Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Хладилник Либхер термореле

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #16

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от transformator
    Стига бре я провери пак правилно ли си направил всичко,няма начин да не работи ако е здрав термостата! Аз що не намирам такъв модел из нета? да не е 2734?
    http://www.a-vierling-shop.de/Thermo...er=376596=1186

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #17

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Модела хладилник не намирам?Я кажи каде точно се хващаше осезателя на стария термостат?Директно на камерата или някаде другаде?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #18

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Вътре в хладилника по средата на задната му стена, която се обледява и се навива спираловидно в една пластмасова черупка и с винт към стената

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #19

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Ако се хваща на самата камера(изпаритела)на хладилника би следвало к-60 да ти свърши работа,а ако е на стената както казваш и там обледява то изпарителя продължава надолу и термостата е к-59 плюсов.Ти каза че си сложил к-59 какво прави хладилника изключва рано преди да е свалил температура ли?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #20

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от aleksenergo
    Вътре в хладилника по средата на задната му стена, която се обледява и се навива спираловидно в една пластмасова черупка и с винт към стената
    Абе човек.Нали те питах дали е с един изпарител хладилника.Това е описание на хладилник с два изпарителя.

  7. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #21

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    А чакай малко.Не бързай.Нека темата влезе в полезрението на dkolov.Тогава ще видиш олелия.Ще разчепкани всички дефииниции и съставени нови.Тия стари топлообменниците ще намалят размерите си, на Баталски ще се забрани да ползва горелката си, фреона ще се разпада, хладилниците ще ги мерим на седем точки.И ако съм пропуснал някоя авангардна работа - простете.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #22

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Абе човек.Нали те питах дали е с един изпарител хладилника.Това е описание на хладилник с два изпарителя.
    Това е хладилника http://www.hoopla.cz/produkt-liebher...14--14099.html
    Еднокамерен е и е за реле К59, в началото съм посочил, какво е оригиналното. Купих си реле К59, но то не изключваше компресора въпреки, че в плюсовото отделение на хладилника стигаше температура от минус 8 градуса. След това писах тук. Според мен новото реле е дефектно и от там тръгна проблема. Ще купувам друго....Не съм на ти с термините в хладилната техника, изпарители, кондензатори, камери....разбирам от електрически неща, може би за това в началото съм се изразил некомпетентно, за което се извинявам, но незапознатите в тази област казват камера на отделението за замразяване.

  10. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #23

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Замръзва ли цялата стена отзад на хладилника и най-вече там където се намира осезателя на термостата? Ако няма скреж там, хладилника няма да изключва и проблема не е в термостата - запушена е хладилната система или е пропуск. Трябваше да почнеш с това. Може би и предния термостат е бил здрав.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #24

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от aleksenergo
    Това е хладилника http://www.hoopla.cz/produkt-liebher...14--14099.html
    Еднокамерен е и е за реле К59, в началото съм посочил, какво е оригиналното. Купих си реле К59, но то не изключваше компресора въпреки, че в плюсовото отделение на хладилника стигаше температура от минус 8 градуса. След това писах тук. Според мен новото реле е дефектно и от там тръгна проблема. Ще купувам друго....Не съм на ти с термините в хладилната техника, изпарители, кондензатори, камери....разбирам от електрически неща, може би за това в началото съм се изразил некомпетентно, за което се извинявам, но незапознатите в тази област казват камера на отделението за замразяване.
    Ок.Сега.Изваждаш старият термостат, защото това което пише и колегата Баталски не е лишено от основание, даваш кабелите водещи до термостата накъсо.Самият термостат го поставяш на минимум, пъхаш го в камерата и след час пробваш с омметър дали има връзка м/у изводите.Ако искаш може да изведеш кабели от термостата и така спокойно ще разбереш дали изключва.
    Без кабели, ще трябва да действаш малко по-бързо, при изваждането от камерата имаш около половин минута докато включи отново.

  12. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #25

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Колега badr как можем да пием по едно питие, ако си в София

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #26

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Благодаря за предложението, но съм далеч от София.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #27

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от batalski
    Замръзва ли цялата стена отзад на хладилника и най-вече там където се намира осезателя на термостата? Ако няма скреж там, хладилника няма да изключва и проблема не е в термостата - запушена е хладилната система или е пропуск. Трябваше да почнеш с това. Може би и предния термостат е бил здрав.
    Замръзва да, иначе не би могло мисля да може да стане минус осем градуса. Оригиналният термостат беше със спукан осезател от ръжда. Новият, който бях сложил се оказа неработещ ментак. Преди малко сложих втори нов термостат и всичко си дойде на мястото. К59 е и ще видим, колко ще изкара защото също е ментак А със ситуацията без хладилник се справих, като замостих в куплунга към терморелето главния проводник, който при мен е кафяв с черния проводник, който е към компресора и от време на време включвах и изключвах щепсела в контакта, тоест аз бях термореле е имаше и термометър в хладилника. Това е. Благодаря на всички отзовали се.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #28

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от aleksenergo
    Замръзва да, иначе не би могло мисля да може да стане минус осем градуса. Оригиналният термостат беше със спукан осезател от ръжда.
    Пробвай в камерата, този термостат, който си купил и се съмняваш в него.

  17. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #29

    Re:Хладилник Либхер термореле

    К-59 има много ментета. Оригиналния трябва да бъде с малки кабелни обувки, ако е с големи е китайски. Пробвай с АТЕА А-13.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #30

    Re:Хладилник Либхер термореле

    Цитат Първоначално публикувано от batalski
    К-59 има много ментета. Оригиналния трябва да бъде с малки кабелни обувки, ако е с големи е китайски. Пробвай с АТЕА А-13.
    Такъв не стана, бях го взел с уговорка и го върнах, понеже е с по-големи размери и не можа да се събере на мястото си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с хладилник Либхер
    От daskala_63 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 14-07-11, 12:04
  2. Хладилник Либхер 280 л. - изгорял компресор
    От Ivanka във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-10, 15:20
  3. термореле за фурна
    От bilian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 26-02-09, 16:35
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-02-08, 19:23
  5. Хладилник Либхер - въпрос за заскрежаването
    От dobreff във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 30-08-06, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе