структурата няма нищо общо с продавания тук!Вътре-навсякъде/тавани и стени/ сложих вата 5см на РОКУООЛ,плътността я не помня вече,но беше 30-40 кг,ползувах не руло , а "плочи",а на външните стени 10см.Нея я "натикаха"майсторите на 7,5см.Конструкция +гипскартон.Родих се,инвестицията си е сериозна но определено си заслужава!Имам съсед,приятел,той лепи вън вътре фибран,различни дебелини....На третата година външните му стени са кенеф от вътре-подпухнаха,свали се боя......Сега на лято ще сваля фибрана вътре,от тези,външните стени......Очаквам,че под фибрана ще е чичко Мухльо.......Недостатък-да,намали се площа,но при мен всичко се преобзавежда,абе от А и Б и ,като тръгнеш от даденостите,това намаление визуално се избягва.......Забравих-пода.Подложка 6мм корк,един такъв черен-технически или промишлен,не знам как точно му казват,само в кухнята-кокос/съвет на специалисти/ и от горе ламинат 10мм на КАИНДЛ/Австрия/.От долу,какво топлят и топлят ли изобщо-нямам идея.Жилището се отоплява с два климатика Дайсекай 5-ци.Усещането за комфорт е несравнимо.В кухнята имам и Аиерлек,конвектор 1750вата,но до сега не съм го включвал вече втора зима.....
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 18-01-15 в 17:45.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #71

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Значи гипсокартон и вата 5см.Над плочата има 1.5м разтояние до покрива.Знам че гипсокартона е супер ,но живея в апартамента и ще е голяма цапотия и прахоляк.Затова си мислех че с лепилна пяна и стиропор ще е по-чисто

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #72

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Да,мръсотията е страшна!Особено,когато се правят таваните!Аз"бягах" и не стоях при майсторите!Тая вата се набива на всякъде!Пичовете ,в края на деня и задниците ги сърбяха,а очите им бяха като на хронични алкохолици-зачервени и възпалени!Пак казвам, свалих всичко до бетон,рязаха се металните каси.....Ако можеш,напусни апартамента по време на ремонта!И прецени,ефект ли търсиш или нещо така...компромисно,по средата.....За въздушната възглавница не стана въпрос,там просто наредих на пода,т.е. над моя таван плътно една до друга плочи каменна вата,10см, с най високата плътност,мисля,че беше 100-120кг,нещо такова...Твърда и тежка.Но в склада от където пазарих имаше такава само 55 квадрата,абе не ми достигна 10-15 квадрата,а после.... ме домързя и ....така тия 10-15 кв си останаха непокрити......Значи-смяна дограма,входна врата,вътрешни МДФ врати и каси,всички изолации-вън и вътре,под,баня от А до Я,балкон с нов стъклен парапет ,боядисване с израелски латекс.....между 19-21 000 евро.За обзавеждането,по обективни причини,забавих малко темпа....Та моето мнение,трябват пари и...мерак най вече!Ако искаш, пусни на лични мейл адрес,ще ти пратя снимки за да се види "хронологията"....Чак се чудя,как съм го докарал до финала!Успех!

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #73

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Е ,приятел аз се чудя как да събера 700-800лв за изолация.Уви като твоята изолация само ще сънувам

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #74

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    продай ми 13ката и ще донадиш малко

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #75

    Отговор: Вътрешна изолация на тавана

    Колко даваш,в гаранция е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 01:43
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 22:29
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 21:46
  4. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 14-03-11, 00:12
  5. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе