Страница 84 от 147 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 2196
Like Tree293Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1246

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Всички хладилници/ рамо до рамо/ са с два охл.кръга.Преди години бяха с два компресора.
    Аз си мисля,че пишем за „по-обикновените”.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    15
    #1247

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Доколкото се ориентирам по user manual и трите хладилника са с два охладителни кръга.
    Поне пише, че може отделно да се настройва температурата за fridge и за freezer отделенията. Нали това имаше предвид?

    За шума сякаш няма да ни притеснява толкова - делят ни 2 стени и една стая от кухнята.
    Пък и щом в момента сме свикнали с 20годишното AEG , едва ли нещо може да ни изненада.

    Много благодаря за всички отговори, ще решаваме на място явно.
    Нещо ме дърпа към AEG заради 5-те години гаранция, но ще проверим и Panasonic-а дали няма да ни грабне, харесва ми тази функция Vitamin Safe с LED светлините.

    dwrbudr, как се държи vitamin safe зоната? Горе-долу колко време се запазват плодовете, зеленчуците? Наблюдения евентуално и за 0 zone ?

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1248

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Купи това,което ти харесва и върши работа.
    Щом в стаята се поддържа нормална температура за обитаване,няма значение охл.кръгове и температурен клас.
    При т.клас N хладилника работи 16-32°С

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1249

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Моя е по-стар модел, няма мембрани и тем подобни. Мерил съм температурата в тая витамин зона при зададени 5 градуса в хладилната част при зеленчуците е 2-3 градуса, вижда ми се доста ниска и както казах едни банани стават черни за един ден. Но зеленчуците държат.
    На най-горните рафтове температурата стига до 8-9 градуса. Вентилатора на анти-бактериалния филтър не го пускам щото малко ми бръмчи, чува се повече от компресора и може би оттам идва разликата в температурата на горните рафтове.
    При мен но-фрост има само във фризера, а този Панасоник май е но-фрост навсякъде. 5г гаранция са си сериозен плюс.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1250

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Моя е по-стар модел, няма мембрани и тем подобни. Мерил съм температурата в тая витамин зона при зададени 5 градуса в хладилната част при зеленчуците е 2-3 градуса, вижда ми се доста ниска и както казах едни банани стават черни за един ден. Но зеленчуците държат.
    На най-горните рафтове температурата стига до 8-9 градуса. Вентилатора на анти-бактериалния филтър не го пускам щото малко ми бръмчи, чува се повече от компресора и може би оттам идва разликата в температурата на горните рафтове.
    При мен но-фрост има само във фризера, а този Панасоник май е но-фрост навсякъде. 5г гаранция са си сериозен плюс.
    Може би термометъра не е точен/калибриран/.
    Иначе при 8°С в горната част на хладилника,трябва да се включи компресора.

    Нормално е не калибрирани термометри да дават отклонение 1-2°С.

    Имай на предвид,че тези 5°С зададени на дисплея,не отговарят 100% на вътрешната температура.Това не е проблем,повечето хладилници са такива.

    А бе хора изстудявайте си пиенето и си
    правете кефа,машините Ви работят супер.
    Не се занимавайте с термометри и тн.

    А за шум/бръмчене/ от вентилатори,компресори,всичко е субективно.
    Едни ги дразни други не.
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-10-17 в 17:48.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1251

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте!
    Търсим си комбиниран хладилник с фризер (от долу). Бюджетът ни е до 1000лв., а размерите са ни ограничени до Ш/В/Д - 60/192/65. Желаният цвят е сив/инокс/метал. Не е проблем да бъде и по-нисък, 185 примерно, но дълбочината е максималната, дори и така ще стърчи малко заради контакта отзад. Нямаме предпочитания към марки, търси се максимална надежност, а на мен ми се иска и да е и с инветорен мотор и някаква система "no frost".

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    1
    #1252

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,

    От 2 дни се ровя в нета и не намирам това, което търся, а именно: хладилник за вграждане, no frost.
    Изключително съм доволен от тази система, сменям жилището и съответно ми трябва нов хладилник. Намирам модели на Бош и Либхер, като се зачета обаче в характеристиките и разбирам, че всъщност no frost е само фризерната част.
    Съществува ли хладилник за вграждане, без значение горе или долу е фризера и да е пълен no frost? Благодаря за коментарите!


  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    9
    #1253

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте!

    Може ли мнение за тези хладилници (ако някой знае нещо). Трябва да избера един за майка ми.

    1. CANDY CCDS 5144 WH 5 г. гаранция А++
    ХЛАД. CANDY CCDS 5144 WH | Хладилници с фризер | Хладилници | &#

    2. SHARP SJ-T1227M4W EU А+
    ХЛАД. SHARP SJ-T1227M4W EU | Хладилници с фризер | Хладилници |

    3. ELECTROLUX EJ 2301 AOW/2 А+
    ХЛАД.ELECTROLUX EJ 2301 AOW/2 | Хладилници с фризер | Хладилници

    Ще бъда благодарен за компетентно мнение и наблюдения, ако някой е ползвал тези модели!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    15
    #1254

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от HeyGod Виж публикацията
    Привет,

    Имам нужда от помощ за избор на хладилник.
    Бюджета да кажем,че е около 1700лв. за средно-висок клас хладилник.
    Но не изключвам и възможността за нещо по-евтино около 1200лв в случай,че си струва.
    Държим да има две ванички - едната 0 zone, другата за плодове, зеленчуци.

    1) LG ( произведен в Полша )
    2) Hotpoint Ariston ( произведен в Полша )
    3) Liebherr
    Съкращавам поста, за да се похваля.
    Спряхме се и вчера купихме LG-то, което бях споделил в първия пост -> https://goo.gl/6bkw4t
    Успяхме да уредим 100лв намаление на тази цена, и гаранция от 5 години, Мисля че е доста добро попадение.
    Ще споделя впечатления при първа възможност.

    Благодаря за насоките и мненията!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1255

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Някой с мнение за LG GBB-329DSJZ? Вписва ни се идеално в интериора и низшата, която е предварително предвидена в кухнята. Има и 5г. гаранция с 10г. на компресора. Забелязвам, че не се предлага в повечето магазини. На какво може да се дължи това?

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1256

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Някой с мнение за LG GBB-329DSJZ? Вписва ни се идеално в интериора и низшата, която е предварително предвидена в кухнята. Има и 5г. гаранция с 10г. на компресора. Забелязвам, че не се предлага в повечето магазини. На какво може да се дължи това?
    Какво се чудиш?
    Хубава машина е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    15
    #1257

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от HeyGod Виж публикацията
    Съкращавам поста, за да се похваля.
    Спряхме се и вчера купихме LG-то, което бях споделил в първия пост -> https://goo.gl/6bkw4t
    Успяхме да уредим 100лв намаление на тази цена, и гаранция от 5 години, Мисля че е доста добро попадение.
    Ще споделя впечатления при първа възможност.

    Благодаря за насоките и мненията!
    Така ... аз може би да почна с едно разочарование.
    Дано да не съм прав, но хладилникът който взехме има 2 чекмеджета, 1 сгъваем рафт, 1 стойка за вино и 1 стъклен рафт ( подвижен ).
    Някак си това се различава от снимката където се вижда още един допълнителен стъклен рафт.
    Като цяло ми се струва странно за 2 метра хладилник да има само 1 подвижен рафт?
    Някой с подобно LG или мнение ще се радвам да сподели и като цяло как мога да подходя ако липсва част.
    Взехме мостра, защото не бяха останали в склад налични. Има ли вероятност да е била осакатена ?

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1258

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Модела е с 3 бр. подвижни стъклени рафта...къде са отишли останалите 2бр.,можем само да гадаем
    LG Cъвършена хармония на надеждност, икономия на енергия и стил | LG Electronics BG

    Варианти: 1 Отиваш в магазина и се разправяш....
    2 Отиваш при стъкларя и си поръчваш рафтове от закалено стъкло
    3 Отиваш в сервиза и поръчваш оригинални срещу съответната сума
    4 Оставаш си с 1-я рафт,и следващия път не си купуваш мостра...
    Този пост е редактиран от iveto; 27-10-17 в 13:12.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    15
    #1259

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Модела е с 3 бр. подвижни стъклени рафта...къде са отишли останалите 2бр.,можем само да гадаем
    LG Cъвършена хармония на надеждност, икономия на енергия и стил | LG Electronics BG

    Варианти: 1 Отиваш в магазина и се разправяш....
    2 Отиваш при стъкларя и си поръчваш рафтове от закалено стъкло
    3 Отиваш в сервиза и поръчваш оригинални срещу съответната сума
    4 Оставаш си с 1-я рафт,и следващия път не си купуваш мостра...
    Че ме е яд, яд ме е , няма друго мнение.
    За първи път вземам мостра, защото нямаше складова наличност и много ни хареса хладилникът.
    Има ли вариант в който мога да върна стоката ? За жалост сме го пуснали вече да работи и разлепихме всякакви рекламни лепки по хладилника и фризера. Но пък от друга страна за мостра оригинална опаковка няма - дойде си облепен в найлони. Има и други неща , които са жалост забелязахме в последствие - лека вдлъбнатина в предната врата. За жалост приятел го прие и не го е видял. Също и луфт в едната пластмаса на сгъваемия рафт. Потънала е надолу с няколко мм.

    Аман от некоректни търговци. Та да мога ли да върна стоката според вас ?

    Мисля че стъклените рафтове подвижни са два. Третият е сгъваем пластмасов. Липсва един от стъклените реално. Говорих по-рано с човек от LG да потвърди това за модела.
    Този пост е редактиран от HeyGod; 27-10-17 в 14:57.

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1260

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Това за вдлъбнатината на предната врата е много неприятно,зависи къде е...аз например имам една в горната част на голямата врата,като правих ремонт на кухнята и местих хладилника го понатиснах в стената без да искам,после поставих от онези сувенирните магнити върху нея..и така постепенно покрих почти цялата врата вече
    За останалото,не знам какво да те посъветвам,зависи колко ти се занимава...или дали изобщо ти се занимава с разправий и ходене по разни инстанции и т.н.Мисля че до 3 дена от закупуването можеше да се връща стоката обратно в магазина...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе