Страница 581 от 707 ПърваПърва ... 531571579580581582583591631 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,701 до 8,715 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8701

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Сега... Ако е дразнещо, че кухите антиваксърски доводи издишат и мненията против ваксинацията омекват в продължителна дискусия... това е друго.
    И защо антиваксърите да са кухи, а проваксърите да са най-знаещите?
    До сега не видях смислена аргументация, за ваксината
    1-во., но не по важност НЕ паднаха маските.
    2-ро. Убеждаваха ни че няма да разнасяме зараза след като се ваксинираме, за да не разболеем близките си - НЕ Е ВЯРНО, заразата се разнася, значи това не е ваксина в истинския смисъл на думата.
    3-то. Една доза, втора доза, трета доза - колко дози?
    Ето ви 4-ри простички въпроса на които да си отговорите.
    Ако и маските и разстоянието и локдауните пазят, защо ваксините?
    Ако ваксините са безопасни, защо производителите не носят отговорност?
    Ако ваксините ви пазят, защо ви е страх от неваксинираните? Какво толкова сте се загрижили аз дали ще влезна в болница или ще го карам тежко? Аз 20 години си плащам З.О. без да съм ползвал услуги.
    Ако ваксинираните се заразяват, предават и разболяват, защо нямат ограничения?

    В продължителна дискусия доводите са много по-смислени от доводите на проваксърите и за това проваксърите преминават към агресия.
    Този пост е редактиран от donbalon; 07-09-21 в 18:50.
    TRENDS, oldgraf, tanatos и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8702

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ще обобщя възможно най-сбито мнението ми. Изтъкваш доводи, които са многократно обсъждани в близо 600 страници тук.

    Твоите стълбове - маски, локдауни, дистанция... 3Д, 5Д глупости в голяма степен. Няма никакво значение глупост или не са.
    Всички те са превенция за по-малко заразени. Само и единствено за това!
    За близо 2 години, всеки средноинтелигентен трябва да е проумял, че това не е удачно решение.
    Мангъров го каза много отдавна, а и беше ясно за заразен въздушно капков вурус. Те могат да удължат период, но нищо повече. Всеки рано или късно ще се зарази, а както вече знаем - повече от веднъж.
    Така че, всички изброени мерки са вредни за икономика, общество и единствено разумен човек трябва да гледа на тях като временни забавители до постигане на друго решение.

    Ваксините - нещо съвсем различно. Не работят за намаляване на разпространение, а за низвергването на вируса до обикновена настинка и изваждането му от фокуса на внимание.
    Дали го правят - разбира се, никой не отрича това. Друг е въпросът с каква ефективност, но важното е, че го правят.

    Колко пъти ще трябва да се бодеш - ами колкото пъти трябва. Какъв точно е проблема??? Даже е безплатно в момента.

    Така че, това е мнението ми разбира се, нищо повече:
    Хората имаха достатъчно време за да проумеят, че с ограничаване не може да се постигне нищо. И единственият достъпен за момента начин е с привикване / ваксиниране.
    Всеки, който не го е разбрал удължава агонията и необходимостта от абсурдни ограничения като маски, локдауни и дистанция, които побъркват хората.
    Ковид няма да изчезне - заразени ще има винаги. Както има и хремави.

    Та.. Затова антиваксърите са кухи, нямат ясна идея за бъдещо нормализиране. Проваксърите не бих определил като знаещи. Няма знаещи в ситуацията. А като мислещи.
    Lupus и emil vasilev харесват това.

  4. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #8703

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Аргументирай се?
    Факт, никой не е специалист - в случая, нито аз, нито ти.
    На какво можем да се базираме - на статистика.

    Каква е тя - без никакво съмнение всички държави без изключение, които са по-добре развити от нас и в които животът е по-добър имат несравнимо по-висок процент ваксинация.
    Дали е заради общото ниво на образованост, дали заради по-добрата здравна система, дали заради това, че имат значително по-добри учени.
    Предполагам си съгласен с горното?
    Това е отличен аргумент за неспециалист да смята, че процентът и тук трябва да се повиши. Наистина ли вярваш, че подходът към ваксините в България е правилен, а почти навсякъде другаде по света - погрешен? Или се причисляваш към специалистите и преценката ти е, че можеш да обработиш достатъчно добре наличната информация, а не да базираш решението си на статистика?

    Какви са твоите аргументи да обиждаш събеседниците си с класификация Хитлерчета, не смяташ ли, че... прекаляваш със самочувствитето?
    То и аз не съм специалист, заради това дадох мнението на един специалист !

    Ти съответно, от висотата на твоето мнение, реши да се обидиш, защото неговото експертно мнение, подплатено с доказателства, не съвпада с твойте чувства. Твое право е, не съм налагал забрана за това!
    Относно по-развитите държави, дето живота бил по-добър- това е за сметка на колониалното минало, не заради по-доброто образование!
    Относно по-добрите учени- ми по-добре стимулирани са, с по-добра материална база са. Доколко продукта(ваксината) е успешен, има няколко мнения ! Но в маркетинг и реклама са най-добрите, честно, шапката им свалям !
    В западна европа, където всичко е вкарано в законови рамки и съответните наказания, простолюдието е толкова добре натренирано, че като им кажат скачай, докато вече са във въздуха, питат "колко високо?"

    Та, да се върним на статистиката, на база на която, ти си вадиш умозаключения
    Weekly Covid deaths in England and Wales rise 17% to 668 with virus now behind one in 15 fatalities, official data reveals
    https://www.dailymail.co.uk/news/art...atalities.html

    Х2 е пропуснал следващата инфографика, може би му нарушава вътрешният мир



    Наближаваме нивата от преди ваксинацията....кофти статистика
    Подобни имаше и от Израел, който бяха с по-добри резултати във ваксинирането, но пак ги напъна ковида нещо

    Той, професора го каза в интервюто, но май попадна в глухи уши.
    Сегашните модерни ваксини, са прицелени в най-мутиращият протеин на вируса, заради това новите варианти на ковида си върлуват безпрепятсвено.... явно ще се пускат ъпдейти на 6 месеца.
    Прекаралите вируса са много по-добре защитени от новите варианти, отколкото ваксинираните !
    Жертвите на вируса са основно хора, който статистически вече трябва да са починали.

    Но колко добре скриха Швеция, която по едно време беше оплювана, като държава в която всички ще умрът, масово ще измрът !
    Да погледнем статистиката.... по-малко от 3-ма на ден, починали от ковид общо ​14 656 !!!
    https://www.worldometers.info/corona...ountry/sweden/
    Съответно в Обединеното кралство 209 умрели на ден, до сега133 483 !!!
    https://coronavirus.data.gov.uk/details/deaths

    И сега ще те замолъ да потвърдиш на базата на статистиката, че това дето го смятат за ваксина, РАБОТИ !

    И ще продължавам да ви наричам "малки форумни Хитлерчета", защото налагате "продукт, одобрен за ползване в извънредни условия, без видими доказателства за полза, неизследвани за вреда" на всички, на база на рекламна листовка, вашите страхове и мнения !!!
    Между другото, то и Боинг сами си сертифицираха 737 Мах 8 като сигурен за търговска употреба, но после нещо статистически и айродинамически се обърка и ги заземиха.

    @VanDam
    Споко, няма да те бием... трябваш им на първа линия !
    Х2 е прекалено краен, аз поне се подлагам на съмнение, докато той не.
    Все още съм фен на социализъма, но знам, че човешкото его и алчност, провалят всичко !

    П.С. Когато бях млад имаше два пола и ваксини, който те предпазват от болестта, за която те ваксинират.
    Сега има +пола и ваксини, който обещават да се отървеш по-леко от болестта.
    Тъгувам по старото време !
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    TRENDS и oldgraf харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #8704

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    …продукт, одобрен за ползване в извънредни условия…
    23.08/21
    Лекарствената агенция на САЩ одобри окончателно ваксината на Pfizer/BioNTech
    https://www.investor.bg/sasht/337/a/...ontech-334229/
    https://www.fda.gov/emergency-prepar...vid-19-vaccine

    Един шуменски Сиганин беше казал навремето “как ще ги стинем Хамериканците…”
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-09-21 в 21:08.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8705

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Sad sack...
    Не очаквам много мозък в социалки, но все пак се опитвам в моята да се поддържа някакво ниво.
    Замолил си ме статистически да ти покажа, че ваксината работи като искаш примера да е базиран на две страни, в които процентът ваксинирани е еднакъв - УК и Швеция.
    Не разбирам, наистина...
    Не е ли редно да сравняваш страни с различен процент ваксинирани ако гониш някакви изводи?
    Сравни Швеция с България или УК с България, но от сравнение на Швеция и УК можеш да търсиш информация за ниво на здравна система или гъстотата на населението, но не и корелация на ваксини към намалена смъртност.
    Отделно, дай си сметка, че за адекватна работа с данни трябва добра изходна подготовка. Не може да сравняваш цифри за обща смъртност от период преди и след ваксини. Съвсем грубо, не за спора, а в опит да ти налея малко разум бих препоръчал да хванеш един период от юни- септември, за който може да се твърди за сериозен % ваксинирани в нормални държави и да търсиш % починали от Ковид в силно и слабо ваксинирани държави.
    Аз ще спирам. Тази модерна антиваксърска вълна в България не си заслужава усилието.
    Разбирам да се съмнява някой в процента ефективност. Или да се притеснява от бъдещи странични ефекти. Но това вече отмина и в момента в прав текст се отрича изцяло ползата от ваксинация. Което е галфонско. А на галфон да обясняваш, смисъл няма.
    Започнахме оттам, че рано или късно ваксинацията ще стане задължителна. За съжаление, рано няма да е. Но в един момент всички ще се набодем, искаме или не.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8706

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И ще продължавам да ви наричам "малки форумни Хитлерчета", защото налагате "продукт, одобрен за ползване в извънредни условия, без видими доказателства за полза, неизследвани за вреда" на всички, на база на рекламна листовка, вашите страхове и мнения !!!
    ОК! Антиваксърите не приемат ваксините, защото са "недоклатени" Така е!
    Бизнеса не приема ограничителните мерки, насочени към намаляване на контактите защото губи. Прав е!
    Добре, какво следва от това?
    1. Налагане на мерките и ваксинацията силово.
    2. Премахване на всички ограничения и ваксинация само по изрично желание на ваксиниращия се.
    3. Въвеждане на мерки, каквито никой по света още не е измислил.
    4. Господу помолимся! Господи, помилуй!
    Какво конкретно предлагате да се случи?
    Този пост е редактиран от Lupus; 07-09-21 в 22:21.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8707

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Само да добавя една бележка адресирана конкретно към kod:

    С обидите които ръсиш ей така с лека ръка към неваксинираните и с желязната си самоубеденост че си абсолютно прав, тотално ме изстреля в полето на антиваксърите. ... при галфоните както си се изразил в последната си оценка.
    И е отблъскваща готовността ти като проваксър, да определяш разни неща в живота на другите, в частност и в моя. (Та след тая твоя готовност и след тези твои обиди ината ми направо експлодира.)
    Голямата разлика между теб и мен е, че аз не те карам да правиш нещо, а ти ме караш. Мен не ме вълнува дали ти ще се ваксинираш, но теб те вълнува дали аз ще се ваксинирам.
    Като казвам "мен" и "теб", имам предвид пишещите антиваксъри и пишещите проваксъри. И нямам предвид текущите законови норми и евентуалните им бъдещи изменения. Който иска да се ваксинира е свободен да го направи по всяко време - доброволно е, безплатно е и има предостатъчно места за ваксинация.
    Антиваксърите не казват "стой, не се ваксинирай !", а казват "твоя си работа". А проваксърите казвате на другите "тичай да се ваксинираш"

    Ваксините имат две ползи около които се въртят всичките проваксърски мнения - по-леко прекарване след заразяване и по-малко смърт. (Всички останали широко рекламирани ползи отпаднаха една по една. ... А твоята лична полза да си пътуваш нормално хич не ме вълнува вече)
    Само че проваксърите удобно пропускате мутациите и това че тези две ползи на практика са временни.
    А дали тези мутации ще еволюират до вирус суперубиец - времето ще покаже. Истинската оценка за тези ваксини ще бъде след 5-10 години, но това го виждаме само ние галфоните.

    И да припомня:
    Масовото и непремерено прилагане на антибиотици през последните 20 години доведе до какво ?
    Доведе до резистентност към тези прилагани антибиотици от страна на бактериите.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 07-09-21 в 23:11.
    tanatos одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8708

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лондон (CNN) В анализ на британски учени, публикуван от официалната научно-консултативна група на правителството на Обединеното кралство , се казва, че те вярват, че е "почти сигурно", че ще се появи вариант на SARS-Cov-2, който "води до настоящ провал на ваксината". Анализът не е рецензиран, ранните изследвания са теоретични и не дават никакви доказателства, че такъв вариант е в обръщение в момента. Документи като него се публикуват „като предпечатни публикации, предоставили на правителството бързи доказателства по време на извънредна ситуация“.
    Документът е с дата 26 юли и е публикуван от британското правителство в петък. Учените пишат, че тъй като унищожаването на вируса е "малко вероятно", те имат "голяма увереност", че варианти ще продължат да се появяват. Те казват, че е "почти сигурно", че ще има "постепенно или прекъснато натрупване на антигенни вариации, което в крайна сметка ще доведе до неуспех на настоящата ваксина".
    Те препоръчват на властите да продължат да намаляват максимално предаването на вируса, за да намалят шансовете за нов, устойчив на ваксини вариант.
    Те също така препоръчват изследванията да се съсредоточат върху новите ваксини, които не само предотвратяват постъпването в болница и болестите, но и „предизвикват високи и трайни нива на лигавичен имунитет“. Мненията бяха изразени в доклад „от група учени относно сценариите за по-дългосрочна еволюция на SARS-CoV-2“ и обсъдени и публикувани от британската Научно-консултативна група за извънредни ситуации (SAGE). Те пишат, че някои варианти, които се появиха през последните няколко месеца "показват намалена податливост към имунитет, придобит от ваксина, въпреки че никой не изглежда да я избягва напълно". Но те предупреждават, че тези варианти са се появили „преди ваксинацията да е била широко разпространена“ и че „с все по-широко разпространение на ваксините, предимството на предаване, получено от вирус, който може да избегне имунитета, придобит от ваксината, ще се увеличи“.

    Има логика в това...да сме честни...колкото и да не харесвам highly likely неща, оставете тия Х2-likely съпоставки на таблици за тая или оная държава- ваксиниран или не - маски, дистанция, социална изолация...."купона" е още в началото...с ваксините леко водим в мача, но до края има още много време от първото полувреме...а идва и второ...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 08-09-21 в 00:11.

  11. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #8709

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И още веднъж ще подчертая не съм антиваксър, спазвам си имунизационният календар, но съм против против това, да ми продават полуферментирала шара като първокачественно вино и да ми обясняват, че последвалата диария е напълно очакван и нормален ефект от първокачественното вино.

    Отделно с тези невтасали ваксини, наливат вода в мелницата на истинските антиваксъри !


    @Kod
    Много добре се самопоздрави, че си най-умният във собственият си форум, просто аплодирам правостоящ !

    Но тогава би ли обяснил, защо дори лекарите са ваксинирани на около 25% ???
    И те ли са тъпи антиваксъри, както обявяваш всеки неваксинирал се с антиковид "ваксина" ? По-полека, да не се спънеш по пътя към Нобеловата награда !

    А Юк и Швеция съм ги дал като пример на развитие.

    В Швеция нямаше пълно затваряне, само ограничиха най-уязвимите. Здравите хора се срещнаха в вируса, прекараха го под някаква форма, ваксинирани са пълно на 57.5%, смъртност от ковид 1436 души на 1 000 000

    В ЮК няколко тотални затваряния на всички, можеше да се ходи само до магазина с маска с ограничен брой хора в магазина. Напълно ваксинирани са 65%, смъртността на милион е 1987.

    В България вие си знаете през какво минахте, но при 20% ваксинирани, официалната смъртност е 2675 на милион. Не трябваше ли да е 3х по-голяма от ЮК, или поне 2х, ако смятаме ваксината за спасителя Белерофон ?

    А и Шведската статистика, яко дъни ваксините Белерофони, защото при по-малко ваксинирани от ЮК, трябваше да имат по-голяма смъртност, а те имат по-малка смъртност с около 35% от ЮК ?

    https://www.statista.com/statistics/...pe-by-country/

    Ето тези данни ти показах, но неги видя.

    Кога си сляп, не ще видиш ти светлината, дори да носиш огън!

    @ccankov73
    Никога не съм се съмнявал, че статуса им ще бъде променен на Официално одобрени.
    Ако не бъдат одобрени, това означава тотално унижение. И ваксинираните щяха да питат "Ние що ручахме жабетата"

    А след като са официално одобрени, "клиентите" още трябва ли за подпишат декларация за отказ от съдебно преследване срещу пречинени вреди от производителите на ваксини ??? За един преател питам .
    Отговора би бил показателен, производителите колко са сигурни в продукта си .

    Но все пак света познава много случай на product recall, има ги с много продукти, включително медицински, дори имаше и някаква ваксина....

    А това ще го оставя тук да отлежава, да напомня на някой
    The Boeing 737 MAX was certified in March 2017 by the U.S. Federal Aviation Administration (FAA) and the European Union Aviation Safety Agency (EASA). After two fatal crashes, Lion Air Flight 610 and Ethiopian Airlines Flight 302, global regulators grounded the MAX in March 2019.

    Разбирам, че пари трябва да се печелят, но не за сметка на човешки животи !!! Това се отнася за случайте, когато клиента идва с парите си за гарантирано работещ продукт, а получава нещо, дето не се знае дали действа правилно.

    @Lupus Мисля, че изключението от препоръките на СЗО Швеция, се справя видимо по-добри от останалите, съгласен ?
    TRENDS одобрява това.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8710

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Предполагам това е интервюто с Проф. Андрей Чорбанов за което вече стана въпрос
    https://www.mediapool.bg/andrei-chor...ews325693.html

    Публикувам го втори път (след sad sack) защото на този втори линк не се изисква регистрация и достъпа е свободен

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #8711

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А след като са официално одобрени, "клиентите" още трябва ли за подпишат декларация за отказ от съдебно преследване срещу пречинени вреди от производителите на ваксини ??? За един преател питам .
    За Щатите където е одобрена нищо не подписваш.
    В Израел пък мнооого отдавна я включиха в списъка на другите задължителни ваксини, при които ако пострадаш държавата се задължава да те обезщети(добре) - без дела и съд.Без да я правят задължителна.И това с цел хората да са по-сигурни донякъде и да стимулират ваксинирането.
    Това обаче, че при нас и здравната, и правната системи са с краката нагоре(а между тях има и други крака ), и че управляващите нямат ни мозък, ни топки, а само се оглеждат за кокала бърка много цялата работа.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8712

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тук всеки антиваксър пише, че не е антиваксър. Едва ли някой ще си признае.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #8713

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Тук всеки антиваксър пише, че не е антиваксър. Едва ли някой ще си признае.
    Не е антиваксър онзи, който не желае да бъде принуждаван да върши експерименти със здравето си.

    Глобалното и агресивно налагане на "нещо", наречено "ваксина против ковид-19", под условие, касаещо избягване на отговорност при евентуални вреди за здравето на ваксинираните - това определено е повод за съмнение. Политизирането на проблема, свързан с нежеланието на много хора да играят ролята на опитни мишки в "пандемия", доведе до това целенасочено сплашване, а то, от своя страна доведе до разделение между самите хора в обществата. Уплашените търсят спасение, затова вярват на всеки политик, който им казва: "ваксината е единственото спасение за вас - ваксинирайте се!". И те следват призивите и чинно се бодат ли бодат, вярвайки, че всичко се прави само и единствено в техен интерес. Вярват, че вирусът се е появил съвсем случайно. Вярват, че ваксините са създадени в точния момент и в нормалните за това срокове, Вярват, че пандемията "ковид-19" е естествен процес, който може да бъде овладян само чрез строго спазване на мерки, включващи най-вече масовата ваксинация. Защото така са чули да им казват политиците: "Спазвайте мерките", "Ваксинирайте се и ще можете да живеете нормално!". "Който не се е ваксинирал, няма да има правото да...", "Само ваксинираните ще могат да..."

    Наплашени от медиите, чийто основни теми са пандемията и ковид-статистиките, показващи им всевъзможни цветни диаграми на заболяли или умряли от ковид-19... хората стават инертни и все по-склонни да се доверят на всичко, що им се казва и обещава. И се ваксинират. Вече ваксинирани, те започват да вярват, че са защитени и неуязвими, добиват самочувствие, стават арогантни... Някои дори се превръщат в яростни поддържници на ваксинационния процес, призовавайки към промени в закона, указващ сурови наказания за всеки, който не желае да се ваксинира. И някак започва да "ухае" на фашизъм.

    Постепенно ковид-пропагандата набира сила, разраства се и достига следващ етап - преекспониране на мерките. Важността на ваксините също се преекспонира, за да се поддържа илюзията за тяхната ефективност. Много ваксинирани смятат, че науката е в основата на тяхното ковид-спасение и дори за миг не допускат, че технология, способна светкавично да произведе цял куп ваксини против чисто новичък вирус, за който уж нищо не се знаеше, едва ли е за подценяване. Защото е изключително странно да гледаме как ни залъгват с набързо забърканите си, но високотехнологични "ваксини", овладяващи глобална ковид-пандемия, планирана, създадена и поддържана по инак... политически причини. Защото това е истината за случващото се: ковид-19 е политически план-програма - пълзящ процес, целящ глобална промяна, Накратко - Нов Световен Ред с всички произтичащи последствия, включително икономически, политически и климатични. И ако има хора, способни да виждат отвъд страховете си, и въпреки медийните манипулации, и същите тези хора са избрали за себе си да не инжектират в телата си точно тези анти-ковид субстанции, това съвсем не ги прави антиваксъри.
    TRENDS и sad sack харесват това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8714

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За Щатите където е одобрена нищо не подписваш.
    В Израел пък мнооого отдавна я включиха в списъка на другите задължителни ваксини, при които ако пострадаш държавата се задължава да те обезщети(добре) - без дела и съд.Без да я правят задължителна.И това с цел хората да са по-сигурни донякъде и да стимулират ваксинирането.
    Това обаче, че при нас и здравната, и правната системи са с краката нагоре(а между тях има и други крака ), и че управляващите нямат ни мозък, ни топки, а само се оглеждат за кокала бърка много цялата работа.
    В САЩ фармацевтичните компании създали ваксината и произвеждащи я имат договор с правителството на САЩ --> тъй като там гражданските права са неотменими буквално, между които права и правото на справедлив процес при нанесени вреди, включително от лекарствени продукти и ваксини споразумението гласи : "Вие създавате и произвеждате ваксини, ние(правителството) носим отговорност и обезщетяваме вредите от тази ваксина (когато има настъпили вреди)."

    Толкова за САЩ.

    За ЕС има само споразумение, че компаниите не носят отговорност за уврежданията настъпили от ваксините, но тук всяка държава членка на ЕС решава този въпрос според законодателството си.Тоест не е ясно кой ще обезщетява - поне в България.В другите страни от ЕС този въпрос може да е уреден, а може и да не е(също като в България, но съм убеден, че тези с развито законодателство е уреден).

    КОД с неговото Аз като аргумент на първо място "че имал затруднения при пътуването" окапа отвсякъде...

    И не не съм "антиваксър" - преди 60 дни сам си сложих(бих) Тетатокс, след като личната лекарка ме отложи за незнайно кога и ме препрати към нейния здравен център (ако съм бързал), а пък в най-близката болница имаше опашка за 2 часа напред да чакам...
    Това след ухапване от кърлеж.

    Купих си ампулата, прочетох инструкциите, прочетох още и...като ми писна (от лични лекари и здравна система) сам си я бих...
    Дори не поиска (JP) да ме прегледа и да ми предпише превантивно лекарства.
    Да не говорим, че в РЗИ изобщо не знаеха къде да занеса кърлежа и кой ще го изследва...

    Пълна анархия е в здравната система и органите отговарящи за общественото здравеопазване...

    Та не сте прави за "антиваксърите"- хора като мен не са направили, защото 1 път преболедувах когато личните лекари се бяха изпокрили и "преглеждаха по телефона", не се знаеха симптомите, нямаше протокол за лечение или каквото и да лечение, нямаше и ваксина или лекарство...
    Втората ми среща беше 10-11 месеца по-късно контакт с болестта, може да съм се заразил, но не съм боледувал или е било безсимптомно - за разлика от първия път, когато си протече с главоболие, задух, изпотяване и т.н.

    Та българите не се ваксинират защото имат много "високо" доверие в политиците ни и в "здравната ни система"...

    Твърде много лекари изписват лекарства срещу "бонус" "семинар" на Бахамите, Малдивите или на други екзотични дестинации за "медицински семинари"...

    Нищо не е толкова просто, колкото някой си го представя.

    Ако не се разболея отново от Ковид, ще се ваксинирам април - май 2022г., при положение, че всичко "около ваксините" е както сега и няма информации за някакво сериозно увреждане на здравето причинявано от тях.

    А всичките ви терзания тук са някакви безсмислени напъни - и от едната и от другата страна...
    jonny33 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8715

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Toncy , трудно, но все пак убедих най-близките си роднини да участват в Новия Световен Ред (според вашата терминология). Някак си се чувствам по-спокоен за тяхното здраве.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе