Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39
Like Tree5Одобрявам

Български пощи - ще има ли оправия някога ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Оня ден пак пуснах колет. В дни като този съм искрено доволен от забраната за свободна продажба на оръжие, щото неистово ме обзема желанието да изляза, после пак да вляза и да се друсам поне 5 минути, а гилзите да да трополят бясно по пода.
    avenger одобрява това.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #17

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    не ви знам градовете и клоновете, но във Варна, 10-ти клон, един повод не съм имал за недоволство от поне 5 години насам...

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не ви знам градовете и клоновете, но във Варна, 10-ти клон, един повод не съм имал за недоволство от поне 5 години насам...
    Аз в 20-ти също.... нито при получаване нито при изпращане.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #19

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не ви знам градовете и клоновете, но във Варна, 10-ти клон, един повод не съм имал за недоволство от поне 5 години насам...
    Има една дама , отвреме-навреме се заяжда , но нищо особено , такъв и е характера . Не се оплаквам , коректни са , а и управителката ми е позната .

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #20

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    И аз потвърждавам за клон 20 във Варна - никакви ядове - доста са внимателни и вежливи! Дори малко дразнещо внимателни...

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #21

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    А стига ве, в бял списък ли са преместили темата

    По номера не ги знам как са разположени клоните, имам подозрение, че доволните тук използват малки, ненатоварени клонове от по 1 гише, където влизат 5 човека на ден и така не се усеща цялата абсурдна ситуация.
    Най - често се отбивам в клона над ВИНС-а. Ако няма хора пред мен, някак си е търпимо положението, иначе си е агония.
    Скоро минавам един обед да пусна пратка. От 7 или колкото са там гишета, гледам няма никой вътре. Пред "Записи" виси едно измъчено девойче. Застанах и аз пред "писмата" и си зачаках. То нямаше и на кой да викнеш. В един момент долових бурен масов смях - точно на скатали се от работа дебели лелки. Явно имаше някаква вътрешна зала от другата страна на фоайето. Затряскаха се едни врати, няколко дебели лелки влязоха при гишетата, наизвадиха едни букети. Някоя възкликна "АУУУ МА ТО И ТОРТА ИМАЛУУУУ" Имах чувството, че съм се натресъл неканен на частно парти или по-скоро, като че ли времето бе спряло и присъствах на банкет в държавно учреждение по татово. Държаха се, все едно с девойчето сме невидими. Това не го очаквах и направо ми беше неудобно да им разваля купона. Накрая едната измънка на другата отегчено "Я ги виж какво ще искат! " Излязох си навън, след като най-накрая ми излезе касмета и още се чудех това истина ли е или не е.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Оня ден пак пуснах колет. В дни като този съм искрено доволен от забраната за свободна продажба на оръжие, щото неистово ме обзема желанието да изляза, после пак да вляза и да се друсам поне 5 минути, а гилзите да да трополят бясно по пода.
    Недей, че въпреки доброто дело, ще те изкарат луд по медиите, като онзи, дето пиуна банкерката.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    А бре аз съм си търпелив, знам къде живея,но в два момента просто не издържах. Първият беше като ми дойде реда, нося колета отворен, три листа А0 бяла хартия и т.н. това което ме извади на момента от релси беше първия въпрос след като огледа нещата въпросната лелка: "-Ножичка носите ли си?"...

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    А стига ве, в бял списък ли са преместили темата

    По номера не ги знам как са разположени клоните, имам подозрение, че доволните тук използват малки, ненатоварени клонове от по 1 гише, където влизат 5 човека на ден и така не се усеща цялата абсурдна ситуация.
    клон 10 обслужва квартал Левски, от Чайка чак до ХЕИ, гишетата са 15-ина, като това включва "от-до" - от плащане на сметки, през колети, писма и записи, чак до получаване на пенсии

    определено не е будка 1х1, тип "изипей" в махала горно нанадолнище

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #24

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Ами да това за ножичката аз си го знам и когато пращам колети - искат да са отворени - нося си тиксо и ножичка! Бих го нарекъл смешно ако не беше просто жалко това положение...
    За чужбина пък е и сложен процеса на попълване - няколко документа, подписи, та декларация...
    Както и да е - все пак в моя клон се опитват да съдействат максимално на клиентите - въпреки ситуацията в която са поставени...

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #25

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    kalcheff1 напълно те разбирам, но това твоето е частен случай, а не ежедневие.... Всеки е черпил колегите си...поне аз така си мисля. Ако никога не си работил в голям колектив те разбирам..... Улучил си кофти (за теб) момент.
    jonov одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #26

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    kalcheff1 напълно те разбирам, но това твоето е частен случай, а не ежедневие.... Всеки е черпил колегите си...поне аз така си мисля. Ако никога не си работил в голям колектив те разбирам..... Улучил си кофти (за теб) момент.
    Пат - брат, благородно ти завиждам, щото по отговора ти заключавам, че си на сладка държавна службица, а те, в настоящето, са мноооого сладки и ценени - я полиция, я ЖП, я данъчно, я ХЕИ, иначе няма как да оправдаеш случката. Хм, що това не се случва в някое частно учреждение, в някоя банка на пример, ей тъй, да запразнят през работно време, по обяд да опразнят гишенцата и да заеб@т клиентите. Това си бе уникална, в недобрия смисъл, ситуация, още повече, че няма как това да не се случи без знанието на шефа на клона. Чист комунизъм си е това - работно място - гарантирано, шефовете я карат на самотек, клиента на последно място, ако благоволи служителят да го обслужи.
    Отделно все на мен ли се случват тези частни случаи - един път бар кодовете им били свършили /лепят се на ръка, на всеки екземпляр от разписка, плик и т.н., който не знае/, един път, всъщност, доста пъти, държавни таксови марки нямат, два пъти НЯМАТ ПЛИКОВЕ - ми то в пощата пликове ако няма...
    Въй, сетих се, с носталгия, че съм бил от другата страна на барикадата едно време: едно лято, като студент работих в един от последните останали държавни ресторанти по Златните. Всеки божи ден в десет свършваше закуската на шведска маса и в този момент всички готвачи и сервитьори барабар с ОТЗ-то се струпвахме като гладни плъхове покрай остатъците от закуската. Носеха се още плата от кухнята, уж приготвени в повече, а всъщност, просто от начало се заделяха, задължително шише "Троянска сливова", ама хубава беше тогаз. И така два часа до обяда в сладки приказки, пресушавайки шишето. Ако в този момент седнеше някое семейство на свободна консумация, сервитьорите се мръщехме: "Офф, тези сега ли намериха да дойдат. Айде иди ги виж, моля ти се." се жалвахме един на друг. А в същото време в кухнята - мизерия, ястията гнусни, престояли; в търговската зала - също мизерия - кирливи пердета, оплюти прозорци, накапани покривки, паяшини по тавана и т.н., ама какъв стимул има човек да се размърда - щеше да получи бонус за свършена работа или щеше да бъде наказан ако не прави нищо? Нито едно от двете. Къде що има държавно - ниииищо не се е променило от десетилетия. Ako имаше как да се нагнездя някъде, като нищо ще пожертвам свободата да работя за себе си срещу сигурността под топлото крило на държавата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #27

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Калчев, разбрали са, че си чалгар и са те отсвирили с кеф... Ама аз като съм рокаджия що ме обладават така не знам

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    ... не съм на държавна работа в момента, но съм бил..... и нямам нищо напротив пак да бъда ще понеса всичките и "негативи".

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #29

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Калчев е аз като съм в частна фирма какво си мислиш че не се черпим ли? Е тези които обслужват клиенти на смени по за малко - ама пак става... Въпрос на традиция във фирмата! Въпреки, че напоследък покрай съкращенията последните години и при нас леко по леко почерпките си отиват...

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #30

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Я си представи че ти си на дебелата лелка на мястото заплатата ти е колкото че дори и по малко от на циганката която мете по улицата , имаш си цял ден работа със стари хора на които трябва по десет пъти да обясняваш едно и също , да търпиш и ония хубави аромати за които споменаваше по горе Нали не си представяш на това работно място да има високообразован човек
    А и кой ти е виновен че си решил да спестиш някой лев от пратката , да минеш тънко , с двулевка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 11:51
  2. Отговори: 30
    Последно: 25-06-11, 00:05
  3. Отговори: 49
    Последно: 15-02-05, 13:30
  4. codecs Оправия
    От Pe6oveca във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 22-01-05, 14:48
  5. Какво мислите за "Български пощи ЕАД"
    От Whiskey във форум Анкети
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-04, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе