Страница 7 от 26 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 389
Like Tree3Одобрявам

Още един шаран в мрежата на Ванко

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #91

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от GalinRachev
    Някой ден като оправя циганията с Иван ще ви поканя на Боженци на агънце Даже ейсега ще му напиша един смс "Искащ ли да почерпиш целия форум Сетком? Върни ми парите и идвай и ти на агне във Фенерите" хахах
    Комплекс Фенерите- много хубаво място.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #92

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Във връзка с гореизложеното си задавам един правен въпрос. Я да видим какво мислите по него.
    Иван е спрял да вдига телефона си на много / или всички свои бивши клиенти. И други потребители ми пишат на ЛС за проблема. На много от тях им наближават годишните профилактики. При положение, че се съберем доста хора, имаме ли някаква правна възможност да накараме вносителя на климатиците да прехвърли поддръжката/гаранцията ни към друг свой дилър. Лошото е, че Иван не е бил официален дилър на Атаро Клима, а е купувал от такъв дилър. В общите условия подписани между Атаро и тези дилъри няма ли някаква клауза, която да забранява препродаването през 15 фирми на оборудването, или поне черен списък на длъжниците им, в който е трябвало да присъства и Иван. При положение че Атаро издава гаранционна карта за всеки един климатик закупен от него, какъв е проблема тази гаранция да важи без значение дали фирмата е фалирала, съществува или се е оказала фирма фантом. Фирмата доставчик на оборудването има сключен договор с производителя и на база този договор, би трябвало да защитава интересите на производителя. При положение, че един от официалните дилъри на Атаро върти далавери с Иван, в ущърб и на клиентите, и на Атаро, кой трябва да покрие оставащите месеци гаранция и обслужване на всички нас.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #93

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Ако гаранционните карти са от АТАРО, според мен те са отговорни за гаранцията, независимо от статута на техните дилъри или както искат да ги наричат.Другите накачени търговци са само посредници на АТАРО при продажбата.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #94

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Принципно щом имаш коректно попълнена гаранционна карта към дадена фирма(в случая атаро). Не би трябвало да имаш проблеми да обслужат гаранционно климатика закупен от тях(без значение от кого). Така е при всичко останало. Като си купиш телевизор Филипс с гаранция от филипс, като се развали отиваш в сервиза на филипс, нали...
    Тук има една особеност. Тъй-като монтажа-демонтажа на устройството е по-особен. Могат да имат претенции, че щом не са го монтирали те, нямат задължение да го демонтират и носят в сервиза...
    Така, че според мен. Имаш ли гаранционна карта, никои не може да ти откаже ремонт КАТО МУ ЗАНЕСЕШ устройството за ремонт.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #95

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Забравих да спомена, благодарение на Иван нямам официален платежен документ - касов бон или фактура.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #96

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Добре де, що не пуснете жалба в прокуратурата срещу него. Да бяха един двама души, ще каже, че е финансово затруднен и ще се разплати при първа възможност, но в момента разбирам, че ужилените са повече и то по различна схема. Ако е бил затруднен с първите си клиенти защо тогава е продължил да взима пари от следващите. Крие се, лъже има доста свидетели, това че няма писмени документи изобщо не е пречка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #97

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Аз го казах преди много постове , ама .......

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #98

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Действа се във всички посоки,просто не всичко е за форума.Може да дам още пари но той ще си получи заслуженото.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #99

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Без коментар ! Но който търси , намира !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #100

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Кво стана с петък-а? Хайде че няма време. Други, освен тримата ужилени от мошеника ще дойдат ли на по бира? Някъде привечер след работа..?

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #101

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Имайки в предвид положението в България с тези ловно-рибарски ситуации реалистично допускам на 90%, че те ще си имат да взимат, а той ще си има да дава. Нека си пуснат жалба и там останалите законни мероприятия, но като гледам какво става с къде по отявлени измамници и длъжници деюре измамения има някаква защита, но дефакто няма никаква и дори осъден един ден пак не е гаранция, че някой ще си върне парите, но със сигурност ще бъдат платени адвокатски хонорари и съдебни разходи. Шумът който се вдига тук за него ще го накара просто по-добре да се скрие, та моя съвет е да бастисате тази тема и да преминете на скайп, тел, смс, лични и т.н. Бас държа че чете и реагира така както по филмите след престъпление гледат новините за да се информират накъде вървят нещата. Нищо не му пречи да замине за година две в Гърция или Кипър и да боядисва огради а вие тук ще си трошите парите за обречени мероприятия със съмнителна полза.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #102

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Tommorow, тук вече не става въпрос за пари. Поне за мен. Дали ще си върна парите или не, не е толкова важно. За толкова месеци съм ги изкарал и забравил. Въпроса вече е малко с достойнството. Че не може някакъв миризливко да се гаври с нас. Затова бих дал и още 2000 по адвокати, но да знам, че любимия Ванко ще си плати за гаврата! Другия вариант е да ми върне парите и да си търси спокойно работа, без да се притеснява дали на някоя поредна поръчка за работа няма да го чакам аз! Иване, Гърция не е ок в момента. Стой си в Софето, но имай винаги едно на ум! Винаги! Докато не си изчистиш лайната, които сам си забърка!

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #103

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Цитат Първоначално публикувано от GalinRachev
    Кво стана с петък-а? Хайде че няма време. Други, освен тримата ужилени от мошеника ще дойдат ли на по бира? Някъде привечер след работа..?
    Съжалявам, аз твърдо ще пропусна. Ремонтът ми все повече се забатачва и едвам си сдържам нервите, не съм подходящ за пийване на бира към момента.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    72
    #104

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    ...Следващия път, Крис! Петъка бе поучителен. Събрахме се. И свършихме добра работа. Другото...очаквайте!

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #105

    Re:Още един шаран в мрежата на Ванко

    Браво, дано обединението на силите даде резултат във ваша полза.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 26 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прекъсва ми мрежата ??
    От obshtinska_mishka във форум Мрежи
    Отговори: 41
    Последно: 04-05-16, 19:45
  2. проблем с мрежата или ?
    От eror във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 08:43
  3. Проблем с мрежата
    От deveca във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 21-11-05, 18:50
  4. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23
  5. Как да конфигурирам мрежата?
    От Go_Play във форум Linux
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-04, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе