Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 281

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #61

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Чакам съвети за вътрешна изолация на таваните!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #62

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Гледам, че си се насочил към растерен таван.В такъв случай изолиращия материал минерална вата на руло.добре е 10 см - 5 см без и 5 см с алуминиево форлио, но ако не ти се сваля толкова - 5 см вата, каширана с алуминиево фолио, което се слага към помещението.Ако харесваш дърво или плоскости, правиш скара, пак вата и вече каквото решиш - може ОСБ, може сачак.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #63

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    защо към помещението?
    няма ли плочата отгоре да остане студена и там да кондензира? от горната страна трябва да го защитим от влага ... може да съм в грешка де.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #64

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Защото влажните пари от помещението не трябва да стигат до плочата.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #65

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Точно.И топлината да не бяга, затова с ал фолио.Иначе и парозащита може, ако е с вата без фолио, ама няма смисъл, като си сложиш вата с фолио.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #66

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Благодаря за съветите! Няма ли да се появи влага и мухъл, като запечатам таваните с вата с алуминиево фолио? С какви плоскости ще ме посъветвате? В кухнята шкавчетата ми са почти до тавана и няма да има място за растерен таван - мисля да налепя едни фигурки от стиропор - ще има ли ефект и какви да бъдат? С какво да ги налепя и между тях и плочата, да слагам ли нещо преди това? Давайте и други варианти и съвети за изолация на таваните от вътрешната страна!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #67

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Най-добре е да се огледа мястото и този, който ще го прави да ти каже вариантите.Рстерните плоскости можеш из мрежата да ги видиш, има доста видове с разни фигури.Това с шкафовете не е много добре, няма да имаш място за добър таван.Има вариант да налепиш XPS 20 или 30 мм с пяна и върху него да налепиш декоративни стиропорени пана, за да спестиш място.Може и само стиропорени пана, но ефекта ще е минимален.Те са с дебелина от 6 до 10 мм.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #68

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    ....Значи започнаха идиотските сметки за ток и...вътрешната изолация отново"набира скорост"!!!И аз миналата година много питах,двоумях се и гледах и четох какво ли не......Свърших ги вече изолациите!За месец и половина ,докато си бях в БГ ,резултатите ме впечатлиха,ако и в жилището да не се живее още!И така,от вънка съм с 6см НЕОПОР,оргинален,не е произвеждан у нас.Вътре изолацията е 5см каменна вата на РОКУУОЛ,произведена в Словения с плътност40кг на м.Облечени са всички стени и тавани.Стандартно с гипс картон на конструкция.НЕ ИЗПОЛЗУВАХ НИКАКВИ ФОЛИА ИЛИ МЕМБРАНИ!Това ми и беше най голямата дилема-да или не на подобна парозащита!И тъй като съм на последен,шести етаж,отгоре на бетонната плоча във въздушната възглавница,т.е. над моя таван и под покрива,след като едно бледолико ромче измете местото сложих 10см вата но с плътност 80кг на м.Не съм лепил нищо,просто ми я наредиха плътно и това беше всичко!Застъпих я и по метър към съседния апартамент.Както казах имах месец и наблюдавах дали някъде няма да се появи нещо гадно.....За мен ефекта е поразителен,при външна температура от -12,отчетена по максимално минимален термометър,вътре температурата е била най ниска 15.6 градуса в 05.50ч Мерено е на 1м от пода с абсолютно идентичен професионален термометър!!!!И това при положение,че апартамента е абсолютно празен и няма врати все още,както и ,че клапите на стъклопакетите са отворени на максимум...Е,една врата има ,но тя е входната....Няма конденз,влага,мухъл и подобни гадости!Заключение-всяка стотинка вложена в изолация се изплаща или по точно ще се изплати!..Всеки реши ли си този въпрос ,после няма да умува дълго и да пита дали швейцарска ламаринка за 1000лв ще му стопли 25квадрата с 500вата!!Това е от мен по въпроса с изолациите!Дано да съм полезен на тези,които сега умуват върху това!!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #69

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    ....Заключение-всяка стотинка вложена в изолация се изплаща или по точно ще се изплати!..Всеки реши ли си този въпрос ,после няма да умува дълго и да пита дали швейцарска ламаринка за 1000лв ще му стопли 25квадрата с 500вата!!Това е от мен по въпроса с изолациите!Дано да съм полезен на тези,които сега умуват върху това!!
    Късметлия - някой от долу те топли. При мен пада под 10 градуса в близка ситуация с повече изолация 10+10 на стени и 25 на таван. Но при мен има и 6см ХПС на пода за да не крада от долния етаж. Помисли следващата година за още 10 отгоре мисля че ще е по оптимално 10 на стени и 20 на таван. По въпроса за мухъла пеи неизползван апартамент няма кой знае колко влага за да се образува мухъл. все пак Т на конденз по мои спомени е към 13-15 градуса а при теб всичко е с тази температура и влагата се разпределя равномерно не е като да имаш една студена стена и другте а са 20 градуса.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #70

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    От вън разбирам,6,10,20 ..кой както му дойде!Но вътре какво,намалил си тавана с 25см и стените с 10!?.....Че то какво е останало!?...За съжаление от долу съседите са с много малки възможности и надали си позволяват комфортно отопление,че и да стига до мен!!..Всъщност при мен топлоизолациите са три-външна,вътрешна и на плочата над тавана.Пода още стои на теракот както е правен преди 20години.Тази година на края ще му дойде реда-12мм депрон и отгоре корков ламинат или обикновен,защото не знам нещо разцветките при корка не мога да ги възприема и затова не съм решил още...Не мисля да слагам нищо повече,делта тето както се казва си е супер, а все пак в жилището ще въртят и Дайсекай 5-ци!.....Стига му толкова!!!.....Сега е на шкуркана шпакловка оставено, дано като се прибера да не ме изненада някое петно или някаква подобна гадост!!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #71

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    To, лошото при вътрешна изолация е, че конденза и да го има няма как да се види. Той е обикновено по стената, а тя е покрита с вата и гипсокартон. Това обаче става обикновено когато няма външна изолация. Когато има над 4см отвън, няма опасност от конденз зад вътрешната изолация.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #72

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Варантите ти са ограничени от това, което ти казах.Други няма с тези шкафове.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #73

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Някъде четох за коркови плоскости - дали ще има ефект от тях, ако ги налепя по тавана в кухнята, понеже няма място за друго, заради шкафовете? Добър изолатор ли са и кои точно модели и размери? Ако стават, с какво се лепят и как?
    Благодаря!

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #74

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Почти никакъв ефект от към топлоизолационна гледна точка.Има лепила за корк, може и с лепилата ХЕЛМИ.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #75

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Потвърждавам казаното от edi1,ползвах такива плоскости "уж" против мухал - ефекта е почти нулев, 5мм стиропор върши 100 пъти по-добра работа! Ако се търси декоративен "ефект", т.е. за украса - да ефектни са

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 19 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-11, 00:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 18:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 21:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 22:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе