Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 281
Like Tree48Одобрявам

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #211

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка



    - - - - - - - - - -

    Ще му се напука ако не направи фугите като хората
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #212

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Да, багериста е прав , ако са добре направени фугите , при положение че основата е бетон , не би трябвало да се пукат . Но така или иначе двойната скара е по добра - имаш момент на приплъзване и избягване на излишните напрежения в конструкцията.Другото предимство е по малко на брой окачвачи и по лесно изравняване на конструкцията . Аз лично съм направил таваните навсякъде с двойна скара и 10см изолация на Кнауф Classic 035 ECOSE и парозащитна мембрана Ондутис AL 150 и немам грижи .



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mirandi; 03-02-16 в 21:54.
    Иван Вълков и bagerista9 харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #213

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ще се напука! С материалите, профили и картон, с които се работи в България, ще се напука, както и да прави фугите.

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #214

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ще се напука! С материалите, профили и картон, с които се работи в България, ще се напука, както и да прави фугите.
    Ми аз също съм ги правил в България , но изисках да ми докарат платна на Ригипс 12,5мм а също и техни профили , защото като видех това което имаха в склада и ми се ревеше . Профилите им беха по лабави от капачки за буркани . Е, чаках ги близо една седмица , но не исках да правя компромиси в собственото си жилище. А за колегата дето пита , обикновенния найлон нема функциите на парозащитна мембрана - самата мембрана има микроотвори които пропускат част от влагата в помещението ( или както се казва позволяват на помещението да диша ) . С найлона ще го запечаташ напълно и ще подпомагаш развитието на мухъла . Всяка една уважаваща себе си борса би требвало да може да я достави . Ако ли не влез на страницата на Ондулайн България и намери регионалния им дистрибутор
    Kasap и tony34al харесват това.

  6. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #215

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Здравейте форумци,
    Решил съм да направя изолация с вата на таван на дневна /последен етаж в тухлена сграда/. Тавана е бетон с шпакловка и се надявам да е изравнен. Мисля да използвам конструкция на едно ниво, както е показано на схемата. Обиколих складовете за строителни материали и намирам вата на пакет 50 кг/м3 с дебелина 4 и 5 см. За да получа по-голяма дебелина на изолацията при сваляне на нивото на тавана около 10-12 см, мисля да положа 2 слоя вата, напречно на СД профилите. Не намерих пароизолация /в София знам че има/ и смятам да използвам найлон под картона.
    Въпроса ми към хората с опит е има ли груби грешки в предложената технология
    и какво разстояние между конструкцията и плочата препоръчвате, за да е изпълнима моята идея.
    Предварително благодаря на отзовалите се.


    Здравей!
    Схемата да сложиш найлон под ватата е много точна.Аз си направих такава и спалнята ми стана адски топла(най-топлата от целия апартамент, а беше най-студената - тавана ми се пада открита тераса на комшията отгоре), а относно конструкцията малко ти е грешна.CD профилите ги остави така както са, но ги сложи през 60 см, а окачвачите през 50 см или по-малко(колкото ти е дължината си я раздели, но да не минава 50см до окачвач).Минаха две години откакто съм направил целия апартамент с окачените тавани и напукано, нямам.Също така на кнауф има за фугите специален гипс и задължително стъклофазерна лента.

    - - - - - - - - - -


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от competition; 03-02-16 в 22:49.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #216

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    Здравей!
    Схемата да сложиш найлон под ватата е много точна.Аз си направих такава и спалнята ми стана адски топла(най-топлата от целия апартамент, а беше най-студената - тавана ми се пада открита тераса на комшията отгоре), а относно конструкцията малко ти е грешна.CD профилите ги остави така както са, но ги сложи през 60 см, а окачвачите през 50 см или по-малко(колкото ти е дължината си я раздели, но да не минава 50см до окачвач).Минаха две години откакто съм направил целия апартамент с окачените тавани и напукано, нямам.Също така на кнауф има за фугите специален гипс и задължително стъклофазерна лента.
    Това ако го видят колегите от Кнауф, ще изпукат от смях ,или тук некой се опитва да пише нови технологии в сухото строителство . А пък ако това нещо го видя на некой от нашите обекти , всички картонджии летят на минутата . Преди 3 години на една банка в Прага имах едни словаци дето за два дена , докато ме немаше , беха набухали близо 120 кв.м. заседателна зала по тая схема . Е инвеститора ма накара да да дойда от 300 км. и да му обясня според коя система на Кнауф/Ригипс е изпълнено заданието . Червих се като ученичка , ма тия ги пратих там откъде са излезнали, та си платиха и материала дето беха съсипали. Има си норми и изисквания които требва да се спазват . А ако некой не го разбира тоя занаят Кнауф издава и наръчници за любители на "Направи си сам" . Парозащитните свойства на това изпълнение изобщо не искам да ги коментирам .
    Този пост е редактиран от mirandi; 03-02-16 в 23:29.
    Kasap, tony34al и Иван Вълков харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #217

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Приятел, аз не споря за как трябва да е по наръчник опита, който съм натрупал ми е доказал, че не съм сгрешил с това, което съм си създал, а и недей да ми обясняваш кое как, защото от такива лаици съм се наслушал и нагледал.А и идеята ми е да помогна на колегата като му дам и снимков материал за ориентир.Така, че ако мислиш да о.ираш темата с излишните си мнения, то нека да е на лично за да не цапаме тук.Там можеш да ми обясняваш как е и по ISO!!!
    kalcheff1 и fen./hitachi харесват това.

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #218

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    Приятел, аз не споря за как трябва да е по наръчник опита, който съм натрупал ми е доказал, че не съм сгрешил с това, което съм си създал, а и недей да ми обясняваш кое как, защото от такива лаици съм се наслушал и нагледал.А и идеята ми е да помогна на колегата като му дам и снимков материал за ориентир.Така, че ако мислиш да о.ираш темата с излишните си мнения, то нека да е на лично за да не цапаме тук.Там можеш да ми обясняваш как е и по ISO!!!
    Немам идея некога да сме се сприятелявали ,ма както и да е . Не ти знам опита , както и ти моя , ама на твое место бих изтрил това л..но което си постнал , щото ставаш смешен . Това че си си направил таваните в къщи не те прави майстор а по скоро "баш майстор" , ма моля ти се акълите си ги спести и не въвеждай незнаещите в заблуда . А това на лични го забрави - немам намерение да си губя времето , а и не се срамувам за това което публикувам . Айде със здраве , а питащия ydraganov да си отвори сайта на Кнауф или Ригипс и сам да си направи изводите и избора на конструкция.
    tony34al и Иван Вълков харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #219

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здравейте отново,
    Благодаря на изказалите мнение. Междувременно намерих ОНДУТИС АL 90 / AL 150 - пароизолационно фолио, въпреки че не виждам разлика с найлона - и двете не пропускат парите. Разстоянието между окачвачите мисля да остане 60, колкото е и размера на ватата, за по-лекото и поставяне. Имам един въпрос в тази връзка - няма ли да е по-лесно след монтажа на УД профилите, да сложа 2-3 СД профила, да вкарам ватата над тях като се боря само с дръгненето в окачвачите, след това да подравня и фиксирам други 2-3 профила и така до края. Така мисля че ще сведа до минимум огъването на ватата във форма на S, C и други, което не ми се вижда лесно при плътност 50 кг/м3. И защо вата на Фибран е различна на пипане и огъване от тази на Рокуол например /или трябва да попипам по-вече вати, за да ми станат всички еднакви

  12. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #220

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Не се притеснявай еднакво сърби от ватата ,ще си викнеш някой да ти помогне за полагането.
    mirandi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #221

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здравейте топлоизолатори и топлоизолирани, защо умря тази полезна тема? Времето се постопли и въпроса не е актуален. Пак ще дойде зима и тогава ще е късно за действия. Да се изфукам - стаята за която писах е готова от два месеца. Ефекта сигурно ще се усети за Коледа. Дотогава може да направя /аз само ,,ръководя"/ още една. В тази връзка - сега използвах вата 2х4 см 30 кг/м3. За новата стая мисля да използвам 5 см 50 кг/м3, да не губя излишно от височината. Мисля да изолирам една външна стена изцяло зад мебели с 3 см пресована вата 120 кг/м3 и директно шпакловка.
    Поздрави!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #222

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    А тази стена има ли външна изолация?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #223

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Не Тони, четвърти последен етаж, затова съм принуден отвътре. Зад мебелите движението на въздуха е слабо и за да не образува мухъл.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #224

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Има голяма опасност да си вкараш конденз м/у стената и ватата, ако не направиш добра пароизолация.
    mirandi одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #225

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Колеги тази пресована Вата с какви акустични свойства е. Става въпрос за преградна стена между два апартамента, обмислям това лято да шумоизолирам една стена 5х3 метра. Комшита все едно се е нанесъл удома. Първоначалният ми замисъл бе за два пласта гипсо картон, като между слоевете да положа подложка за ламиниран паткет. Но ако с тази 3 сантиметрова вата върши по добра работа с радост ще я затворя с картон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 21:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе