Страница 94 от 147 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1396

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За защита от токови удари ще си купите това: https://www.sono.bg//index.php?id=73&category=31

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1397

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Най-защитени от чести спирания на ток са хладилниците с инверторни компресори. Не съм сигурен, дали точно този либхер е такъв. Парите ми се струват много за модел без биофреш и къса гаранция.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 13-05-18 в 10:39.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1398

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Най-защитени от чести спирания на ток са хладилниците с инверторни компресори. Не съм сигурен, дали точно този либхер е такъв. Парите ми се струват много за модел без биофреш и къса гаранция.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Те най-защитени са компресорите, но не и самата електроника.Избягването на инверторен компресор с оглед евентуален ремонт е меко казано силно препоръчително.Компресорите в този случай вече не могат да бъдат други освен оригиналните, а цената на инверторния компресор 6-7 пъти по-висока.Икономията за 30г. напред отива за ремонт или подмяна на уреда.И това при определени условия, иначе ремонта е на цената на 50г. икономия.
    Gena_bs и SPSt харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1399

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Това, с цените, изобщо не ми е ясно. Инверторният компресор за монофазно напрежение е с по-ниска себестойност от конвенционалния, заради размера и по-малкото намотки. Новите IPM ги правят с варисторни защити срещу токови удари, което, уж, помагало. При 3-годишна гаранция и чести спирания на тока, все ще трябва нещо да се скапе в рамките на гаранцията и да се ремонтира за сметка на ЕРП то или производителя. Много ниските цени на конвенционални компресори предполагат съмнително качество. Снимката долу е от хладилник на Indesit в италианска верига за техника: и това при положение, че завода за хладилни компресори е на по-малко от 120 километра.


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 14-05-18 в 08:00.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1400

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Това, с цените, изобщо не ми е ясно. Инверторният компресор за монофазно напрежение е с по-ниска себестойност от конвенционалния, заради размера и по-малкото намотки. Новите IPM ги правят с варисторни защити срещу токови удари, което, уж, помагало. При 3-годишна гаранция и чести спирания на тока, все ще трябва нещо да се скапе в рамките на гаранцията и да се ремонтира за сметка на ЕРП то или производителя. Много ниските цени на конвенционални компресори предполагат съмнително качество.
    Напротив конвенционалните компресори са много надеждни.Последните десетина години дефект компресор е рядко срещан .
    Ето и цени на компресори https://apogee99.com/index.php?main_...dex&cPath=2_40 , ето и на инверторен на който само платката му е по-скъпа от конвенционален, като е с 2 пъти по-малко студопроизводство .Duel | Хладилна и климатична техника.
    При това този компресор на промоция е 435лв. И схемните решения налагат вече строго определен компресор.Въобще ремонт на хладилник с инверторен компресор е практически изключен и незначителни проблеми практически водят до подмяна на уреда.Отделно знаеш ли колко малко хл.техници разбират от електроника?
    dodo_pv и SPSt харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1401

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    След няколко години ще се налага да разбират и от електроника, ако не искат да загубят работата си... или да се надяват хората още десетилетия да си ползват старите хладилници. Климатиците също са повечето инверторни, не съм чул да горят като пуканки.. пък и да има проблем повечето ги оправят. При нашите избумка нещо по платката на климатика, беше извън гаранция и за 36лв + 2 посещения по 10лв го оправиха. А и да сравняваме Данфос с други марки е меко казано некоректно. При Данфос всичко е скъпо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #1402

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Добре а това надеждни компресори ли са Jiaxipera?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1403

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    bobi1, европейският завод на Ембрако в Италия ги брандира Aspera. Тези идват някъде от Китай и ги забиват навсякъде.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #1404

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Забиват ги в Бош Сименс и Неф...незнам, може и да са добри, но да си купиш Мерцедес , Ауди ,Бмв с гуми'' NanKang'' някакси ми е трудно да го приема

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1405

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За съжаление, ще трябва да се научим да го приемаме. Такава е политиката на производителите на битова техника, па ако ще да е неф, кенеф и т.н. Акционерите - собственици на компаниите не разчитат на пенсии, а на редовни дивиденти от джобовете ни. Редовно трябва да купуваме.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1406

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ама, Вие какво очаквате ?
    Хем искате хладилници по няколко бона,хем след това евтини ремонти?
    Няма такова „животно”!
    Най-добре е всеки да купува уреди спрямо джоба. И да си прави сметката дали след гаранция - ремонт или за скрап!
    А и хладилните техници не са длъжни да разбират от електроника.Важно е да намерят проблема, затова си има други специалисти.

    Нещата всеки ги разбира различно,затова света е шарен и хората сме различни.
    На мен, ако ми изпатка турбото на колата?
    Колата ли да хвърлям?
    Купувам ново и продължавам,такъв е живота!

    На работа имаме чилър Дайкин с три компресора Данфос.Всяко лято гърми един от тях,а цената му е 5000 лв!
    За три години и трите се смениха,чорбаджиите трябваше да изхвърлят чилъра ли??
    Ползва се само за охлаждане.
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-05-18 в 14:27.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1407

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Очакваш като си купиш нещо за 3 пъти повече пари - да е по-качествено и да се налагат по-малко ремонти или изобщо да не се стига до такива. Мисля, че всеки който си е взел скъпа кола не си прави илюзиите че ремонт на нещо си ще му излезе по-евтино от ремонт на Опел Корса или Фиат Пунто 1. Същото е и с домакинските уреди.
    Viking72 одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1408

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Много отдавна съм се примирил,че кое как се строши си бъркам много дълбоко в джоба.
    Някои неща подлежат на ремонт,но на други се сменят цели възли.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    43
    #1409

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Очаквам , като си купя нещо с гореизложените марки,да е с качествени компоненти, не говориме дали и колко ще излезе ремонта и кога ще се случи?
    Все пак тука обсъждаме марки хладилници,...качества, качество, проблеми, кой от какво е доволен, а не колко ще излезе ремонта на Сименс спрямо Беко
    dictator одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1410

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Мислех, че в средния клас Самсунг нямат равни, но скоро един приятел каза, че неговия нещо взел да прави проблем 2-3 месеца след изтичане на гаранция. В горната част било към 15С при зададени 5С, долу в камерата нямало проблем. Ако горе се намали заданието на 2С направо замръзвала майонезата... Общо взето за 700-800лв взимаш това, което ти харесва най-много на външен вид и има най-голяма гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе