Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 281
Like Tree48Одобрявам

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #16

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    В голяма грешка си. При вътрешната изолация пак колкото е по-дебела е по добре. 3см са изключително тънка изолация. Ако ставаше номера с някакви си 3см, нямаше да се харчат пари за 7-10см външна изолация.
    Сравняваш вътрешна с външна изолация, да тънко е 3 см ама върши работа. Чак в голяма грешка не съм, нали смисъла на форума е с обсъждане да се стигне до решение с най-малко средства, в обратният случай се плаща на специалист и толкова.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Има смисъл от изолация. "Колкото повече - толкова повече" - дето вика един приятел. Вътрешна и външна е най-добре, но не винаги е възможно. Това е компромис, но си струва всеки лев инвестиция.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #18

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Сравняваш вътрешна с външна изолация, да тънко е 3 см ама върши работа. Чак в голяма грешка не съм, нали смисъла на форума е с обсъждане да се стигне до решение с най-малко средства, в обратният случай се плаща на специалист и толкова.
    По принцип съм съгласен с Julian. Мисля, че е прав в случая. Но ще се съглася и с теб, че изолацията, която си направил върши работа(не знам само доколко ефективно). Няколко познати, които са постъпили точно като теб, казват, че са доволни и има ефект. Склонен съм да им вярвам, но пък никой от тях не е направил вътрешна изолация 8-10см(EPS или вата) поне на една стая, за да каже има ли разлика с другите помещения, изолирани с 3-5см изолация от същия вид. Аз лично мисля, че ще има огромна разлика най-малко в сметките за отопление. Но въпросът не е само до дебелината на материала(в случая EPS). Много зависи и от плътността на стиропора(хайде ще го наричам така). Колкото е по-голяма плътността, толкова е по-малък коефициента на топлопроводимост, тоест по-добре за теб. Разликите може и да са драстични при една и съща дебелина (справка - сайтове на производители).
    Аз имам частична вътрешна изолация - таваните ми са облепени с 4см стиропор и външната стена на кухнята е направена с ГК и 5см минерална вата, като технологията за стената съм я спазил точно както обясни в предния пост AVI. Честно казано, от изолацията на таваните има много добър ефект, но ГК+вата не мисля, че е най - доброто решение за изолация. Поне при мен ефектът е незадоволителен. Имах други очаквания. За това в момента съм се развихрил и си правя външна изолация с EPS 8см, та да ми е мирна главата. Искаше ми се да е поне 10см, но ...
    П.П. Kasap , в една друга тема съвсем наскоро, искаше да ме убедиш да не си влагам парите в изолация, а в супа-дуба-ултра и незнам к'ва си техника. Каква е тази метаморфоза? Откъде тос патос към изолациите отведнъж?!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    П.П. Kasap , в една друга тема съвсем наскоро, искаше да ме убедиш да не си влагам парите в изолация, а в супа-дуба-ултра и незнам к'ва си техника. Каква е тази метаморфоза? Откъде тос патос към изолациите отведнъж?!
    avast3, какво не ти е ясно във възгледите ми? Ако мога да се супер-дупер-хипер-изолирам за 2000лв., няма да имам никакви колебания, и ще се топля с пръдня. Обаче ако ми трябват 10 000лв. и нагоре... ще предпочета да ги вложа в техника. Вътрешната изолация е вид компромис, но върши работа на цената си от 6лв/м2 за 6мм депрон. А и всеки, който има ръце на правилното място, може да си я налепи сам. За разлика от външната, която изисква повече време, ресурси и умения.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #20

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Kasap, от многобройните постове, които бълваме с теб мисля, че сме наясно кой как разсъждава. Чели сме си мъдростите . Ще напиша няколко неща, които не искам по никакъв начин да приемаш като заяждане .
    - За 2000 лв можеш да се изолираш невероятно, ама зависи колко м² ще облечеш. Ако можеш да се справиш сам, цената пада на половина, щото тук е като при колите - колкото струват частите(материалите), още толкова ти вземат за труд, че даже и повече.
    - Относно депрона, мисля, че имаш твърде големи очаквания. При първоначално затопляне на помещението може и да има определен ефект, тъй като не пропуска веднага топлина към студените стени, но в последствие, при продължително затопляне може да се окаже безполезен. А и цената не е малка. Аз живея в малък град, където цените по закон божий са доста надути, а цената на 8см EPS-F(фасаден) е като на депрон 0,5см.
    - Уменията, които се изискват за външно полагане на Т.И. не са много по-различни от тези за вътрешно полагане, според скромния ми опит. При мен даже големият зор беше при изолиране на таваните, понеже на места денивелацията беше 6-8см. То не бяха майки, пилета, подложки, пришкурване и какви ли не щуротии, за да се получи задоволителен резултат. При външно полагане няма чак такива заигравки. Дефектите се прикриват много по-лесно.
    Та така. Замисли се и за твоята къщурка. Не е толкова скъпо, колкото мислиш, а и ако ти се отдава тази работа, може и сам да я свършиш. А удоволствието да видиш нещо, което сам си направил и ти харесва е несравнимо.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #21

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Виждам доста мнения,дано не объркам нещо в плановете си!И аз първо се бях насочил към вата +картон,но ме смути препоръчвания найлон между тях,не звучи сериозно!Как така "добре да се облепи",ами тя ватата е като жива!?.....Значи остава картон,възд.възглавница 1 см,и най отдолу 2,5см фибран за стените и 4см за таваните.Върти ми се в главата и вариант с корк,но той пък диша и не знам дали е удачно използуването му за вътрешна ТИ.Моля за още мнения,може и на лични,като пак уточнявам,средствата не са проблем,искам най доброто!!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ватата е най-добрия вариант за вътрешна изолация, другото е компромис.Не оставяй въздушна междина - въздха е изолатор само ако може да се спре движението му, т.е. в домашна обстановка никога.Слага се парозащитно фолио, което не позволявана водните пари да проникват във ватата.Такава роля изпълнява и алуминиевото фолио на фабрично кашираната вата.Конструкцията се прави така, че ватата се закрепва между вертикалните профили и отгоре се слага фолиото.

  10. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #23

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    До Slovaka. Понеже видях, че си чел моя пост, трябва да отбележа, че пароизолацията или както ти дадох най-евтин и познат пример-найлон, съсвем не е несериозно или ненужно нещо. Това, че не си чувал за тази да я наречем технология не значи, че е излишна или несериозна. Ако найлонът ти се струва несериозен материал тогава нека ти предложа професионалното решение за такъв вид пароизолация: Масово се използва Terofol sd150, който в същото време от едната си страна е със силно самозалепващо лепило, което те улеснява при уплътняването по краищата и при снаждането на отделните парчета защото се продава на ролки с различни широчини. Опасявам се обаче, че ще ти излезе доста по-солено от "несериозния" найлон, но както казваш при теб средствата не са проблем. Какво имаш предвид, че ватата е като жива? Какъв й е проблема да се облепи отвътре след като е закована за стената? Поздрави.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #24

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Kasap, от многобройните постове, които бълваме с теб мисля, че сме наясно кой как разсъждава. Чели сме си мъдростите . Ще напиша няколко неща, които не искам по никакъв начин да приемаш като заяждане .

    Та така. Замисли се и за твоята къщурка. Не е толкова скъпо, колкото мислиш, а и ако ти се отдава тази работа, може и сам да я свършиш.
    Ма какво заяждане, нали за това сме тук - да се дракаме.

    За какво ни е изолация? За да ни е топло и да са ни малки сметките. Въпреки грандиозните ми топлозагуби, покривам тези 2 изисквания и извода е, че да изолирам къщичката е нерентабилно. Сравнение правя с турбо-мега-хипер-каквототамбеше изолиран апартамент, който отоплявам по същия начин.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #25

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Да се дракаме , това ми хареса не е като заяждане ,малко история с моята изолация : след като си направих парно, с което смених печката на дърва усетих че отоплението не е достатъчно радиатора ми беше с 11 ребра по 60 см или около 2,2 кв, печката на дърва е била много повече да речем към 8, и в началото на декември изолирах за един ден както си е всичко вътре и сложих още 6 ребра, и разликата беше много голяма стопля се за час , и на всичкото отгоре така изкарах зимата без шпакловка само по стиропор, отделна работа е че е грозно ама като е топло се търпи, така е още по топло тъй като стиропора е топъл и стените са винаги топли и така откарах до май месец, тогава пък в стаята не можеше да се стои от жега и пак за един два дена шпакловах и след седмица боядисах и това беше всичкото мисля към 150 лв. Изводите може всеки сам да си направи...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #26

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Аз да ви кажа преди години си купих един специален латекс, който го рекламираха като супермодерен произведен по нано-технологии. Надявам се да не започне спор, че нанотехнологийте били за хора със нанозаплати, ама с него направих вътрешна топлоизолация.

    Не знам дали е някаква измама, но наистина като пипна стената която намазах с този латекс тя стои топла. Някой ми беше казвал че той просто отразява инфрачервените лъчи, които ръката ми излъчва и заради това ми се струва че е топла. Де да знам, но е добър начин за вътрешна топлоизолация, защото не изисква майстор, който да я поставя. Не знам дали сега се продава такова нещо, но навремето го купих от някаква строителна компания, която беше в Младост.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    1
    #27

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здравейте.Прочетох всичко публикувано до тук.В тази връзка искам съвета ви за следната ситуация-искам да правя вътрешна топлоизолация на някои външни стени на апартамента,който няма външна,а само мазилка.Сградата е тухлена от 1990 г.,под мен и над мен на живее никой,дограмата е дървена по поръчка от същото време,двойна/нямам средства да я сменя/.Изложение на стените -север,запад.Моля за вашето мнение как да направя операцията и въобще заслужава ли си?благодаря предварително.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #28

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Аз да ви кажа преди години си купих един специален латекс, който го рекламираха като супермодерен произведен по нано-технологии. Надявам се да не започне спор, че нанотехнологийте били за хора със нанозаплати, ама с него направих вътрешна топлоизолация.

    Не знам дали е някаква измама, но наистина като пипна стената която намазах с този латекс тя стои топла. Някой ми беше казвал че той просто отразява инфрачервените лъчи, които ръката ми излъчва и заради това ми се струва че е топла. Де да знам, но е добър начин за вътрешна топлоизолация, защото не изисква майстор, който да я поставя. Не знам дали сега се продава такова нещо, но навремето го купих от някаква строителна компания, която беше в Младост.
    марка / модел / цена на това нещо сещаш ли се ?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Вътре има микросфери, но в общи линии не си заслужава, ефекта е малко по-топла стена и понякога липса на мухъл и влага.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #30

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    При мен, въпросната боя реши проблема с плътния мухъл, между хладилника и стената (външна, северна). Няма възможност нито за външна, нито за вътрешна топлоизолация... Така, че това е доста добър вариант в някои случаи.
    Ползвах по-евтиния вариант - "Термомакс" (Германия). Преди 2 г. цената за 1 кг. беше 30-32 лв. (за провинцията). "Термошилд" (САЩ) е оригинала, и е малко по-скъп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 21:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе