Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 124

Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    9
    #46

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    vassiljp и mitak_bs ако преди е чело диска а сега не -това означава че има проблем двд-то в повечето случаи оптика или шпиндел мотор. .За съжаление за да се направи тази ниска цена на двд-тата , китаиците ползват евтини компоненти .Предполагам че никои няма да даде за двд ELITE което в момента струва 50 лв. примерно 200 лв. дори и да е изработен с висококачествени компоненти .Така че е нормално да имат проблеми и да ходят често на сервиз .Безпричинното сменяне на firmware , не е панацея на всички проблеми .Много рядко проблема е в firmware .Посетете наи близкия сервиз -нали затова е гаранцията . .dvdsub това за резолюцията и много вярно , има и още фактори които са от значение :
    1-Да не се оставя диска на преки слънчеви лъчи
    2-Да не се драска диска
    3-Да не се мокри
    4-Да не се записва на евтини подложки примерно - PRINCO наи добрия вариант е VERBATIM
    5-Да не се записва информацията на висока скорост не по-висока от 8-ма
    6-Диска да се финализира
    7-и още много други -писано е в форума

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #47

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от dvdsub
    Днес занесах DVD - то в сервиз (Пловдив) за смяна на frimwear, техникът ме изгледа с разбиране (явно запознат с проблемите на този модел), НО ми обясни, че в сервиза отговаряли само за хардуера не и за софтуера и по принцип не сменяли frimwear - и, освен това нямало нов официален frimwear за този модел.
    Питам го аз - ми тогава какво да правя, ще го бракуваме ли, а той с доловимо задоволство ми казва, че не мога да искам смяна на продукта заради неработещи Divx субтитри, защото това било бонус, а той плеяра си бил за DVD - та и заради неработеща функция за пиратски филми нямало смяна.
    Направо ме вкара в размисъл , питам - ми тогава кво правим, отговора беше - ще чакаш да излезе нов frimwear , още малко щеше да ми каже да си взема друго DVD (както се изрази - ако беше за 140 лв., а не за 60 лв. - нямаше да имаш проблеми) и да си кютам Елита до нов софт, та да мога после да си го ползвам с кеф
    Накрая за да е пълна минавката ми казва, че ако ми сменят frimwear - а, съм щял да загубя гаранцията . При тази лека съпротива видях, че нещата така и така са в киреча и му изкарах инфото от нета за новия frimwear (официален ли е или не - все тая) и учтиво го помолих да се обади в София и да провери имали такова чудо или не, за моя изненада човекът кандиса и каза, че ще да види какво може да направи ...
    Въпросът със загубването на гаранцията остана отворен , дано поне като го взема да работи ....
    А за симпатягите от Elite - какво да кажа, така се гради имидж, пускаш на пазара що годе читав продукт, после вкараваш по-нов, дето си е скапан от всякъде, старите клиенти дръпват плувката, отделно си спираш и уеб сйта да не ти теглят майни всеки ден, махаш всякакъв съпорт за продукта и това е - маркетинг от виша класа

    И аз имам същия проблем.И на мен така миа казаха само че по телефона( за същия сервиз в Пловдив иде реч) Явно е отработено Та с удоволствие ще следа развитието на темата дали има наистина нов фирмуер за този модел и дали някои от сервиза ще ми го направи аджеба ...

    ПС. В Пловдив има ли и други оторизирани сервизи към които мога да се обърна(освен този на Цанко Дюстабанов)...И има ли наистина нов фирмуер за пв 4000 (защото от сервиза твърдят че няма и писаното във форума че има не било истина)

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    9
    #48

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    sra4ko77 firmware има за pv4000 usb .Аз лично до момента съм сменил на 8-9 броя двд -та .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #49

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Качете го тук този фърмуер толкова ли е сложно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #50

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Взех DVD-то от ремонт frimwerа е сменен с посочената по-горе в темата подверсия 00.03.47.20, пролемът със субтитрите е решен.
    От сервиза са готови да оправят проблема и при други DVD-та, така че който иска може да се възползва.
    Благодарности към сервиза и всички споделили информация в тази тема!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    10
    #51

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от ELITEBGSERVICE
    За нищо ,и на теб .Дано да нямаш проблеми с двд-то.И още един съвет за всички решили да посетят сервизите на ELITE ,задължително носете диск с проявяващ се проблем с субтитрите и няма да имате проблем с ъпгреида на двд-то в сервиза .Трябва да се работи на сигурно .
    МДам точно тва направих като го занесох в Хасково и ми казаха че не съм записал диска както трябва :D:D

    Иначе един въпрос- Чете ли ДВД-то двуслойни дискове??Пробвали ли сте????

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #52

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Ако може и аз да дам един по-практичен съвет - вместо да носите DVD-та и някой да ви се прави на интересен, че не е записано както трябва, а пък и ще трябва да го гледате поне 15 мин., което също няма да стане, предлагам направо да накарате техника да влезе със "Setup 1389" и да видите дали подверсия е 00.03.47.20.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #53

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Относоно Elite - pv 4000 USB, след като се оправи проблемът със субтитрите взеха да излизат другите подводни камъни - сече на DivX от флашки, CD-та, а на DVD RW направо заби и само изключване от ел. мрежата го оправя, най - интересното е че първата част на същия филм от DVD RW - а, от флашка го изкара до край с периодични насичания по 10 секунди Вече трудно си спирам поривите да го "дефрагментирам" с недотам прецизен удар в земята.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    10
    #54

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от dvdsub

    А относоно Elite - pv 4000 USB, след като се оправи проблемът със субтитрите взеха да излизат другите подводни камъни - сече на DivX от флашки, CD-та, а на DVD RW направо заби и само изключване от ел. мрежата го оправя, най - интересното е че първата част на същия филм от DVD RW - а, от флашка го изкара до край с периодични насичания по 10 секунди Вече трудно си спирам поривите да го "дефрагментирам" с недотам прецизен удар в земята.
    Това с новия firmware?!?!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #55

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Да, но немисля че е от firmware-а, просто толкова си може плеърчето , впрочем вчера се наложи да купувам друго DVD за подарък и взех това http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=01003196
    С много добри впечатления съм, плейва си всичко DivX от флашки, CD-та, и DVD RW, файл менъджерът е много по-добър от този на Елита, има филтър за съдържание, опция за избиране на външните субтитри, размерът им е приемлив и е с полупрозрачна черна подложка, чипсетът май е ES6688FA.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    14
    #56

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от tchefo
    Качете го тук този фърмуер толкова ли е сложно
    Подкрепям! Качете го какво толкова .... основният сайт няма изгледи да се оправи като гледам, а тези боклуци и сега са в продажба с дефектния софт и все повече хора се набутват! Няма смисъл за един прост ъпдейт на фърмуеър всичките да се разкарваме до сервиза и да се разправяме с техниците.....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #57

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    ELITEBGSERVICE,
    каза, че лично до момента си сменил на 8-9 броя двд -та FW.
    Има ли някаква причина да не се разпространява новата версия в нета?

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #58

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Аз също смятам, че е крайно време да бъде качен този firmware.
    ЧАКАМЕ!!!

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #59

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Да се присъединя, че и аз го очаквам.... а междувременно докато го очаквах съвсем редно изразих мнението си пред мои приятели да си купят НЕО, аз се набудат с тоз елит, хем мео-то е по-евтинко, има си HDTI изход пък и кард рийдър. С чиста съвест си им препоръчах на мойте приятелчета да не се хващат на промоцията в метро за този елит, не че не върши работа но не е това което очаквах - и звука е с един лек брум, който дразни... флегматично се държи, фурмуера си е зиян, все пак за 53 кинта толкоз - не съм максималист

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #60

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Аз междувременно докато чакам реших да го флашна с Elite_PV_4000USB_ver._u.1.0

    Резултата е че след като записах съответния ISO имидж на CD посредством Nero на най-ниската възможна скорост и финализирах диска го поставих в плеъра, който съответно ме информира, че това е сервизен диск и ме попита дали искам да ъпгрейдна софтуера след като натисна бутона Play. Естествено аз натиснах бутона Play и зачаках. Като се очакваше много скоро чекмеджето със CD-то се отвори и застана така. На дисплея на DVD плеъра се появи надпис UPG (най-вероятно означаващо upgrade). Оставаше да изчакам около 5 мин. или малко повече и всичко да завърши успешно... но уви... Изчаках аз 5.... 10.... 15.... 20.... 30 мин. никаква реакция. Към телевизора нямаше видео сигнал, просто не се случваше нищо и реших да го изключа от контакта, след което отново да го включа. Резултата от всичко това беше буквално убийствен... хахаха. DVD плеъра угасна тотално без никакви признаци на живот. Аз лично не мога да си дам отговор на въпроса защо се получи този ефект. Вече е в сервиза и ще видим какво ще измъдрят там.
    В заключение мога да кажа, че явно флашването на този модел не е много здравословно .... хехех.... но и оригиналния софтуер му е откровенна свинщина. Субтитрите са гадни и с отвратителни разстояния м/у думите. Файловия мениджър e уникално грозен, като имената на файловете и папките се виждат с по няколко букви... изобщо ясно е защо се налага да се флашне с нещо по-човешко, а не китайско


    P.S.
    В крайна сметка купих този плеър с идеята, че ще се сменя firmware-а и рисковете ми бяха ясни.
    Разбира се винаги е възможно аз да съм допуснал някаква грешка при флашването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD Player Elite PV-4000USB "Firmware''
    От drumwize във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 12:07
  2. Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...
    От daudebardia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-10, 10:19
  3. Elite DVD/DivX плеър PV-370X
    От yavor3344 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-09, 22:25
  4. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  5. Избор на DVD плеър Elite
    От SashoXP във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-07, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе