Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 136
Like Tree4Одобрявам

Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #76

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ефект ще има винаги и зимата и лятото.Ако не те притеснява цената, сложи графитен, по-скъпичък е, и то доста.Иначе без проблем става и бял.
    Ако цената му е до 30% от тази на белия , ще предпочета него , иначе белия ще е ..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #77

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Мисля, че е малко повечко, но там някъде.Последно като гледах АУСТРОТЕРМ графитен Ф+ беше към 115 лева кубика, а обикновения към 85 лева кубика, но не съм сигурен за цените, може да има промени.

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #78

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Скоро гледах"графитен"стиропор/преди месец/на Марисан или нещо такова,Русенска фирма,10см беше към8лв квадрата,Неопор/по лиценз на БАСФ/ 6см-13-14лв квадрата,обикновенния белия ....то там цената по се знае,но зяпнах като прочетох на едни опаковки,че гаранцията е .....31 години!!!!!!Явно и тук са се навъдили много измамници,а и този дето го даваха графитен,на цвят бе някакъв меланж!?....Така,че на тези дето им предстои да купуват,да бъдат доста внимателни и да гледат плътен материал,с възможна най дребна структура,а не да се рони като го "погалиш"!!!!Казвам това от опит,а иначе не съм специалист в тази сфера!Аз заложих на Неопор,но такъв с високата плътност ми го караха чак от София и чаках 4-5 дни!Нямаше го на склад нито в Ст.Гъзора,нито в Пловдив,да не говорим за Казанлък,където правя реиновиране на жилището!

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #79

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Хм, лятото бях метнал 10 см. минерална вата отгоре(единствената изолация в къщи ), върху плочата на тавана на къщата. Между плочата и ватата постелих найлон, тъй като не можах да се убедя , че си заслужават 100 лв само за пароизолиращо фолио, след като ватата ми излезе 300 и нещо лв за около 110 м2. Всеки казва, че се усещало когато изолираш тавана, обаче аз нищо не усетих. Ноември-декемри си казвахме един на друг с моята " Мммм усеща се, усеща се ватата " , а то вън +13* Обаче после като наближиха температурите 0* и надолу, ако не се бях дупил лично на тавана да разстилам рулата, бих казал че няма нищо слагано. Та се чудя аз ли съм сгрешил нещо ( ама то е проста работа, няма как да се обърка ) или просто защото топля само половината, че и по-малко, къща и затова ефектът се губи ?! Но като цяло нямаше мааалко, да кажем с градус - два, по-висока "стайна" температура на неотопляваните помещения. Иначе не издиша от вътре къщурката, т.к. конденз си има да го събираш с кофата.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #80

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Просто не се прави така технологично.Освен това не знам дали имаш и друга изолация, но само на таван трудно можеш да усетиш разлика.Пък и като не топлиш няма как да усетиш ефекта.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #81

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ..Той Еди е прав,нещо си направил,ама,какво...май и ти не си много наясно!Що не си "облече"дома отвътре,за какъв чеп си сложил това НАД тавана!?По тая плоча като се разшава топлото,после си върви по стените и после...си отива в майката земя!Анадънмо!И друго не мога да проумея,метнал си нещо на тавана а имаш конденз ли мухъл ли!?....Абе нещо си объркал,що не викнеш специалисти да го видят на место,на "живо"!?.....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #82

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Технология подобна на тези снимки дали се предлага в България. Изглежда ми много подходяща за моя таван.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #83

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Американците масово използват насипването на изолационни материали, но у нас не съм чувал да се предлага този вид изолация.Предлага се подобна технология с полиуретанова пяна.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #84

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Нещо такова ли?
    Моя таван на места не е много равен и ще е по-трудно да се "завие" пода равномерно. А, така чрез запълване ще стане идеално.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #85

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Да, за това става дума.Но мисля, че цената с пяната не е много ниска.Виж тук на няколко линка - http://www.en-impex.com/Service_polyurethane.html , http://полиуретан.net/%d1%82%d0%be%d...2%d0%b0%d0%bd/ , http://polyurethane.bg/index.php?opt...emid=5&lang=bg .

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #86

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    имаше една варненска фирма която прави насипна като първата изолация - трябва да потърся линка - сещам се че беше цеулозна някаква ...
    http://www.varnaplast.com/A5%20Catalog%20Thermofloc.pdf но не е евтино.
    а това с пените има много но не се хващат на малки обекти. промиването на машинарията идвало скъпо. по спомен от преди 2 3 години 25 28 лева за 5см +хидроизолация отгоре.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #87

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Не знаех, че и у нас вече предлагат този тип полагане на изолация.При нея има само един проблем, който трябва да се реши още при полагането - с гризачите и другата пълзяща гад.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #88

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    пишат че уж е импрегниран материала за хищници ... и дори е негорим. а и е от рециклирани вестници... ама то не се знае
    голям + е че може да се напълни вече изграден и не изолиран гипсокартон без да се разваля.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #89

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Абе, обработена, ама целулоза, трябва да се внимава при конструкцията.Освен това парозащитата е задължителна, аз не бих пълнил конструкция в отопляемо помещение без положено фолио.Цената ще е голямата спирачка в България, другите въпроси се решават.Като по-бюджетни решения за България ватата и пенополистирола си остават водещи поне на този етап.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #90

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Аз се съмнявам , това нещо да не го ядът патканите (плъховете)...Особено на тавана , така ще се размножат , че ще замязат на котки...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  2. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  3. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  4. Отговори: 44
    Последно: 03-02-07, 17:02
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе