Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 389
Like Tree3Одобрявам

Още един шаран в мрежата на Ванко

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #226

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Култреид е фирмичката за която съм писал в кавички в по-горните ми мнения. Тази фирма е на някакъв господин, който бе наречен като "той е голям приятел на Ванко" от неговите момчета. Говорил съм и с въпросният човек за случая прави се на интересен. Той само препродавал техника разбираш ли и нямал никакво взимане даване с крайният клиент. Интересно ако в централата на Даикин разберат за взаимоотношенията между техен официален вносител - неговите дилъри - и техните монтажни фирми, дали няма да се наложи преразглеждане на взаимоотношенията.
    В една стара тема имаше контакти на разни хора в централата. Темата беше за предлагане на Сиести като професионални машини. Не мога да намеря контактите, ако някой ги знае, нека ги публикува или да ми ги изпрати на ЛС ще се постарая да опиша ситуацията на хората в централата и да видим ще има ли някакво развитие.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #227

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Е то не е като да няма представители на фирмата тука във Форума...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #228

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Е тук е мястото да влезнат в темата и да изкажат становището си. По принцип не са длъжни да го правят, но ако искат да спечелят добро име е добре да обяснят как са работили с Иван, защото според мен са знаели за дълговете му към Атаро. Хубаво е да обяснят смятат ли да съдействат за гаранционното обслужване на тази техника или не, после всеки може да си прави изводите за себе си.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #229

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    ... Относно профилактиката на Ванко...

    При положение, че той ви монтира машините, той носи отговорност и за гаранцията. Или при проблем той трябва да дойде, да открие проблема и ако е нужна подмяна на част чак тогава Атаро доставят тази част за тяхна сметка. Атаро нямат ангажимент към труда или разходите по ремонта. С две думи ако Ванко е абдикирал от това си задължение изобщо няма нужда да се притеснявате за профилактика. Ако искате профилактика това може да е само като добър потребител и може да я заплатите в избрана от вас фирма. Ако мен питате, ако сте от късметлиите, които са платили и имат работеща машина не я пипайте ако работи добре и си чистете филтрите. Успех.


    p.s. Относно това от къде взима климатици, може да ги взима от къде ли не. Едва ли човека който му ги продава е отговорен. И вие да продавате дадена техника и някой дойде и иска да купи, няма да го върнете нали. По закон продавача носи отговорност, той не е нито Атаро, нито цитирания дилър. Измамените "купуват" от Ванко ...


    ... До измамените колеги, ако някой има нужда от техническа помощ с радост ще се опитам да помогна.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #230

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    В моя случай климатиците съм ги купил от Куултрейд- и имам финансови документи от тях- гаранционната поддръжка от тях ли да търся ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #231

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Естествено че от тях.
    Не може да ми се каже че ако някой е монтирал климатика гаранцията е към него.
    Гаранция за монтажа да , но не и гаранция на техниката .

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #232

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    ... Практиката е, когато взимаш климатика от фирма, тя го монтира и тя носи гаранция. Когато е купен от Ванко, той се явява фирма продавач и монтажник едновременно, и редно той да си носи гаранцията пред клиента. Или с две думи, вносителя има определени задължения, но те се оправят само между него и продвача. Претенциите на клиента са единствено към фирмата, която му е продала и монтирала климатика. Когато фирмите са различни (Големите търговски вериги) клиента може да се обърне и към продавача и към монтажната фирма. За това аз не продавам климатици без монтаж, или ги продавам срещу писмен отказ от гаранция. Защото не може някой да се усере с монтажа а после да има претенции за гаранция. Като искаш климатик, той се продава с монтажа, така си нося и отговорност.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #233

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Практиката е, когато взимаш климатика от фирма, тя го монтира и тя носи гаранция. Когато е купен от Ванко, той се явява фирма продавач и монтажник едновременно, и редно той да си носи гаранцията пред клиента. Или с две думи, вносителя има определени задължения, но те се оправят само между него и продвача. Претенциите на клиента са единствено към фирмата, която му е продала и монтирала климатика. Когато фирмите са различни (Големите търговски вериги) клиента може да се обърне и към продавача и към монтажната фирма. За това аз не продавам климатици без монтаж, или ги продавам срещу писмен отказ от гаранция. Защото не може някой да се усере с монтажа а после да има претенции за гаранция. Като искаш климатик, той се продава с монтажа, така си нося и отговорност.
    Напълно подкрепям тази практика. Прилагал съм я и аз в периода 2000-2003г когато фирмата ни се занимаваше с продажба и монтаж на таксиметрови апарати. Ние поемахме гаранционния и следганционния сервиз. Съответно ние в договорите с производителите имахме клаузи за рабат и съдействие за резервни части и ремонт в заводски усливия на тежки повреди.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #234

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Винаги може да се случи даден оторизиран инсталатор да изчезне от пазара и неговите гаранционни машини да останат "сираци". В такъв сслучай най-правилното според мен е клиентът да си намери друга оторизирана фирма, която би трябвало да поеме оставащата гаранция, но след една платена профилактика и преглед на машината и отстраняване на евентуални проблеми.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #235

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    ... Добре де, някой изчезва от пазара и се кефи някъде. Той си е прибрал парите от продажбата, прибрал е някаква част от монтажа. Защо аз (примерно) трябва да му оправям бакийте. Защо да плащам от джоба си гориво, екипи, амортизация на колата, надници. А как да знам аз той колко съвестно е монтирал машината? Защото 70% от монтажните фирми работят извън всякакви норми?

    Редно е при подобен проблем, клиента да си избира друга фирма, която работи с вносителя. Плаща си труда а фирмата взима от вносителя безплатно нужните части. Вариант две е да се обърне направо към вносителя. Но това е само ако гаранционната карта е на името на вносителя. Както е при Атаро и там се споразумяват. Но по закон гаранцията се носи от продавача. Ако продавача е изчезнал, фалирал ... не е редно отговорността да се вменява на друга фирма, която няма нищо общо с предния.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #236

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Не съм запознат с начина на организиране на сервиза при Атаро. Освен частите би трябвало да се плаща и труд (рабат) на инсталаторската фирма, която поема гаранцията. Вносителят не е заинтересован да има недоволни клиенти, а всички останали оторизирани инсталатори са лицето на този вносител и всички заедно работят за името на тази марка и имат интерес то да не се петни. За да попадне даден инсталатор в списъка с оторизирани сервизи, значи той не е взет от улицата, а е заслужил доверието на вносителя. Така че с един основен преглед и замерване на показателите би трябвало да се установи има ли някакви проблеми по монтажа и ако има - да се отстранят за сметка на клиента, защото той си е избрал този монтажник. Оттам нататък би трябвало да продължи този нов инсталатор да поема гаранцията на тази машина. Съгласен съм, че някой от оторизираните сервизи може да откаже, това си е негово право. Или пък може да предяви допълнителни претенции към вносителя, но клиента не трябва да страда от това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #237

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Това може да е само на добра воля на фирмата, извън тези в спора. Лично аз не бих поел да нося гаранция на машина, която не съм монтирал. Но всеки си преценява разбира се.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #238

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Явно сервизната организация на Атаро се нуждае от корекции, щом един куп машини остават без гаранции, а клиентите - излъгани.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #239

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Само да вметна, че в темата не е дискутиран случай на отказана /от Ванко/ гаранция.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #240

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Абе пичове, толкова ли е трудно да приемете, че дефакто сте издухали супата. Тия пък с гаранцията не мога да ги разбера. За 40-50лв годишно ли ставаше дума? Хващате някоя близка фирма и се договаряте за следгаранционно обслужване и се благодарете, че не сте станали от партията на шараните където загубите са по няколко хилки на човек. Това е живота, понякога си по напред в хранителната верига и изяждаш, друг път теб те изяждат. Един обрал парите на форум климатици, друг форумец се оказал педофил - баси и купона, майна Теглете му по една майна и си гледайте живота, че никой не знае колко време му остава. А там - up there - няма да ви трябват нито клими, нито компове нито квото и да е друго....Айде наздраве....

    п.с. ей още утре съм планирал ида да си взема два билета за Tarja Turunen - 21.09. 20:00ч - античен театър пловдив с 100 души хор и оркестър на пловдивската филхармония...такива неща имат смисъл

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прекъсва ми мрежата ??
    От obshtinska_mishka във форум Мрежи
    Отговори: 41
    Последно: 04-05-16, 19:45
  2. проблем с мрежата или ?
    От eror във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 08:43
  3. Проблем с мрежата
    От deveca във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-05, 18:50
  4. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23
  5. Как да конфигурирам мрежата?
    От Go_Play във форум Linux
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-04, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе