Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 281
Like Tree48Одобрявам

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #31

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Аз ползвах това "Термошилд" и мисля че платих 50 кинта за 3 литрова кофа- не е на много ниски цени. Мухъл нямах, но точно до тази стена ми е леглото и чувството е неприятно. Спомням си, че тогава някой хора, които не вярваха много в магии взеха малко от този латекс и намазаха на една стена. След това с дистанционен термометър се оказа че температурата на двете повърхности е една и съща пък ако има топлоизолация едната трябваше според тях да е по-топла. Не мога да кажа дали се явява топлоизолация или просто връща обратно инфрачервените лъчи от тялото ми когато има контакт с нея.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #32

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Не мога да кажа дали се явява топлоизолация или просто връща обратно инфрачервените лъчи от тялото ми когато има контакт с нея.
    e работи или не за теб? да или не ?
    за да знам да давам ли и аз 50 кинта или да намацам с бял латекс само.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #33

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ами работи много добре за това което го купих - стената стои топла и не се събуждам нощем от студ, когато се допирам до нея, а дали прави топлоизолация може би някой специалист трябва да каже.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    ТЕРМОШИЛД и производните му не е изолация и продукта не си поставя такива цели.Това е боя, пълна с керамични микросфери, които запазват повърхностната топлина на боядисаната повърхност.Ефекта е повърхностно топла стена и много често избягване на мухъл и плесен.Но по никакъв начин не топлоизолира помещенията, не може да замени добрата изолация.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #35

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    е че не може - не може ама ето човека е доволен и не ти трябват майстори а само четка.
    може пък да ударя две три ръце и да докарам еквивалента на 8 см стерео-пор

    иначе по темата - ка-то има смисъл - много
    аргонче също - ефтино е и смъква с 0.1 или 0.2 според различните места които чета коефицента на топлопреминаване.
    имам инфо че са почнали да правят и стъклопакети с топъл ръб а не с алуминиев дистанционер което в зависимост от цената може и да се ползва...

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #36

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Бих искал отново да раздвижим тази тема, понеже настъпи поредния сезон на топлоизолациите. За начало бих искал да споделя една авторска статия за грешките, които допускат повечето майстори, когато става на въпрос за монтаж на фасадна топлоизолация. Надявам се да съм бил полезен

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #37

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    То добра идея ,ама темата тук е за ВЪТРЕШНА ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ !

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #38

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здравейте,чудя се и аз за вътрешна изолация,но ми трябва зимата да е по-топло,а лятото по-хладно.Проблема е сериозен,зимата температурата е падала до 0 градуса,а лятото е 34. 2-ри етаж съм,тухлена къща с гредоред,дървена дограма,тавана ми е някакъв фазер с плоскости отдолу.Изложение север-запад.Посъветвайте ме моля има ли такава изолация която да върши работа за лято и зима.Търся най-евтиния максимално ефективен вариант.Ако може и сам да си го направя най-добре

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ти си за пълно изолиране на подове, стени и таван.Няма евтин вариант за това, но ако похарчиш малко пари, ефекта ще е огромен.По принцип най-добър съвет може да се даде като се огледа мястото или да пуснеш някоя снимка.Така ще можем поне да те ориентираме по въпроса.На прима виста - при тези посочени от теб температури външна EPS 10 см с хубава мазилка - силиконова или полимерна /евтин вариант на циментова основа/.Изолация на тавана отдолу поне 10 см вата най-добре каменна, по-евтин вариант минерална.Отдолу парозащитно фолио и затваряш с каквото пожелаеш - картон, ОСБ, сачак и т.н..Ако имаш подпокривно пространство още поне 10 см вата върху него, затворена с плоскости.Вътрешна изолация, по-лошия вариант.5 или 10 см вата, парозащитно фолио, затворени с картон, дървени плоскости, ПВЦ плоскости и т.н.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #40

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    еди е прав. но ме притеснява това за този фазер който казваш... трябва да си огледаш тавана.
    по принцип най-евтино и най-голям ефект изолираш тавана. колкото повече вата отгоре в подпокривното пространство толкова по-добре.
    по-малко е като площ , спрямо стените и евентуална инвестиция в тях.
    проста физика - къде отива топлото?
    можеш да се отървеш само с едно разтилане на вата и паро-водо изолация.ПОНЕ 20-тина санта ватичка обаче! определено ще имат ефект който ще усетиш а не да се чудиш върши ли работа изолацията.
    ето за общо образование http://www.isover-construction.com/d...olbook.pdf.zip
    а бе отвътре отвън всичко има смисъл.



  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #41

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Знам,че ми трябва основен ремонт,но нямам достатъчно средства.Доколкото знам външната изолация е адски скъпа,а и не зависи само от мен решението,затова се спирам на вътрешна,поне малко да се подобри положението.От това което изчетох най-вероятно ще се спра на мин.вата 5 см за стените,че не ми е много голяма стаята и съвсем ще отеснее.Доколкото разбрах се изолират само външните стени,а на едната има голям прозорец,на другата среден,така че общата площ е около 13,6 кв.м..Като пишете картон имате предвид гипсокартон нали,а не най-обикновен Четох,че гипсокартона трябва да се шпаклова и боядиса,то каквото и да сложа най-вероятно ще трябва да го боядисам,но все пак тези ПВЦ плоскости трябва ли да се шпакловат и т.н.Предполагам че по-добре да е негорим материал.На пода няма да слагам,там съм сложил един дебел килим.Слагам снимка на тавана с част от стените които ще се изолират.Тавана ми е около 11 кв.м.Сега за тавана,преди години е паднал и под гредите е закован фазер,а под него са заковани тънки релефни плоскости.Въпроса ми е мога ли да сложа ватата директно под тези плоскости,или трябва да ги махам?Там сигурно ще сложа 10 см вата както ме съветвате и парозащитно фолио.Идеята ми бе после да сложа стиропорни таванни плоскости от онези дебелите http://www.e-domko.bg/products/105-s...l.Трябва ли отдолу да сложа дървени плоскости както сте посъветвали или може под ватата и парозащитното фолио направо да слагам декоративните плоскости?Подпокривно пространство има,за там примерно мога ли да сложа 4 слоя от 5 см и пак да стане 20 см?На прима виста тази е най-евтината която ми попадна http://baumarket.bg/product/mineraln...rsa_ulf_5_045/ 20 см ще легне около 5,70/кв.м.Ако я препоръчате може би от нея ще сложа и на стените.Тази паро-водо изолация за която пишете за парозащитното фолио ли става въпрос,или е нещо друго,че и тавана ми капе като вали по-силно.Това е общо взето което ме интересува,нека да разбера първо какво точно ми трябва и после евентуално ще питам за технологията на полагането и други подробности.

    П.П. Накриво излиза снимката сори,вижда се част от корниза и перде,така че ще се ориентирате кое е тавана(онова релефното)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #42

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Само като идея - примерно първо да махнеш декоративните пана и фазера, да напълниш между гредите с вата /предполагам и пароизолация ще трябва също (найлон)/, да е всичко уплътнено и да го затвориш с ОСБ и нещо декоративно отгоре, пък що не и да е ШЛАЙФАНО ОСБ и направо лакираш. То това вече зависи и от мебелите и вкуса ви.
    Аз дотук съм установил, че за апартамент най-голям ефект има от ВЪТРЕШНАТА, а за къща – еднофамилна - ВЪНШНА иизолация. Другото е въпрос на средства и компромиси.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #43

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Oще едно уточнение.Фазера е закован под тънки летви с много малко разстояние между тях,а те съответно са заковани за гредите.Така че за да сложа ватата отдолу между гредите ще трябва да изкъртя плоскостите,фазера и летвите,а и ще падне 1 тон мърсотия.Наистина ли не може да се сложи ватата директно под плоскостите или поне под фазера?В съседната стая е паднал част от тавана и се виждат тези летви,така че ако има нужда ще ги снимам.

  17. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #44

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Направи конструкция за гипсокартон, хваната за гредите, слагаш вата колкото си искаш, а паро-изолация не е нужна. Смисъла и е парата да не достига студената плоча и да не кондензира. Ако е висока стаята можеш да си свалиш тавана и ще ти е по-топло! Оправи си и течовете по покрива да не хвърляш парички напразно и да не ти падне тавана после!

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #45

    Re:Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Както се досещаш, фазера така или иначе трябва да се махне, понеже към него не можеш да закрепиш стабилно нищо. Летвите са играли ролята на скара за изравняване на нивото, но както съветват - сега най-лесно и здраво ще стане с конструкция от профили за гипсокартон - и тикаш хубаво ватата между гредите, а ако снижиш тавана - хубаво покриваш - с гипсокартон е най-лесно и бързо и гладко. Шлайфаното ОСБ е вариянт при подходящи мебели и допълнителна обстановка на механа, примерно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 21:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе