Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 265

Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #46

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    tweeg,
    трябва да се направят няколко опита - да се снеме накакъв кръг или квадрат, да се направи с двете резолюции и да се просвири на всичко възможно.* Не знам дали има готови такива тестове.

    Boromir,
    или LameACM.inf, или radium, или го кодирай с външна програма като Cdex например/ по-горе писах за това/, повечето от които вървят и с Lame и маса други кодеци. Според мен последният вариант е за предпочитане, т.к. имаш най-много допълнителни опции и възможности.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #47

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    с окръжност не става - много е субективно. Примерно между 640:480 и 640:464 разликата е 3.33% ти това не можеш да го усетиш дали е окръжност или елипса.

    Аз съм правил следния опит с квадрат - на бял лист рисуваш квадрат и снимаш с неподвижна камера и така, че квадрата да изпълни кадъра до колкото може.
    Това дето се получи го хвърляш на различни резолючии.
    После го гледаш на монитор ама резолюцията на монитора да е 1024:768 или нещо подобно 4:3, че пикселите да са квадрати и плеъра да не се прави на умен.
    Спираш на пауза и "Print Scrn". Мяташ в Paint-а и почваш да броиш пиксели.

    Това е начина да определиш колко е истинската резолюция.

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #48

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    tweeg,
    основно гледам от ДВД плеер на ТВ.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #49

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Доколкото знам DVD плеърите имат едно такова "свойство" нещо като е близо до 4:3 или до 16:9 и да го правят така че да излиза на телевизора точно колкото трябва. Т.е. един вид DVD плеъра го донаглася

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    33
    #50

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Благодаря. проблема със звука го оправих с линка посочен от FearMe.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #51

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Ако човек иска да направи по-качествено видео по-добре е да забрави за сд-та и да мина направо на двд. Една подложка двд е 50-60 ст. И на-скапаното двд елит или нео работят доста прилично и за разлика от кабелните телевизии дават хубава картина.
    Не виждам смисъл да се тормози човек с кодеци и да мачка видеото на по-малко от 720/576, като се има предвиду, че тв-то за това е и направено. Е, ако се сваля от някоя видеокасета, която е трети презапис, нещата стоят другояче. Но ако се снима с дигитална камера, единствения изход е двд.
    Относно битрейта - все още пробвам кое е по-доброто, постоянен, или променлив. Примерно с постоянния качеството е сигурно, особено, ако се направи над 7000. С променливия битрейт обаче при запис на повече от час и половина при някои сцени с бързо движение се забелязва неприятно поскачане на пикселите. Обаче ако се сложи постоянен битрейт може и да не се събере на един диск.
    Преди малко пробвах едно и също видео с и без дейнтерлейс. Не видях особена разлика. В Премиера така и не успях да го пусна тоя филтър, та се наложи да пробвам в Улеада. Има разлика обаче между кодеците за МПЕГ2 между премиера и улеада.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    187
    #52

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Искам някой точно са ми обясни как да направя този resize.Аз исползван Power Direktor за capture.
    По просто да ми кажете какво да направя преди свалянето на файла и след за да се подобри качеството на клипа...
    И да попитам защо след като го конвертирам с VirtualDub и го пусна после с плеъра от долната и горна страна на екрана се губят около 5мм.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #53

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Виж това:
    http://1394.hit.bg/

  11. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #54

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    dedo pop,
    Не смяташ ли, че x,h264 или DivX,Xvid са по-качественни кодеци от MPEG2 при един и същ размер на файла. А относно носителя - DVD си абсолютно прав. Зависи и от качеството и продължителноста на материала, но да се записва час видео, правено с любителска камера на цяло DVD е малко разточително. Ако често снемаш ще се заринеш с DVD-та. Може би 2-3 часа е по-оптимално.

    P.S. Ако някой работи с Adobe Premiere или АЕ и не е пробвал Topaz Enhance от www.topazlabs.com, а му трябва качествен обезшумителен филтър, може да го стори. До сега не ми е попадало нещо по-добро. Но за сметка на това работи страшно бавно.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #55

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Честно казано и аз се запитах същото.
    Но има един малък проблем, не всички двд плеъри четат дивх. Познавам доста хора, които пред година и нещо си купиха плеъри или дори системи за домашно кино без поддръжка на дивх. Примерно в училището където работи жената имат двд самсунг, което поне чете DVD-R/DVD+R. Но не чете DivX или XVid. И тъй като тя ползва въпросното двд, задачите които трябва да правя спират само до двд формата.
    Забелязвам едно кофти нещо - при бързо движение на камерата налява-надясно (панорамиране) картината се замазва. Това става не при DV формата, а когато направя DVD-то. Особено, ако се налага да натъпкам над час и половина на едно ДВД. Явно програмите си преизчисляват битрейта, за да се побере в двд-то. И резултата е че при бързосменящи се картини не достига битрейт за да поеме смяната.
    Това са само разсъждения. Ще се радвам на коментар.
    Работата е, че Улеада и Премиера не предлагат опция за Divx.

  13. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #56

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    dedo pop,
    За някои ДВД плеери има официални и неофициални апдейти - фърмуери, които им добавят нови възможности - напр. субтитри, DIVX, Nero и т.н. Има доста сайтове - може да потърсиш на http://groups.yahoo.com/group/mt13x9/ , http://board.softpedia.com/index.php...m=24&Itemid=40.
    Относно размазването нямам идея, но например може да направиш DVD-то с друга програма. За Премиера се говори не го прави много качествено. Може да пробваш с различни настройки - еднопасово-двупасово, променлив, постоянен битерйт. Не си спомням какви опции предлагаше.
    С Улеада и Премиера и др. не се прави директно кодиране в Divx, Xvid или какъв то и да е кодек, като причината е, че безмислено се товари машината. Например ако правиш многопасово кодиране в Divx, Премиера N пъти ще рендира материала, което е загуба на време и ток. Обработеното видео го запиши в DV формат а после го компресирай /ако нямаш дисково пространство може да ползваш фреймсървър/. Програми хиляди - http://www.doom9.org/ , http://www.divx-digest.com/index.html - VirtualDub, Avisynth, Nero Recode, MeGUI, RealAnime и т.н.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #57

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Забелязвам едно кофти нещо - при бързо движение на камерата налява-надясно (панорамиране) картината се замазва. Това става не при DV формата, а когато направя DVD-то. Особено, ако се налага да натъпкам над час и половина на едно ДВД. Явно програмите си преизчисляват битрейта, за да се побере в двд-то. И резултата е че при бързосменящи се картини не достига битрейт за да поеме смяната.
    Ако го пуснеш на 2 паса би трябвало на първия пас да сметне къде ще му трябват повечко битове, къде по-малко и да си ги разпредели.
    Е има някой ограничения като това, че и да иска не може да ти даде повече от 9800 kbps ама не мисля че това ти е проблема. По-скоро трябва да се ориентираш към двуслойните DVD-та

    Иначе със Cinaema Craft Encoder се получавали най-добрите резултати казват хората

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #58

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    За някои ДВД плеери има официални и неофициални апдейти - фърмуери, които им добавят нови възможности - напр. субтитри, DIVX, Nero и т.н.
    Не съм видял още плеър дето да е само за DVD и някой да му е набутал DivX - разбирай MPEG4 поддръжка. Това с Nero-то е просто вариация на MPEG4. Субтитрите обикновено им оправят само щрифта - разбирай смянят някой друг битмап.
    Проблема е че за да ти добавят MPEG4 ще иска бая място в ROM-а, че и в RAM-a и не е ясно има ли

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #59

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    не коментирах "научния" ви подход да снимате квадрат и после да броите пикселите, защото ме досмеша (извинявам се за откровеността, ама знаете ли, че няма обектив, който да не изкривява образа по краищата - дали нарочно или неволно зависи дали е за снимки на близки или далечни обекти).

    защо прескача образа при рязко завъртане на камерата явно е мистерия за вас, затова ще ви предложа моето "ненаучно" (т.е. не-базирано на броене на пикселите в квадрата обяснение ). защото когато имаш завъртане на 180 градуса при 24 кадъра в един кадър се налага сместването на 7.5 градуса от нещата около вас. защо на телевизията не го виждаме? защото стандартът PAL е 50 полукадъра, което ще доведе до 3.6 градуса в полу-кадър, което е 2 пъти по-малко, освен това прелива в следващия полу-кадър и има налице размазване, но не и прескачане на образа

    никой, който се занимава по-сериозно с кодиране в DIVX не го прави с Ulead, Premier или някоя друга подобна програма. не защото "машината се товари безсмислено" (ха-ха-ха), а защото това не се води видео обработка, за което са тези програми, а едно просто прекодиране.

    за това, че едно dvd (4.7gb) не стигало и трябвало 2-слойни - е тук вече ме съсипахте. някой да си е правил труда да види аджеба тези 8-9gb с какво са пълни? не само 3 часа видео на 20 000 bitrate, ами и 5.1 звук, DTS (и то на няколко езика!), и прочее бонус материали и т.н.
    2-слойно dvd за запис от домашна камера - ето това братче е ентусиаст

    и последно ще вметна едно въпросче относно нов firmware, който добавял поддръжка на DIVX на обикновено DVD

    всеки DVD player (или "плейър", а не "плеер") декодира хардуерно поддържаните от него кодеци (mpeg 2 - dvd форматът, mp3 - музиката, mpeg4 = divx/xvid). след като подобна хардуерна поддръжка не е предвидена в оригиналния продукт, добавянето й с подмяна на firmware-а ще наложи софтуерно декодиране на mpeg4, за което процесорната мощ на DVD-то силно ме съмнява да е достатъчна.

    не съм търсил и не знам дали съществува, затова моля КТТ да ми посочи някое DVD без divx/xvid поддръжка в оригиналния продукт, което придобива такава поддръжка след смяна на firmware-а

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #60

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не коментирах "научния" ви подход да снимате квадрат и после да броите пикселите, защото ме досмеша (извинявам се за откровеността, ама знаете ли, че няма обектив, който да не изкривява образа по краищата - дали нарочно или неволно зависи дали е за снимки на близки или далечни обекти).
    Идеята беше да се покаже нагледно, че образа не е 4:3 ами 1.3675:1.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    защо прескача образа при рязко завъртане на камерата явно е мистерия за вас, затова ще ви предложа моето "ненаучно" (т.е. не-базирано на броене на пикселите в квадрата обяснение wink ). защото когато имаш завъртане на 180 градуса при 24 кадъра в един кадър се налага сместването на 7.5 градуса от нещата около вас. защо на телевизията не го виждаме? защото стандартът PAL е 50 полукадъра, което ще доведе до 3.6 градуса в полу-кадър, което е 2 пъти по-малко, освен това прелива в следващия полу-кадър и има налице размазване, но не и прескачане на образа
    Никой никъде не говори за прескачане - проблема на dedo pop беше размазване. При това размазване което го няма на DV-то, а се получава при DVD-то. И двете са с полукадри и разликата е само кодирането. Иначе много хубаво обяснение си дал само дето то хич не върви за DVD-та. Там може да си оставиш материала interlaced.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не само 3 часа видео на 20 000 bitrate
    Няма начин на DVD да набуташ 20 000 bitrate. Както писах ограничено е на 9800.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic SDR-H2500EP Видео камера (ПРОБЛЕМ)
    От sarfios във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-03-08, 12:12
  2. Проблем при сваляне на запис от камера на компютър
    От Blondi във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 21
    Последно: 27-11-07, 10:20
  3. проблем с видео камера SONY
    От ixtlan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-07, 14:44
  4. RQ: програма за сваляне от DV камера
    От featbeast във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 08-01-07, 22:30
  5. Малко разяснения за сваляне от цифрова камера?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-05, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе