Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 136
Like Tree4Одобрявам

Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #91

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Тези Варнапласт даже имат офис и в Плевен. Иначе гризачите и мен ме притесняват. Освен да залагам отрова редовно. В две от студените зими си правеха леговища в колите в гаража. На едната около двигателя, а на другата вътре в купето.
    В смисъл едната зима бе една кола, а другата друга. Но и към двете намериха път.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #92

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    аз си мисля вата за вътре задължително.
    поли и всякакви стилирени може да са само навън. да не си правим експерименти.
    много си мислех да лепя фибран на тавана , но си мисля че ще се въздържа точно по горната причина.
    по-добре един окачен таван и вата някаква, ако не друго ще намаля обема с 2-3-5 кубика и пак ще има ефект.
    трябва да се види само как ще се хване ватата за тавана, а не да стои на плоскостите на армстронга че съм намислил да печатам небе на плексигласови плоскости и да го осветя изцяло отгоре и да разкарам най-накрая тия халогенки...

    напоследък гледам на флн-а американците в колко ниски котурки живеят. можеш да стигнеш тавана всеки един момент. може би и ние ще мръднем към нещо такова какво е това 2.55 2.7 и нагоре?!?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #93

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    аз си мисля вата за вътре задължително.
    трябва да се види само как ще се хване ватата за тавана, а не да стои на плоскостите на армстронга
    С рафия през 20-30 см и телбод за гредите.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #94

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    С рафия през 20-30 см и телбод за гредите.
    какво е рафия? и при мен е бетон с замаска и външна изолация но е недостатъчна.

  6. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #95

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Привет на всички , имам един въпрос в момента ремонтирам банята , на фаза къртене съм още трябва да измисля как да изолирам пода тъи като от долния етаж плочата силно се нагрява от печка на дърва и бе наддигнала старите плочки буквално ги отлепи всичките,не се счупиха и ги залепих с силикон.Сега къртя всичко и си мисля дали ако сложа фибран и ползвам някакво гъвкаво лепило на Церезит ще спася положението.Даите някоя идея ако сте се сблъсквали с такъв проблем.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #96

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Вероятно не са били залепени като хората, затова са се разлепили.Трудно ще изолираш, но можеш да пробваш 5 см фибран и отгоре 4-5 см армирана замазка.Отгоре плочките с лепило клас С2, т.е. флексово.Можеш да ползваш от СМ12 ЕЛАСТИК нагоре.СМ16 е силно еластично и за деформируеми основи, но е малко по-скъпо.Рафия по принцип означава лико, но грубо казано е канап, оплетен от различни видове материали.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #97

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Не те съветвам да слагаш във никакъв случай фибран или нещо такова . Като изкъртиш и видиш колко ще ти е пълнежа , отиваш и купуваш перлит , той се бърка със цимент и е много добра топло изолация , да не кажа най добрата .. После върху него си правиш замазката и плочки .. перлита преди да го разбъркаш , както е в чувала трябва да го намокриш и тогава да разкъсаш торбата , да се напои със вода , иначе не можеш да го разбъркаш ...като правиш после замазката пак го мокриш обилно той поема много вода ...може да не стегне веднага на другия ден имам в предвид (перлита) ..

  10. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #98

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Да нормално е да не са залепени както трябва при положение че е правена преди 20 години тогава е лепено само с цимент и пясък,сега ще ползвам хубави лепила доколкото са хубави.За перлит-а знам , ясно ми е как става работата правил съм замаска с него на горния етаж над банята.Ще видя какво ще измисля едно от двете ще е.

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #99

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Привет на всички , имам един въпрос в момента ремонтирам банята , на фаза къртене съм още трябва да измисля как да изолирам пода тъи като от долния етаж плочата силно се нагрява от печка на дърва и бе наддигнала старите плочки буквално ги отлепи всичките,не се счупиха и ги залепих с силикон.Сега къртя всичко и си мисля дали ако сложа фибран и ползвам някакво гъвкаво лепило на Церезит ще спася положението.Даите някоя идея ако сте се сблъсквали с такъв проблем.
    Абе човек хората търсят точно такива съседи отдолу да ги топлят ти ще се изолираш и после ще мислиш сигурно как щея топлиш мажеш с течна мембрана пода и поне 50см от стените за водоизолация и си лепиш плочките с което лепило си харесаш

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #100

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    Абе човек хората търсят точно такива съседи отдолу да ги топлят ти ще се изолираш и после ще мислиш сигурно как щея топлиш мажеш с течна мембрана пода и поне 50см от стените за водоизолация и си лепиш плочките с което лепило си харесаш
    Прав е колегата.
    Вземаш хидроизолация (тя стои като гумирана, като я намажеш) и хидроизолационни ленти. Мажеш пода и стените, и като изъхне поставяш обилно намазана лантата първо по долните ъгли (където се срещат стените и пода), а после по вертикалните такива, като ги оставяш малко по-дълги - да покрият долните и малко да остане и по пода. Важно е плътно да са залепени и вертикалните ленти да покриват хоризонталните. На изводите на тръбите и на сифона също поставяш ленти плътно около тръбите. Добре е стените, които се обливат с вода от душа, да са целите намазани.
    След пълното изсъхване на хидроизолацията започва лепенето на плочките.
    Не зная как точно ти нагряват толкова плочата/пода, но си щастливец. Имаш си безплатно подово

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #101

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    имаше една варненска фирма която прави насипна като първата изолация - трябва да потърся линка - сещам се че беше цеулозна някаква ...
    http://www.varnaplast.com/A5%20Catalog%20Thermofloc.pdf но не е евтино.
    Много любезен представител на Варнапласт ми даде оферта по телефона за 80м2 с дебелина 10-15см. 1200лв. крайна. Материал, парозащитна мембрана, труд. Сега трябва да проверя с вата колко ще излезе. Макар че като се замисля, не ми трябва над хола, така че още може би ще падне цената. Някой ако знае да даде конкретни цени на вата на рула за разстилане върху пода на тавана и фолио съответно. Просто да си направя поне ориентировъчно някаква сметка.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #102

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    5 см минерална вата на руло на УРСА е 25-26 лева за 18 квадрата.От тук нагоре тръгват цените на различните вати.10 см вата на УРСА на руло за скатни покриви - URSA SF38, рулото идва 8,4 квадрата, е около 6, 6 и нещо лева на квадрат.Тая оферта ,която си получил нещо силно ме съмнява да ти кажа, излиза 15 лева квадрата със всичко.Дадоха ли ти разбивка - материал, транспорт, труд.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #103

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Първо писах мейл, на който ми бе отговорено от г-н Пламен Аспарухов, да се обадя на съответен телефон (има го и на сайта), за да уточним подробности. Обадих се, обясних горе-долу ситуацията (бях я обяснил и в мейла). Г-н Аспарухов попита за площта, аз казах, че не знам точно и предположих примерно 80м2. Той каза ще ви излезе 1200лв. всичко за до към 15см. Това е. Разбивка би могъл да ми даде по мейла, но или не иска или не може да борави с него. Не знам реално ли е, не е ли. Аз казах, че винаги може да се наложи за застраховка леко плюс-минус в цената. Той отговори, че ще гледа задължително да влезе в тези пари за тази площ.
    Отделно писах и мейли на фирмите, на които ми бе дал линк по-горе, за това като пяната, но никой не ми отговори. Или не си следят пощата или не съм интересен като обект.
    3/4 от площта е сравнително по-лесна и за разстилане на вата, но над една от стаите е много зле. Чак ме е срам да я показвам на снимка. Вървят 3 по-нови големи греди на които лежи конструкцията на новия покрив и за централната е прихваната и привързана стара греда под нея от оригиналния таван, който много силно бе поддал надолу и бащата преди години го е укрепвал. Повърхността е надолу и вдлъбната. Много е трудно за разстилане и въобще там не е желателно много да се ходи. Чрез издухване на материал доста лесно бих запълнил точно тази неравна повърхност. Офертата е за Термофлок. Австрийска от стари вестници. Импрегнирана с Натриев тетраборат. С някакъв сертификат от ВАМ (не знам какво е) за устойчивост на плесен, насекоми и гризачи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #104

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Пита ли този материал как се държи спрямо влага и гризачи -нещо много ми е съмнително че ако покрива протече изолацията ще стане на каша с височина 1 см.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #105

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    За пяната не си им интересен от към големина на обекта сигурно.Предпочитат промишлени обеми.Нямам база за сравнение за офертата на насипната изолация, но поне намен ми се вижда малко ниска, всичко да влиза вътре.Ако допреш до тях, задължително поискай пълна разбивка, да не се окаже, че нещо не влиза в тези около 1200 лева - я транспорт, я накакви други разходи.Иначе за стабилността, пак ще трябва да ходят по тавана когато покриват с фолиото.Дето вика ВЛАДО, виж как стои въпроса с гризачите, че в целулозата здраво се въдят.Отгоре и отдолу преполагам, че ще покрият със съответната мембрана, та влагата няма да е чак такъв проблем.Това ще трябва да го уточниш, ако допреш до тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  2. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  3. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  4. Отговори: 44
    Последно: 03-02-07, 17:02
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе