Страница 23 от 35 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #331

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Няма марки, които да не дават дефекти, по-скоро на мен ми се струва, че в тези магазини са си заложили някаква тактика консултантите да ти казват "не взимай този модел, той е дефектен, но пък другият модел е идеален за теб, вземи идеалния, ние ти го предлагаме..." и по-скоро си мисля, че това е трик, в смисъл ако идеш в друг от магазините на Техномаркет може би пък точно този модел Аристон биха ти препоръчали като те убедят, че той е най-добрият, същото нещо се случва и когато човек иска да си купи пералня, печка и т.н. А и каква е гаранцията, че точно този Либхер или Уърпул при теб няма да дадат дефект? По-скоро доста от нещата дори при марковата техника си е въпрос на късмет, това е моето мнение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #332

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте,
    Сигурно на повечето специалисти тук ще им досадя с въпроса си, но нека ме извинят!
    Става въпрос за 11 годишен хладилник с горна камера:
    Zerowatt ZSD033
    Type DP33 / Prod No: 34324012 / Class N/ST; Energy Class B
    Compressor LBP:
    ZEM GL90AA / Mod.90 Terminal Board / 1/4 HP / R134a - 0,115kg
    Аналози:
    Danfoss NL9F; Aspera NB1118Z; Embraco ECS70HLP; L'Unite Hermetique AEZ1380Y.

    При тези ниски температури навън (-6) и краткотрайни спирания на захранването онзи ден хладилникът е спрял да работи. Едва днес ми остана време да го погледна, след като е стоял два дни без да е включен в 220V. Пуснах го, но никаква реакция от страна на компресора. Само лампата в хладилното отделение свети и толкова. Дори не прави опит да се включи. Пластмасата, закриваща пусковото реле е станала много крехка и не посмях да я свалям, за да не я потроша. Така, че за съжаление не мога да ви напиша нищо повече по въпроса.

    Конкретният ми въпрос е колко ще струва замяната с нов компресор и пълненето на системата с R134a, при положение, че проблемът е в него? Заслужава ли си ремонта, при положение, че хладилникът е доста запазен и даже уплътненията на вратите не са втвърдени?
    ===================================================================

    Edit 19.02.2008
    Проблемът се оказа в термостата.
    Climatic (Danfoss licencee)
    EN 60730-2-1 - 25T65
    VAC FLA LRA
    3-4 240 6 36
    3-6 240 6 36
    240 0,5 A NI
    Капилярнaта му тръбичка е закрепена от вътрешната страна на задната стена на хладилника с пластмасова шайба и винт. Нали се сещате, че кондензът се стича точно там и е кородирала едната от тръбичките. Срещу общо 30лв. за нов термостат и труда по замяната сега хладилникът си работи безупречно! Колегите са били изключително любезни, като са се отзовали за по-малко от два часа, след обаждането. Дадена е и 6 месеца гаранция за ремонта.

    Не знам дали ще бъде коректно, но все пак искам да благодаря на Сервиз "Ренус" - Бургас, "Меден Рудник", Битов Комбинат за чудесно свършената работа! Често се налага да им ползвам услугите за гаранционна техника (за мое съжаление) и никога не съм имал проблеми с тях!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #333

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Хладилник Indesit mod. BAN 13V.

    Хладилникът не изключва. В хладилното отделение се достигат минусови температури и пак не ще да изключва. Сменях термостатът 3 пъти. Ефекта беше същият. Къде може да е проблемът?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #334

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Говорих с официалния сервиз на Аристон. Потвърдиха, че наистина имало такъв проблем с платката, но имат в наличност и я сменят, докато за Либхера нещо с частите не било добре положението.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #335

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от zdravkich

    докато за Либхера нещо с частите не било добре положението.
    Че те нали тука ги правят .
    Би трябвало да има части ?

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #336

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от lada2107
    Че те нали тука ги праат .
    Би тряяло да има части ?
    Няма внос явно

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #337

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Не знам точно какъв е проблема с частите на Либхер. Мен ме интересуваше конкретния модел на Аристон, за който имах питане и тук във форума. Препоръката на сервизния специалист беше и към NO FROST системата, която аз не харесвам много. Набързо в разговора, спомена добри неща за SAMSUNG.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #338

    Re: Хладилници,... хладилници!

    No FROST е перфектно , но за фризерна част. За хладилната не виждам смисъл.
    Комшията има SAMSUNG No FROST .
    Когато му работи компресора, стените му се нагряват ЯКО(кат печка)
    ААА и бая точец дарпал.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #339

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Набързо в разговора, спомена добри неща за SAMSUNG.
    Вече не си спомням колко Самсунга станаха със един и същи дефект - теч в хладилника пред вратата.Всички са но фрост,нагреватели здрави,а дренажната тръба замръзва.Сега са ми дали един с пълен карт бланш да правя каквото искам с него.Надявам се да разбера за какво става дума.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    51
    #340

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    Имам едно въпросче за хладилници Аристон.Предстои ни покупка на хладилник.Каква е разликата между Hotpoint и обикновената серия? И кой е по-добър?
    Харесах конкретен модел, но в два различни магазина видях този модел с различни надписи....
    Всички останали параметри са еднакви, та се чудя кой да взема.А- имат и ралзика в цената .Hotpoint-a е с 50-ина лв по-скъп
    За този модел става въпрос http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09015792
    Много моля, ако някой има мнение за въпросните хладилници да сподели, защоот до няколко дни трябва да купим

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    5
    #341

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Бихте ли ми казали какви отстояния трябва да има на хладилника от стената.
    Мястото, което имам за хладилника е нещо като ниша затворено от 4 страни - отдолу, отляво, отзад и отгоре(194/60/60см). Мястото е предвидено за Samsung http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09023614 , макар че след прочетеното тук сериозно се замислям дали да си купувам точно този хладилник.
    Има ли хладилник с подобни размери и в тази ценова категория, който да е с NO FROST система на фризерната част и автоматично размразяване на хладилната?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #342

    Re: Хладилници,... хладилници!

    един съвет от патил, не си копувай Samsung
    мен ДЕВЕТ МЕСЕЦА ме мотаха за гаранционен такъв

    все пак изборът е твой, то всичко е на късмет

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #343

    Re: Хладилници,... хладилници!

    И аз съм чувал, но само съм чувал, че нещо бялата техника на Самсунг(хладилници, перални, микровълнови, климатици) се разваля често още в гаранционните срокове. Така, че от Самсунг - само телефони и телевизори и нищо бяло

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #344

    Re: Хладилници,... хладилници!

    От опит да ви кажа ,че самсунга не е върха на бялата техника.Имах пералня която подскачаше и виеше като "ТАТРА" ,за щастие я върнах и взех аристон (което не е за хвалба). Та по същото време с пералнята си купих и хладилник САМСУНГ http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09029533

    красив и голям но започна да бръмчи нещо при отваряне и затваряне на вратата,уж някакъв вакум ама това го нямаше в началото!
    чува се нещо подобно на вибрация на GSM.

    SAMSUNG -за мен вече само телевизори (ама не съм много сигурен)

  18. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #345

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от patzi
    От опит да ви кажа ,че самсунга не е върха на бялата техника.
    SAMSUNG -за мен вече само телевизори (ама не съм много сигурен).
    Виж,специално за телевизорите аз съм сигурен-справят се засега.
    1992г е взет 1 "по-модерен" телевизор и то точно марка Самсунг-до ден днешен си работи безпроблемно-без да му е правен какъвто и да било ремонт.
    2000-2001г-2 тв от тази марка-работи досега без проблеми.
    И последният тв е взет 2005г,също работи без забележки.
    Така,че телевизорите са им сила,а за другото не знам,защото нямам преки наблюдения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 35 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе