Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 265

Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #166

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Искам да попитам само,коя от версиите е по-нова -Adobe Premiere Pro 7.0 или Adobe Premiere Pro 1.5

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #167

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Може и да бъркам, но Премиер 7 има по-малко възможности от 1,5 Про. Най-новата е Премиер 2,0 Про.

    Четох някъде, че тези проблеми от DV към DVD се решават и по друг начин. Примерно, кепваш си с 1394 материала на компа, работиш го с любимата си програма - Премиер, Улеад, Пинакъл и т.н. и най-накрая го записваш на DVD с DVD Recorder. Примерно, като си купих камерката, в кутията има един лист, на който са описани препоръчителни аксесораи и джиджавки - примерно касети, филтри, микрофони, светкавици и прожектори, SD карти, кабели, захранвания, батерии и т.н. Най накрая има ей това нещо: Panasonic DMR-E500H. С него ДВД-то сигурно ще стане супер, обаче, първо - модела е от октомври 2004, второ намерих го за 3000 $ някъде в нета.

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #168

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    И аз знам че 2.0 е ай новата,ама процесора ми не толкова добър и не тръгва...ще опитам с 1.5 дано стане

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #169

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    plamen_mr,
    моята HFXTool е v.01d /по-нова мисля, че няма/, аз също съм с 5.2 и нямам проблеми. Между Премиере 1.5 и 2 разликата не много голяма, така че процесора няма да ти повлияе много. Премиера нещо се опъваше май на версиите на Уиндоуса.

    dedo pop,
    Премиера при експорт пресмята само там където има промени, например ефекти между клипове, наслагване на втори слой и т.н., останалото просто се презаписва без промяна.
    Относно качеството /на Адобе/ - някъде четох, че не е добра практика да се кодира в МПЕГ2 директно от Премиера, по-добре да се експортне в ДВ с маркерите, а правенето на ДВД-то и кодирането да става в Енкорето.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #170

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Така и се оказва, че Премиера е добър за монтаж, но не за кодиране.
    Преди малко направих опит, този път с Canopus ProCoder 2. Настройки - MPEG2 - DVD - PAL (VOB). Quality - master; VBR 2 pass; Bitrate - min 1000; max - 9800, target - 7000. Кодираше със скорост 0,49 Х оригиналния филм. С други думи - за 1 минута филм отиваха 2 минети за кодиране.
    Резултата е перфектен. Никак не се различава оригиналния DV запис от DVD-то. Гледах ги на телевизора, после на компютъра, като ги отворих едновременно. Няма разлика. За да избегна възможно влияние от плеърите, които имам, няколко пъти им размених местата. Няма никаква разлика.

    Засега се спирам на Canopus ProCoder 2.

    Интересува ме следното - Тъй като имам три видеоматериала, ги кодирах по отделно. Така се получават по три папки AUDIO_TS и VIDEO_TS. Мога ли да ги вкарам в едно ДВД, като му направя менюта. Имам предвид хубави менюта - с превию, музика, някакъв фон. Както примерно ги прави Улеад. Защото искам на едно DVD да са трите различни записа и да ги избирам с менюто. Някой може ли да помогне с идея как става.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #171

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop

    Само дето не се сещам как да си направя DVD с менюта. Защото искам на едно DVD да сложа три различни записа и да ги избирам с менюто. Някой може ли да помогне с идея как става.
    http://store2.data.bg/beatfan/Softwa...ab%20Platinum/

    http://www.videohelp.com/author

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #172

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Изтеглих си Adobe premiere Pro 1.5 но след като го инсталирах видях,че е на италиански зезик...Как мога да го направя на английски,че от този италиански нищо не мога да разбера

  10. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #173

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_mr
    Изтеглих си Adobe premiere Pro 1.5 но след като го инсталирах видях,че е на италиански зезик...Как мога да го направя на английски,че от този италиански нищо не мога да разбера
    Ако не ти е предложило при инсталацията друг - то никак. Изтегли си друг. Ако имаш на корем интернет си свали Adobe Production Studio. В него има всичко необходимо. Виж обаче дали процесора ти има SSE2 зато без тях може да не тръгне.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    66
    #174

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Здравейте, преди повече от година си купих mini dv камера JVC GR-D 73E. От тогава съм записал и съответно свалил около 15 касетки. В началото бях инсталирал толкова програми за сваляне и обработка на материала, че Уина един ден просто отказа. Последните няколко месеца обаче работя само с Nero 7 premiere – Nero Visual 4. Програмата ми се струва доста лесна и удобна. Свалям филма в DV Type 1 и после го компресирам в Xvid с резолюция 640х480. Нерото само си прави деинтерлейс и компресирания материал според мен е с много добро качество. Глождят ме обаче няколко съмнения:
    1.Nero Vision прихваща филма от камерата с резолюция 640х480 – това ли е и резолюцията с която снима самата камера, защото никъде не мога да намеря такава информация? Забравих да спомена , че снимам предимно 3 годишния си син и готовите филмчета ще се гледат основно след 5 - 10 та даже и 15 години, затова и искам да си изпипам от сега нещата за да получа максимално добро качество на картината.
    2.Понеже готовия материал се пече на ДВД-та след като го компресирам в AVI го обръщам (пак с Nero) в ДВД формат. Втория ми въпрос е дали се губи качество така и има ли начин сваления материал да се компресира директно в ДВД формат, с вкл. деинтерлейс и възможност за изрязване на кадри
    3.И още един въпрос: как така Xvid и Divx филми с доста задоволително качество се, а и звук са копресирани до 700МБ за 60-90 мин, а това което аз се опитвам да направя още като Avi е около 30-35 мин. за 700МБ. Аз ли някъде бъркам или това е нормално?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #175

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от Bjasa
    ....И още един въпрос: как така Xvid и Divx филми с доста задоволително качество се, а и звук са копресирани до 700МБ за 60-90 мин, а това което аз се опитвам да направя още като Avi е около 30-35 мин. за 700МБ. Аз ли някъде бъркам или това е нормално?
    При DivX филмите резолюцията е по-ниска от 640x480, макар и с отлично качество, оттук идва повече време при по-малък файл. Аз нямам DV камера, а mini-DVD, но приятел с DV камера когато прави capture от камерата с NERO, използва не DV, а DVD настройката и е по-доволен от резултата.

    Друг вариант за конвертиране на всякакъв видеофайл в DVD с добро качество е програмата XtoDVD. Тук съм писал повече по въпроса: http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg204199

    За конвертиране в DivX - камерата ми е с видео резолюция над 2 Mp и се получава много прилично качество когато конвертирам в DivX за да икономисвам място. Трудно забележима разлика от DVD. Използвам конвертора, който може да се свали от: http://www.divx.com/divx/windows/download/ Той е tryal version, но някъде в нета можеше да се намери license key.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #176

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Нямам цифрова камера и не съм компресирал директно от нея на компютър, но съм чел доста за това нещо.
    За максимално качество на материала е задължително първо да се свали на харда в некомпресиран(суров) вид(Недостатък на запазването на материала в суров вид е че стават много големи файлове и е нужен голям хард диск и задължително NTFS файлова система!) - DV формат тype1 или type 2(възможни безплатни програмки, DVIVO, WinDV ), след което се компресирва в MPG2, ако е за ДВД или в AVI ако искаме компресия с DIVX, XVID!
    Много добра програма за компресиране на суров некомпресиран материал, която е автоматична, задава се само размера на изходящия файл и кой кодек да ползва е AUTO GORDIAN KNOT. Супер е и е безплатна!!
    Тук малко се повтарям с горния пост
    За компресирване в DVD форма вече има много програми и избора е на потребителя!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    66
    #177

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Хм... според уиндоус битрейта на компресирания ми филм е 1411 kbps а GSpot показва 2640 kbps, а сега де!

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #178

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Bjasa, камерата снима с резолюция 720/576. Не бих я намалил на 640/480. Не си заслужава загубата. По-горе доста пъти съм писал за тия неща.

  17. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #179

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    roumen68,
    акъв ти е модела на камерата ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #180

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    roumen68,
    акъв ти е модела на камерата ?
    SONY DCR-DVD404Е. Записва на 8 см mini DVD дискове (1,4 Gb). При режим HQ - 20 мин на диск, при стандартно качество - 30 мин. Такива дискове - mini DVD-RW - 5 бр. комплект с капацитет до 1000 презаписа на диск струват към 23 лв. Голям плюс, е че камерата записва 5.1 канален звук от вграденият си микрофон. Ако имаш домашно кино - вадиш от камерата, пускаш на DVD плейъра и се кефиш на пълното Dolby Digital озвучаване, което те потапя в сниманата сцена. Картината е чудесна! Добре балансирана, детайлна, реални цветове, стабилизатора на картината (треперенето на ръката докато снимаш) работи къде-къде по-добре от на старата ми JVC камера. При снимки резолюцията е 3 Мp, при видео - 2 Мp. Доволен съм, препоръчвам я.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic SDR-H2500EP Видео камера (ПРОБЛЕМ)
    От sarfios във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-08, 12:12
  2. Проблем при сваляне на запис от камера на компютър
    От Blondi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 21
    Последно: 27-11-07, 10:20
  3. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 14:44
  4. RQ: програма за сваляне от DV камера
    От featbeast във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 08-01-07, 22:30
  5. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе