Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39
Like Tree5Одобрявам

Български пощи - ще има ли оправия някога ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #31

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Ами всъщност двулевката става на четирилевка, когато се налага документи да пристигнат в Софето на следващия ден и се използва техният пощенски куриер с гръмкия лозунг: "Цената на спестеното време!" - особено като отидат поне 30 мин. да отида и се върна обратно до пощенската станция и то при касмет, а на същата цена частникът ти идва на крака в офиса и на практика ето това е "спестено време" . (уви, не решавам АЗ услугите на коя фирма да се ползват)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #32

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Я си представи че ти си на дебелата лелка на мястото заплатата ти е колкото че дори и по малко от на циганката която мете по улицата ,
    А не !! Не с този номер. Дебеланата като не и отърва да е напуснала и да си е намерила работа още преди време , а не да си стои на ставащия все по-дебел задник. Никой не я закотвил там. Като не ти отърва заплата и т.н - търсиш си работа и напускаш. На такива номера съм се нагледал в бившия ми завод. Все още се намират такива лелки и чичковци които си стоят мирно - нито вземат заплати нито работят както трябва, но стоят. Като дойде време за пенсиониране - ама пенсията мизерна еми....
    Калчев сам си си виновен Да се научат да работят както трябва- като няма хора на гишетата - управителя , скандал , писмено оплакване за да влязат в час. ти си КЛИЕНТ !!! - т.е. имаш право да искаш да си спазват работното време

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #33

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Ами кои са тия при които ще пратиш документи за тия пари ? Щото аз един път пратих документи по спиди , с доставка предпочетена от мен след три дни и ме оскубаха 5+ лева подкосиха ми се краката но и мен ме мързеше да чакам на гишето в пощата и отскочих до спиди .
    Възможно е да има такива евтини услуги , но предварително договорени с куриер , за солидни пратки на месец
    Представи си че нямаше държавни пощи , БДЖ и др. такива които все пак по някакъв начин се опитват да регулират пазара , с държавна помощ - докъде би стигнал лакомия капиталист

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kris11 Виж публикацията
    А не !! Не с този номер. Дебеланата като не и отърва да е напуснала и да си е намерила работа още преди време , а не да си стои на ставащия все по-дебел задник. Никой не я закотвил там. Като не ти отърва заплата и т.н - търсиш си работа и напускаш.
    Е , това е несериозно - нали знаеш че тия лелки не са приоритет за работодателите недей така , то по същия начин можеш да кажеш че и Калчев като не му изнася - да отива на друго място .
    Ти би ли отишъл да работиш за 250/300 лева на нейно място ? За такава работа по добри няма да намерат , че дори дали изобщо са и на 8 часов работен ден , и там се правят икономии , на 4/6/8 часа .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #34

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Jonov - държавните служби са паразити и трябва да се ликвидират. Държавата гледа само да смуче от данъци, такси без да влага и 1 лв за развитие , насърчаване на персонала. Вс държавни служби трябва да се ликвидират , а лешперите на улицата.
    Пример за развитието на куриерските служби / държавата имаше голям потенциал за развитие, но нищо не се направи/.
    Едно време пратките/колети, товари/ се изпращаха по БДЖ. Много неудобстав за изпращачите и получателите : няма места за паркиране, много голяма опашка, бавно обработване /за комп да не говорим, не се издават фактури, за касов апарат забрави, пишат се квитанции като в 18-19 век. Изпращача трябва да си е опаковал товара, дфа е надписал получател ,изпращач според изискванията на БДЖ, да си е овързал пакета с канап, да си е написал " бележкиа " с данните на получател и изпращач . Вс това можеше да се подобри като се използват и бюрата за продажба на билети из града и да се разкрият нови такива.Малко инвестиция в компютиризация .
    Получване на пратки - само на 1 място - гарата.Опашки по 30-50 и повече хораредил съм се на опашка на гарата още от 8 часа. Дори и фе Декс си получаваха пратките оттам. Когато то дойде реда започва едно велико търсене, чакане.Търсили са ми пратки и не са ги намирали, връщал съм се в склада и след 3-4-5 часа ми звънят, че били изровили пратката .
    А имаше много хл;яб в куриерските услуги, но държавата го проспа . За каков да съжалявам държавните служители ???

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #35

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от kris11 Виж публикацията
    Калчев сам си си виновен Да се научат да работят както трябва- като няма хора на гишетата - управителя , скандал , писмено оплакване за да влязат в час. ти си КЛИЕНТ !!! - т.е. имаш право да искаш да си спазват работното време
    Бухуху, ама си наивен. Извинявай, прочети по горе как се направих на пич и попитах самия отговорник на клона кой отговаря там, направо изглеждах нищожен, и след това отидох и до шефа на пощите за Варна. Остава или до президента да пиша или да направя мечтата на Тумороу реалност. Между другото редовно гледам как пърхат циганките с метлите и мога да кажа, че това са МАЛКОТО ХОРА ОТ ТЪМНОКОЖОТО МАЛЦИНСТВО, КОИТО СИ ВАДЯТ ХЛЯБА С ЧЕСТЕН ТРУД И ТО ЕДИН ОТ НАЙ–НЕПРИВЛЕКАТЕЛНИТЕ. Така, че да се сравняват служителките по гишетата и метачките е нелепо. Телосложеията и на двата типа дами издават кой бачка по-усърдно.
    ----------

    jonov
    Ами кои са тия при които ще пратиш документи за тия пари ? Щото аз един път пратих документи по спиди , с доставка предпочетена от мен след три дни и ме оскубаха 5+ лева подкосиха ми се краката но и мен ме мързеше да чакам на гишето в пощата и отскочих до спиди .

    Ами то малко на реклама отидоха нещата, но ясно е, че е съвпадение, та точно с тази фирмица, цъкваш ено договорче, и точно за четворка ти идат на крака като на цар и ти отнасят нещата, без писаници, чакане, разходки и т.н. Не съм чел договор, но на практика няма изискване да им правиш някакъв оборот/или ако има, то е само на теория/ Разбира се, вкараш ли екстри като точен час, обратни разписки и т.н. тогава "балонът се надувааа, надувааа", както имаше една детска песен. Всичко това за документи експресна поръчка за следващия ден. Верно е, че цената от 2 лв за препоръчано писмо/пратка с документи на БП няма кой да я бие, но тя дори не се води куриерска, обаче този срок от 2-3 дни бърка нещата.

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #36

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Това всичко което си го изброил по горе , ми то отново и да спестим стотинките на времето и да занесем колета на гарата ако не се лъжа мисля че сега няма тия услуги . Аз работех във едно ТПК и съм изпращал стотици колети по влаковете - както каза Калчев , такава беше политиката на фирмата .
    Държавни служби има навсякъде , а това че нашите управляващи от всички правителства , успяхя да ликвидират БГА , БТК енерго и сега се опитват да ликвидират и БДЖ и БП - това всичко ще доведе до поскъпване и картели между лакомите капиталисти бивши ком......
    Казваш че пощи са имали възможност за развитие - прав си , умишлено докарани до това положение и смятам че се сещаш защо . Дали БТК не е имала потенциала , капитала и база за първия GSM оператор ? също отново възпиран от нашите избраници . Сега пощи имат автопарк , но се намърдха външни фирми да им возят пратките - това пак трябва да ти говори нещо . Малко ли предприятия умишлено се затвориха за да можем да внасяме поредния китайски боклук и някой хора да пълнат гушка и купуват избори .
    Аз спирам до тук .
    Лека вечер Ви желая .

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #37

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Я си представи че ти си на дебелата лелка на мястото заплатата ти е колкото че дори и по малко от на циганката която мете по улицата , имаш си цял ден работа със стари хора на които трябва по десет пъти да обясняваш едно и също , да търпиш и ония хубави аромати за които споменаваше по горе Нали не си представяш на това работно място да има високообразован човек
    А и кой ти е виновен че си решил да спестиш някой лев от пратката , да минеш тънко , с двулевка
    Помниш ли "Такси",в което таксиджията питаше ченгето-"някой да ги е карал насила да стават полицаи",та и тука така-аз ли съм й виновен на лелката,че не се е самоусъвършенствала към по-висока квалификация?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    аз ли съм й виновен на лелката,че не се е самоусъвършенствала към по-висока квалификация?
    дрън-дрън!

    високата квалификация ли те пласира по-добре в тази извратена "пазарна" система или правилните познати?

    хайде да не си говорим за квалификация и реализация!

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #39

    Отговор: Български пощи - ще има ли оправия някога ???

    Както и да е, не може всеки да бъде висшист - директор. И пак да зачекна темата с непривлекателната работа - човекът, който я върши, ако я мрази, я прави да изглежда такава и обратно.
    Ако американята и другите напреднали нации се водят от принципа "срамна работа няма", то в БГ и сродните й лозунгът е "работа ли е - не ми я хвали!" Та мисълта ми беше, в контекста на темата, иска се човек да си върши работата за която е нает. Както се каза по-горе, не му отърва заплатата - напуска, има лесно. А то какво се получава - всеки като се скатава от ръководството до обикновения служител и резултатът си е съвсем логичен.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 08-10-13 в 00:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 11:51
  2. Отговори: 30
    Последно: 25-06-11, 00:05
  3. Отговори: 49
    Последно: 15-02-05, 13:30
  4. codecs Оправия
    От Pe6oveca във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 22-01-05, 14:48
  5. Какво мислите за "Български пощи ЕАД"
    От Whiskey във форум Анкети
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-04, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе