Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 265

Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #16

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    За протокола - винаги ползвам дейнтерлес филтър. Независимо с коя програма правя материала.

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #17

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    mario,
    като добавка на това което вече ти писаха - при аналогов кепчър следва да се ползва първоначално някой бърз lossless кодек а не да се кодира директно в някой мпег кодек, за постигане на по-високо качество. Навремето ползвах Huffyuv / http://neuron2.net/www.math.berkeley...g/huffyuv.html /. Освен това трябва да се записва с максималната разделителна способност при която нямаш загуба на кадри. Например ако камерата е 320х240 а компютъра ти позволява 640х520/480/, то правиш кепчъра при тази разделителна способност. При кодирането правиш обратен ресайз на тази на камерата - при този пример - към 320х240. Разбира се ще ти трябва и достатъчно дисково пространство. Примерно около 40 гб на час.

    tweeg,
    съгласен съм с теб. Просто нямам навици да слагам излишен софтуер на PC-то. А и може да се наложи да се гледа материала и на друго PC, където да няма необходимите плеери и филтри.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #18

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    на второ Улеад Видео Студио 8 или 9, на трето Пинакле 9, 10
    dedo pop-e, къде се намират тези деинтерлайсед (или както ги наричахте) филтри в тези 2 програми, че аз и с двете се мъчих и не намерих нищо такова в тях!

    е, все пак това може би са орязани версии, защото едната ми е безплатно с DV картата, а другата (Пинаклето) е с видеокамерата. то Пинаклето може и да е пълна версия, защото в тези 1000 и кусур долара за камерата* има място и за софтуер, но въпреки това и там нищо на намирам


    п.п. към по-горните коментари по темата - филмчетата със сигурност ще се гледат И на компютър!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #19

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    Смятам да пробвам този път и този от revisionfx - FieldsKit.
    от къде си я намерил тази програма? дай насам малко

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #20

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от cristo
    от къде си я намерил тази програма?* * дай насам малко*
    От сайта на производителя - revisionfx. Сериалите от по-старите версии са актуални и в последната. Освен FieldsKit имат и други интересни неща.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #21

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    гадното е че този Revisionfx FieldsKit е само плъгин за Адоб Премиер и други адобски (и разни непознати) програми, а пък версиите Премиер Про 1,5 и 2 (които единстено успях да намеря по нета) работят само на Win XP, а аз съм с Win 2000 (който ми работи супер стаблино) и не ми се преминава на ХР

    да знае някой някаква по-лека програмка, която да потдържа Адобски плъгини за видео и да работи под Win 2000?
    Ulead-а не потдържа (или поне не намерих такава екстра), а Пинаклето 10-та версия също иска Win XP*


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #22

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Здравейте.И аз имамх същия проблем с този Интерлейс.Днес пробвах Де-интерлейс с VIrtualDub но някаде по средата на клипа ми исписа някаква грешка в аудио файла.Пробвах с друг клип и там също. Казаха ми,че най добра за сваляне на клипа от камерата е CyberLink PowerDirector.

    Моля за помощ,как да се справя с този проблем

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    interlace е "особеност" на видеото и няма нищо общо с аудиото, в което при теб се появява проблем

    след като на друг клип се появява същия проблем, значи по-скоро самият кодек прави фасони. с кой аудио кодек и на какви настройки компресираш звука?

    "най-добра" програма не съществува за каквото и да говорим. използването на всяка е въпрос на лични предпочитания и удобство. но след като това би те успокоило - пробвай и "директор"-а

  11. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #24

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Аз съм с Realtеk AC 97 и не правя настройки на аудиото,тъй като тук четох,че трябва да са 128 kb/s, 48 000 hz, stereo , а при мен в VirtualDub не излизат такива параметри. Интересното е че грешката я дава към средата на файла.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    казах "аудио кодек", а не "аудио драйвер"!

    за аудио кодека няма значение с каква звукова карта си - той е алгоритъма, по който компютъра кодира звука

    изтегли си този кодек http://www.free-codecs.com/download/...Radium_MP3.htm
    той ще ти позволи да си кодиораш звука на всички възможни качества, които изходния файл позволява (в тази връзка - причината да не ти позволява 48 000/128 е просто защото изходния файл е с по-ниски параметри)

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #26

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Ще опитам...

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #27

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Можеш да разделиш видео и аудио с VirtualDub, да правиш деинтерлейс само на видеото а и да компресираш аудиото с друга програма - например с Cdex, като можеш да ползваш и др. енкодери като например Lame, който определено е по-добър от който и да е друг MP3 кодек + допълнителни екстри като нормализиране на нивото, ABR, VBR, joynt stereo, да си обработиш видеото и после да ги обединиш в едно ави.

  16. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #28

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Проблема със свука го реших..Благодаря Ви.
    При конвентиране на суровия материал от камерата в DivX леко се влошава качеството...Така ли трябва да е

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #29

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    е ти какво искаш да смачкаш 14G на 700M и да не загубиш качество ли

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #30

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_mr
    Проблема със свука го реших..Благодаря Ви.
    При конвентиране на суровия материал от камерата в DivX леко се влошава качеството...Така ли трябва да е
    обемът няма отношение към качеството, а времетраенето

    ако е по-малко или около час не би трябвало да има НИКАКВА видима разлика. битрейтът би бил 1500 и нагоре ( при аудио 128 кбита), което дава качество равно на изходния материал

    ако приближава час и половина тогава при по-динамичните сцени ще се наблюдава пикселизиране

    категорично не препоръчвам кодиране на повече от час и половина на 1cd (700мб)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic SDR-H2500EP Видео камера (ПРОБЛЕМ)
    От sarfios във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-08, 12:12
  2. Проблем при сваляне на запис от камера на компютър
    От Blondi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 21
    Последно: 27-11-07, 10:20
  3. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 14:44
  4. RQ: програма за сваляне от DV камера
    От featbeast във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 08-01-07, 22:30
  5. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе