Страница 559 от 707 ПърваПърва ... 509549557558559560561569609 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,371 до 8,385 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8371

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Fear-a прав ще излезе.
    Щатите си одобриха Фазъра и почнаха задължителните ваксинации - военни, учители….засега.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8372

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нещо не се връзва - логически.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8373

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Още един мислител с логика...За твое добро - не ти трябва да се занимаваш с тези 558 страници.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8374

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Имам в предвид не точно имунитет в тесния научен смисъл смисъл на понятието, а придобиване на резистентност към все по-големи дози "вирусен товар".
    Както е при пчеларите и змиярите с отровата.

    - - - - - - - - - -


    То и първото се оказа трудно за мерене. Спомни си какво коментирахме като метод. Доц. Л. Гломб ме отказа, казвайки, че в света има само няколко лаборатории, които могат да измерят концентрацията на вируса във въздуха.
    Некоректно е сравнението с изграждането на определена резистентност или повишен праг за реакция спрямо някои "вещества" - цитираните пчелна или различни видове змийска отрова. Подобен ефект при някои от тях (не всички змийски отрови са еднакви по състав и действие) става, защото те предизвикват нещо като алергична реакция. Там действат други патофизиологични процеси. Не е едно и също това, което става в организма при внасяне на вещество (отрова) и при навлизане на вирус. Вирусите, макар и да не се водят за "живи организми" имат все пак по-сложна структура и някои характерни свойства. Основно е свойството да навлизат в клетките на заразения и там да се репликират (възпроизвеждат) в голям брой. Това го няма при никое "вещество". При този процес се получават и мутациите, които променят понякога вируса.
    Тази материя на мен ми е доста трудна за сериозно разглеждане, въпреки че ми се е налагало да изучавам основите и базовите неща. От рода на Биофизика, Биохимия, Физиология, Патофизиология, Анатомия, Патоанатомия, Микробиология, Имунология (с различни клонове като например Имунохематология), Алергология, Инфекциозни болести, Вирусология. Това с ваксините пък си е отделна наука. И пак се чувствам като пълен лаик четейки някои сериозни специализирани публикации. Не искам да засегна никой, но ще е доста трудно дори и за умен и образован, но в друго направление човек ей така за няколко месеца с четене на публикации в интернет, да навлезе в материята, да разбере основните принципи и накрая да е способен да прави задълбочени изводи и собствени разработки относно патология и борба със сравнително нов за човечеството инфекциозен агент. Че те светилата още не са разбрали и открили всичко. Да не говорим какво материално оборудване е необходимо за сериозни научни изследвания в тази област.
    Времето на енциклопедистите и сериозните научни разработки от бюрото в къщи е почти привършило. Дори и да има изключения за някои области на науката.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-08-21 в 09:52.
    Wise, espace, Frost и 3 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8375

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Некоректно е сравнението с изграждането на определена резистентност или повишен праг за реакция спрямо някои "вещества" - цитираните пчелна или различни видове змийска отрова. Подобен ефект при някои от тях (не всички змийски отрови са еднакви по състав и действие) става, защото те предизвикват нещо като алергична реакция. Там действат други патофизиологични процеси. Не е едно и също това, което става в организма при внасяне на вещество (отрова) и при навлизане на вирус. Вирусите, макар и да не се водят за "живи организми" имат все пак по-сложна структура и някои характерни свойства. Основно е свойството да навлизат в клетките на заразения и там да се репликират (възпроизвеждат) в голям брой. Това го няма при никое "вещество". При този процес се получават и мутациите, които променят понякога вируса.
    Тази материя на мен ми е доста трудна за сериозно разглеждане, въпреки че ми се е налагало да изучавам основите и базовите неща. Не искам да засегна никой, но ще е доста трудно дори и за умен и образован, но в друго направление човек ей така за няколко месеца с четене на публикации в интернет, да навлезе в нея, да разбере основните принципи и накрая да прави изводи и собствени разработки за патология и сравнително нов за човечеството инфекциозен агент. Че те светилата още не са разбрали и открили всичко. Да не говорим какво материално оборудване е необходимо за сериозни научни изследвания в тази област.
    Благодаря за разяснението! Въпроса ми беше породен от следното предположение:
    Ако човек поема периодично малки дози вируси, под прага на заразяване, организма реагира на тях и ги неутрализира. Може ли да се предположи, че той си създава някакъв "мини имунитет" при всяка среща с този вирус, натрупва се някакво количество антитела и информация в Т клетките и това да води до повишаване на прага, при който вече настъпва заболяване?
    Примера с отровите не предполагаше показване еднаквост на рекцията на организма, а само ефекта на "натрупване на защитни сили".
    Този пост е редактиран от Lupus; 24-08-21 в 09:45.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8376

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Продължаваш да правиш асоциации с други процеси и вещества. Не, механизмът на действие не е на същия принцип. Няма "натрупване" на имунитет количествено, няма термин "привикване". Винаги има първичен и вторичен (последващ) имунен отговор. Може да говорим за "опресняване" на имунната памет, но не и за количествени натрупвания. Просто при периодични срещи с вируса, имунната система се държи в определено активно състояние. Но никога не е изключено при определени обстоятелства - висок вирусен товар, специфично моментно състояние на организма и имунната система да се получи пробив в защитата и заболяване. Още повече при променящ се инфекциозен агент. И това всичкото варира при различни причинители и различни хора.
    Това са си мои лични разсъждения. На база спомени какво съм учил и срещал като материали и аз като теб от различни източници. Не се считам достатъчно компетентен, за да съм сигурен, че ти отговарям с абсолютна достоверност на всички въпроси. Според мен дори в цялата страна са единици хората с подходяща компетентност. Този клон на медицинската наука тепърва има още много да се развива.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-08-21 в 10:24.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8377

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Продължаваш да правиш асоциации с други процеси и вещества. Не, механизмът на действие не е на същия принцип. Няма "натрупване" на имунитет количествено, няма термин "привикване". Винаги има първичен и вторичен (последващ) имунен отговор. Може да говорим за "опресняване" на имунната памет, но не и за количествени натрупвания. Просто при периодични срещи с вируса, имунната система се държи в определено активно състояние. Но никога не е изключено при определени обстоятелства - висок вирусен товар, специфично моментно състояние на организма и имунната система да се получи пробив в защитата и заболяване. Още повече при променящ се инфекциозен агент.
    Още веднъж благодаря за разяснението! Ето тази различна реакция на организма ми убягваше в аналогията. Все пак схващането за "опресняване на имунната памет", предполага наличие на такава и на съдържание в нея. Какво те кара да мислиш, че освен "опресняване" няма и "добавяне" на нова информация в имунната памет?

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8378

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Още един мислител с логика...За твое добро - не ти трябва да се занимаваш с тези 558 страници.
    Aууу, ама ти доброто ли ми мислиш?
    Какво друго имаш, като съвети? Разбрах, че не трябва да се занимавам с тия 558 страници - ще те послушам.

    - - - - - - - - - -

    Ще се въздържам от коментари, но ще наблюдавам темата. Интересно ми е. Ще дам път на мислителите без логика

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8379

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да бе, надявай се някой да ти мисли доброто. Няколко страници нагоре съм писал за всеки - не приемай на сериозно и като въпрос на чест и лично достойнство кой какво ти написал. На никой не давам наклон дали да чете и пише, какво да пише и т.н. Нищо лично не съм искал да вкарам. Просто се пошегувах да не си губиш и ти времето като нас. Ние вече сме го "загубили". Но това си е твое лично право. Няма нужда никой да ти дава "съвети". Хвани Х2 като "контент криейтър" (по Фиър-а) да те въведе в темата. Аз отивам да спортувам. Все още отпуската не е свършила.
    Освен Ицката-Х2, може и бай Лупи да те въведе в дебрите на темата. Той е сериозен форумец. Ицката е много разхвърлян из много теми.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-08-21 в 10:40.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8380

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Aууу, ама ти доброто ли ми мислиш?
    Какво друго имаш, като съвети? Разбрах, че не трябва да се занимавам с тия 558 страници - ще те послушам.
    Ще се въздържам от коментари, но ще наблюдавам темата. Интересно ми е. Ще дам път на мислителите без логика
    Защо ти е да мислиш с логика? Мисленето често води до главоболие.
    Да мисли коня, че има голяма глава!
    Този пост е редактиран от Lupus; 24-08-21 в 10:44.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8381

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    VanDan
    Ти сериозно ли? И аз се пошегувах.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Защо ти да мислиш с логика? Мисленето често води до главоболие.
    На мен така ми минава главата.
    VanDan и Lupus харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8382

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Споко бе. Наясно съм...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8383

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ще излезе, че ковида не е нов вирус, който да не сме срещали и преди. Семейството е голямо.
    При направени изследвания сред прясно преболедували неваксинирани, както и сред прясно ваксинирани непреболедували - са установили бързо наличие на IgG i IgA, които са индикатор за вече придобит в миналото преди това имунен отговор с/у патогена.
    ....................................
    С оглед кампанията за ваксиниране у нас - някой виждал ли е, дали в листовката на ваксините са включени новите (от преди 2 месеца) предупреждения за възпаление на сърцето (миокардити и перикардити) след ваксинация - както са го направили американците...?! Не съм чул по нашите медии нещо/нищо...
    Този пост е редактиран от Kaar; 24-08-21 в 11:34.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8384

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    TRENDS одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8385

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ...щото на стр. 4 на листовките от сайта на Министерство на Здравеопазването липсва инфото...
    TRENDS одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: Вчера, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе